Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Pamiętacie

Ludzkiego Żniwiarza

? A co, jeśli Żniwiarze są tak jak on, tylko że z prawdawnych gatunków? Jak myślicie?

Taki jest wydźwięk zakończenia ME2. Jak wspominałem,

Protean też próbowali przerobić na Reapera, ale im nie wyszło i zredukowali ich do Collectorów. Wspomina o tym EDI podczas suicide mission.

Cykl destrukcji, który ciągnie się od nie wiadomo kiedy, dwa ostatnie przypadki to były próby

przerobienia na Żniwiarza

- logiczne wydaje się, że robią to cały czas. Raczej nie wyglądają na szczególnych entuzjastów zmiany swoich przyzwyczajeń.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Ten wie że wasze okrycie nóg

jest w tym momencie pełne

fekaliów w stanie stałym'' Heh. Nie pamiętam tego teksu. Ja z kolei uśmiałem się z reklam o Elkoriańskim wydaniu Hamleta xD

Swoją drogą pamiętam jeszcze wiadomości na ten temat podczas jeżdżenia windą w ME1. Tak jakby ciąg dalszy czegoś tak małego. Ahh to BioWare...

Ja tam ani troche się nie martwię o ME3 ;)

Wybaczcie za poniższy offtop.

Wczoraj kolejny raz ukończyłem ME2. Gdzieś przeczytałem, że dobór towarzyszy, z którymi ruszymy na

ludzkiego Żniwiarza

nie ma znaczenia.

Serio?

Nie jestem taki pewien, bo jeśli zabierzemy członków wyspecjalizowanych w walce na pierwszej linii to team, który zostanie przy drzwiach bedzie się składał w głównej mierze z ludzi walczących najchętniej w ukryciu lub na dystans.

Oto dowód:

Tali do rury

Miranda do drugiego oddziału

Samara do pola

Jacob do eskorty załogi

A tym razem Zaeed do drugiego oddziału (niestety w miejscu przegrupowania Zaeed zginął)

Do Żniwiarza zabrałem Garrusa i Grunta

W rezultacie na końcu zginął jeszcze Mordin i Tali

Każdy był lojalny. Zamontowałem wszystkie uleprzenia statku, uleprzenia ogólne (broni pancerza itd) oraz uleprzenia odnoszące się do konkretnej osoby (implant dla Jack, Claymore dla Grunta itd itp)

Edytowano przez serVian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że BioWare powinno wydać DLC dotyczące Thane i jego przypadłości, tj. albo dać lek, albo go uśmiercić. Osobiście się przywiązałem do niego, ale tez mnie trochę wkurza takie otwarcie i nie kontynuowanie tego wątku.

A swoją drogą, widzieliście to?

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego ci?? Te gry są świetne na klawce i myszce, ale jak na zeszło-zeszłorocznym PGA grałem w ME2 na padzie (na XboXie, jakby kto pytał) to była to tortura. Gdyby nie nielimitowane HP w tej prezentowanej wersji, pewnie nie przeżyłbym pierwszej walki, bo trafienie odległego przeciwnika, sterując celownikiem za pomocą grzybka przerastało moje możliwości. Pewnie ty, jak i większość ludzi poradzi sobie lepiej, bo nietrudno jest mieć w graniu padem lepszego skilla ode mnie, ale uwierz mi - na klawce i myszce naprawdę będzie przyjemniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei zapodam trochę inny temat do rozmowy. Otóż, kogo najchętniej byście widzieli jako towarzyszy Sheparda w trzeciej części? Na kogo BioWare powinno zwrócić szczególną uwagę? Jaką postać rozbudować, a której nie zmieniać? Niewątpliwie wpływ na to będzie mieć sposób w jaki zakończyliśmy dwójkę, ale wciąż nurtuje mnie kilka pytań. Jak zostanie rozwiązany problem z

postaciami, które zginęły po skoku przez Omegę 4?

Rekrutacja nowych? Powrót starych znajomych (

Kaidan, Ashley, Wrex)

? Granie z

niepełną drużyną

jako konsekwencją zakończenia drugiej części? Wprowadzenie nowych załogantów? Kogo w tej roli? A może Shepard zacznie działać na własną rękę z wiernym Urzem u boku? :tongue:

Nie uważacie, że BioWare powinno wydać DLC dotyczące Thane i jego przypadłości, tj. albo dać lek, albo go uśmiercić. Osobiście się przywiązałem do niego, ale tez mnie trochę wkurza takie otwarcie i nie kontynuowanie tego wątku.

Precz z DLC. Zamknięcie wątku Thane'a powinno być w trójce jako jeden z wątków pobocznych, a nie jakieś przeklęte DLC. Jednak z drugiej strony ta postać jest o tyle wygodna, że

wiadomym jest fakt jego choroby, ale nie tego ile owa choroba da mu jeszcze czasu. Może spokojnie pożyć jeszcze całą trójeczkę, a przynajmniej znaczą jej część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "kogo chcemy z powrotem" pojawiał się już wielokrotnie. Odpowiedź: Jack - bo to najciekawsza postać ze wszystkich towarzyszy; Miranda - bo akcja ME2 zostawia tę postać w bardzo interesującym punkcie, szczególnie, jeśli sprzeciwiliśmy się TIMowi; Thane, Tali, Mordin, Ashley, Garrus - bo ich bardzo lubię.

A kto będzie? Hm, znudziły mi się spekulacje, bo trudno dojść do nowych wniosków. Liara i Miranda mają najniższy współczynnik umieralności, przy tym są bardzo popularne i to na nie bym stawiał. Pewnie sporo nowych postaci, bo to mniej skomplikowane niż aranżowanie powrotu starych, które pojawią się raczej jako NPC, a ich rola będzie taka jak np. Wreksa (i wiadomo co się stanie, jak ktoś zginie).

Niedługo się przekonamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam gościa z trailera Mass Effect 3! Świetny fryz, brzydka morda, akurat pasuje na żołnierza! :D

@Stamper, no właśnie, było...

@Ester, Urza ja chcę do kabiny, jak rybki i chomika. A nóż uratują kumple razem galaktykę? Ale wiesz, to by musiała być nowa gra np. Mass Effect: Urz's Chronicles, albo Fish's Chronicles, albo... Kosmiczny Chomik's Chronicles!

@Fristron, ja tam wolę do premiery tylko spekulować, a dowiedzieć się zaraz po niej (lub przed nią?) bo tak czy siak kupuję kolekcjonerkę w Pre-Orderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: jak ma rozwiniętą deszyfrancję to wystarczy aktywować skrzynkę i samo się robi... ale pamiętaj, że musi mieć odpowiedni poziom.

Gdyby nie nielimitowane HP w tej prezentowanej wersji, pewnie nie przeżyłbym pierwszej walki, bo trafienie odległego przeciwnika, sterując celownikiem za pomocą grzybka przerastało moje możliwości

Zależy od przyzwyczajeń. Osobiście udało mi się przejść ME2 na Xboxie 360 na poziomie "insanity"... nie było to szczególnie trudne.

Szczerze powiedziawszy, jestem przeciwny nowym towarzyszom w ME3. Cała kompania z dwójki była rewelacyjna i najchętniej zostałbym przy nich. Thane, Garrus, Miranda muszą być, albo nie kupię tej gry. :'D

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera <wali głową w ścianę> Xbox pada. Za dużo niebieskiego.

A co do tematu... Hmm... Nie chcę Wrexa w załodze bo to władca Urdnotów i wolę się z nimi sprzymierzyć niż mieć go w załodze. Fajnie by było, gdyby Tali dostała tytuł po swoim ojcu i z nią też ustalamy jakiś "pakt". Garrus był jakimś tam dowódcą, więc z nim mogłoby być podobnie. Ale wiem, że na pewno chcę w drużynie Thane'a. On był naprawdę spoko gościem. A, i jeszcze Blasto (jakoś mnie napadła blastomania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jedna z najlepszych gier zeszłego roku zawitała wreszcie na PS3. Jeszcze tydzień temu byłem święcie przekonany, że z zakupem poczekam, ale wczoraj nie mogłem się oprzeć i pobiegłem do sklepu, żeby w grę zaopatrzyć. Nie ma sensu się rozpisywać, bo mimo wszystko jest to ta sama gra co rok temu, ale podzielę się wrażeniami związanymi z nowościami.

Graficznie nie odnotowano wielkich zmian. Na uwagę zasługują poprawione cienie i oświetlenie. Mam tak mało wyczulone oko, że nie jestem w stanie dostrzec różnic w teksturach (o ile są). Cieszy dodatkowy content. Wszystkie duże DLC, parę małych dodatków (sprzęt, którym mogli się cieszyć posiadacze pre-orderów czy zbroja krwawego smoka) i interaktywne wprowadzenie stanowią IMO dobre zadośćuczynienie za cały czas czekania. Ten ostatni nie zastępuje co prawda braku części pierwszej, ale zdecydowanie jest w stanie w historię wprowadzić osoby, które do tej pory nie miały styczności z serią. Sam dzięki temu komiksowi przypomniałem sobie kilka wątków związanych z historią. Grałem w ME na początku 2008 na X360 i większość wyborów dokonywałem na nowo, bo nie byłem w stanie sobie przypomnieć co zrobiłem m.in.

z królową Rachni

. Jedyna rzecz, którą pamiętałem to sprawa

Liara vs. Ashley

:C

Jeśli ktoś ma PS3 i czekał na wydanie zbiorcze ME2 to teraz jest świetna okazja do zaopatrzenia się w ten tytuł. ;)

PS. Takie jeszcze małe pytanie na koniec. Na PSStore pojawił się mały pakiet DLC (bo byłoby zbyt pięknie, gdyby dali wszystko na płytce) o nazwie N7 Complete Arsenal Bundle. W jego skład wchodzi kilka małych dodatków (Aegis, Appearance, Equalizer, Firepower i Recon Operations). Cena nie straszy (bodajże 30 zł). Czy przedmioty zawarte będą miały jakiś wpływ na grę i warto się ty zainteresować? Czy może lepiej sobie ten pakiet odpuścić?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 30 zeta za wszystkie te pakiety , to bym wziął :). Aegis, appearance i equalizer , to nic specjalnego może poza fajną snajperką w pak. Aegis. 2 ostatnie natomiast są zajefajne. Firepower dodaje fajne giwerki z wielkim kopem :P, a w recon packu prócz jakichś tam helmetów masz armor i karabin collectorów :), choć ten karabin z heavy packa jest i tak lepszy moim zdaniem :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obliczeń 1 pack kosztuje ok. 6 zeta. Więc za aegis, equalizer, apperance i firepower wychodzi 24 :P. Recon operations, to 3 helmety z promocji dr.peppera (więc raczej nie do zdobycia) i armor z karabinem collectorów (z kolekcjonerki). Ja też nie lubie płatnych DLC i uważam że to chamstwo. Niestety tak sie teraz porobiło i raczej się to nie zmieni. Jak nie chcesz, to nie kupuj, nikt Cię nie zmusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to wygląda na ps3. Osobiście mam na pc, jednak zastanawiałem się nad kupnem na ps3. Osobiście jednak uważam, że 200 złoty za ME2 jest "trochę" przesadzona. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to, że gra ma już rok.

Osobiście, osobiście... Za dużo tego osobiście, przez co się nieco zgubiłem, ale cóż...

Jak dla mnie 200 zł na dwójkę na PS3 to dobra cena z paru powodów:

1. Jedzie na silniku trójki,

2. Masz do tego "wszystkie" DLC,

3. "Łaskawie" wydają grę na tą konsolę.

Tak więc drogi Dedexusie, nie masz wg. mnie na co narzekać ;)

Dobra, ja może spróbuję zmienić temat, co byście z chęcią zobaczyli w EK trójeczki? Ja bym się pobawił Normandią (tym bardziej jeśli by latała xD ). Do tego jakieś "darmowe" DLC. Chociaż w sumie, Żniwiarzem też bym nie pogardził. Tylko, żeby przemawiał głosem Suwerena.

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...