Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

E tam wymyśliłem lepszą karę: Niech sami grają w spolonizowanego Mass Effect 2 z zainstalowanym DLC "Lair of the Shadow Broker", a przy każdym błędzie gry czy w polonizacji będą robili 100 pompek i oglądali spolonizowanego Baldurs Gate żeby nauczyć się jak się robi spolszczenia gier RPG.

A tak na poważnie: Zastanowiło mnie, jak na PS3 ludzie dowiedzą się co działo się w ME 1, bo oni tylko dostaną dwójkę. Ponoć mają dostać jakieś streszczenie, ale to może oznaczać, że nigdy nie dowiedzą się kim był Wrex, jeśli fabuła będzie taka, jak przy wyborze nowej postaci na PC czy XboX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się połączyć z Siecią Cerberusa. Zrobiłem konto i za każdym razem gdy wpisuję kod, widzę taki komunikat:

BŁĄD

Połączenie z serwerem ME2 zostało przerwane lub przekroczono czas oczekiwania. Proszę spróbować ponownie później.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że próbuję się połączyć od wczoraj. Miał ktoś może podobny komunikat? Wiecie jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem kod na stronie BioWare. Mam dostęp do Cerberusa. Ale zassałem również patcha 1.02 i mam całkowicie angielską wersję. O co tu znowu chodzi?! :icon_question:

Dobra, kolejny problem sam rozwiązałem. ^^ A właściwie to dzięki ramce Allora z numeru 175. ^^

Edytowano przez Uszakov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam wymyśliłem lepszą karę: Niech sami grają w spolonizowanego Mass Effect 2 z zainstalowanym DLC "Lair of the Shadow Broker", a przy każdym błędzie gry czy w polonizacji będą robili 100 pompek i oglądali spolonizowanego Baldurs Gate żeby nauczyć się jak się robi spolszczenia gier RPG.

A tak na poważnie: Zastanowiło mnie, jak na PS3 ludzie dowiedzą się co działo się w ME 1, bo oni tylko dostaną dwójkę. Ponoć mają dostać jakieś streszczenie, ale to może oznaczać, że nigdy nie dowiedzą się kim był Wrex, jeśli fabuła będzie taka, jak przy wyborze nowej postaci na PC czy XboX.

słyszałem ,że na PS3 mają wydać w jakimś packu specjalnym Me1+ME2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, a ja zainstalowałem obie części. Oczywiście polska wersja z angielskimi głosami, bo polski dubbing to profanacja (Wrex). Odpalając jedynkę spojrzałem i :o sztywne animacje, drętwe strzelanie, beznadziejny model jazdy Mako, ciężki system upgradeów broni oraz konwertowania tego na omni-żel. W porównaniu to dwójki technologicznie to przepaść, ale i tak kocham tą grę :) właśnie za te jej wszystkie wady. Jedynka kojarzy mi się z wolnością latania po galaktykach, świadomością, że nie muszę się nigdzie spieszyć gdy włączę jakąś misję i nagle wszystko dzieje się lawinowo do zakończenia. Sesja nadciąga, a ja znowu gram w ME :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy uratowanie królowej rakni w ME1 jakoś pomoże w trójce. (Na Illum spotkałem asari która przekazała mi wiadomość od królowej.)

Wydaje mi się, że pozostanie to tylko krótką wstawką do ME 2, wyjaśniającą losy Raknii, po ME 1. Czas pokaże, czy to będzie miało jakiś wpływ na ME 3, ale wątpię by tak było.

A czy ktoś z Was spotkał może informacje o wymiarach Normandy SR2??? Chodzi mi o "rzeczywiste" wymiary. Bo tak na oko to nie sądzę żeby jej długość przekroczyła 150 metrów

Takich informacji prawdopodobnie nie ma. Chyba tylko w BioWare znają dokładne wymiary Normandy.

Bardzo podoba mi się zarówno pierwsza jak i druga część tej gry, ale wydaje mi się, że druga jest bardziej ograniczona od jedynki (np ilość broni - lubię mieć duży wybór a tu proszę do wyboru 4 karabiny szturmowe dry.gif , rozległość planet, miast.)

To ograniczenie wcale nie musi być wadą. Większa ilość broni była fajna, ale do czasu. Po pewnym czasie zdobywałeś broń Widma, a cały złom zapychał ci plecak. Bronie w ME 2 są jednak bardziej złożone, bo nie mają sztywnych statów, są skuteczniejsze na bariery lub pancerze, ale jednocześnie mogą być gorsze na np. cele organiczne.

Rozległość planet też była fajna, ale eksploracja planet Mako na dłuższą metę stawała się męcząca, jak nie frustrująca. Dzięki ograniczeniom misje poboczne stały się bardziej zróżnicowane, co na pewno jest krokiem naprzód w stosunku do części 1. Ograniczenie Cytadeli, to już inna para kaloszy i tu podzielam twoje zdanie. W ME 1 zapamiętałem cytadelę, jako ogromną stację z irytującymi windami :), a w ME 2 sprawia wrażenie nieco większej od Omegi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was spotkał może informacje o wymiarach Normandy SR2??? Chodzi mi o "rzeczywiste" wymiary. Bo tak na oko to nie sądzę żeby jej długość przekroczyła 150 metrów.

Zrób screena, jak będziesz jechał windą do kajuty kapitańskiej - wtedy powinien pojawić się ten ekran ładowania z windą podjeżdżającą w górę. W grze zmierz ile kroków Shepardowi zajmuje przejście od wejścia windy, do jej ściany. Jako, że Shep biegnie, można liczyć 1,5 m na każdy krok.

Teraz otwórz zrobionego screena, zmierz ile wind "zmieści" się na długość Normandii i pomnóż przez długość windy.

^^

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ważne informacje o DLC "Lair of the Shadow Broker"

BioWare poza kolejnymi screenami ogłosił co następuje:

Data premiery: 7 Września 2010

Cena: 800 punktów BioWare

Akcja ma się toczyć na Illium i w nowej miejscówie, czyli siedzibie Handlarza Cienii. Dodatkowo mają dojść nowe technologie i 5 Achievów.

I najważniejsze..... możliwości kontynuowania ROMANSU z Liarą!!! (Ciekawe, jak zareaguję na moją "znajomość" z Tali :) )

Nie mogę się doczekać. To będzie na pewno wielkie DLC.

Edit: Hehe, jestem szybszy niż serwis informacyjny CDA ^^

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, jak i tak nie da rady pograć... Ech...

A tak w ogóle to trochę niesprawiedliwe, że będzie możliwa kontynuacja romansu z Liarą, a z Kaidanem/Ash już nie... ;P

Apropo wymiarów Nomandii. Raczej to byłoby wszytko w przybliżeniu. Można się pokusić o policzenie, ale nie chce mi się dzisiaj. ;P BTW 1,5 m to duży krok... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to trochę niesprawiedliwe, że będzie możliwa kontynuacja romansu z Liarą, a z Kaidanem/Ash już nie... ;P

No to już mamy temat na następne DLC. :D

Pamiętacie, jak BioWare'owi ktoś podsunął w wywiadzie pomysł DLC "romansowych" i im się ten pomysł spodobał?... Niewykluczone, że to pokłosie tamtej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 punktów? W ogóle co to ma być za sprawa z płaceniem za fragmenty gry? Jak ja tego nienawidzę. 60 zeta za 1600 punktów? Za 60zł mam Mass Effect'a 1 czy dwie gry z reedycji. Żebym za dodatkowe misje, bronie czy ciuszki musiał płacić ciężkie pieniądze? Nie pojmuję tego. Każdy kto wprowadza do gry DLC chce nachapać się jak największą ilością kasy. Jeszcze wczoraj byłem skłonny iść do najbliższego Empiku i kupić te punkty. Dziękuję jednak koledze, który mi wytłumaczył, że to głupota.

Skończyłem właśnie ME2 i jestem zachwycony. Ta gra jest prześwietna. Nie mogę się doczekać jej kontynuacji. Nie za bardzo wierzyłem w ME. Grałem kilka razy u kolegi w 1. Takie tam kosmiczne coś myślałem. Myliłem się. W Empiku natknąłem się na świetną promocję - 2 za 1. Chciałem nabyć L4D i L4D2. Niestety miły pan poinformował mnie, że ostatni egzemplarz L4D2 został sprzedany dzień wcześniej. Zastanawiałem się więc co innego mogę wziąć. No i padło na ME2. Jestem zadowolony z zakupu. Gra jest prześwietna! Pomijając wyżej wymienione problemy z DLC, kiepski polski dubbing i to, że BioWare poleciało sobie z tym najnowszym DLC. Niecierpliwie czekamy na ME3! ^^

Co do zakończenia... To chyba najtrudniejszym zadaniem, trudniejszym nawet od ocalenia całej załogi, jest uśmiercenie Sheparda. Ale w ten specjalny sposób. Wiecie, nie chodzi mi o to, że go zabili, load game i jedziemy raz jeszcze. Tylko takie, o takie --->

^^

Edytowano przez Uszakov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najtrudniejszym zadaniem, trudniejszym nawet od ocalenia całej załogi, jest uśmiercenie Sheparda.

Tam od razu zaraz najtrudniejsze ;p Zrobiłem to już raz, ale niesmak po tym zakończeniu pozostaje, bo w końcu co z ciebie za dowódca, skoro nie potrafisz pozyskać lojalności swoich kompanów, nie wiesz do czego się nadają a twój statek to latająca kupa złomu ;p

Wystarczy

zaraz po misji z opuszczonym statkiem Collectorów wyruszyć po IFF, zaraz po porwaniu załogi zrobić parę misji (najlepiej dla Legiona, Thane'a i Jack), dopiero po tym ruszyć na Omega 4 Relay, obserwować jak giną ludzie na statku, wyznaczyć do robót osoby, które w ogóle się do tego nie nadają, zostawić ocalałych na pastwę losu i obserwować smutne zakończenie

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszakov: Odnośnie DLC - kolega Ci oddał niedźwiedzią przysługę, IMO. Na forum jest osobny temat o DLC, na którym już się trochę naprodukowałem, polecam go przejrzeć. W skrócie: każdy, kto wydaje jakąkolwiek grę, chce się nachapać jak najwięcej kasy. Na tym polega kapitalizm. ; )

Dla mnie np. 5h więcej Mass Effect 2 w ramach tych 3 DLC jest wydatkiem zdecydowanie do rozważenia - naprawdę bardzo, bardzo, bardzo mało jest gier, które podobały mi się tak jak ME2. Co z tego, że mogę za to kupić 2-3 gry, skoro najprawdopodobniej żadna nie sprawi mi takiej frajdy, jak ponowne wejście w skórę Sheparda? :] Gier tak kosmicznie grywalnych jak ME2 jest tak mało, że imho warto.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - Mówiąc 3 DLC masz na myśli Nadzorcę, Kasumi i Zaeeda? Z tego co słyszałem/czytałem DLC z Kasumi jest baaardzo kiepskie. W Zaeeda grałem, jest dobry, ale to tylko misja, jedna jedyna. To samo Nadzorca i Kasumi. To trochę za mało abym kupował kody za 60zł. 800 punktów za to najnowsze DLC? To znaczy, że za trzy misje (Nadzorca, Kasumi, Liara) musiałbym zapłacić ponad 100zł. To jest moim zdaniem całkowity bezsens. Za te 100zł możesz kupić 3-4 gry. Wiem, że nie sprawią mi takiej samej frajdy jak ME2. Autentycznie zakochałem się w tej grze i mogę ją przechodzić raz jeszcze i raz jeszcze i raz jeszcze. Ale trzy misje za 100zł? Zdecydowanie za dużo.

Edytowano przez Uszakov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Podajcie mi proszę numer patcha najnowszego do Mass Effect 2. :) Bo nie wiem właśnie, czy tak jak w przypadku jedynki, po zainstalowaniu patcha będę mógł grać bez płyty. Tak ME2 wczoraj doszło. :P

A co do DLC.

Właśnie się zastanawiam nad pobraniem Zaeda, skoro mówicie że jest dobre. Ale czy inwestować też w Kasumi lub Overlorda ? Lub ewentualnie w jakieś DLC z pakietem pancerzy i broni ? I jeszcze jedno. Skąd pobrać zbroję krwawego smoka ? Posiadam już DAO i chciałbym ten pancerz mieć w ME2. :)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wyniknie. ;P Widziałam na YT. Po prostu Shepard ginie i włącza się ekran wczytywania. Ja tam Morinth w ogóle do drużyny nie brałam. ;)

Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w bronie i pancerze. W skrócie : nic takiego.

A jeśli chodzi o Kasumi i Overlord... Sama nie wiem, lubię Kasumi, a Overlord to naprawdę fajna misja, ale kasy jednak szkoda. Można zaryzykować.

Żeby chodziła zbroja to chyba trzeba mieć na stronie zarejestrowane oprócz ME2 DA:O. I wtedy powinna być dostępna do pobrania ta zbroja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad pobraniem Zaeda, skoro mówicie że jest dobre. Ale czy inwestować też w Kasumi lub Overlorda ? Lub ewentualnie w jakieś DLC z pakietem pancerzy i broni ? I jeszcze jedno. Skąd pobrać zbroję krwawego smoka ? Posiadam już DAO i chciałbym ten pancerz mieć w ME2. :)

Zaeeda masz za darmo. Przynajmniej ja miałem. Ale DLC z pakietem pancerzy i broni? IMO to bez sensu jest. To tak jakbyś kupował nowe mebelki do simsów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale DLC z pakietem pancerzy i broni? IMO to bez sensu jest. To tak jakbyś kupował nowe mebelki do simsów.

Zgadzam się z tobą. Tym bardziej jest to chamskie, że te pliki już w grze były i zostały wycięte, aby na nich drugi raz zarobić... No to nie jest fair :/ I ten numer z problemami technicznymi.... ahhhh szkoda gadać. Ja z tych dodatków to jedynie skusiłbym się na Nadzorcę, bo słyszałem że naprawdę fajny, a te ubranka... to jakaś farsa, jakiś głupi żarcik.... jak już powiedziałem, szkoda gadać.

EDIT@Firston

Nie miałem na myśli akurat pancerzy, z pancerzami to osobna sprawa. Powinny być w grze od początku. To tak jakby kupić Modern Warfare powiedzmy 3, bez broni i trzeba by było dokupywać ją jako DLC... (żarcik) :P

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...