Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Dokładnie tak. Nie wiem czy to błąd, czy nie (chociaż nie wiem czy jest sens dyskutowania o technologii w przyszłości i antymaterii, ale interpretuje to jak na dzisiejsze standardy :) ), ale jak wspomniałem bardziej uczepią się go fanatycy niż normalni gracze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pancerza i broni:

Przez dluzsza czesc gry uzywalem Terminusa i normalnej N7 (Z dodatkowymi mag) na koncu gralem w Blood Dragon.

Co do broni:

Assault: M-96 Mattock albo M-15 Vindicator

Shotgun: M-22 Eviscerator Albo CLaymore

SuB: M-12 Locust

Heavy Weapon: Przepiekny, moj ulubiony M-490 Blackstorm

Pistols: M-6 Carnifex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assault Rifle: Mattock ew. Revenant jak gram Soldem.

Shotgun: Eviscerator

Heavy Pistol: Carnifex

SMG: Locust

Sniper Rifle: Viper ew. Widow jak gram Infiltratorem

Heavy Weapon: Arc Projector/Avalanche (w misji na Reaperze)/Granade Launcher

A co do pancerzy to zawsze używam standardowego, nie lubię wersji z hełmami.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie wiem czy to błąd, czy nie (chociaż nie wiem czy jest sens dyskutowania o technologii w przyszłości i antymaterii, ale interpretuje to jak na dzisiejsze standardy :) ), ale jak wspomniałem bardziej uczepią się go fanatycy niż normalni gracze.

Anti Materiel Rifle nie ma nic wspólnego z antymaterią - to po prostu karabin wyborowy służący do niszczenia sprzętu przeciwnika (pojazdów, lekkich bunkrów itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem Ghost Ridera i padła taka kwestia:

Jestem Legionem, bo jest nas wielu

(czy coś podobnego)

od razu mi się skojarzyło z

rozmową Sheparda z Legionem. Czyżby twórcy sobie to "ściągnęli"

mam takie pytanie- pierwszy raz mi sie zdarza, że po zabraniu modułu nie mam na mapie info o ostatniej misji. Mogę dalej wykonywać misje lojalnościowe i poboczne. Z tego co pamiętam to to od razu było, czy mi się pochrzaniło coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - oryginalny cytat jest z Biblii co nawet sam

Legion

zauważa a film Ghost Rider to po prostu kolejny egzemplarz wykorzystujący tenże cytat ;) Zresztą jak dobrze pamiętam to pomysłodawcą tej nazwy była EDI a Shepard mógł na to zareagować w dwójnasób (choć to tylko tekstem się różniło ;P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem Ghost Ridera

Współczuję ;p

A co do cytatu jest on wzięty z Ewangelii św. Marka, każdy może sobie stamtąd brać co chce. Wielokrotnie ten cytat był wykorzystywany w tanich horrorach albo w komiksach, chociażby w X-menach.

A ja zmieniłem zupełnie zdanie co do Vanguarda. Inferno Ammo + Heavy Charge + Champion + Claymore = total pwnage ;D Najbardziej przyjemna i dająca frajdę klasa. No, najpierw trzeba wiedzieć kiedy używać Charge ale na niektórych mapach aż się prosi (Horizon albo Purgatory). Mimo Insanity jeszcze do tej pory tak szybko nie rozwalałem Scionów i Harbingera, a tę babkę z misji rekrutacyjnej Grunta wziąłem na cztery strzały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie- pierwszy raz mi sie zdarza, że po zabraniu modułu nie mam na mapie info o ostatniej misji. Mogę dalej wykonywać misje lojalnościowe i poboczne. Z tego co pamiętam to to od razu było, czy mi się pochrzaniło coś...

Nie, no najpierw musisz wykonać jedną misję, potem jest atak na Normandię i dopiero można lecieć do bazy Zbieraczy...

Wcześniej EDI wpasowuje moduł czy coś. :P

Jeśli chodzi o cytat to jest on dosyć znany, także rozbawiła mnie ta myśl o tym, że jest z Ghost Ridera. ^^

BTW, filmu nie widziałam.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chciałbym, by cała galaktyczna cywilizacja upadła, gdyż nie ma takiej siły na Reaperów a na koniec byśmy mieli cutscenkę, w której Shepard i jego załoga utworzyli coś na wzór Ilos, ostrzeżenia dla przyszłych cywilizacji.

No ale najbardziej prawdopodobne jest to, że mimo braku technologii ale dzięki potędze miłości i przyjaźni galaktyka skopie tyłki Reaperom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy ja wiem... W sumie powinna być możliwość kompletnej porażki, tak jak to było z misją "samobójczą". xD

Było by ciekawie.

Ale z drugiej strony - jak przegramy to Shep na pewno nie będzie tworzył drugiego Ilos, bo zginie w boju. :P

Kurczę już bym chciała to ME3, a z drugiej strony nie, bo chce żeby było dobrze wykonane. No i koniec ME3 to koniec przygody z Shepardem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, jeden screen, krótki teaser i potencjalna data oficjalnej zapowiedzi, a ja już nie mogę się doczekać. :) Całe to niepohamowane pragnienie, jakie miałem zaraz po zakończeniu ME2, by położyć łapy na następnej części, które jakoś zblakło przez ten czas znowu się rozogniło... ja nie wiem, jak do premiery doczekam. :P

Jestem pewien, że to zapowiedź ME3. Jakieś dziwne dane na facebookowym profilu Mass Effect, karabin z ME2, bardzo podobny odstęp czasu od poprzedniej części co w wypadku DA2, wreszcie, nie wierzę, by BioWare robiło naraz 4 produkcje AAA. A ME3 jest w produkcji od roku, z silnikiem, narzędziami i koncepcją właściwie gotowymi (BW nie chce wiele zmieniać względem ME2). Więc zdecydowanie mieli czas by zrobić coś, co można pokazać.

Finał jednej z najlepszych trylogii w historii gier* nadchodzi!

*imho + posiłkując się metascore

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że nowy tytuł od BioWare to napewno nie ME3. Filmik odkrywa mało. Pozatym zgadzam się z Fristronem. 4 duże gry naraz od BioWare. Nie wydaje mi się ;)

Co do zakończenia trylogii. Liczę, że twórcom nie przyjdzie do głowy przedłużanie Mass Effect o kolejne części i zakończenie sagi poznamy w trójce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinna być możliwość kompletnej porażki, tak jak to było z misją "samobójczą". xD

Raczej trudno uznać

ostateczne wyeliminowanie zagrożenia ze strony Zbieraczy za "kompletną porażkę"

. Jeśli coś w tym stylu ma znaleźć się w ME3, to tak czy owak, niezależnie od losów Sheparda, Żniwiarze mają przechlapane.

Osobiście nie mam nic przeciwko strasznie nieszczęśliwej wersji zakończenia, pod warunkiem, że nie będzie potraktowana jak niepotrzebne uszczęśliwianie na siłę, które ma zerowe znaczenie dla fabuły (

a tak było z ową śmiercią Sheparda w dwójce

). W ME3 mają sprawę nieco ułatwioną - nie będzie (chyba?) następnych części, które mogłyby przekreślić niektóre wersje zakończenia.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - przeczytałam Twoją wypowiedź i znowu zapaliła mi się iskierka nadziei, że to jednak ME3. :)

Właśnie te informacje na facebooku są obiecujące. ^^ Może oni specjalnie podają takie mgliste wiadomości, żeby nas czymś zaskoczyć. ;)

Raczej trudno uznać

ostateczne wyeliminowanie zagrożenia ze strony Zbieraczy za "kompletną porażkę".

No niby tak. :) Ale o coś w tym stylu mi chodziło. Tylko, że coś lepszego, bo tutaj faktycznie nic nie zmienia to w dalszej historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co ogladnalem ten teaser. No nie wiem czy to jest ME3... I prawde mowiac, nie chcialbym zeby podczas Spike Bioware oglosilo ME3... Chcialbym jakas czwarta super produkcje AAA :) Jakis Rpg osadzony w realiach bliskiej przyszlosci (polaczyc Jerryho(seiral) z Alpha Protocol i Homefront) dla mnie po prostu miod :)

@Friston i lubro, co Wy tacy sceptyczni? Nie sadzicie ze Bioware moze uciagnac DA, ME, TOR i Cos nowego :D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co obejrzałem teaser i trudno mi uwierzyć, że to naprawdę może być ME3. Z tego co da się w ciągu tych kilku sekund usłyszeć, seria Mass Effect (tak samo jak Dragon Age) pełni tu raczej rolę przynęty na fanów, ma nam wbić do głowy niczym cepem, że to od twórców takich hiciorów nadchodzi coś nowego - żaden maniak Bioware nie może tego przegapić... Zresztą brzmiałoby to co najmniej dziwnie: "od twórców serii Mass Effect nadchodzi NOWA gra - Mass Effect 3".

A tak na marginesie - na PS3 dopiero w styczniu 2011 będzie miała miejsce premiera Mass Effect 2. Osobiśce, gdybym czekał na tą właśnie wersję, nieźle bym się wkurzył, że zanim ja w ogóle dostanę ją w swoje łapy, fani z innych platform już rajcują się kolejną częścią.

Coś innego mają, jakiś shooter może?

Jest jeszcze teoria spiskowa o sequelu starego Shattered Steel (też od Bioware, na stronie głównej jest news na ten temat >KLIK<). Tu akcja też dzieje się po pierwsze - w przyszłości, po drugie - w kosmosie. To tłumaczyłoby wykorzystanie właśnie Mass Effectowego konta na Facebooku - przecież do zapowiedzi gry związanej z "przyszłością w kosmosie" pasuje ono bardziej, niż np. konto Dragon Age.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friston i lubro, co Wy tacy sceptyczni? Nie sadzicie ze Bioware moze uciagnac DA, ME, TOR i Cos nowego

Nie.

Nie widzę żadnych przesłanek, które mówiłyby, że to coś innego niż ME3.

Zresztą brzmiałoby to co najmniej dziwnie: "od twórców serii Mass Effect nadchodzi NOWA gra - Mass Effect 3".

Ale w teaserze nie ma mowy o NOWEJ (new) grze, tylko o NASTĘPNEJ (next). IMO wręcz sugeruje to kontynuację.

A tak na marginesie - na PS3 dopiero w styczniu 2011 będzie miała miejsce premiera Mass Effect 2. Osobiśce, gdybym czekał na tą właśnie wersję, nieźle bym się wkurzył, że zanim ja w ogóle dostanę ją w swoje łapy, fani z innych platform już rajcują się kolejną częścią.

Do premiery ME3 tak czy siak jeszcze minimum rok, pewnie tym razem premiera będzie symultaniczna na wszystkich platformach. Nie sądzę, by gracze PS3 narzekali po przejściu ME2 że nie muszą długo czekać na ME3. :)

Jest jeszcze teoria spiskowa o sequelu starego Shattered Steel (też od Bioware, na stronie głównej jest news na ten temat >KLIK<). Tu akcja też dzieje się po pierwsze - w przyszłości, po drugie - w kosmosie. To tłumaczyłoby wykorzystanie właśnie Mass Effectowego konta na Facebooku - przecież do zapowiedzi gry związanej z "przyszłością w kosmosie" pasuje ono bardziej, niż np. konto Dragon Age.

To "steel" to dość odległe skojarzenie IMO, kodowana jest masa (mass) molowa żelaza (Fe, część drugiego członu nazwy).

Już pisałem - jestem niemal pewien, że 11.12 obejrzymy trailer Mass Effect 3. Biorąc pod uwagę zrzut ekranu, prawdopodobnie cinematic. Wszelkie poszlaki które sugerują, że to nie ME mają imo tylko wprowadzić zamęt, żeby fani o tym gadali. Kampania wirusowa. :)

A, kolejny powód, dla którego to najprawdopodobniej ME3 - przypomnę, że EA w planach na 2011 miało "kolejną grę Mass Effect" na IV kwartał 2011. "Kolejna gra Dragon Age" figurowała tam na I kwartał i co? Sprawdziło się. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, tutaj też jak zwykle szerzysz defetyzm i się wymądrzasz. Ech....

To będzie Mass Effect, albo Shattered Steel, ale raczej ten pierwszy.

Co do koncepcji strzelanki w uniwersum - pomysł raczej chybiony i patrząc na wypowiedź przedmówcy (do której się dołączam), zdecydowana większość fanów byłaby zawiedziona. Nie na to wszysycy czekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...