Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Mac Walters w dwójce był od dialogów o ile się nie mylę. Gdzieś to wyczytałem. No w każdym razie jeżeli to ostatnia..... nie ważne! Tą częścią ma się zając Kapryshyn i już! To dzięki niemu klimat większy jest w jedynce i ma się uczucie tej wielkości. Nie powiem dwójka też miała niezły ending. Ale "Kapry" musi dać z siebie wszystko. Bo ja tak mówię :P Jutro w necie wszystko będzie po VGA to sobie zobaczę. No i od tej chwili zaczynam kolejnego idealnego save. Wiem jak chcę żeby moja historia wyglądała. Najpierw jedyneczka a później dwójeczka. ^^ Oby tylko Jack Wall nadal był przy soundtracku bo musicie przyznać. Nikt jak on nie zrobiłby takiego do ME. Nawet Zimmer. No może by dał fajny soundtrack ale to co pokazał Wall to przystaję przy nim

Wyłączam się, Komandor Maziak, jak wam się chce to odbiór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dla mnie po oglądnięciu trailera z vga fabuła me3 zapowiada się jako kalka tragicznej fabuły z Dragon Age.Czyli "niezwykle zaskakujące" szukanie sojuszników do obrony ziemi.Po pare misji na każdego sojusznika a później wielka misja finałowa z jakaś super rozpier.. bombą albo czymś którą trza będzie przetransportować na ziemię.Pewnie zdobytą jakimś cudem na tych co stworzyli reaperów.

Którzy dawno temu..... :

- Cho zostawim te bombe ziom co żeby se pierd*+ła w przyszłości bo my ją niby mamy ale jej nie wykorzystamy.Bo nie.To znaczy możemy ale się nam nie chce.Stef... O!Stefanowi się i tak macki po plątały i mało się nie zabił o fotel.Ojej!

Teraz to już na pewno nie zdążymy (zdąży,bo tylko Stefan się śpieszył) jej użyć bo Stefan leży splątany i nie dosięga do czerwonego guzika.A mi się nie chce wstać bo jem grzanki.

(Muza ala Miszyn Imposybol gdy Stefan wyciąga jedną ze swoich splątanych macek i próbuje dosięgnąć do guzika detonującego Cudowną Bombę Antyreaperową ale mu się nie udaje co by fabuła do mass effecta 3 nie była za trudna do wymyślenia.)

-AAAAaaaarghhh.

(Zbiorowy odgłos zgona, gdyż chłopaków brutalnie przeleciał reaper w rozmiarze XXL anakonda.)

43243434545 lat później oczywiście Shepard i Miranda (jak zwykle w obcisłym wdzianku ale to na "+") znajdą ją pomimo że jeszcze parę lat temu nikt nie wiedział o reaperach a tu masz Cudowna Bomba Antyreaperowa ich twórców.

Wsadzą ją pewnie do jakiegoś bossa reaperów albo cuś, do którego będzie trza wejść w jakiś idiotycznie bezsensowny ale za to efektowny sposób w akompaniamencie BITWY O ZIEMIEEEE!!!!11 (WOOOOOW EPIC LOLOLOL XDDDDD itd) z masą rozpierdzielu i patosu - "LOS LUDZKOŚCI ZALEŻY OD NAS!!".

A na koniec... no właśnie koniec.Yay! Galaktyka ocalona! Takie coś już mi zaserwowali przy mw2 a dzieci i tak się cieszyły bo było dużo "bum pah bum bum pah pah".Tu będzie to samo.

No to teraz się wkurzyłem,fajkiem się przypaliłem.

Ch%j że bez sensu ale jest dużo wybuchów więc ludzie i tak kupią.

Tak więc to był mój ładunek pesymizmu.Ale po walce z Wielkim Termiatorem Collectorów w me2 już prawie nie daje wiary by zrobili dobrą fabułę.

Atak na ziemię ma jakiś sens gdyż flota cytadeli jest w rozsypce a jak wszyscy pamiętamy flota przymierza teraz rlz w galaktyce.Dlatego ziemia jest idealnym celem.Szczerze, mam jeszcze tą iskierkę nadziei że te wszystkie bzdury które napisałem wyżej okażą się tylko,no właśnie - bzdurami i wysmażą jakąś śliczną, zakręconą i zaskakującą fabułę.Którą się zachwycę bo jakby nie patrzeć jestem fanem me1 i podobała mi się spora część me2*.

*Poza zrypaną fabułą skupioną na zbieraniu teamu i Terminatorze naprawde podobały mi się dialogi i system walki.Design poziomów i postaci był na naprawdę wysokim poziomie.

Do tego wszystkiego śliczna grafika.

Mac Walters jak już wyżej napisano odwalił kawał dobrej roboty.Szkoda że wraca Kapryshyn bo dialogi w me1 były nieco nie równe.

Edytowano przez Fulgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dbam o zrzędzenie powyżej. W tej chwili jestem zbyt szczęśliwy.

Kocham tę serię. Nie wiem jak ja wytrzymam cały rok bez zaspoilerowania sobie połowy fabuły.

EDIT:

Jak kolega powyżej nie chce takiej fabuły, to po co się interesuje grą, która od początku

a) jest space-operą

b) miała nawiązywać do kina akcji

a nie być studium psychologiczno-socjologicznym? Graj w gry awangardowe tudzież takie z naprawdę wysublimowaną fabułą i wymagające mózgu (ostatnio wyszło Gray Matter np.). A Mass Effectowi pozwól być Mass Effectem, bo właśnie taki jest piękny - trochę banalny, ale czasami zaskakujący głębią, efektowny, pełen budzących emocje postaci i wciągający jak odkurzacz.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile film to render a na ile in-game, bo wygląda obłędnie :)

W sumie o fabule wiele się wypowiedzieć nie można - aczkolwiek wzorzec zachowania Reaperów pozostaje ten sam. W poprzednich inwazjach niszczyli najpierw Cytadelę, żeby wyeliminować najsilniejszego wroga, teraz widać ludzi uznali za najsilniejszych. Z drugiej strony dzięki temu być może nadal będziemy mogli używać mass relay's do poruszania się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render, zdecydowanie. Bardzo podobnie stylistycznie wyglądał cinematic trailer dwójki. Trójka pewnie będzie dalej na UE3, podejrzewam, że różnica w grafice będzie jeszcze mniejsza niż między ME1 a ME2. Chociaż nie ma w tym nic złego, bo nawet ME1 cieszy dziś oko, a ME2 to już w ogóle jest piękne.

W tym tygodniu pewnie będzie wysyp informacji. Z DA II tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbędzie się szereg konferencji prasowych, więc być może na nowe informacje nie będziemy musieli długo czekać. Po cichutku liczę, że gra wyjdzie jednocześnie na wszystkie 3 platformy albo przynajmniej wersja na PS3 nie ukaże się rok po premierze ;) Oprócz tego śmieszy mnie to jak teraz użytkownicy różnych serwisów psioczą na fabułę na podstawie krótkiego teasera ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to BioWare. Trzeba ponarzekać. Proste, wtórne, banalne, głupie, nie RPG, bla, bla, bla.

A że obie części to były wspaniałe gry? A kogo to obchodzi. Na pewno nie RPGowych 'chardkoruf' z hemoroidami w siedzeniach. Muszą sobie ponarzekać, jak niektóre babcie na "te dzisiejszy czasy". Olać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że i tym razem optymalizacja na PC będzie wymiatać. W ME1 i ME2 na moim kompie grałem w absolutnie najwyższych detalach i obydwie gry były płynne, przy czym ME2 nawet lepiej śmigał niż ME1.

Mój komp: Athlon X2 4600+, 2GB RAM, 9600GT.

Więc pewne obawy mam, bo to jednak demon prędkości nie jest i większość nowych gier ma na nim problemy a już zwłaszcza produkcje zrobione przez EA. Tutaj jednak pozostaje nadzieja, bo grę robi BioWare, a wydaje tylko EA. Kupując ME2 byłem gotowy na nieziemski pokaz slajdów a tu takie zaskoczenie - 60 fps... miałem wtedy lekki opad szczęki, bo ME1 chodził non-stop tak około 30 fps, a tutaj szok po prostu, oczywiście ten pozytywny. Chyba jedyna gra z 2010, która mi zasuwała na maksymalnych detalach w takiej prędkości. Mam nadzieję, że z ME3 będzie tak samo :) I że w rozsądnym czasie podadzą wymagania oficjalne aby go starczyło na ewentualną modernizację kompa.

Edytowano przez Nitrox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFS HP 2010 też miał działać na konsolach i na nich działa a na PC to już inna sprawa. Niektóre Core i7 mają z nim potężne problemy. Także wszystko zależy od BioWare. Do tej pory nas nie zawodzili, więc teraz mam nadzieję, że nie będzie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leże na ziemi, obok mojej szczęki, a ciarki przechodzą po całym moim ciele.... Bio potrafi robić trailery/teasery.

2 mln zginęło w pierwszym tygodniu, 7 mln w tydzień. Nie wiem ile Bio założyło, że jest ludzi w uniwersum ME, ale tempo iście imponujące. W sumie zanosi się, że flota odegra kluczową rolę i pewnie w jakiś sposób zmusimy Reaperów do wielkiej bitwy.

Bo bez sensu byłoby odbijanie planety po planecie. Nawet mając jakiś sposób na relatywnie szybkie ich unicestwianie. Chyba, że podbiorą pomysł z Independence Day - wirus w statku matce /jeśli takowy istnieje/.

Też mocno liczę, że fabuła nie będzie toczyć się od samego początku w trakcie wojny otwartej. Bo wtedy przechodzenie gry powoli - dokładnie, odbierze jej sens i klimat.

Ciekawe co zrobią z drużyną, czy zostanie, czy nie. Jeśli komuś część załogi zginęła, to czy będzie mógł dobrać nowych, czy nie? A ten co ma już skład - zrobić podmiankę? Thane przecież umiera, został mu rok, góra dwa.

Najpiękniejsze jest to co na końcu "holiday 2011". Rozumiem, że i nas się to tyczy? Bo mnie polska wersja nie obchodzi :)

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że i tym razem optymalizacja na PC będzie wymiatać.

Bioware nie robi zbyt wymagających gier. W dodatku są mistrzami optymalizacji. Zarówno oba ME, jak i DA śmigały na moim dwuletnim laptopie, który nawet w momencie kupna nie był demonem prędkości.

Tak, przy czym holiday to Gwiazdka, a nie - jak niektórzy sądzą - wakacje.

Wygląda na to, ze dwa najgorętsze dla graczy okresy w roku - marzec/kwiecień i listopad/grudzień będą w 2011 wyjątkowo obfite ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się. To Shattared Steel to był rzeczywiście czerwony śledź. Tak czy inaczej, trailer zapowiada się na to, że Mass Effect 3 będzie najmroczniejszą częścią trylogii (tak mi się przynajmniej wydaje). Cóż, dobrze że na gwiazdkę będzie premiera, bo bym nie miał czasu na zebranie funduszy na kolekcjonerkę (która mam nadzieję, będzie taka jak w przypadku jedynki, a nie takiej jaka była w ME 2). Ciekawe czy BioWare wyda trójkę na PS3 od razu, a nie ta jak z dwójką, że konwersja pojawi się kilka miesięcy później. Ponadto liczę na to, że nie będzie DLC (przynajmniej nie aż tyle) i wszystko będziemy mieli od razu w grze. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała Ziemia, bo pewnie będziemy po niej podróżować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie diabli porwą i rozerwą... to było genialne o_O Potwierdziły się wszelkie spekulacje, że to jednak trzecia część, ale wiecie co? - zadowolony z tego jestem jak diabli, bo dwójka była świetną grą, przy której wyśmienicie się bawiłem więc sądzę, że trójka zrobi to samo ;] Ba! Wiem, że trailer renderowany (na pewno takiej grafiki nie będzie, ale liczę na jakiś upgrade silnika), ale zrobił niesamowitego smaka - fakt, BioWare potrafi robić trailery [

].
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no genialnie, szkoda, że taki krótki ten zwiastun. Fajnie, że będzie można zwiedzić Ziemię, do tej pory trzymaliśmy się raczej od niej z daleka. Chociaż mam nadzieję, że nie ograniczą się tylko do obrony Ziemi. Przecież Żniwiarzy są setki, jak nie więcej. Raczej nie skupią się tylko na jednej planecie. Pierwsze co powinni zrobić to zdobyć Cytadelę. :P

W ogóle super to wszystko wygląda. Ech, nie mogę się doczekać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i bez urazy.

O K***** !!! To jednak Mass Effect 3 i w dodatku to prawdą jest !

Żniwiarze nadchodzą ! I to w dodatku ziemię atakują ! No w sumie nic dziwnego skoro Shepard pokonał Suwerena oraz zbieraczy. Szykuje się epickie zakończenie trylogii ! I jedno jest pewne. EARTH MUST NOT FALL ! Krótko mówiąc. Zapowiada się epicka przygoda, mam nadzieje że save z drugiej części będą potrzebne ! Ja chcę już żniwiarkom skopać tyłki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że Mass Effect 3 będzie na PC ! Bo już huczy w internecie od plotek że będzie tylko exclusivem na Xboxa. Jeśli będzie na PC to daje czas na premierę wersji PC hmmm. Pięć miesięcy później od wersji Xboxa.

Przy okazji. Mam nadzieje że zobaczymy kawałek Polski w ME3 ! Oj mam nadzieje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer choć krótki zrobił na mnie ogromne wrażenie... ta statystyka milionów zabitych przez żniwiarzy, zniszczony Londyn, wszędzie w okół żniwiarze, no i całkiem ładny wygląd trailera. Cud miód i orzeszki, nic tylko czekać do wakacji. I tak gra ukaże się nieco szybciej niż się spodziewałem.

Nadal uparcie liczę na to że gra nie zacznie się od ataku żniwiarzy i przed nim będziemy mieli mniej więcej połowę gry na różne bajery za które polubiłem serie, zaczynać grę od wielkiej bitwy o wszystko to jakoś tak, nie wiem, kiepsko by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec trailera pisze data.

Holiday 2011.

Więc podejrzewam że premiera będzie na gwiazdkę 2011 ?! Oj chyba panowie z Bioware chcą dać nam naprawdę epickie zakończenie trylogii. Do tego czasu skończę robić let's playa z ME1 i ME2. :D

I przyznam się szczerze. Żołnierz w obu częściach to fajna klasa postaci, ale ja bardziej chyba preferuje szturmowca. :P

Co do trailera. No faktycznie, sam jestem zaskoczony tym jak mówi gość. Że miliony zabitych w ciągu kilku pierwszych dni najazdu żniwiarzy. Szybcy są nie ma co ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...