Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

aha, ee to spoko mi sie nie chce :P

A czy zauwazyliscie ze stopujac akcje w ME2 na samym dole tam gdzie sa squadmate i ich moce bio/tech wystepuja 2 male kwadraciki u kazdego do ktorych nie jest przypisana zadna moc?

i czy ktos uzywa skroow klawiszowych (1,2,3 etc)?

Maly screen by lepiej zrozumiec

screen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że używam skrótów, nie trzeba za każdym razem zatrzymywać gry. Nie mam teraz dostępu do gry, ale te dodatkowe kwadraciki się wypełniają po wykonaniu misji lojalnościowej, choć nie pamiętam czy wszystkie. U Shadow Brokera, jest pulpit do resetowania skillów (tak jak Sheparda na Normandii), jeszcze się tym nie bawiłem, ale może można tam "dopełnić" pasek skilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pól jest pięć (razem z tym obok broni), a powery każdy teammate ma tylko trzy. Coś się porypało grafikom, a szkoda, bo mogli dołożyć broń, żeby zmieniać tak jak u Sheparda.

Oczywiście używam skrótów klawiszowych. Pauzę robię tylko do zmiany broni.

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za leniwy chyba na skróty klawiszowe :)

Ta, tylko acziwmenta można dostać, mimo to i tak latałem za tymi paczkami, bo ze mnie niezły pies na acziwy.

Witaj w klubie, ale ja to już jestem raczej achieve w...iadomo co :) (W WoW mam ponad 9k punktów acheive :) , a ME 1 specjalnie cały czas nawalam ze snajperki, by zdobyć achieve.

Zbiera się przyciskiem V. W DLC jest błąd, który pokazuje inne klawisze, niż w rzeczywistości są przypisane, ale można sprawdzić klawiszologię w opcjach.

To może ja miałem dziwne DLC, bo u mnie wszystkie klawisze, jakie pokazywał samouczek były prawidłowe.

BTW Ciekawe, kiedy ogłoszą nowe DLC i co to będzie. Może misja Ashley/Kaidan.

DOWN: Chyba żywego Żniwiarza nie będziemy łapać :)

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpix: Napisałeś stronę wcześniej, że Młot instaluje się z Nadzorcą, więc myślę, że może właśnie tak zainstalowałeś ten dodatek. Tam mogła być już naprawiona wersja.

@kazman: Trzeba było ją zabić. :> A dowody na istnienie Reaperów same przyjdą do Rady w liczbie tysięcy... już niedługo. ;]

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz się czym przejmować, twórcy zapewniają, że nikt z grobu nie powstanie... eee... poza Shepardem.

Taa, jeszcze się okaże że Cerberus korzystając z technologii Żniwiarzy ożywi ją, jako robota :)

Ja poświęciłem swoją drogą Kaidana, bo było mi go trochę żal. Cierpiał strasznie przez implanty, to teraz ma spokój :)

@scorpix: Napisałeś stronę wcześniej, że Młot instaluje się z Nadzorcą, więc myślę, że może właśnie tak zainstalowałeś ten dodatek. Tam mogła być już naprawiona wersja.

Niet. Hammerheada zainstalowałem, gdzieś w czerwcu, a Overlord to lipiec. Może miałem konto założone, jako angielskie i dzięki temu, wciąganie minerałów miałem na prawym przycisku myszy :)

Po za tym, kto powiedział, że nasi znajomi z ME1 muszą przeżyć w DLC :)

Bonus: Dla tych, którzy nie wiedzą, że Liara w DLC wie o naszej zdradzie :)

Jej reakcja na naszą zdradę z...

Tali: "And now you're itching to get under Tali's helmet!"

Garrus: "And now Garrus is doing more than calibrating the Normandy's guns."

Jack: "And I've been dumped by a tattooed woman with anger issues."

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokladnie tak jak scorpix nie uzywam tych skrotow... Nie wiem jakos wole zapauzowac zobaczyc ilu jest wrogow, co i jak, wybieram moce ktorymi moi teammate maja porazic i do dziela.

@Kazman: Ciekawie byloby lapac zywego Zniwiarza :P Juz sobie wyobrazam ta misje gdzie Shepard siada za sterami Normandy (3?) i goni\zestrzeliwuje statki Zniwiarzy

Tak BTW: to przed zagraniem w ME2, jak czytalem recenzje ze mozna latac normandia to juz sobie wyobrazalem te kosmiczne bitwy z gethami! A tutaj eh.... lekko sie zalamalem

@ scorpix: Tez poswiecilem Kaidana- zaczal mnie troche przynudzac. Ashley nawet jesli jest ksenofobiczna, to co by nie powiedziec jest kobieta. A gentleman idealista nie poswieci Damy :P

Mowia o DLC i o tym ze Liara wie o zdradzie! Ja specjalnie zaczalem grac w LOTSB przed IFF by nie miec zadnego romansu! By pozniej Liara mi nie wypominala :P

- Zastanawiam sie czy PO DLC tez mozna miec romans z Tali/Miranda (jack odpada...) czy jednak odwracaja sie ode mnie :X

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpiał strasznie przez implanty, to teraz ma spokój smile_prosty.gif

Niezłe Scorpix, myślałem dokładnie to samo jak przechodziłem ME. Jeszcze specialnie dałem go do bomby, coby długo nie cierpiał ;)

No a tak spojlerując:

Jak myślicie, od Shepa odwróciła się Cytadela, cały Alliance, no i jeszcze jak ktoś rozwalił bazę Zbieraczy to i Cerberus. Skoro nikt nas nie lubi, kto będzie sprawiał najwięcej problemów, Ceberus? Czy być może mają próbki genetyczne Shepa i wykorzystają do żeby zrobić sobię armię Pogromców Żniwiarzy i Tego Oryginalnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpix: Hah, najbardziej nieudolna próba moralnego uzasadnienia zabicia danego członka drużyny, jaką widziałem. :D Równie dobrze mogłeś zabić Ashley, żeby przyspieszyć jej spotkanie z Bogiem. :> Przypomniała mi się scena przesłuchania najemnika przez Sarena w Objawieniu:

najpierw złamał mu dwa paluchy, żeby wydobyć z niego informacje, potem złamał dwa kolejne, żeby się upewnić, a gość zaczął sypać kolegów. Saren stwierdził, że to znak, że przesłuchanie zbliża się do końca, ale potem "żeby się upewnić" połamał mu wszystkie pozostałe paluchy, żebra, a gdy gość stracił przytomność, skręcił mu kark. "Szybka, bezbolesna śmierć. Przecież nie jestem potworem."

;)

@latouffe: No cóż... Prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carcalom14... No co Ty nie powiesz? Naprawde?

Steelin napisal spoilera i zapomnial go ukryc, przez co ja czytajac jego odpowiedz natknalem sie na nie kompletnie nieprzygotowany! Dopiero po moim wpisie edytowal i zaczarnil Spoilera....

Wiec

thx!

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj dawał link do DLC "Lair of the shadow broker" i mam pytanie. Czy z tego linku, odpaliło wam się to DLC ?

A co do kolejnych DLC. Ja tam chciałbym zobaczyć DLC z Wrexem, bo w dwójce jest zbyt spokojny, i chciałbym go znowu w akcji zobaczyć. :)

A jeśli chodzi o DLC z Ashley / Kaidanem.

Mam nadzieje że to będzie DLC z próbą przekonania ich do naszej sprawy, i żeby było po Polsku of course. :)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Lair of the Shadow Broker jest naprawde niesamoitym dodatkiem!

BArdzo podobala mi sie czesc gdzie Shepard biega po statku ktory lewituje w atmosferze planety! Niesamowita grafa, interackja (z panelami) i masy wrogow! Naprawde fajna czesc DLC! Troche mniej podobalo mi sie w tym budynku ktory eksplodowal.... Wlaka z ta biotyczka byla prosta. Grajac Vanguardem ciagle na nia nacieralem wiecnie miala szans.

Sam shadow Broker. No coz szkoda ze Bioware nie wzial jakiejs znanej postaci z uniwersum (jak np. czlonka z Rady) ale Yahg dawal rade ;). To ze Liara zostala Shadow Brokerm moooozna bylo sie domyslic, ja sie nie domyslalem ale kiedy zapadla jej decyzja to nie bylem zaskoczony.

Poscig, jak to poscig, ekscytujaca paro sekundowa jazda. Szkoda ze np. Liara (albo teammate) nie mogl wychylic glowy przez co dane byloby nam strzelanie!

(BTW: mnie juz zaczyna nudzic tylko jeden typ statku/taxi latajacego na kazdej planecie, wszedzie!)

Natomiast sama Liara. Ah! Jak dobrze ze nie robilem zadnego romansu z inna kobieta. Jedyne co mi powiedziala to "(...)jakbys nie uganial sie za mini Ms. Larson ":P

No i super ze ma sie baze wypadowa! I nowe konsole do przetestowania itd :D

muzyka lepsza niz w pozostalych DLC!

a teraz tak z ciekawosci :P Czy ktos wie jak przywrocic wersje kinowa PL po tym DLC? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NB:Rozwiazalem problem. Trzeba po prostu sciagnac patch 1.02 i ponownie zmienic PL na INT.

Skonczylem dzisiaj Mass Effect2! Alez niesamowita przygoda!

Tak naprawde to akcja rozpoczyna sie dopiero po zebraniu calej ekipy! Super pomysl z Jokerem ktory kustykajac przechodzi obok protean zabierajacych ekipe! Alez trzema w napieciu! Ale troche mnie rozesmialo to ze "Shepard wez ze soba cala ekipe na ta misje i dopiero na ladzie zdecydujesz kogo chcesz" hahaha! Nie no troche prymitywny zwrot akcji - nie mogli wymyslic jakiejs konkretnej misji-np. ratowanie jakiegos statku? (zapewne bedzie to w DLC albo wydadza jakas gierke PSP )

Potwornie mi sie podobal filmik gdzie drony scigaly Normandie a ta pozniej rozwalala statek collectors! Akcja bardzo dobrze przeprowadzona. Troche niespojne jest to ze wysyla sie do szybu Legiona by zrobil distraction i pohakowal przejscia a on cala droge idzie kolo nas :P

Ale to co mnie najbardziej, ale to najbardziej zniesmaczylo to ten ostateczny boss. Za przeproszeniem ale pisarze Bioware musieli byc na prochach czy co? Albo probowali sie podlizac japonskiemu rynkowi gier (ktory uwielbia wielkie glupie bossy - Lost Planet?) Przeciez to bylo... smieszne. Ludzki Reaper, eehh bardzo glupi pomysl. Walka z nim trudna, szczegolnie ze 1. brak amunicji 2. cholerny Harbinger.. Troche sie zawiodlem. Myslalem ze bedzie bardziej efektywne

A zastanwiam sie jak sie konczy gra gdy postanawia sie pozostawic tego reapera dla Cerberusa? Wybucha bomba ale przeciez nie niszczy stacji, wiec co? Illusive man przylatuje i pokazuja jak podnosza ta larwe?

Szkoda ze Kelly ginie (alez jak ginie! Efektownie!)

Alez Rada otrzyma niespodzianke! :P

PS: jest blad na wikipedii Mass Effect: czytamy tam ze :

"The Collectors are controlled by a single leader who can possess any member of its species at any time, instantly turning them into the most dangerous Collector on the battlefield. When a Collector is possessed by the leader the outer surface of their body appears to crack open, revealing an orange glow that resembles molten rock" Ale Nie odsyla nas to do enigmatycznegp Harbingera ale do collector General. A przeciez to nie ten ostatni przejmuje wladze nad innymi jednostkami, on sam przeciez jest kontrolowany przez Harbingera!

PS2: Wlasnie sobie przypomnialem! Ten przerywnik kiedy Normandy jest atakowana i wlatuje sonda do hangaru.... Jesli laser tego cholerstwa rozrywa kadlub i metal, to jedno jego dotkniecie a shepard staje sie popiolem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...