Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

a czy mozna znalesc te ksiazki po polsku? Czy sa jedynie po angielsku?

Wlasnie skonczylem Kasumi... Zajelo mi z 40-50minut? Bardzo krotkie. Lepsze od Zaeeda (poniewaz mozna porozmawiac z Kasumi i wydaje sie bardziej ludzka) Jestem troche zniesmaczony, coz teraz probuje Overloada.

Aha! Kasumi instaluje patch 1.01! wiec wersja Kinowa gry zostaje zresetowana i trzeba od poczatku zmieniac w plikach cookedpc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha. Gram na 3cim lvl na 5. I nie widze potrzeby zmieniania poziomu tylko dlatego by przechodzic fragment

zestrzelenia tego bossa w "helikopterze"

50razy poniewaz zabraklo mi ammo albo mnie zabil z powodu 2 rakiet.

Powinno sie grac rownie dlugo na poziomie normal czy hard! a nie sztucznie wydluzac sobie czas grania poprzez dziesieciokrotna smierc.

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna znalesc te ksiazki po polsku? Czy sa jedynie po angielsku?

Wlasnie skonczylem Kasumi... Zajelo mi z 40-50minut? Bardzo krotkie. Lepsze od Zaeeda (poniewaz mozna porozmawiac z Kasumi i wydaje sie bardziej ludzka) Jestem troche zniesmaczony, coz teraz probuje Overloada.

Aha! Kasumi instaluje patch 1.01! wiec wersja Kinowa gry zostaje zresetowana i trzeba od poczatku zmieniac w plikach cookedpc!

Pierwsza książka, o perypetiach Andersona i Sarena, została wydana w Polsce pod tytułem Mass Effect: Objawienie. Reszta w drodze. Co prawda niestety zaproponowane projekty okładek:

http://gameexe.pl/mass-effect-2/newsy/4721...ct-Podniesienie

sugerują, że wydawnictwo liczy na łatwy hajs od napalonych nastolatków, bo z postaci z ME2 pojawia się SŁOWNIE JEDNA - Illusion Man, którego na żadnej zaproponowanej okładce NIE MA. Skoro już na tym etapie wydawnictwo okazało się być partaczami, to wątpię, by tłumaczenie nie było odwalone byle jak. Możliwe, że przebiją tłumaczenie Objawienia, które cieszyło się bardzo niską renomą wśród fanów - już na samym tytule polegli.

PS. Jeśli chodzi o Kasumi, dla mnie najważniejszymi elementami tego DLC były

karabinek Locust i... barek!

;)

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja piernicze! wydaje to fabryka slow?? Juz po samym wydawnictwie mozna stwierdzic ze to g*wno. Zabieraja sie za tlumaczenie(zle) naprawde glupich i bezwartosciowych ksiazek dla nastolatkow a to tego okladki sa tak "zajefajne-z tymi wszystkimi wybuchami, elfami i statkami" ze az chce sie wymio... (jedyny wyjatek to ta okladka: http://fabryka.pl/imgs_upload/Image/ksiazk...siezniczka3.jpg :P)

@steelin: Tez mi sie to bardzo podobalo :D!

Karabinek jest lekko do kitu- poniewaz glownie uzywam Assault/shotgun. Ale barek wymiata (mi sie szczegolnie przypomniala rozmwa z Jacobem gdzie wspomina on o jednej brakujacej rzeczy na statku - barku). Ale tez fajnie byl zrobiony ten sejf z roznymi rzezbami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie są trzy książki:

1) Mass Effect: Objawienie -wydana po polsku opowiada o wydarzeniach sprzed ME 1. Tłumaczenie jest słabe. Przykłady?

-Asarianie

-Narzędzie wielofunkcyjne (czyli omni-klucz)

-Czasem Anderson staje się Andersenem

-Gethy zostały raz nazwane....Goethami :)

Pomimo tłumaczenia czyta się książkę całkiem przyjemnie i szybko.

2) Mass Effect: Ascension -na razie tylko po angielsku

3) Mass Effect: Retribution- też tylko po angielsku

Jeszcze jest komiks Mass Effect: Odrodzenie, który warto przeczytać przed zagraniem w Lair of the Shadow Broker. Jest po polsku i można go było kupić za 10 zł w kioskach. Tłumaczenie poprawne.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gethy zostały raz nazwane....Goethami" - Powalilo mnie to z nog! Ej musze powiedziec ze ja jestem lepszym tlumaczem fragmentow ksiazek i dokumentow... Jak mozna takich debili zatrudniac?!

(dobry tlumacz to taki ktory robi mniej niz 10 bledow na 300str. ksiazke!)

Komiks juz mam! Ksiazke moze kupie po angielsku (zastanawiam sie czy jest ona dostepna na polskim rynku)

Dobra dzisiaj overload... a pozniej LOTSB

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gethy zostały raz nazwane....Goethami" - Powalilo mnie to z nog! Ej musze powiedziec ze ja jestem lepszym tlumaczem fragmentow ksiazek i dokumentow... Jak mozna takich debili zatrudniac?!

(dobry tlumacz to taki ktory robi mniej niz 10 bledow na 300str. ksiazke!)

Komiks juz mam! Ksiazke moze kupie po angielsku (zastanawiam sie czy jest ona dostepna na polskim rynku)

Dobra dzisiaj overload... a pozniej LOTSB

Jak chcesz zostać tłumaczem, to może zacznij od pisania Overlord, a nie Overload i Kasumi zamiast Katsumi :P

Książki po angielsku można kupić w Empiku, ale najczęściej trzeba zamówić i czekać z 3 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bad. Najpierw sadzilem ze to Ka"t"sumi- dopiero po pograniu sie zorientowalem ze to Kasumi (mozna zobaczyc w ktoryms tam poscie ze pisze juz poprawnie :P)

A co do Overlo"a"rd to jeszcze w dodatek nie gralem i daltego... a tak naprawde to bardziej mi odpowiadal Overload - poniewaz dodatek traktuje o virusach i technologii, niz overlord :P

thx!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overlord to w świecie ME obiegowa nazwa dla sztucznej inteligencji, która wymyka się spod kontroli. Można to zauważyć, gdy

Collectorzy atakują Normandy i Joker, dając EDI pełną kontrolę nad statkiem, stwierdza "Joker, what a tool he was! Now I have to spend all day computing Pi because he plugged in the Overlord!".

:D

Jeśli chodzi o karabinek.

Był on dla mnie niezastąpiony, gdyż grając Infiltratorem miałem jedynie snajpę, pistolet i smg. Smg są wyjątkowo niecelne, a Locust pozwalał posłać serię w główkę, a przy poszerzeniu pojemności o 50% w zasadzie nie trzeba było martwić się o amunicję. Dodatkowo w połączeniu z zamrażającą amunicją w zasadzie każdy przeciwnik po serii był unieruchomiony, gdyż któryś nabój w serii zawsze miał "sukces". Mogłem posłać serię ognia zaporowego po grupce przeciwników i chociaż krzywdy im nie zrobię, to wszyscy za chwilę są nieruchomi i czekają, by ich wykończyć. Ale przede wszystkim - nie musiałem, jak przy snajpie i pistolecie, martwić się o każdy nabój, a zachowywałem typową dla Infiltratora celność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobiłem LotSB na Insanity. Za jedną rzecz chciałem własnoręcznie udusić Sheparda. Mianowicie, gdy Vasir zarzuciła mu współpracę z Cerberusem i wypomniała porywanie małych dzieci oraz mordowanie admirałów, Shepard odpowiedział "It doesn't matter". ARGH.

Przynajmniej teraz rozwiązała się jedna z zagadek ME3, czyli z kim Shepard będzie współpracował, skoro Rada, Aliance i Cerberus się na niego wypięli.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobiłem LotSB na Insanity. Za jedną rzecz chciałem własnoręcznie udusić Sheparda. Mianowicie, gdy Vasir zarzuciła mu współpracę z Cerberusem i wypomniała porywanie małych dzieci oraz mordowanie admirałów, Shepard odpowiedział "It doesn't matter". ARGH.

A co miał zrobić rozpłakać się? :) Po za tym w tej grze obowiązuje zasada "Cel uświęca środki".

Swoją drogą to trochę dziwne rzeczy wygaduję nasz Paragon Shepard w tym DLC, nawet jak wybierzemy kwestię paragon w momencie,

gdy Vasir trzyma zakładniczkę

.

BTW: Ktoś kupił pakiet broni Firepower Pack, bo zostało mi parę punktów i się zastanawiam czy kupić.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Ktoś kupił pakiet broni Firepower Pack, bo zostało mi parę punktów i się zastanawiam czy kupić.

Dwie z tych broni, czyli shotgun gethów i półautomatyczny Mattock to moje podstawowe bronie :)

A co miał zrobić rozpłakać się?

Wytknąć jej to, że Rada wypięła się na kolonistów i jedynie Cerberus chciał coś z tym zrobić.

BTW OST z tego DLC jest naprawdę super, bije nawet OST ze Stolen Memory.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem Overlorda!

Calkiem calkiem ciekawe. Moment kiedy

Shepard zostaje zarazony wirusem i widzi swiat "informatycznie" bardzo fajnie wyglada!

Historia tez niczego sobie! Troche za krotkie ale coz, lepsze od Zaeed'a i Kasumi.

Natomiast zastanawiam sie co by sie stalo jakby sie nie mialo packu hammerhead? Czy i tak i tak hovercraft wystepuje w Overlord ?

Tez mam troche punktow ktore pozostaly po DLC i chyba wybiore pakiet uzbrojenia albo ten wyrownawczy...

NAtomiast by sciagnac LOTSB to musze zmienic jezyk mojego me2 na social.bioware na angielski?

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w Mass Effect 2, ale to w zupełności wystarczyło, bym zakochał się w jego uniwersum... :)

Zbudowałem nawet z LEGO Normandię SR2. Jak chcecie zobaczyć, to obejrzyjcie mój filmik (zrobiony techniką poklatkową):

zdjcie0087a.jpg

EDIT

Dzięki za komentarze! :)

Edytowano przez Redram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Ktoś kupił pakiet broni Firepower Pack, bo zostało mi parę punktów i się zastanawiam czy kupić.

Pakiet dodaje ciężki pistolet, strzelbę gethów i karabin. Ogólnie giwerki fajne i mają największą siłę rażenia w swojej klasie:). Strzelba wymiata przeciw syntetykom :P i ma 2 tryby: 1 wystrzeliwuje 3 pociski na raz, 2. wywala 1 potężny pocisk/ładunek (trzeba trzymać "fire" aż się naładuje), pistolet ma celownik laserowy (przy włączeniu zbliżenia).

@Redram. SR-2 wymiata :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zabawa w rejestrze nie wystarczy. Gra ci się skopie, nie będzie tekstu w DLC. Trzeba zmienić w pliku sku.ini z POL na ENG i zmienić nazwę BioGame_POL.tlk na BioGame_INT.tlk. A w przypadku tego patcha też tam coś trzeba więcej zmienić.

Edytowano przez SarKter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redram, gz twojego modelu. Mam pełno klocków LEGO, więc może z nudów też sobie taki zrobię :)

Natomiast zastanawiam sie co by sie stalo jakby sie nie mialo packu hammerhead? Czy i tak i tak hovercraft wystepuje w Overlord ?

Młot instaluję się razem z Overlord. Trochę to bez sensu tak zrobić najpierw Overlord, a potem zrobić misję z DLC Hammerhead, ale ja się chyba za bardzo nic nie znaczących szczegółów czepiam. :)

Co do sposobów na instalację LotSB, to podałem jakiś na blogu. Kilka osób potwierdziło, że działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok krótko.

Gram od nowa w ME2 z wszystkimi darmowymi DLC i powiem tak. Miejsce spoczynku pierwszej Normandii po prostu epickie. :) Tak samemu pochodzić po tym terenie, i wspomnienia Sheparda, były boskie. :) Zaeed mnie nieco zawiódł, żeby nie można było z nim pogadać. :/ Ma określoną rozmowę i tyle i odrazu misja lojalnościowa. :/ Aktualnie próbuje ukończyć projekt Hefajstos ale mam problem a mianowicie. Jak chcę przeprowadzić w tym pojeździe badania, i jak wciskam prawy przycisk myszki to nie idzie. :/ Aktualnie zbieram pieniądze na kupno punktów bioware, by kupić Władcę i Kasumi. :)

A ta Normandia z klocków LEGO jest boska ! :D

Tak przy okazji, zauważyłem w ME1 że. Będąc żołnierzem, to jak mam z sobą kto ma elektronikę lub szyfrowanie. To mogę bez problemu łamać kody, dziwne ale praktyczne. :) No i na Sarena nie potrzeba dwóch biotyków. Ja teraz Sarena rozwaliłem za pomocą Wrexa i Tali. :) Trochę trudniej jest, ale jakoś idzie. :P

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...