Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Ja to złapałem w jakimś tam mniejszym sklepiku z grami. Wydanie naprawdę fajne. Podejrzewam, ze gdyby go nie zamknęli i dwójeczkę bym złapał, ale wersja Classic nie jest zła. Ile dałem? 35 zł? A z przesyłką nie było problemu. Ultima (bo tam ją kupiłem) ma swoją siedzibę w Warszawie. Dobra, kończę już z tym, bo może to być uznane za Off-Top.

@Abyss, masochizm? Hmm... Ująłbym to inaczej, ale nie mogę tego ułożyć w słowa... W każdym razie, adept jest za prosty :D

Ja nie rozumiem, jak można kroić grę, dawać niektóre za darmo i wmawiać swoja hojność, albo wydawać płatne i kazać sobie za to płacić. To jest jakaś paranoja. Osobiście sam kupię te dodatkowe misje, ale broni nie mam zamiaru kupować.

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o narzędzia do moddingu ?

Z jednej strony było by to fajne, bo fani mogli by rozpocząć nowe wątki dzięki takim narzędziom np. Tak jak wspomniane wcześniej wydarzenia przed ME1 i ME2. Z drugiej jednak strony Bioware chyba na to nie pójdzie. Bioware to nie Spellbound czy Jowood że da do swej gry narzędzia do moddingu, a potem robią własne DLC. A poza tym, chyba silnik gier ME nie pozwala na modyfikacje takie większe jak nowa fabuła itp ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu wszyscy najeżdżacie na pomysł zrobienia MMO w uniwersum ME. Przecież nikt nie każe wam w to grać!

Zaś co do postu Alaknara parę stron wcześniej na temat gethów i przyrównania ich do drowów z FR...

Jak dla mnie to, łagodnie mówiąc, stek bzdur.

Primo, gdzie masz jakiś przykład odtrąconego, niezrozumianego getha?

Secundo, podaj przykład że jest to rasa bezlitosna i zła?

Owszem, rasa ta

podzieliła się, wskutek czego część gethów zaczęła służyć Suwerenowi, ale zostali oni uznani przez resztę za heretyków i których należy powstrzymać. A, bo o to też może Ci chodzi, Legion z ME2 nie jest żadnym wygnańcem czy buntownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Akvart, kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło. : )

Gethy są o tyle odpowiednikiem Drowów, że też "nikt ich nie lubi". Ludzie mieli, jak dotąd, do czynienia jedynie z "tymi złymi" - z poplecznikami Sarena i Sovereigna - więc to nie będzie tak, że przyjdzie Shepard, powie: "

wiecie co, przełączyliśmy jeden przełącznik i już teraz Gethy są spoko. Ja wiem, że tysiące z was straciło rodziny i dobytek życia przez nie, ale to było zanim przełączyliśmy ten przełącznik, serio

" i nagle ludzie (i pozostałe rasy Drogi Mlecznej) stwierdzą: "a... To git, witamy w Galaktyce, fajnie wyglądacie z tymi latarkami zamiast twarzy, to zapraszamy do Rady".

Będzie nienawiść, potem niechęć, następnie nieufność, ale te przemiany potrwają pewnie z setkę lat, jak nie więcej.

Dlatego uważam, że porównanie jest jak najbardziej trafne. : ) A żeby Ci to jeszcze bardziej unaocznić:

Primo, gdzie masz jakiś przykład odtrąconego, niezrozumianego getha?

Legion. "Odtrącony" w cudzysłowie, bo wysłany na misję, ale jednak jest on daleko od domu i raczej bez nadziei na szybki powrót. "Niezrozumiały" - no, to chyba nie wymaga wyjaśnienia...? A jeśli wymaga, to poszukaj sobie na YT fragmentów, jak Tali spotyka Legiona i ekstrapoluj to na jego spotkanie z kimkolwiek innym. Gdziekolwiek indziej. : )

Secundo, podaj przykład że jest to rasa bezlitosna i zła?

Mówisz serio...? Wyrżnięcie/przemienienie w Husks całego Eden Prime (że podam tylko ten przykład) wg Ciebie świadczy o ich uduchowieniu, empatii i współczuciu?

Teraz pewnie powiesz

"wcale nie, przecież to heretycy, więc się nie liczy!"

- mam rację? Cóż, odsyłam do mojego drugiego akapitu, jeśli tak.

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Avakart, my nie najeżdżamy na ME MMO, my tylko staramy się wymyślić, jak by to było najlepiej. Komentowanie nie równa się najeżdżaniu. To że nie rozumiesz, nie znaczy że tak nie jest (czy jakoś tak).

@Alaknar, świetnie to ująłeś.

@Spriggs, a nie mówiłem? :D

@Krissojka, jeśli dadzą bo wykorzystają twój pomysł, to będzie twoja wina, że nie będę odchodził od kompa...

Ach, wielka szkoda, że nie wiem o czym się wypowiedzieć... Hmmm... Czytaliście może książki ME?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś się cieszyć gdyż edycja premierowa ma mniej ubogie wydanie niż tandetny dvd box XK. No, ale z drugiej strony 35 zł to już druga dobra gra, zależy czy ktoś lubi bajery pokroju poradników, ładnych pudełek itd.

Lekcja na dziś - czytaj temat ME, a oszczędzisz czas i pieniądze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wielka szkoda, że nie wiem o czym się wypowiedzieć... Hmmm... Czytaliście może książki ME?

Ja czytałem wersje ENG. Jak na książki oparte na grze są do przeczytania (jakieś 1 000 000 razy lepsze od Wrót Baldura), jednak obiektywnie patrząc dość nudne. W dodatku jeśli ktoś grał w grę to wnoszą stosunkowo mało nowego a i tak wiadomo jak się skończą. Raczej nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksowa56.

U mnie te problemy są, ale tylko z grafiką i dźwiękiem. Tak to gra działa jak marzenie, tylko u mnie widać piksele, nawet bez efektu ziarna oraz dźwięk często się krzaczy. Na dźwięk mam sposób gorzej z pikselami. Może kartę graficzną mam za słabą, bo końcu mam Nvidia Geforce 9500GT 512MB.

Swoją drogą pytanko szybkie.

Powiedzcie mi o co chodzi z siecią Cerberusa ? Podobno 27 stycznia mają wyłączyć i włączyć na nowo dopiero tydzień przed premierą ME3. Chodzi o to nowe zapowiedziane DLC ? Jeśli tak to wiadomo czego się można spodziewać ? Bo się pogubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry, jeśli przerywam jakąś dyskusje ważną^^

Mam pytanie.

Niedawno kupiłem ME i ME2 i zacząłem naturalnie od "1". Gra jest WYŚMIENITA. Świetna, wciąga mnie. Tylko teraz pytanie noob'a.

Odblokowałem umiejętność pierwsza pomoc (+20 hp czy jakoś tak) i inne(np. Zaawansowana jedność), lecz nie wiem, jak je włożyć do paska umiejętności :rage:

Mam w nim jakieś 3 badziewne skille i nie wiem, jak je stamtąd wyrzucić i "wkleić" te nowe... :pokerface: Mógłby ktoś pokierować? W instrukcji nie mogę znaleźć jak to zrobić :/

I co do sieci Cerberusa- naprawdę mają zamiar ją zablokować 27 stycznia?? Kurde, nie pogram sobie w DLC do ME2? :((

Edytowano przez Soap1922
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Mass Effect 1 jednak słyszałem, że gra ma problemy z płynnością. Czy występują one często w grze?

Gry na Unreal Engine 3 mają to do siebie, że w konkretnych punktach mapy doczytują kolejne fragmenty poziomu, przez co loadingi są rzadziej potrzebne. W większości (na ciebie patrzę, Alpha Protocol) gier na tym silniku nie powoduje to większych problemów z płynnością. W ME1 występuje tylko minimalny screen tearing, nic utrudniającego rozgrywkę.

Oczywiście płynność w dużym stopniu zależy też od konfiguracji, ale jak masz kompa, na którym chodzą inne gry na UE3 (np. Batman Arkham Asylum albo Gears of War), to seria ME też powinna ładnie działać.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZNajomy ma wszystkie DLC jakie sie pokazaly, powiem wam, ze bez polotu... bo po co mi stroj Zbieracza? Jedyny fajny bajer to miotacz czarnych dziur ;)

CO do edytora... mogłoby to przedłużyć zywotnosc serii, tak jak jest teraz z oblivionem czy morrowindem. Ludzue nadal tworza bajery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soap1922

Chodzi Ci o te skróty które są na górze po lewej? Jeśli tak, to włączasz aktywną pauzę (domyślnie spacja chyba) i przeciągasz z paska z dołu do góry. Co do DLC z ME2, to wbij sie na stronke i ściągnij zanim zamkną :P.

Dzięki za odpowiedź, ale to wiem jak zrobić. Chodzi mi o to, że np. w tym pasku na dole(przy aktywnej pauzie) mam 3 skille: Burza pocisków, Jedność i Tarcza(czy jakoś tak...), no i na tym pasku są tylko 3 miejsca :/ I tu jest problem, bo zamiast lepsze skille zastępować te starsze to nic mi się nie pojawia(mam zaawansowany pierwszy i drugi skill ww. a w pasku nadal widnieją te stare i nie wiem jak wkleić w ich miejsce te nowe :rage:) Może muszę rozwinąć jakąś umiejętność, abym miał więcej miejsc w pasku na dole w aktywnej pauzie i wtedy te miejsca same wypełnią się nowymi skillami?

Co do ME2:

Chyba będę musiał tak zrobić :P

I jeszcze ME: kurde, posiadanie własnego statku z załogą- niby taka "błahostka", a ile radochy i satysfakcji daje :D

Edytowano przez Soap1922
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...