Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Na kanonicznej wersji Shepard nie ma romansu i Liarę ratuje pod sam koniec gry skąd to wywnioskowałem? Oto odpowiedź:

1. Shepard nie ma Ashley/Kaidana zdjecia w swojej kabinie

2.Shepard wita Ashley/Kaidana uściskiem ręki (podczas gdy "na romansie" z pierwszej części przytula się do niej/niego)

Teraz skąd wiem, że Liarę ratuje pod koniec gry.

1.Ponieważ gdy się poleci po Liarę pod koniec gry dziewczyna jest kompletnie przerażona.

2.Shepard na wersji kanonicznej nie przytula Liary tylko z nią rozmawia od początku podczas gdy się miało ją w ME1 za postać tylko drużynową tzn. miało się romans z Ashley/Kaidanem lub nie miało się romansu wcale to Liara przytula Sheparda na przywitanie (jeśli nie pojmiecie tego co tu napisałem to dajcie znać wyjaśnię trochę prościej :))

Wniosek? Wersja kanoniczna to TOTALNA PORAŻKA nic nie idzie tak jak bym tego chciał a wręcz przeciwnie

Wrex nie żyje, brak romansu z Liarą, Liarę ratuje się po Virmirze, Kaidan nie żyje, rada nie żyje, Udina jako przewodniczący rady itp.

dla tego ja kompletnie nie uznaję kanonicznej wersji Mass Effect, Shepard gra w niej największego renegata i skurczybyka.

Ninja- u mnie dialog kopę lat nie był aż tak tragiczny z dwóch powodów:

1. Gram męskim Shepardem więc kopę lat do Kaidana nie jest niczym złym, to w końcu kumpel.

2.Nawet jeśli powie kopę lat do Ashley to też nie jest nic złego z jego strony bo to jego koleżanka z drużyny a za dziewczynę miałem Liarę więc nie mam prawa w tym coś złego widzieć (choć dialog i tak był głupi i na siłę).

Rozumiem twoją wściekłość bo masz czym się wkurzać, ale popatrz na to z tej strony fani Ashley/Kaidana i tak zwyciężyli nawet tym kopę lat, czemu? Ponieważ tę kłótnię łatwo naprawić w ME3 a charakteru Liary już tak łatwo zmienić się nie da na ten z ME1 :( Moja ulubiona postać dziewczęca prawie, że została rozwalona zostały z niej tylko szczątki które dobiła EA POLSKA :( Ale coś mi mówi, że ta śmierć Sheparda, ten komiks i w ogóle zmiana charakteru gry i Liary to wina EA nie Bioware, teraz oni nimi rządzą i musieli znaleźć kogoś kto by mógł być bohaterem komiksu a, że bohaterowie tych, że zeszytów najczęściej posiadają super moce to wybór którego członka obsadzić w roli "kosmicznego Johna Rambo i Batmana" był oczywisty.

Wiec pamiętaj, "Kopę lat" może i dobre nie było ale i tak fani Ash/Kaidana dostali taryfę ulgową.

A co do komiksu, właśnie jestem po Eden Prime a, że nabrałem ochotę na Mass Effect 1 to go przejdę i później przeczytam komiks :) Ale na razie po szybkim przeglądzie niczego się nie spodziewam, wyglądy postaci są słabe (Liara w ogóle siebie nie przypomina) obrazki rysowane w jakimś pseudo 3D :D początek zaczyna się od... niczego, spodziewałem się kawałka intra z ME2 a tu mnie od razu w akcję rzucają, no tak chcesz zachować spójną całość historii? Zagraj najpierw w ME1, później kup ME2 pooglądaj intro, przerwij w momencie "wskrzeszania Shepa" kup komiks, poczytaj i graj dopiero w ME2.

I zaraz co mi się rzuciło pierwsze w oczy, opis gry Mass Effect 2, a raczej jego końcówka cytuję

"Nowi gracze natomiast znajdą dla siebie niesamowitą i samodzielną przygodę, która przewyższa pierwszą część gry"- tu zacząłem się śmiać, widać rękę EA i ich amatorstwo, po pierwsze, zajefajną przygodę mają nowi gracze jak się dowiedzą, że ich bohater wcześniej był kompletnym idiotą i renegatem. Po drugie nie cierpię jak twórcy wmawiają, że coś jest lepsze od pierwszej części a tak niestety nie jest, to musi sobie każdy sam ocenić a oni taką reklamę zarzucają i za to komiks na start ma minusa, na szczęście niezbyt wielkiego bo to tylko reklama ale ja nie cierpię takich reklam, ciekawe, że reklamują tylko 2 część gry :) I czego pisze "Twórcy Mass Effect 2 przedstawiają"- a co to, to robili goście tylko od Mass Effect 2 a nie ci od Mass Effect? Pal licho ludzie prędzej skojarzą pierwszą część niż drugą co dopiero się ukazała. Ech co do papieru, nie długo to na szmatach zaczną drukować komiksy, ale tu się nie czepię bo przynajmniej komiks jest tani i na swój sposób gruby :)

A co do Jack, ja tam ją nawet lubię choć bez przesady :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się oprócz tego: "Wiadomo dlaczego taka się stała"... Dżijzas...

Można powiedzieć, że zostało udowodnione naukowo, że takie traumy w dzieciństwie zmieniają osobowość, tak więc nie świruj, że to nie miało wpływu. Wcale nie jest tak łatwo oduczyć się pewnych zachowań, zwłaszcza, że nikt jej nie poddał jakiejś terapii. :P

E tam wiem, że i tak nic cię nie przekona. :)

Z tego co mówi Darkmen faktycznie wersja kanoniczna to porażka. Ja tam Liarę ratuję na początku i nie wyobrażam sobie, zeby można było zrobić inaczej. Nonsens.

No i niby fani Ash/Kaidana mają lepiej, ale za to fani Liary mają jej więcej w grze. Pół biedy, że się zmieniła. I jeszcze może na horyzoncie się pojawić jakaś szansa na DLC z Liarą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że zostało udowodnione naukowo, że takie traumy w dzieciństwie zmieniają osobowość, tak więc nie świruj, że to nie miało wpływu. Wcale nie jest tak łatwo oduczyć się pewnych zachowań, zwłaszcza, że nikt jej nie poddał jakiejś terapii. :P

yhy...

Z tego co mówi Darkmen faktycznie wersja kanoniczna to porażka. Ja tam Liarę ratuję na początku i nie wyobrażam sobie, zeby można było zrobić inaczej. Nonsens.

No też tak mam. Nawet jakiś facet zawiesił na ju tube filmik jak to wygląda gdy Liarę ratujemy po zabiciu Benezji.

No i niby fani Ash/Kaidana mają lepiej, ale za to fani Liary mają jej więcej w grze. Pół biedy, że się zmieniła. I jeszcze może na horyzoncie się pojawić jakaś szansa na DLC z Liarą.

Lepiej... phi... Do Liary nie mówi Shep "Kope lat". Oni się nie kłócą. Ich relację pozostają niezmienione, a związek Shepka/Shepki i Ashley/Kaidana przechodzi w tym momencie kryzys (oczywiście dla tych osób którzy zrobili sobie celibat i mieli właśnie taką opcję romansową). Liara najprawdopodobniej będzie miała DLC a Ash/Kaid już nie. Swoją droga to mogli by wreszcie zrobić jakieś porządne DLC którę wnosi całą postać, a nie tylko pół postaci...

1. Shepard nie ma Ashley/Kaidana zdjecia w swojej kabinie

2.Shepard wita Ashley/Kaidana uściskiem ręki (podczas gdy "na romansie" z pierwszej części przytula się do niej/niego)

Tak to już wiem...

Teraz skąd wiem, że Liarę ratuje pod koniec gry.

1.Ponieważ gdy się poleci po Liarę pod koniec gry dziewczyna jest kompletnie przerażona.

2.Shepard na wersji kanonicznej nie przytula Liary tylko z nią rozmawia od początku podczas gdy się miało ją w ME1 za postać tylko drużynową tzn. miało się romans z Ashley/Kaidanem lub nie miało się romansu wcale to Liara przytula Sheparda na przywitanie (jeśli nie pojmiecie tego co tu napisałem to dajcie znać wyjaśnię trochę prościej :))

Ah dobra... sox... ok. już zczaiłem... spoko i thx (nie wiem za co ale dobra)

Wniosek? Wersja kanoniczna to TOTALNA PORAŻKA nic nie idzie tak jak bym tego chciał a wręcz przeciwnie

Wrex nie żyje, brak romansu z Liarą, Liarę ratuje się po Virmirze, Kaidan nie żyje, rada nie żyje, Udina jako przewodniczący rady itp.

dla tego ja kompletnie nie uznaję kanonicznej wersji Mass Effect, Shepard gra w niej największego renegata i skurczybyka.

Darkmen? Mam rozumieć że według ciebie

poświęcenie Ashley

było dobre :tongue: ? Joke oczywiście. Zgodzę się w całości (po za tym z Kaidem bo nie wiem czemu to tam walnąłeś, jak gra się kanoniczną kobietą to Kaid żyję a Ash nie).

Ninja- u mnie dialog kopę lat nie był aż tak tragiczny z dwóch powodów:

1. Gram męskim Shepardem więc kopę lat do Kaidana nie jest niczym złym, to w końcu kumpel.

2.Nawet jeśli powie kopę lat do Ashley to też nie jest nic złego z jego strony bo to jego koleżanka z drużyny a za dziewczynę miałem Liarę więc nie mam prawa w tym coś złego widzieć (choć dialog i tak był głupi i na siłę).

Ale mnie nie chodzi o to że on do kumpli mówi "Kope lat". Chodzi mi o to że gdybyś miał Ash/Kaida za PR to by tak powiedział i kropka. Nie wiem jak to tak normalnie wytłumaczyć... Daj mi trochę czasu na namyślenie OK?

Rozumiem twoją wściekłość bo masz czym się wkurzać, ale popatrz na to z tej strony fani Ashley/Kaidana i tak zwyciężyli nawet tym kopę lat, czemu? Ponieważ tę kłótnię łatwo naprawić w ME3 a charakteru Liary już tak łatwo zmienić się nie da na ten z ME1 :( Moja ulubiona postać dziewczęca prawie, że została rozwalona zostały z niej tylko szczątki które dobiła EA POLSKA :( Ale coś mi mówi, że ta śmierć Sheparda, ten komiks i w ogóle zmiana charakteru gry i Liary to wina EA nie Bioware, teraz oni nimi rządzą i musieli znaleźć kogoś kto by mógł być bohaterem komiksu a, że bohaterowie tych, że zeszytów najczęściej posiadają super moce to wybór którego członka obsadzić w roli "kosmicznego Johna Rambo i Batmana" był oczywisty.

Wiec pamiętaj, "Kopę lat" może i dobre nie było ale i tak fani Ash/Kaidana dostali taryfę ulgową.

Liarę usadowili w comiksie dlatego bo była to jedyna osoba która nie mogła zginąć i którą trzeba było zwerbować. Poza tym idealnie pasowała do tej roli bo strasznie jej na Shepku zależało nawet jak nie była jego PR. Tu nie chodzi o biotykę :tongue: .

A o "Kope lat" zdania nie zmienię.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga to mogli by wreszcie zrobić jakieś porządne DLC którę wnosi całą postać, a nie tylko pół postaci...

No właśnie, co z tego, że Kasumi jest fajna, jak pogadać nawet z nią nie można.

Za to ma chociaż najfajniejszą ze wszystkich kwaterę. Nie licząc Sheparda. Choć byłoby fajnie gdyby miał widok na przestrzeń. xD

No też tak mam. Nawet jakiś facet zawiesił na ju tube filmik jak to wygląda gdy Liarę ratujemy po zabiciu Benezji.

Muszę sobie to zobaczyć. :)

Edit: Widziałam. Biedna Liara.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lellandra- To DLC z Liarą będzie jej kluczem do grobu, robię zakład, że będzie trwało 2 godziny i pod koniec będziemy mieli wybór: zabić Handlarza cieni czy przyłączyć się do niego i zabić Liarę. Sprawa załatwiona, Liara teraz też może umrzeć więc już macie drodzy jej fani wytłumaczenie czego nie będzie jej w składzie ME3.

No i niby fani Ash/Kaidana mają lepiej, ale za to fani Liary mają jej więcej w grze. Pół biedy, że się zmieniła. I jeszcze może na horyzoncie się pojawić jakaś szansa na DLC z Liarą

Tak, masz racje nasyciłem się nią strasznie, ledwo co rozmów na 5 minut starczyło wielkie dzięki za takie gościnne występy.

Pół biedy, że się zmieniła? Dla mnie to najgorsze co może być, wolę już by Shepard powiedział do niej "Kopę lat" niż zniszczenie jej charakteru całkowicie, to całkowicie inna osoba, tylko wygląda podobnie, teraz to nie widzę różnicy pomiędzy nią a Ashley czy Mirandą.

A więc to pan Mac Walters zawalił sprawę, ooooo trza wypatrywać tego gościa i jego kolejnych gier, bo tylko ten "mistrzu" wie jak coś zawalić, zresztą w wywiadzie z nim piszą coś takiego:

Mac Walters jest głównym twórcą scenariuszy do gry Mass Effect 2 oraz do serii komiksowej Mass Effect: Odkupienie.

No właśnie nie podkreśliłem tego dla bajeru, TYLKO Mass Effect 2? Więc gościu nie brał udziału przy ME1? To by wyjaśniło czemu fabuła jest tak słaba a postacie nijakie. Teraz podczas napisów ME1 będę wypatrywał jego nazwiska i kto był głównym scenarzystą ME1.

Ninja:

Ninja mamy lepiej?? Popatrz jeszcze raz na to starej Liary już nie będzie, za to ta kłótnia z Ashley/Kaidanem jest bardzo łatwa do załatwienia wiec przestań już do jasnej anielki płakać nad "kopę lat" bo i tak nie macie jeszcze najgorzej :/

Liarę usadowili w comiksie dlatego bo była to jedyna osoba która nie mogła zginąć i którą trzeba było zwerbować. Poza tym idealnie pasowała do tej roli bo strasznie jej na Shepku zależało nawet jak nie była jego PR. Tu nie chodzi o biotykę tongue.gif .

Jedyną osobą? A Tali i Garrus to co? A jazda skoro Tali jest taka super, najlepsza the best dla MR. Waltersa to niech sobie ją w tym komiksie obsadzi i niech nad nią eksperymentuje.

Strasznie jej na Shepku zależało...szczególnie jak się ją ratuje pod sam koniec gry (co kanonka sugeruje). Dla tego jestem przeciwny komiksom/filmom na podstawie gier komputerowych a szczególnie RPG.

Ja o "Kopę lat" też zdania nie zmienię, macie szczęście i nie ma co się denerwować. Jest szansa, że twoja ulubiona bohaterka wróci cała i sprawna w ME3 taką jaką ją polubiłeś w

pierwszej części.

Darkmen? Mam rozumieć że według ciebie poświęcenie Ashley było dobre tongue.gif ? Joke oczywiście. Zgodzę się w całości (po za tym z Kaidem bo nie wiem czemu to tam walnąłeś, jak gra się kanoniczną kobietą to Kaid żyję a Ash nie).

Coś trzeba było wybrać, Kaidan był mi bardziej pomocny niż Ashley bo miał technikę, zresztą dużo wycierpiał i za to należy mu się druga szansa.

Czemu walnąłem Kaidana? Bo napisałem to według kanonki faceta gdzie Kaidan zginą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lellandra- To DLC z Liarą będzie jej kluczem do grobu, robię zakład, że będzie trwało 2 godziny i pod koniec będziemy mieli wybór: zabić Handlarza cieni czy przyłączyć się do niego i zabić Liarę. Sprawa załatwiona, Liara teraz też może umrzeć więc już macie drodzy jej fani wytłumaczenie czego nie będzie jej w składzie ME3.

Jak już mówiłem: Nie mam takich czarnych myśli :tongue: . Shep się chyba takim idiotą nie stanie... Wtedy to będzie jakieś... 150% idiotyzmu i -50% bohaterstwa :tongue: .

Tak, masz racje nasyciłem się nią strasznie, ledwo co rozmów na 5 minut starczyło wielkie dzięki za takie gościnne występy.

Lellandrze (nie wiem jak to napisać sori) chodzi o to że Ash/Kaid to się pojawiają na Horizoncie, gadasz z nimi 1 minutę i już więcej ich nie widzisz. A do Liary możesz pójść w każdej chwili...

Pół biedy, że się zmieniła? Dla mnie to najgorsze co może być, , to całkowicie inna osoba, tylko wygląda podobnie,

Zgadzam się

wolę już by Shepard powiedział do niej "Kopę lat" niż zniszczenie jej charakteru całkowicie,

Nie z tym...

tylko wygląda podobnie, teraz to nie widzę różnicy pomiędzy nią a Ashley czy Mirandą.

Ty weź tych dwóch przeciwieństw nie porównuj dobra :tongue: (Ashley-Miranda)?

Ninja:

Ninja mamy lepiej?? Popatrz jeszcze raz na to starej Liary już nie będzie, za to ta kłótnia z Ashley/Kaidanem jest bardzo łatwa do załatwienia wiec przestań już do jasnej anielki płakać nad "kopę lat" bo i tak nie macie jeszcze najgorzej :/

Człowieku... Garrus zmieniał się w ********* DWA razy i za każdym razem dało się do "wyleczyć". Z Liarą będzie tak samo. Przysięgam :smile: . Uwież mi wolałbym żeby Ashley znowu obcych znienawidziła niż to powalone "Kope lat".

Jedyną osobą? A Tali i Garrus to co? A jazda skoro Tali jest taka super, najlepsza the best dla MR. Waltersa to niech sobie ją w tym komiksie obsadzi i niech nad nią eksperymentuje.

Strasznie jej na Shepku zależało...szczególnie jak się ją ratuje pod sam koniec gry (co kanonka sugeruje). Dla tego jestem przeciwny komiksom/filmom na podstawie gier komputerowych a szczególnie RPG.

Napisałem jedyną która musiała przeżyć i JEDYNĄ KTÓRĄ MUSIAŁEŚ ZWERBOWAĆ. Garrusa i Tali nie musisz werbować. Jedyną osobą która musi być w ekipię jest Liara (bo Ash/Kaid to jeden z nich dead no nie?).

Ja o "Kopę lat" też zdania nie zmienię, macie szczęście i nie ma co się denerwować. Jest szansa, że twoja ulubiona bohaterka wróci cała i sprawna w ME3 taką jaką ją polubiłeś w

pierwszej części.

Tak... zwłaszcza że Shep stał się idiotą... Ale dzięki za "próbę" pocieszenia :tongue:

Coś trzeba było wybrać, Kaidan był mi bardziej pomocny niż Ashley bo miał technikę, zresztą dużo wycierpiał i za to należy mu się druga szansa.

Czemu walnąłem Kaidana? Bo napisałem to według kanonki faceta gdzie Kaidan zginą.

Nadal uważam że ustawienie go tam było bezsensowne. Zwłaszcza że to wyglądało jak jeden z twoich argumentów że kanon Shep jest renegatem :tongue: .

Bo miał technikę? A Garrus i Tali to co? Żołnierze? :laugh: Sorki: "dużo wycierpiał", jak dla mnie to każda osoba z ek-ipy dużo wycierpiała.

Ashley - Dziadek się poddał a ją w awansach pomijali i traktowali ja jak... no nie wiem jak to nazwać. Tak jakby była córką gwałciciela, a chyba wiecie jak się takie dzieci traktuję no nie?

Tali - wycierpiała, tylko że w drugiej części... No i jeszcze jest quarianką, czyli nie może normalnie oddychać itp.

Garrus - no coś by się znalazło...

Wrex - Zdradziła go jego rasa i zabił swego tatulka. Raczej to wiele dla niego nie znaczyło ale jednak cuś :tongue: .

Wiesz jak wolisz Kaida od Ashley to się nie krępuj nie gryzę :tongue: . Joke. Ale serio jak Ash nie lubisz albo wolisz od niej Kaida to napisz w prost a nie piszesz że "potrzebowałeś technika" bo ja w takie bzdety nie wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać w ME1. No i wrażenia są pozytywne ale mam jedną uwagę.

PIKSELE U MNIE WIDAĆ ! :(

A na serio, pytanko małe.

Od czego zaczynaliście poszukiwania Sarena ? Bo właśnie rozmyślam czy nie polecieć po Liarę i potem na dwie pozostałe planety. :) Ogólnie gra dobra, ale jeszcze jej nie ogarniam np. Miałem problemy z niszczycielem getów, ale za drugim razem padł. :D Gra dobra. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też :tongue:

Radzę zacząć od Liary.

Moje zdanie jest takie, że najlepiej fabularnie jest zrobić tak:

1. Artemis Thau - Liara

2. Feros - Torian (zobaczysz co to jest)

3. Noveria - Benezja

4. Virmir - Niespodzianka

Ale to tylko moje zdanie. Jeszcze tak pomiędzy Noverią i Feros poleciałem drugi raz na Cytadelę i wykonałem tam zadania poboczne. Zrobiłem też wtedy lojalki Tali, Wrexa i Garrusa (takie niby lojalki) i kilka innych misyji w "Niezbadanym świecie". Według mnie wtedy wychodzi najlepiej. Ale to moje zdanko jest :smile: .

A Niszczycielem się nie przejmuj chyba każdy miałz nim na poczatku problemy :smile: .

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada DLC Kasumi i Overlord ? Kurde tak się zastanawiam nad kupnem... Overlord wygląda naprawdę ciekawie, cholera podłe EA i ich DLC, ale chyba ulegnę. 1600 pkt BioWare można mieć za 19 zł ... Pomyślę na nastepną wypłatę , narazie kupiłem AC 2 i szkoda mi więcej siana na gry ;p Ktoś posiada, jakie opinie ? Warto ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja:

Jak Tali możesz nie zwerbować jeżeli ona dostarcza dowody przeciwko Sarenowi?

Jeśli się po nią nie pójdzie to gra się kończy tekstem "Quarianka zginęła".

Spriggs-

Uważam, że polecenie po Liarę będzie najlepszym pomysłem, bo dołączy ona do ciebie a jest bardzo sprawna w walce, przynajmniej dla mnie :)

Piksele? A instalowałeś najnowsze patchy? Grzebałeś w ustawieniach graficznych?

Ninja- Jestem szturmowcem więc technika mi się bardziej przydaje od żołnierza, zresztą Kaidan nie miał normalnego dzieciństwa tylko jakieś tam szkolenie czy coś w tym stylu, a ze bardziej go lubiłem od Garrusa czy Tali więc na misje dodatkowe (niektóre) to on zastępował Wrexa w drużynie tylko po to bym mógł deszyfrować (fajnie, że Bioware zrezygnowało z tego pomysłu w ME2)

A jak już jesteśmy przy temacie: W Pinnacle Station jest podobno możliwość odwiedzenia paru miejscówek tej organizacji, kosztuje on 20 złoty, ja raczej go nie kupię ale tak dla tych co nie wiedzą :tongue:

Do Liary można pójść w każdej chwili, ale pogadać z nią nie bo Shepard zamienia tylko parę zdań i wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych patchy akurat nie instalowałem, bo nie wiem czy jest jakiś najnowszy patch pod język polski. ;) A co do Liary, zawsze mogę się wrócić po Liarę. Acha tak btw.

Mam ze sobą Tali oraz Garusa. Dobra mieszanka, czy lepsza będzie Wrex i Garus or Wrex i Tali ? :) Co do tej pikselorzy jeszcze. Ustawienia mam na najwyższych. Jest jakiś patch pod Polską wersje ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIKSELE U MNIE WIDAĆ ! sad_prosty.gif

Może po prostu masz włączony efekt ziarna i wtedy tak dziwnie widać. Zobacz sobie w opcjach.

Lellandra- To DLC z Liarą będzie jej kluczem do grobu, robię zakład, że będzie trwało 2 godziny i pod koniec będziemy mieli wybór: zabić Handlarza cieni czy przyłączyć się do niego i zabić Liarę. Sprawa załatwiona, Liara teraz też może umrzeć więc już macie drodzy jej fani wytłumaczenie czego nie będzie jej w składzie ME3.

Nie byłabym tego taka pewna. Na pewno będzie możliwość przyłączenia Liary do drużyny. Nie sądzę, aby ją wykluczyli z ME3. W każdym razie byłabym bardzo zawiedziona.

Od czego zaczynaliście poszukiwania Sarena ? Bo właśnie rozmyślam czy nie polecieć po Liarę i potem na dwie pozostałe planety.

Leć najpierw po Liarę na Therum. Inne opcje są bezsensowne.

1. Artemis Thau - Liara

2. Feros - Torian (zobaczysz co to jest)

3. Noveria - Benezja

4. Virmir - Niespodzianka

Dokładnie tak samo przechodziłam. I tak jest imo najlepiej. :)

Czy ktoś posiada DLC Kasumi i Overlord ? Kurde tak się zastanawiam nad kupnem... Overlord wygląda naprawdę ciekawie, cholera podłe EA i ich DLC, ale chyba ulegnę. 1600 pkt BioWare można mieć za 19 zł ... Pomyślę na nastepną wypłatę , narazie kupiłem AC 2 i szkoda mi więcej siana na gry ;p Ktoś posiada, jakie opinie ? Warto ?

Cieżko powiedzieć. W sumie warto. Misje są naprawdę fajne. Kasumi to super postać, szkoda tylko, że jest z nią tak jak z Zaeedem, nie pogadasz. Ale za to jej misja jest świetna. Można się poczuć jak Bond, czy cuś. Choć mogłaby być dłuższa.

A o Overlordzie już pisałam. Jest dość długi. Planeta jest bardzo ładna i historia ciekawa. Bardzo dobra ścieżka dźwiękowa. Ogólnie się postarali. Zawsze to jakieś urozmaicenie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych patchy akurat nie instalowałem, bo nie wiem czy jest jakiś najnowszy patch pod język polski. ;) A co do Liary, zawsze mogę się wrócić po Liarę. Acha tak btw.

Mam ze sobą Tali oraz Garusa. Dobra mieszanka, czy lepsza będzie Wrex i Garus or Wrex i Tali ? :) Co do tej pikselorzy jeszcze. Ustawienia mam na najwyższych. Jest jakiś patch pod Polską wersje ? :)

Jesli chcesz dam ci link do najnowszego patcha pod polską wersję, nie tylko wyklucza on różne błędy (jak np. zacięcie w windzie na Feros) ale i pozwala grać bez płyty w napędzie.

Dla mnie najlepsza mieszanka to Wrex i Liara, Liara i Garrus lub Liara i Kaidan :) tak było mi najlepiej.

Czego Liara? Nie tylko dla tego, że ją bardzo lubię ale przez Osobliwość która czyni cuda (no chyba, że ty grasz adeptem więc wtedy odradzam Liarę, nie ma po co 2 osobliwości używać).

Ja najczęściej łaziłem z Liarą i Wrexem grając szturmowcem, oczywiście wykluczało to deszyfrację ale ważne by za pierwszym razem świetnie się bawić i spędzić grę w jak najmilszym towarzystwie (według gracza oczywiście :))

Lellandra ma rację, spróbuj wyłączyć efekt ziarna w opcjach, ja nigdy nie gram na tym efekcie bo ekran lekko śnieży co mnie wkurza :P

Lellandra-wolę by Liary nie było w drużynie w ME2 (jak na razie to podobno tak będzie, dziewczyna przyłączy się do nas na chwilę i później opuści) po mimo wszystkiego liczę na jej powrót w ME3.

Ja będę mocno zawiedziony jeśli nie będzie jej w drużynie w ME3 :(

1. Artemis Thau - Liara

2. Feros - Torian (zobaczysz co to jest)

3. Noveria - Benezja

4. Virmir - Niespodzianka

Tak samo przechodziłem :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejny choć głupi problem.

Jak wychodzi się z Mako ? Bo próbuje wszystkiego i nie idzie. :D Co do kombinacji, teraz wziąłem Garusa i Wrexa na akcje ratunkową dla Liary. :)

A co do patcha. A bym poprosił o link. :)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem problemy jak wyjść z MAKO jak pierwszy raz grałem xD

Wychodzenie z MAKO "Q"

Patche do polskiej wersji znajdziesz na Gram.pl po patchu 1.01 dostaniesz DLC misja na asteroidzie X7

Walka z Batarianami

:)

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wychodzi z mako... Hmm, wydaje mi się, że albo przyciskiem od interakcji, albo tym którym wyciągasz broń.

Ja tam staram się zabierać każdego po trochu ze sobą, choć wiadomo, że jednych bierze się częściej.

W jedynce najrzadziej brałam ze sobą Ash i Tali. A w dwójce Grunta... i sama nie wiem kogo, tyle ich tam jest. :P

Liara musi być w trójce.

Czyli mam rozumieć że według ciebie kanonicznym romansem jest człowiek?

Nie koniecznie, ale taki mi się wydaje jest zamysł twórców. No chociażby dlatego, że obie te panie są na okładkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że klawiszem E :)

Patch 1. 02

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=2096

Lellandra: Tak jest, Liara musi być w trójce :)

Nie będzie w ogóle Postaci romansowej na kanonicznej tak samo jak Ashley nie jest postacią romansową w ME2 skąd wam się to wzięło, że to ona nią jest :)

Ale jak już to i tak bym Mirandę nominował z tego powodu, że jest z nią romans na trajlerach pokazany :)

W dwójce chodziłem najczęściej z Gruntem i Mirandą,parę razy Tali wypróbowałem i dałem sobie spokój później zwerbowałem Legiona który dopiero mi pokazał przydatność techników i zastąpił w drużynie Mirandę (znaczy od jego werbunku brałem na misję Legiona i Grunta zamiast Mirandy i Grunta).

PS: Dla tych co jeszcze tego nie widzieli, na Normandii w ME2 jest całkiem wesoło Legion nawet teledysk nakręcił :D

Rozśmieszyło mnie to :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w ogóle Postaci romansowej na kanonicznej tak samo jak Ashley nie jest postacią romansową w ME2 skąd wam się to wzięło, że to ona nią jest smile_prosty.gif

Ale jak już to i tak bym Mirandę nominował z tego powodu, że jest z nią romans na trajlerach pokazany smile_prosty.gif

Ja mówiłam, że Ash w jedynce, a Miranda w dwójce właśnie ze względu na to, że jest ona w trailerach i na opakowaniu itd.

W sumie to mnie nie obchodzi wersja kanoniczna bo jak ktoś już powiedział jest beznadziejna. :)

PS. Fajnie to wyszło, ale imo i tak Joker najlepszy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pozostanie choć mam do niego żal za to, że Shepard przez niego zginą

To nie przez Jokera. To była decyzja Sheparda.

Swoją drogą beznadziejne są niektóre momenty początku jak np. Shep stoi i gapi się jak strzelają do Normandii zamiast ruszyć tyłek i zacząć uciekać. Wtedy by zdążył wpakować Jeffa do kapsuły i wejść. Nie mówiąc o tym, że przed kapsułą też stał i przyglądał się nie wiadomo czemu. xD

Właśnie zakupiłem Mass Effect 2 na stronce GameSpace.pl za 49zł do tego dostałem Mass Effect 1 i klucz do sieci cerberus. To tak dla tych którzy jeszcze zastanawiają się nad zakupem ;]

Gratuluję udanego zakupu. :) Faktycznie tanio. Jak sobie pomyślę o ile ja przepłaciłam, to można się za głowę złapać. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja też trochę zapłaciłem ale i tak bym nie kupił bo nie lubię cyfrówek :) Wolę gierkę mieć w pudełku :)

Nie rozumiem też dla czego Sheparda nagle wywaliło w kosmos skoro przed chwilą łaził po pokładzie a u góry Normandii była wielka dziura. Tu się z tobą Lellandra zgodzę są sytuacje w początku głupie i mi się wydaje, że wsadzone na "musa" gdyby od razu wsiadł do tej kapsuły i wystartował to by przeżył a on się staną i gapi jak idiota.

Początek ME2 strasznie mnie wkurzył :/

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam początek ME2 się podobał... A przedewszystkim podobało mi się to w jaki sposób została zobrazowana mniejszość Normandi na tle tego krążownika zbieraczy.

@Darkmen

Jeśli chodzi o to czemu Sheparda wywaliło w kosmos... Przecież zaraz po tym jak Shepard wsadził Jokera do kapsuły to był przerywnik filmowy na którym było pokazane jak statek zbieraczy oddaje celny strzał w kadłub Normandi, która w tym momencie wybucha i ów wybóch wyrzucił Sheparda w kosmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że wybuch był trochę dalej od niego i raczej wyglądało to tak jak by Shepard został "wyssany" z kapsuły.

Ktoś tu się skarżył na piksele (przepraszam ale ksywy nie pamiętam :() jeśli patch nie pomaga to spróbuj tego:

Wejdź tam, gdzie zainstalowałeś grę > Engine > Config > BaseEngine.ini - DepthOfField=TRUE zmień na FALSE, zapisz i sprawdź czy pomogło

Problem taki mają posiadacze kart ATI i to podobno pomaga na te piksele :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...