Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Fristron - Mówiąc 3 DLC masz na myśli Nadzorcę, Kasumi i Zaeeda? Z tego co słyszałem/czytałem DLC z Kasumi jest baaardzo kiepskie. W Zaeeda grałem, jest dobry, ale to tylko misja, jedna jedyna. To samo Nadzorca i Kasumi. To trochę za mało abym kupował kody za 60zł. 800 punktów za to najnowsze DLC? To znaczy, że za trzy misje (Nadzorca, Kasumi, Liara) musiałbym zapłacić ponad 100zł. To jest moim zdaniem całkowity bezsens. Za te 100zł możesz kupić 3-4 gry. Wiem, że nie sprawią mi takiej samej frajdy jak ME2. Autentycznie zakochałem się w tej grze i mogę ją przechodzić raz jeszcze i raz jeszcze i raz jeszcze. Ale trzy misje za 100zł? Zdecydowanie za dużo.

Kosmiczna matematyka. 1600 BWP = 54 zł (przelicznik wziąłem z pakietu z gram.pl). W takim układzie Kasumi (560 pkt, ta?) = 20 zł; Overlord (800 pkt) = 27 zł, Lair of the Shadow Broker (jego miałem na myśli, nie darmowego Zaeeda, 800 pkt) = 27 zł.

Kasumi, z tego co słyszałem, ma znacznie fajniejszą lojalkę od Zaeeda; Overlord to zdaje się chain quest w 5 lokacjach. Ja wiem, czy to tak dużo? To wszystko razem składa się na cenę porównywalną z pudełkowym dodatkiem - i na długość mniej więcej też.

Zgadzam się z tobą. Tym bardziej jest to chamskie, że te pliki już w grze były i zostały wycięte, aby na nich drugi raz zarobić... No to nie jest fair

Pancerze i bronie z płatnych DLC były już wcześniej w grze? Mogę prosić o źródło, bo pierwsze słyszę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - Gdyby wydali wszystkie te DLC na płytce, tak jak zrobili to z Epizodami z Liberty City, bez zawahania skoczyłbym do sklepu i kupił je. Ale jeżeli kupować to wszystkie razem a nie BioWare robi nam taką akcję, że tamte DLC wyszły bez problemu, a tutaj nagle wielki problem techniczny, sorry.

BTW. Do ME1 też były jakieś DLC, nie? Bring Down The Sky, to wiem. Pinnacle Station! 19zł.

Na stronie eastore można kupić 4000 punktów do simsów. Cena 100zł. o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tyle, że te DLC nawet liczone osobno wyjdą i tak drożej niż podstawka, którą niedawno można było nabyć za ok 25 zł :)

Dystrybucja elektroniczna nie tanieje (ew. miewa promocje). Co poradzisz. 25 zł za podstawkę to ogromna okazja, chyba wszyscy się co do tego zgodzimy. Ja za swojego preordera dałem 130 zł i uważam, że Mass Effect 2 był wart tych pieniędzy.

@Uszakov: akcja z Lair of the Shadow Broker też mi się nie podoba, na szczęście jest udostępniona ta angielska wersja z EA Store + to ma być odosobniony przypadek, następne DLC mają już być kompatybilne z wersją PL.

Ciekawi mnie tylko, czy save'y z polskiej wersji będą działać na angielskiej. Bo jak mam kupować DLC, to chciałbym je przejść swoją postacią, którą kończyłem ME1 i ME2 i zamierzam zaimportować do ME3.

Co do "wydania na płytce" - no ok, czyli po prostu nie lubisz dystrybucji elektronicznej. Trudno. Rynek to pewnie przeżyje. :) Ja parę gier elektronicznie już kupiłem i jestem zadowolony.

A Pinnacle Station podobno jest potwornie słaby.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby można zassać ME2 z EA Store, ale co mają powiedzieć osoby ze słabszym netem? Ile miejsca zajmuje ME2? U mnie na dysku prawie 15 giga. Dla osoby z internetem 1MB to będzie kilka bardzo długich dni. Takie rzeczy nie powinny się po prostu dziać. Czemu tylko cztery kraje są poszkodowane w tej akcji, co?

Kolejne DLC mają wyjść? Masz jakiś link? Bo ja pierwsze słyszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 zajmuję 9,6 Gb, czyli dużooooo. Ja przy słabym necie ściągałem....25 godzin -_-

Ogólnie, to owo DLC wyjdzie w Polsce (czyli będzie można je ściągnąć i zainstalować), ale nie będzie działał z wersją PL. Na razie jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie wersji angielskiej przy użyciu EA Downloader.

Owo DLC jest na pewno tego warte, a dla fana serii Mass Effect wręcz obowiązkowe.

Co do DLC, to radzę się zacząć przyzwyczajać, bo na zachodzie DLC całkiem dobrze się przyjmuję. Kiedyś ludzie narzekali na Steam, gry w epizodach, ale oba wynalazki się przyjęły i nic na to nie poradzimy.

Mam prośbę. Podajcie mi proszę numer patcha najnowszego do Mass Effect 2. smile_prosty.gif Bo nie wiem właśnie, czy tak jak w przypadku jedynki, po zainstalowaniu patcha będę mógł grać bez płyty. Tak ME2 wczoraj doszło. tongue_prosty.gif

A co do DLC.

Właśnie się zastanawiam nad pobraniem Zaeda, skoro mówicie że jest dobre. Ale czy inwestować też w Kasumi lub Overlorda ? Lub ewentualnie w jakieś DLC z pakietem pancerzy i broni ? I jeszcze jedno. Skąd pobrać zbroję krwawego smoka ? Posiadam już DAO i chciałbym ten pancerz mieć w ME2. smile_prosty.gif

Najnowszy Patch do ME 2 ma numer 1.02 i mi nie pozwolił grać bez płyty na wersji PL (na wersji ENG już jednak tak).

Polecam Overlorda, jest to DLC z bardzo ciekawą fabułą, a ja sam nie żałuję wydanej na niego kasy :)

Żeby mieć pancerz smoka musisz zarejestrować DA:O i DLC powinno pojawić się na liście do pobrania.

Pakiety z pancerzami i z bronią, to już jednak przesada i polecam je tylko tym, którzy mają trochę punktów do wydania i nie będzie im tego żal.

Ciekawi mnie tylko, czy save'y z polskiej wersji będą działać na angielskiej. Bo jak mam kupować DLC, to chciałbym je przejść swoją postacią, którą kończyłem ME1 i ME2 i zamierzam zaimportować do ME3.

Działają. Sprawdzałem to na 3 kompach i wszystko bez problemu działało. Zarówno gra po ukończeniu głównego wątku, jak i zaraz po rozpoczęciu działały bez zarzutu.

Scorpix i co z tego, skoro Polacy nie sięgną po to DLC ?

Ja tam wierzę w polską zaradność i moc moderatorów :) Na razie Polacy mający ME 2 na PC :

Instalujemy EA Downloader, wpisujemy kod naszej gry i ściągamy wersję normalną, czyli angielską.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby można zassać ME2 z EA Store, ale co mają powiedzieć osoby ze słabszym netem? Ile miejsca zajmuje ME2? U mnie na dysku prawie 15 giga. Dla osoby z internetem 1MB to będzie kilka bardzo długich dni. Takie rzeczy nie powinny się po prostu dziać. Czemu tylko cztery kraje są poszkodowane w tej akcji, co?

BioWare tłumaczył się jakąś specyfiką niezgodności wersji językowych na Unreal Engine. Na pewno nie zrobili tego bez przyczyny, w końcu mogli wydać po prostu wersję angielską kompatybilną z peelką, jak w przypadku DA:O i DLC Leliana's Song.

Mi też się ta sytuacja nie podoba, ale ceni się, że EA zrobiło jakiś ruch i udostępniło tę angielską wersję zamiast po prostu wypiąć się na polskich graczy. Tyle dobrego.

Kolejne DLC mają wyjść? Masz jakiś link? Bo ja pierwsze słyszę...

Że następne DLC mają wychodzić w ogóle, jest oczywiste. BioWare zapowiedział wsparcie do swoich dwóch ostatnich gier dodatkami DLC aż do premiery następnych części i konsekwentnie te zapowiedzi realizuje - do Dragon Age'a w rok po premierze i na pół roku przed premierą dwójki dalej wychodzą dodatki. Z Mass Effectem na 99% będzie podobnie.

A o zapewnieniach o kompatybilności następnych DLC z polską wersją pisał dziś GOL:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=53280

?Lair of the Shadow Broker jest odosobnionym przypadkiem, kiedy gracze posiadający polską wersję nie są w stanie zagrać w dodatek?.
Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem, bo kiedykolwiek nie wypowiadam się na temat Mass Effecta 2, prawię poematy i epopeje. :-P Napiszę więc tylko w skrócie, że jeśli miałby ktoś kupić tylko jedną grę w tym roku, niech będzie to ta gra. ME2 jest piękny, genialny, obłędny, fantastyczny, wzruszający i... no zakurw*sty poprostu! : ) I słowa te wcale nie są przesadzone... (no, może ciutkę ;p ale tylko ciutkę!) Zarywałem na ten tytuł ciężkie noce, gram w niego praktycznie non stop, kiedy tylko mam wolny czas, poważnie. A teraz, gdy gra kosztuje 5 dyszek, przekonanie się samemu o wyjątkowości ME2 jest koniecznością!

PS http://www.wirtus.pl/ - a tutaj zapłacicie jedyne 30 zł!

Mmmmmmm : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy temacie DLC, to może podsunę taka myśl: Lair of the Shadow Broker jest związane z byłym członkiem załogi Sheparda, który nie może się przyłączyć do walki przeciw Zbieraczom z powodu własnych problemów. Oprócz Liary takich członków załogi jest jeszcze dwóch więc myślę, że kolejne DLC mogą być z nimi związane. Jednoczenie Krogańskich klanów? Jakaś poważniejsza sprawa Przymierza, chociażby walka z Batariańskimi piratami? Byłoby fajnie i boleśnie przy okazji, bo skoro LotSB u nas nie wyjdzie następne poważne DLC pewnie też.

Bassist-Obey your master? Zawsze i wszędzie...

Edytowano przez Meeki633
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym ,że w Polsce nie będzie. to znaczy jak mam polską wersję to nie pobiorę. mam wersję z ea store i mam wybór języków.

Właśnie ukończyłem ME2 i chętniej dalej bym po kontynuował międzyplanetarne przygody. Czy któreś z DLC wyszło w Polsce? Jeśli tak to gdzie można je nabyć?

Właśnie ukończyłem ME2 i chętniej dalej bym po kontynuował międzyplanetarne przygody. Czy któreś z DLC wyszło w Polsce? Jeśli tak to gdzie można je nabyć?

Właśnie ukończyłem ME2 i chętniej dalej bym po kontynuował międzyplanetarne przygody. Czy któreś z DLC wyszło w Polsce? Jeśli tak to gdzie można je nabyć?

nawet masz 6 czy 5 za free. jak masz konto na bioware social to w "zarejestrowanych promocyjnych grach " je masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nadal będę męczył z pytaniami o DLC. Zalogowałem się i zarejestrowałem grę na (ME2) na bioware social. Ale w zakładce "zarejestrowane promocje gry" nie mam nic. Dodam też, że mam kod do Cerberusa ale też nie mam zielonego pojęcia jak pościągać te dodatki. Jest ktoś chętny by pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briansteven, jak jesteś już tam zalogowany to w menu po lewej stronie najeżdżasz kursorem na menu "profil" i z podmenu wybierasz "odzyskaj kod promocyjny". Na podstronie która się otwiera wpisujesz ten twój kod cerberusa i klikasz "odzyskaj kod".

Dopiero wtedy w zarejestrowanych promocjach gry bedziesz mieć spis tych darmowych dodatków do ściągnięcia.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie i boleśnie przy okazji, bo skoro LotSB u nas nie wyjdzie następne poważne DLC pewnie też.

Przed chwilą o tym pisałem - BioWare twierdzi, że LotSB to odosobniony przypadek.

Skoro tak to niecch to naprawią !!!

Co nie umią?!

No bez jaj!!! :klnie::zly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie umią?!

No, nie umią. Skopli i tak im się wypsło.

@briansteven - ja tam nigdy nie byłem w stanie trafić "z zewnątrz", ale jak klikałem "Dodatkowa Zawartość" w menu glównym gry, to otwierała mi się przeglądarka z odpowiednią stroną. Na Bio Social się nawet nie rejestrowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briansteven, jak jesteś już tam zalogowany to w menu po lewej stronie najeżdżasz kursorem na menu "profil" i z podmenu wybierasz "odzyskaj kod promocyjny". Na podstronie która się otwiera wpisujesz ten twój kod cerberusa i klikasz "odzyskaj kod".

Dopiero wtedy w zarejestrowanych promocjach gry bedziesz mieć spis tych darmowych dodatków do ściągnięcia.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdro :)

No prawie pomogłeś :wink: mianowicie podczas instalacji ME2 wyskoczyło mi by podać kod do Cerberusa. Jako że mam już konto na EA to wpisałem i zalogowałem się. Włączając grę pokazuje mi połączenie z siecią. Ale gdy chce uzyskać ten kod promocyjny i go wpisuje to mi wyskakuje "kod już zużyty" :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję, że kolejne DLC będą działały z naszą wersją. Chociaż właściwie czy ma to jakieś znaczenie? Jeśli ściągnę ME2 z EA Downloader to mnie już nie obchodzi czy kolejne DLC będą działały z naszą...

To do ME1 są tylko dwa DLC, tak? Bring Down the Sky i Pinnacle Station? To pierwsze jest dołączone do gry a drugie za 19zł w EA Store. To wszystko, tak? Ktoś grał w ten drugi? Dużo on wnosi do pierwszej części? Warto go kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briansteven

Zaraz, zaraz :) Teraz kojarzę. Podczas instalacji to chyba podajesz cd-key samej gry (z okładki instrukcji), a kod cerberusa (z osobnej wkładki) przy pierwszym uruchomieniu, z poziomu gry - pojawia się okno logowania do cerberusa i tam podajesz login i hasło z konta EA, którym logujesz się też na social.bioware, i dopiero wtedy kod cerberusa.

Jeśli tak zrobiłeś to powinno wszystko grać i powinieneś mieć w promocjach gry te dodatki. jeśli ich nie ma to znaczy, że coś poszło nie tak. A kod cerberusa jest jednorazowy - jak raz go użyłeś i system go przyjął to drugi raz nie da rady. Nie wiem, skontaktuj się z pomocą techniczną EA, może coś doradzą. Pozdro.

Edytowano przez Marqsek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszakov - IMO kompletna strata kasy. Jedna stacja, 12 walk na (chyba) jednej arenie i tyle. Jeśli masz ochotę, możesz te same walki powtórzyć na jakimś wyższym poziomie trudności, dostajesz wtedy jakiś bonus. Jeśli kochasz masseffectową walkę, można się zastanowić, ale ja bym wolał te 19 zł wydać na film w kinie. Mniej więcej tyle samo czasu (tak - ok. 2 godziny i po Pinnacle Station), a o wiele więcej frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie umią. Skopli i tak im się wypsło.

I to niby jest wymówka? Jak im się wypsło, to niech się teraz postarają i to naprawią. To jest nie możliwe żeby nie umieli. Idą po najmniejszej linii oporu. Jak się coś [beep]niczyło to trzeba umieć to naprawić. Jak dla mnie to TU właśnie pole do popisu ma EA Polska. Może się wykazać mądrością i tę sprawę załatwić, a nie udawać "problemy techniczne" :klnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA skoczylem podstawke ME jakies pare dni temu i musze pwoiedziec ze "ryje beret"!

Normalnie nie gram w Rpegi ale ta gra mnie powalila! Historia, system walki, podrozowanie od planety do planety genialne!

Teraz tylko rozrysc jak zainstalowac ten cholerny BDTS a pozniej kupic TPS.

Chyba wrzesien poswiece na ME2 :D (tez mam kody do cerberusa- ale uzywane) bede zagladal na to forum by sie dowiedziec co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Bring Down the Sky już masz zainstalowane, bo pewnie masz grę w wersji "upaczowanej" do co najmniej 1.01. Jeśli nie, ściągnij polski patch 1.01, następnie 1.02. Ten pierwszy doda Ci (za darmo) BDTS, ten drugi sprawi, że nie będziesz musiał trzymać płyty z grą w napędzie.

2) Nie wydawaj kasy na Pinnacle Station, bo to szmira, Bio nawet tego nie robiło. Ten mod dodaje tylko jedną lokację i ok. 2 godziny czystej, "bezfabułowej" walki. Sama stacja to taka "arena gladiatorów", na której można wziąć udział w zawodach. Tylko na tym to polega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...