Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Jak dobrze pamiętam można znaleźć polskie wersje w necie, gdyż jak pamiętam Arrival nie miał spolszczenia. I co do dubbingu do ME3 - sam bardzo rzadko go używam jak już to w RPG-ach bardziej średniowiecznych (nie niszczy klimatu). Według mnie najlepsze rozwiązanie w historii RPG-ów było w Kotorze tam każda rasa miała własny język i dawało to bardzo fajny efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie Mass Effect każda rasa również ma swój własny język, ale tutaj został stworzony taki osobisty tłumacz, który każdy przy sobie nosi (jest o tym w książce). Zresztą dzięki temu lepiej możemy zauważyć jakie emocje wyrażają postacie. W KOTOR rzeczywiście to było fajne, ale świat SW jest już bardzo stary i wiele rzeczy zostało w nim opracowane, a o których większość ludzi nawet nie wie, bo ich interesują tylko filmy.

Arrival również ma swoją polską wersję, ale zapomniałem linku z tą aktualizacją, jak sobie przypomnę to podam.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=150411&hl=arrival

Proszę, jak ktoś szuka spolszczenia to oto jest.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przedziwna sytuacja z multi smile_prosty.gif Dopiero co skończyłem grę.

Cisnę sobie na brązie przeciwko Cerberusowi na Bazie Biel mężczyzną inżynierem. Sonda bojowa hula aż miło, przeciążenie łańcuchowe dają namiastkę burzy z piorunami, czasem ktoś się spali (chyba ze wstydu, że w ogóle próbował mnie atakować biggrin_prosty.gif) także dopiero na trzeciej fali przy przenoszeniu paczki musiałem potraktować przeciwnika Błotniakiem (swoją drogą, super karabin, Motyki nie cierpiałem za przymus ciągłego klikania smile_prosty.gif). Jestem na mapie sam toteż kampię w korytarzu zerkając co chwilę w obie strony skąd mogą mnie zaatakować. Nadejszła wiekopomna chwila, najważniejsze zadanie (bo najwięcej kasiory wink_prosty.gif) na dziesiątej fali. Pech chciał, że trafiły się cztery nadajniki. Jeszcze większy pech bo pierwszy "checkpoint" pojawił się u szczytu schodów a stamtąd też nacierał Atlas. Mech wyłapał rakietę na twarz (a może osłonę), duchy ukatrupione więc wyłączam. Udało się, gorzej z drugim bo był w sławnej piwnicy gethów. Puściłem sondę tuż obok żeby mieć ochronę, ale niestety nie wytrzymałem naporu ołowiu i musiałem ratować się medi żelem. Ostatni był, ale przekaźnik udało się załatwić. Uciekam czym prędzej żeby mieć czas na regenerację, ale strzały znikąd dały znać o sobie no i padłem. No cóż, nie zawsze można wygrać, szturmowiec Cerberusa już zadziera kuśpita żeby mnie dobić a tu ZONK! (w butach wink_prosty.gif) Pojawiłem się nagle w LZ, całkowicie zdrowy z uzupełnioną amunicją, jedynie bez medi żelu i jednej rakiety. Grubson śpiewa "każdy może wcisnąć cancel, ale potem drugiej szansy może już nie dostać" więc lecę bo ja bym musiał dostać już trzecią smile_prosty.gif Wyłączyłem dwa kolejne nadajniki, ewakuowałem się i zadanie zostało zaliczone jakbym wcale tego buga nie miał biggrin_prosty.gif O skasowaniu punktów nie ma mowy bo przecież jakby miało mnie wywalić to całkiem bym misję stracił (sam przecież byłem).

A odnośnie pomysłów co mogłoby zrewolucjonizować rozgrywkę - po wczorajszym dniu a raczej wieczorze chętnie widziałbym więcej miejsc w poczekalni. Miałem z pięć zaproszeń a moja rozgrywka też już pełna była. I druga rzecz jeszcze a mianowicie ten rajd (czy jak to się pisze) większą ilością graczy na potężnego przeciwnika. Ktoś o tym pisał wcześniej. Wyobraziłem sobie właśnie jakby było fajnie ubić

tę miażdżypaszczę z Tuchanki która pochłonęła Żniwiarza

. Oj by się działo smile_prosty.gif

Aaa i przepraszam, że się tak rozpisałem, czasem muszę dać upust wenie twórczej wink_prosty.gif I pomyśleć, że kiedyś spisywałem wypracowania z języka polskiego biggrin_prosty.gif

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP To widać waszmości, bo styl macie okropny tongue_prosty.gif

Ale do rzeczy.

Polowanie na robaki to jedno, ale walka z dużymi Reaperami też mogłaby być ciekawa.

Chętnie bym też zobaczył jakieś zadnie typowo dla szpiegów - np. przedostanie się prze silnie chroniony obszar, gdzie odkrytego terenu jest "trochę" zbyt wiele na Kamuflarz i trzeba by współpracować - np. odciągać uwagę strażników, przełączać / hakować np. systemy obronne, uruchamiać sobie przejścia / likwidować bariery - słowem współpraca pełną gębą.

Ewentualnie plansza pomyślana tak by dało się ją przejść zarówno tankami jak i inżynierami - a najlepiej w obstawie snajperów. To by było dopiero multi tongue_prosty.gif

Się Samóbójcza Misja mi przypomina z ME2 biggrin_prosty.gif

@DOWN Styl to nie ortografia, a ja na to mam papier :D Niby jest słownik do FF ale jakoś mi nie do końca działa :(

Ja niestety jestem wzrokowcem - jak źle coś zapamiętam, to już będę zawsze źle pisał :(

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo styl macie okropny tongue_prosty.gif

Powiedział człowiek piszący "kamuflarz" :P No ale już, nie czepiam się bo czasem sam się na to łapałem ;) A chodziło mi ogólnie o to, że nie miałem talentu do pisania dłuższych wypowiedzi :)

Pomysł ataku na jakąś większą Żniwiarkę też świetny. Jeszcze jakby było takie namierzanie i ostateczny cios szedłby z Normandii to już całkiem :)

W misjach skradankowych jedyny problem to to odciąganie uwagi, bo jeśli tak to powinien dojść nowy item do broni czyli tłumik. Wtedy dwóch snajperów mogłoby działać wspólnie, kosić jakieś patrole a reszta dłubałaby przy konsolach. To jest naprawdę niezły pomysł, aż dziw, że spece BioWare'a jeszcze na to nie wpadli. Albo wpadli a nie wiedzą jak to dodać do gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym też zobaczył jakieś zadnie typowo dla szpiegów - np. przedostanie się prze silnie chroniony obszar, gdzie odkrytego terenu jest "trochę" zbyt wiele na Kamuflarz i trzeba by współpracować - np. odciągać uwagę strażników, przełączać / hakować np. systemy obronne, uruchamiać sobie przejścia / likwidować bariery - słowem współpraca pełną gębą.

No tak, ale już teraz ten opis trochę przypomina zadanie z nadajnikami, czy też hakowanie, bo w sumie najlepiej rzeczywiście wyłączanie nadajników najlepiej zostawiać szpiegom (czyli mnie, Crowmaster, mnie :P ), a hakowanie to zadanie, w którym obszar jest mocno ostrzeliwany i nie raz jest tak, że przeciwnicy mogą w ten obszar wejść, jeśli gra się, na przykład, na złocie :)

A jeśli by stworzyć zadanie takie typowe nadające się tylko i wyłącznie dla szpiegów, to mógłby dla niektórych być problem, bo nie w każdej drużynie musi być osoba, która chce lub w ogóle potrafi latać szpiegiem, a takie zadanie nie wiadomo kiedy by się trafiło :) ja akurat nie potrafię latać nikim prócz właśnie szpiegiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja miałem na myśli nie tylko zadanie jako takie, ale cały tryb z przystosowanymi do niego mapami - wybierałoby się go w pełni świadomie i raczej nie z randomami ale tylko w ekipie z komunikacją głosową.

Przede wszystkim mapy musiałyby być dużo bardziej złozone i wieksze - nie takie proste, mniej lub bardziej otwarte areny, ale coś faktycznie wymagającego dużej ilosci taktyki...

Inna sprawa, ze jak już by się taką mapę kilk arazy ograło, to by nie było niespodzianek. Hm....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też tak macie?

Przepraszam że się wtrącę, ale właśnie ponownie zacząłem ME3 jako idealista, więc wiadomym jest że z Radą w jedynce się nie rozłączałem. A jednak Joker i tak wmawia mi że to robiłem ("Znowu połączę z Radą, a ty rozłączysz się z nimi, jak za dawnych czasów" - niezależnie czy wybieram górną, czy dolną opcję dialogową)! Czy to jest jak z Vernerem w dwójce? Niezależnie od tego co zrobiłem?

Niby duperela, ale wkurza, prosiłbym o pomoc.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak z Vernerem, z drugiej strony nie rozumiem jak ktoś mógłby nie chcieć się z nimi rozłączać - to durnie. :D

Rozłączyłeś się z głupimi politykami - 10 punktów renegata. Jeśli jeszcze raz zobaczę w grach ten ich system moralności to chyba zrobię stylową przewrotkę na plecy ze śmiechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał, że bedzie na czerwiec tylko że na wakacje - czyli rownie dobrze może być w lipcu lub sierpniu. W sumie niech się nie spieszą i dadzą nam konkretne odpowiedzi na dręczące nas pytania :) Tymczasem można się zająć jakąs inną godą uwagi produkcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioware ogłosił kolejną operację:

Kryptonim: Savage

Żołnierze pora na większą masakrę. Tym razem naszym celem nie jest zabijanie Banshee, Brutali czy Behemotów.

Naszym celem tym razem będzie osłabienie wroga poprzez wybicie ich mięsa armatniego (Zombie, Kanibal, Szturmowiec czy Geth Trooper). Aby cios był odczuwalny dla wroga musimy w ciągu weekendu wyeliminować 7 000 000 tych jednostek. Tylko wtedy nasze zadanie możemy uznać za wykonane.

Dodatkowo drużyny mogą wykonać zadanie dodatkowe polegające na ewakuacji drużyny składającej się z miksu Krogan, Vorche i Batarian (niezależnie od poziomu trudności). (Dobrze że dziś wypadł mi Batarianin :) )

Nagrody te co zwykle.

Koniec odpoczynku (i Diablo). Czas zasiąść ponownie przy ME 3 i nakopać wrogom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 to gra stworzona pod Multi podczas, gdy ME to gra stworzona bardziej pod Single, więc moim zdaniem trudno jest porównywać te 2 tytuły, ale i tak przydałby się jakiś nowy tryb do multi w ME3.

Co do operacji to nie musi być miks tych ras. Po prostu cała drużyna musi składać się z tych 3 ras.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zbliżam się do końca ME2 po raz piąty i gram jako renegat. Mam zamiar ponieść jak największe straty w czasie misji samobójczej bo ciekawi mnie co będzie się działo w ME3 się gdy połowa oddziału nie wróci z podróży przez przekaźnik Omega 4. Nie planuję

uśmiercać mojej komandor

, ale w sumie to nie jest jakaś strasznie długa misja więc nie problem przejść dwa razy. Nie wiem ile jeszcze mi się zejdzie z tym bo zostały mi dwie misje lojalnościowe, dodatek Nadzorca, kilka takich pomniejszych (bo robię je dopiero teraz, po

porwaniu załogi Normandii przez Zbieraczy

i finał. Jeśli nie śpieszy Ci się za bardzo to możesz poczekać.

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś Mass Effect był najlepszym RPGiem jakim był bo nie było dużej konkurencji ale dalej wracam do pięknych chwil z tą grą fabularnie zawszę wciągało bo nie znaliśmy czym są żniwiarze ale jak się w końcu przeszedło grę to było to nudzenie ale nie w Mass Effect, ta gra była jedną z moich pierwszych wielo liniowych gier takich jak Fable The Lost Chapters co sprawiało że bóg wie ile razy przechodziłem grę ratując galaktykę do tego najlepszym co w nim było to dubbing tak dubbing bo Shepard z 1 był o niebo lepiej niż w 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...