Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Mój Boże... Gram w ME2 już koło 12 godzin. TA GRA JEST O KOMPLETOWANIU ZAŁOGI! Co nie zmienia faktu, że jest MEGA ŚWIETNA! :D Nie sądziłem, że się tak w nią wciągnę. EPICKIE intro

zniszczenie Normandii, śmierć Sheparda

. Nie grałem w część pierwszą. Bardzo żałuję, ale jak tylko pojawią się fundusze od razu kupuję ME1.

"Babciu to jest zaje..." :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servian: Pancerz jest dostępny za każdą zarejestrowaną na stronie BioWare kopie Dragon Age:Początek

Uszakov: Hm rzeczywiście w ME 2 częścią gry, która mi się najbardziej podobała było kompletowanie załogi i wykonywanie dla nich misji lojalnościowych, choć w ME 2 również misję poboczne dają radę, a ta z DLC "Overlord" to majstersztyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie o tym głównie jest ME2 - o kompletowaniu załogi :P Przy czym nie uważam tego za minus. Po prostu taka rola środkowej części trylogii. Problem poznaliśmy w jedynce, w dwójce małe rozwinięcie, w trójce już na poważnie wyjaśnienie i zakończenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już ME2 mnie wkur.... bo najpierw przeszedłem dwa razy grę zaimportowaną postacią z ME1 a teraz chciałem se stworzyć nową postać już w ME2 i mam do wyboru:

Nowa gra Mężczyzna

Nowa gra Kobieta

Import z ME1

Import z ME2

Oczywiście po wybraniu nowej gry już dostajemy nałożone wydarzenia z ME1 bo tak włączyłem 'Nowa gra Kobieta' to na początku

Mirynda mówi że Rada zginęła

to już idzie w tym kierunku że mamy nałożone wydarzenia a potem na Normandii wita nas

Kaidan

to już mnie rozwaliło (

sęk w tym że jest w biało różowym stroju Ash)

na maksa a pamiętam że na początku zanim importowałem postać z ME1 to mogłem stworzyć postać z własną przeszłością a teraz wszystko nałożone tak to dziękuję [beeep]iście można se spier..... grę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME3?! JUż nie mogę się doczekać! Chociaż najpierw przejdę część pierwszą. :D

Moglibyście mi powiedzieć ile jest w sumie tych DLC? Ile z nich jest płatnych, a ile niedostępnych w Polsce? Czy jeśli są płatne to ile kosztują i czy warto je kupić? Z góry wielkie dzięki. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zachowane na dysku dwa zapisy z ME: Sheparda renegata i idealistę. W obu przypadkach wybory są inne, więc gdy najdzie mnie ochota zagrać ponownie w ME2 galaktyka wygląda tak jak aktualnie mi się podoba.

Matison-Radzę ci zrobić właśnie takie zapisy, bo wybory w całym ME są albo totalnie idealistyczne, albo bardzo złe. Myślę, że w ME3 będzie podobnie.

Edytowano przez Meeki633
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matison - a czego się spodziewałeś? Ekranu, na którym będziesz po kolei klikał wybory z całości jedynki? "Tak", "Nie", "Nie spotkałem"? Zanim byś zaczął grę, musiałbyś poświęcić 20 minut na to. A to tylko dlatego, że znasz te wydarzenia i wiesz o co by chodziło w pytaniu "Co zrobiłeś z królową Raknii?". Co ma powiedzieć ktoś, kto jedynkę przeszedł zaraz po premierze, raz i kompletnie nie pamięta co się tam działo? Albo ktoś, kto w ogóle nie grał?

Natomiast zabawny bug z tym Kaidanem w stroju Ash. U mnie był ubrany w poprawnie - w jakiś zielony pancerz z kamuflażem.

Swoją drogą, nie wiem czy tylko ja tak miałem, ale mam wrażenie, że dwójka w dużo większym stopniu niż jedynka pozwala grać w "szarej strefie" moralności. W jedynce jak grałem, to niemal w każdej konwersacji dostawałem punkty Renegata czy Paragona. W dwójce już dość często bywało tak, że pojawiały się możliwości zrobienia czegoś "renegackiego" ^^, ale jednak w dobrej wierze (np.

zabicie inżyniera Blue Suns, który reperował pojazd - chamówa, bo w plecy, ale jednak w dobrej wierze - by pomóc Archaniołowi

). W związku z tym pierwszą grę (postacią, która w jedynce jakoś w 2/3 rozgrywki miała wymaksowanego Paragona) skończyłem z niepełnym wskaźnikiem Paragon i ok. 1/3 Renegade. Bardzo mi się to spodobało. : )

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meeki633 - chyba nie skapowałeś o co mi chodzi mi chodziło o to że nie mogę już w ME2 zrobić własnej postaci z taką przeszłością bym chciał bez przechodzenia ME1

@Uszakov - wybacz ale muszę to powiedzieć. Czy piiiiiiii nie umiesz czytać całego tematu nawet 1-2 strony do tyłu już było pytanie ile było tych DLC, gdzie je pobrać i po ile są. Wujek Google się kłania.

Wszelaki spis DLC masz TU!

http://social.bioware.com/page/me2-dlc

łącznie z ceną w punktach BioWare

A jak się zalogujesz na swoje konto EA na tej stronie i zakupisz jakieś DLC to TU!

http://social.bioware.com/user_entitlements.php

będziesz miał listę dostępnych DLC dla ciebie za free i te które zakupiłeś!

Co do pytań czy DLC się opłaca kupować to tylko jeden się opłaca to ten co był ostatnio recenzowany w CDA i ewentualnie ten z Kasumi a reszta to głównie pancerze i bronie.

@Alaknar - wiem że wcześniej przed stworzeniem było takie menu i się wybierało co i jak a teraz tego nie mam :/

Ewentualnie spróbuje po tym jak już się zmieniało postać może tam to będzie ale to trochę kiczowato będzie jak nagle ja zaznaczę że rada przeżyła (co jest przeciwne wypowiedzi Miryndy) i jak zaznaczę że na Virmirze zginął Kaidan (co też jest sprzeczne bo on był na pokładzie Normandii)

:(

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni zgadzam sie z Meeki633 :) Tez wolal bym zaczac gre od pierwszej czesci i tam kztaltowac wrzechswiat, niz zrobic to podczas jakiegos dialogu.

Wiem, ze teraz troche zejde na bok, ale strasznie martwie sie tym DLC Lair of The Shadow Broker. Pisza ze nie bedzie dzialac z polska wersja lub ja uszkodzi. Ciekaw jestem (nigdzie w googlach nie znalazlem lub za slabo szukalem) czy dodatek odpali na angielskim dubbingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy się, jak wyjdzie. Bez histerii. Jak nie wyjdzie, to ja EA Polsce już dziękuję za współpracę, było niemiło i się skończyło. I tak większość nowych gier będę kupować na X360, a tu ceny PL i zagraniczne są podobne, czasem nawet taniej jest kupić angielskie wydanie.

Tak samo planuję kupno Fallouta 3 i zaraz potem New Vegas - nawet nie tknę półproduktów od Cenegi.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@serVian - raczej tu wersja językowa nie ma nic do gadania bo nie patrzeć to i tak te wszystkie pliki z angielskiej wersji językowej są w plikach a DLC normalnie by je wykryło ale byłby tylko taki szczegół że całą grę byśmy mieli po PL a dodatek po ANG więc musi tu coś być grane w głównym silniku gry.

Też zejdę z tematu i powiem że Polski głos Pani Komandor bardzo mi się podoba w ME2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron-cieszę się, że nie jestem jedynym "rozrzutnym" który kupuje gry na konsole :laugh:

A tak z innej beczki: zauważyliście, że podczas ostatecznej walki z Sarenem przez okno w Wieży Cytadeli widać Mgławicę? Wszystko byłoby fajnie i różowo gdyby nie fakt, że ramiona Cytadeli były złożone. Jak taki błąd mógł znaleźć się w grze? I poprzedzając odpowiedzi nie wydaje mi się żeby to był jakiś ekran wideo jak w prezydium. Widać Mgławicę, a nie niebo z chmurkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie zwrocilem uwagi na mglawice za oknem wiezy. Moze to nie jest niedopatrzenie, tylko poprostu Cytadela jest ogromna, mglawica zachowuje sie ak mgla. Nic nie widac juz z odleglosci 10 metrow. W leksykonie o tym pisalo.

Co do "niedomykajacej sie" Cytadeli to tez o tm myslalem, ale szczeze to nawet nie mam ochoty i nawet nie chce zwracac uwagi na takie drobnoski bo przecie Mass Effect wielka gra jest i kropka! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jakoś stworzyć w ME2 Panią Komandor i powiem że nawet mi wyszła a nawet Polski dub żeński pasuje do niej i to o wiele lepiej niż w ME1 ^^

Stanowczo Polski głos postaci żeńskiej pasuje ale szkoda że nie dopracowali i są te błędy :/

EDIT: Pograłem i uciekłem ze stacji i już widzę że nie da się zmienić przeszłości gracza a chciałem z niej zrobić kompletnego renegata :/

Będę musiał na nowo przejść ME1 bo nie mam innego wyjścia a z neta nie chce mi się pobierać wolę jednak wszystko przejść od deski do deski ale znowu muszę zrobić reinstala ME1 bo ta kinowa wersja mi nie odpowiada :/

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matison, mnie też wkurzyło, że postać stworzona przeze mnie w ME 2, podjęła działania w przeszłości, wręcz przeciwne do tego co zrobiłem w ME1 (tzn u mnie Wrex żył w ME 2 nie, rada zginęła, u mnie żyła itd). Normalnie się załamałem :)

Swoją drogą to trochę ciężko byłoby wszystkich uszczęśliwić, bo licząc tylko najważniejsze fakty, to ME 1 można ukończyć na 16 sposobów, a jeśli dodamy do tego romans to na około 48. Licząc z mniej ważnymi decyzjami typu królowa Raknii, czy los kolonistów na Feros, wyszło mi około 800 rozwiązań!!!

W ME 2 wygląda to na gorzej, ale ma to wyjaśnienie że jakby próbowali stworzyć tyle ważnych rozwiązań do wyboru to ME 3 samych dialogów miałby na 10 Gb, bo do tylu sytuacji musiałby się dostosować.

W ME 2 za to finał można rozegrać na ponad 100 sposobów (tzn. kto zginie i ilu), co będzie miało wpływ na końcowy filmik.

Ciekawe, jaki to będzie miało wpływ na fabułę ME 3, bo obawiam się, że kilku postaci nie zobaczymy pomimo tego, że przeżyli misję samobójczą. Na razie bazując na pogłoskach (konflikt romansów w ME 3-oby nie telenowelowy), to jest szansa, że w naszej załodze będą Tali'Zorah, Liara T'soni, Garrus Vakarian czy Miranda Lawson, jeżeli przeżyli ostatnią misję. No chociaż mam nadzieję :)

Co do DLC, które ma niby wyjść w przyszłym tygodniu. Na PC nie będzie problemu z zagraniem w owo DLC. Trzeba ściągnąć wersję angielską. Z EA Downloader. 9,8 GB. Bardzo długie ściąganie. Oryginalna wersja jest ok. Wersja XboX 360 ma gorzej, bo tego luksusu nie ma (chyba).

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nasze kochane, wspaniale EA Polska... Ehh... Nawet mi sie myslec nie chce, co to bedzie jesli to oni zajma sie dystrybucja ME3. A szanse sa na to spore. Miejmy nadzieje, ze CD Projekt cos z tym zrobi, ale watpie. Pozostaje nam modlitwa. Ewentualnie mozna by jakis atak zorganizowac na siedzibe EA Polska ;) Wziasc zakladnikow i grozic, ze zabierzemy im maskotki jak dalej beda tak partaczyc. To tylko taka sugestia, nic powaznego ;)

Chyba trzeba troszke zmodyfikowac sygnaturke...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nasłać na ich siedzibę Grunta, Wrexa albo Jack i będzie po sprawie. Chyba że chcemy to zrobić nieco ciszej, więc do tej roboty nada się Mordin albo Thane. A Legion może im zepsuć sprzęt i to by było na tyle :D

A Miranda może pomachać tyłeczkiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopiszę do tej wspaniałej dyskusji.

Proponuje kombo: Najpierw Tali i Legion zhakują im sprzęt i klimatyzację (bo im chyba ostatnio mózgownicę przegrazło tam w EA :) ), potem nadejdzie atak z zaskoczenia ze strony Thane'a wspomaganego przez Mordina, a na końcu z ziemią zrówna ich Grunt razem z Wrexem (z tym Wrexem z ME 1 :) ). Przyniesie to prawdopodobnie sporo punktów renegata, ale co tam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...