Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Mam pytanie do tych co grali w LOTSB na Polskim ME.

Wiecie może czy LOTSB jest spolszczone ? Chodzi mi o napisy bo mam zainstalowane no ale hmmm. Napisy mam po Angielsku ?

Co do praetorianów. Ich w grze jest tylko dwóch jak pamiętam. Pierwszy jest banalnie prosty, ale z drugim trzeba się namęczyć. I tak najmniej mile wspominam husków. Serio, jak widzę huska to wyciągam snajperkę i zabijam go szybko. Z amunicją na pancerze i syntetyczne formy życia oczywiście. No dobra jeszcze zombie najmniej mile wspominam ale tylko te wybuchające.

:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej. ja wrócę do pewnego wątku. Właśnie ukończyłem me2 po raz drugi i zrobiłem sobie w pewnym momencie printscreena (w nadziei na lepszą rozdzielczość niż na screenach ściągniętych z neta. niestety przeliczyłem się jednek ten zrzut wystarczył żeby zauważyć coś), a mianowicie

Dolot żniwiarzy. Ktoś mówił że trailer me3 to jakieś nieporozumienie bo wszyscy reapersi wyglądają tak samo a w me2 widać że każdy jest inny. KAŻDY INNY??!!! przyjrzyjcie się. ja tam widzę tylko 4 rodzaje reapersów tylko że z innymi kierunkowskazami, światłami mijania i resztą światełek które po prostu maj,ą w moimk odbiorze inne kolory. Widzę tam nawet chyba statek typu suwerena ale mogę się mylić

. w każdym bądź razie to reapersi mogą mieć rózne typy naprzykład coś w stylu szturmu, wsparcia, i "indoktrynatorów" (tacy ponad przeciętni po prostu) [tak wiem wygląda to jak w codzie albo battlefieldzie] tak więc na ziemię mogły najechać w pierwszej fali po prostu takie szturmowe jednostki a potem wbić jakieś inne na przykład w celu zbudowania bazy czy coś.

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stamper, niezła spostrzegawczość, o ile to prawda to co mówisz (tak, dobrze myślisz, czekam na screena w necie).

Ej, a ciekawi was o co chodziło Zwiastunowi, jak mówił (uwaga, luźny cytat): "Zwróciliście uwagę kogoś większego, a Żniwiarze chcą wam tylko pomóc zginąć wcześniej". No, coś w tym stylu, ale wiadomo, że chodzi o to:

1) Ludzie zwrócili uwagę KOGOŚ WIĘKSZEGO, o którym nie wiemy praktycznie nic.

2) Żniwiarze to dla nas "błogosławieństwo".

3) "Rolnicy" chcą zdążyć przed KIMŚ WIĘKSZYM.

No, to mniej więcej tyle co chciałem wam powiedzieć, a teraz pytanie, nasuwa wam się do głowy kto to może myć TEN WIĘKSZY? Może Bóg?

@Ksowa, ale określ się jaki wątek, główny czy poboczny.

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelin

hey ty you

Gratuluję toku myślenia serio! Jak przeczytałem twój post to się za łeb złapałem. Kiedy zwiastun mówił o tym że

nasz gatunek przyciągnął uwagę kogoś nieskończenie większego

to myślełem że to kolejne wysławianie reapersów. Do głowy mi nie przyszło że to ktoś jeszcze większy może być! O rany ale kto? stwórcy reapersów?!

Ave Kelin.

Kelin Akbar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że sobie darują Jeszcze Bardziej Epickie Zło, bo to już trochę tandetne będzie jednak. Tzn. pewnie zrobią to tak, że podczas gry spowoduje opad szczęki, a nie parsknięcie śmiechem - w końcu to BioWare i Mass Effect - ale strasznie mi się to kojarzy z gniotem fabularnym, jakim jest Fahrenheit. Nie, nie chcę żadnego twistu w tym stylu. Chcę Reaperów jako zło ostateczne, najchętniej takie, które będzie się kierować jakimiś sensownymi racjami i w jakiś sposób ich pęd do destrukcji będzie nawet zrozumiała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Zgadzam się zią. Na końcu wyjdzie, że to Cerberus stworzył Gethy, Żniwiarzy i innych Praetorian.. ;P

Zaniepokojenie: Mam duże obawyy w związku z fabułą ME3... oby nie okazała się odgrzewanym kotletem... kotletem z patelni ME1 i Me2...

Zainteresowanie: Ale skoro pojawi się jakaś inna forma życia - nasze Większe Zło... to będziemy z kimś działali, kto wie... może to Reapersi będą nam pomagali w walce z.. Większym Złem. Fajnie by było zobaczyć epicką bitwę... uczestniczyć w niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, ma nadzieję.

@Krissojka, pomysł jakiś na fabułę jest i... To dobry pomysł.

Ej, jakby zakończyli ME3 wyginięciem wszystkiego prócz ludzi do Mass Effect nie przeszkadzałby Dead Space'owi, no nie? :D No sami pomyślicie, może te znaki to ślady tego gigantycznego czegoś. Kurde, ale to tylko spekulacje. Ale cóż, EA to wydawca ME i DS, może jednak chcą to jakoś połączyć. Ale cóż, to tylko moje spekulacja, możliwe, że nie ułożone po kolei, ale musiałem to napisać.

EDIT: Nagłe olśnienie! A może Zbieracze to najbardziej zaawansowana forma życia (oprócz nas) i Żniwiarze chcą nas zdobyć, przerobić genetycznie i wysłać na to WIELKIE ZŁO?

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu ktoś większy od reapersów to ma być Większe Zło? Pamiętamy wszystkie wypowiedzi Suwerena i Zwiastuna. To nie była logika ludzka. Być może ktoś od nich większy to tak naprawdę jakaś naj rasa która nie chce naszej zguby lecz naszego zbawienia tylko że reapersi tego nie rozumieją i myślą że ci więksi to zło wcielone i korzystająć ze swojej pogibanej logiki uznali że dla naszego dobra nas zabiją niż dadzą nas Większym xD (fajna nazwa The Biggers xD)

"Człowieku nic nie zdziałałeś. Twój gatunek przyciągnął uwagę kogoś nieskończenie większego.

Ci których znacie jako Żniwiarze są waszym zbawieniem przez zniszczenie"

(specjalnie przechodziłem ostatnią misję żeby tego posłuchać [

salvation through destruction

- nawet fajnie brzmi xD])

można to rozumieć na kilka sposobów.

1. kolejny przejaw megalomanii Żniwairzy

2. Żniwairzom we łbach się pobełtało i myślą że złe to dobre a dobre to złe

3. ZUUUUUUUOOOOOOOO!!!!!!!!!!

Osobiście najbardziej mi sie podobają te dwie ostatnie (tylko że na trzecią wersję by potrzeba było kolejnych trzech części gry)

@Kelin

nie sądzę...

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz z namieszaliście z ''większym złem" to może być wygodna furtka fabularna do następnych części ME (no bo kto by zabił kurę znoszącą złote jaja? EA? never). Jednak nie widzę sensu w terorii że żniwiarze nagle polubiliby ludzkość i inne rasy i rzucili się razem z nimi w walkę przeciwko wielkiemu kosmicznemu potworowi spaghetti, nie po to użerałem się z wielkim kosmicznym zagrożeniem żeby się potem z nim przytulać, ale na całe szczęście nic na to nie wskazuje. Ten tekst równie dobrze może być objawem przesadnej samooceny żniwiarzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Nagłe olśnienie! A może Zbieracze to najbardziej zaawansowana forma życia (oprócz nas) i Żniwiarze chcą nas zdobyć, przerobić genetycznie i wysłać na to WIELKIE ZŁO?

Odpada

Żniwiarze próbowali przerobić Protean na jednego z nich, ale ten gatunek się nie nadawał, w związku z czym skończył jako sługusy. Wspominała o tym EDI podczas misji samobójczej. Ludzie również są przerabiani na Reapera, o czym dobitnie dowodzi boss ME2.

Dlatego uważam, że takim prostym powodem, dla którego atakują, jest rozmnażanie się. Pytanie tylko, czy jest to rozmnażanie dla samego rozmnażania, czy jednak ma to jakiś głębszy sens.

Co do "salvation through destruction" - chciałbym, by była to opcja nr 2 i by miało to jakiś sens, a nie tylko pobełtanie Reaperów. Np. każda cywilizacja w końcu zostanie zniszczona przez wewnętrzne konflikty (war. war never changes ^^ ),

a tak to zostaną zachowane jako Reaperzy

.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksowa, wątek główny masz ok. 15h a z misjami pobocznymi trwa ok. 20h.

@Abyss, to ja namieszałem :D

Wasze pomysły na Wielkie Zło też są naprawdę dobre. Się wplątało BioWare w niezłą kabałę, jeśli nie pokażę tego, albo chociaż nie dadzą wskazówki co do tego. Cóż, jeśli o tym nic nie będzie w Mass Effect 3 piszę petycję do BioWare o książkę, film a najlepiej grę, która by to rozwiązywała, bo to naprawdę jest bardzo ciekawe.

Wielkim moim marzeniem było połączenie wszystkich światów z gier w jeden. Pomyślcie, co by było jakbyśmy mieli najpierw mieli smoki (Dragon Age, Neverwinter Nights), które wyginęły podczas naszej ewolucji. Dalej wojny i coraz bardziej zaawansowana technologia (Call of Duty, Medal of Honor). W jednym z układów trwa wojna z Locustami (Gears of War), z którym to się połączymy. Później ratujemy galaktykę (Mass Effect) po czym wojna z innym gatunkiem (Halo) a na koniec odkrywamy ślady Boga (Dead Space). Później tak jak już pisałem Wielkim Złem z ME okazuje się ów Bóg z DS. Pomyślcie, czy to by nie było piękne? Połączyć wszystkie historie z gier w jeden ciąg wydarzeń? Ale to tylko moje małe przemyślenia...

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogłoby byc ciekawie ale te smoki to nieee...

Natomiast fajnie by bylo zeby byla taka jakby ewolucja świata gry pokazana. Cos w stylu sporea tylko ze poważniejszego by wyszlo. Oczywiscie nie mozna by dac wojny ameryka rosja bo by nie bylo związku. Na przykład żeby oni sie lali o jakieś artefakty protean. Ale nie widzę związku pomiędzy dead space a mass effect zbytniego. W dead space o ile się orientuję nie ma przekaznikow masy. No chyba że jak to mówił już ktoś w walce ze żniwiarzami by zostały one zniszczone. No i jeszcze Bóg. Nie prowokujmy Watykanu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze was trochę pomęczę i zneguję kolejną rzecz dotyczącą filmiku na końcu mass effect 2

Ludzie mówią że Żniwiarze ruszyli pośladki kiedy Shepard pokonał zbieraczy. Mówią że na filmiku widać jak żniwiarze wychodzą z napędu nadświetlnego (o ile można tak nazwać ten napęd w me2). Bzdurka!!!!!

Oni nie tracą prędkości tylko nagle zostają oświetleni przez światło bijące z galaktyki. niby nie miało ich co zasłaniać ale tutaj chodziło po prostu o ARTYSTYCZNE UKAZANIE ICH LICZBY!

Przejdźcie sobie ostatnią misję jeszcze raz tylko dla tego filmiku bo na jutubie jest słaba jakość (przynajmniej mi nie udało się ustawić lepszej). widać że najpierw są oświetleni z dołu i potem pojawiają się w pełnej okazałości I TO W TYM SAMYM CZASIE!!! gdyby wychodzili z nadprzestrzeni to by się pojawiali w pewnych odstępach czasowych jak to ma miejsce na każdym filmie (utarty chwyt) i byli by widoczni od razu w całości tak jak to jest na filmikach w me

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stamper, słuszna uwaga. Ale cóż, spekulacje nam tylko pozostają.

"Żniwiarz znów zebrał swe żniwa,

Nie plony lecz krwawy to zbiór,

Gdyby nie ich natura chciwa,

Byłby u nas niezły ch*j."

No właśnie, taki wierszyk kiedyś spotkałem. Ciekawy, no nie? Jak widzimy, Mass Effect wdziera się już w różne zakamarki kultury :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest coś o gethach? xD

Nie podniecajmy się Większym Złem bo jak znam życie to chodzi tam tylko o to że żniwiarki to totalne snoby. Chociaż zagadkowe jest trzecie zdanie w wypowiedzi zwiastuna

Those whom you know as the reapers are your salvation by the destruction

to jest ciekawe i to chyba jedyne co jest godne uwagi bo suweren wystarczająco wiele razy i dobitnie pokazywał nam że reapersi są o wiele lepsi i mają nas głeboko w poważaniu

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładacie, że BioWare "będzie musiało" jakoś z tego wybrnąć. Według jednej z niepotwierdzonych plotek, grę da się już w tym momencie skończyć - wymaga ona jedynie dodatkowych szlifów.

@Fristron - to są

częściowo organiczne maszyny

. Może ich pobudki mają jakiś głębszy, niezrozumiały dla nas powód? Nie dość, że są niemal nieśmiertelni to jeszcze stale ich przybywa. Są prawie bogami, a każdy z nich jest ikoną swojego cyklu, rasy, siły. Oni po prostu mogą chcieć tego abyśmy byli IDEALNI. Proste;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stamper, nie, o gethach jeszcze nie widziałem, ale jak zobaczę to wkleję :P

@Venydar (fajny dar mi wena dała :D ), ta, idealni w każdym calu... Dzięki Venydar, dzięki tobie coś mi przyszło do głowy co opiszę...

...tutaj.

Pamiętacie

Ludzkiego Żniwiarza

? A co, jeśli Żniwiarze są tak jak on, tylko że z prawdawnych gatunków? Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli wygląd to ustaliliśmy jakieś 150 stron temu że to jest możliwe, a zewnętrzna powłoka to jedynie pancerz który jest dorabiamy potem.

Jak pamiętamy ludzki żniwiarz był w bardzo wczesnym stadium rozwoju (produkcji?) i nie dostał pewnie jeszcze pancerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...