Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Przecież Garrus w ME2 jest niesamowity. Zaeed nic nie gada i jest totalnym gburem, jak już coś z jego ust sie wydobywa.

Zaeed nic nie gada? Przecież on mieli ozorem non stop. : ) Garrus denerwował mnie już w ME1, ta jego ciągła paplanina o służbie w SOC była dobijająca.

Jaki jest wasz uniwersalny team w ME2? Ja przeważnie biorę Zaeeda i tego doktora na "M" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Mordina :)

Ja zawsze brałem Garrusa, głównie dlatego, że wg. mnie od czasu jedynki stał się takim zimnym zabójcą, choć nie pozbawionym wątpliwości. Zupełnie jak Geralt ;) Do tego ten jego głos w angielskiej wersji, dla mnie najlepsza postać! Mój drugi towarzysz to już w zależności od mojego widzimisię. Ale Garuss jest must have.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest wasz uniwersalny team w ME2? Ja przeważnie biorę Zaeeda i tego doktora na "M" .

Ja początkowo ciągle mieszałem, potem spodobał mi się zestaw Mordin + Thane. A na początku też parę razy brałem Mordina i Zaeeda, bo team zły nie był. A na lojalkach miałem zasadę "uczestnik lojalki (no musiał być) + ten, którego lojalkę wykonałem jako poprzednią. Wyjątkiem była lojalka Legionu. Po prostu nie mogłem się powstrzymać, musiałem dać Tali możliwość postrzelania do Gethów. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mordin. Ponieważ gram jako żołnierz, na samym początku w moim teamie był obowiązkowo Garrus + Mordin/Miranda. Po pobraniu DLC zastąpiłem jednak naszego drogiego Archanioła Zaeedem, który bardziej mi odpowiada. A że robię teraz praktycznie same lojalki, to drugiego członka oddziału mam narzuconego. : )

Zawiodła mnie trochę Jack, gdy wyciągałem ją z

więzienia

wydawała się dosłownie wszechpotężna. Jednak teraz jakoś jej nie wybieram. No i nie chciałbym mieć dziewczyny z takim charakterem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordin jest najlepszy na zbieraczy (spalanie, a zbieracze są na to uczuleni), ja jak gram to zazwyczaj brałem Mirandę i Grunta (za pierwszym razem) chociaż jako, że towarzysze mi pod gust nie podeszli to chodziłem z różnymi członkami teamu (z wyjątkiem Tali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny team?

W moim przypadku (gram Vanguardem) są to Garrus oraz panna Lawson. Kilkukrotnie przechodziłem już ME2, lecz nigdy walki nie konczyły się tak szybko (gram na ostatnim poziomie trudności, nie pamiętam jego nazwy).

Jeszcze ani razu (oprócz lojalki) nie zabrałem na misje Tali oraz Jacoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest ulepszeń dla Normandii? Póki co i

odkryłem ulepszenie dział obronnych. Obawiam się, że jest to trochę za mało. Ponadto trochę żałuję, że w drugiej części ME jest wyłącznie słowny opis broni, pancerzy i ulepszeń. Dane liczbowe by się jednak przydały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ulepszyć:

Stację medyczną

Działa

Osłony (czy tam pancerz... albo jedno i drugie?)

Napęd (możesz wziąć więcej paliwa)

Pojemność na sondy

Tyle znam samemu

Poszczególne odblokowujesz w miarę zdobywania lojalności towarzyszy i dialogów z nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogralem w demo, i umocnilem sie w postaniowniu o nie kupowaniu gry. Od razu rozczarowanie jego dlugoscia - obiecywane 2 h? 40 minut nie przeskakujac dialogow albo cos przegapilem. Poziom trudnosci Normal - nie stracilem ani razu tarczy... Grafika troche podkrecona, ale widac juz lata silnika. Ashley wyglada jakby miala wypadek samochodowy i probowali jej przeszczepic twarz - bez powodzenia. Ani to to ladne, ani do starej Ashley podobne. W moim save niestety to ona przezyla, wiec jesli kiedys pogram, to bede musial sie na to to patrzec, blee.

Kolejna fatalnym aspektem jest animacja sprintu - wyglada po prostu pokracznie, w tutorialu pekalem ze smiechu widzac naszych dwoch zolnierzykow biegnacych po dachach. No i mowiac o tutorialu - duzy plus za

zabicie dziecka, juz myslalem, ze przeslodza od poczatku i dadza mu uciec

.

Gnaty niezle, czuc ich moc, moce rowniez fajnie dobrane i wydaja sie bys silniejsze niz w ME2. Czlonkowie druzyny o dziwo potrafia o siebie zadbac, raz nawet mi uratowali tylek, kiedy nie zauwazylem jednego tango za plecami i go zdjeli - plus.

Ogolnie nie porwalo mnie to demo i daruje sobie zwienczenie trylogi, a przynajmniej w wersji premierowej. Kiedys, za 2 dychy? Moze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i demo ograne wiec komentarz:

Cutscenki i dialogi przewijałem - nie chce sie w demo zagłebiać. Poczekam na pełną.

Mechanika rozgrywki - rzeczywiście jest dużo dynamiczniej. Shep porusza sie szybciej i sprawniej. Moce działają jak trzeba. Od razu bez problemu ogarnąłem kilkunastu przeciwkików. A no i wróciły granaty czego nie wiedziałem a bardzo mi w ME brakowało. Omniblade też się przydaje ;) Muzyka bardzo dobra - i bardzo przyjemnie mi się grało. Jednakże trochę mi przeszkadzały ang dialogi bo ja przyzwyczajony do Dubb PL ale pewnie po jakimś czasie to przejdzie.

Menu aktywnej pauzy podczas walki - troche małe przy rozdzielczości FullHD troche i te ikonki takie malutkie coś...

Menu rozwoju - bez problemu ogarnąłęm mechanike ulepszania umiejętności. Wszystko jest czytelne i na swoim miejscu.

Graficznie nie było dużo do ustawiania i nie wiem jakie ustawienia są domyślnie w demie. Wyglądało identycznie jak ME2 więc dobrze. Optymalizacja też ok.

jedyna na co zwróciłem uwagę to jak woda się rozbryzguje pod "nogami" Reaperów to tak jakoś klatkuje i nie naturalnie to wygląda. Kilka scen też dziwnie wyglądało.

A jakie wasze wrażenia ? Też podobno do moich? Coś jeszcze ciekawego zauważyliście ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME3 jest świetne.Przynajmniej po tym co zagrałem ,istny mordor ,widowiskowe sceny ,wszystko wygląda cudnie .A co-op sprawił bardzo miłe wrażenie ,AI wysokie .Przyznam ,że na początku odpaliłem co-opa ,no i kurde mój Shepard zapomniał jak się używa broni ,ale po single wszystko było ok ...hyhy Mapy nie są duże ,ale jak do takiego trybu rozgrywki to w sam raz.Właśnie ciekawe na jakich ustawieniach domyślnie się ustawia ,ale grafika boska.

Edytowano przez mateo1ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie grać w demo no ale pokusa była za wielka i je ściągnełęm. Wszystko cud miód, ale wkurza mnie jedna rzecz, a mianowicie przy trafieniu we wroga jest taki odglos i znaczek jak np. w call of duty jak sie kogos trafi. Cholernie mnie to wkurza i czuje sie troche jakbym gral w coda wie ktoś może czy w finalnej wersji bądź w demo jest opcja wyłączenie tego?

Edit: Nie wiem czy była już zdradzona fabuła Me 3 ale mam pewne obawy, że możne to być ciut podobne do Me2 bo w dwóch miejsca w demie jest mowa o tym ze shepard musi zrekrutować flote wszystkich ras i mam nadzieje ze przez 90% nie bedziemy latac po planetach innych ras rozwiazywac ich jakis problem by miec ich jako sojusznikow.

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie odnośnie dema : czy jest możliwość ściągnięcia oddzielnie instalki a potem zainstalowania jej w domu na koncie na originie ? Mój internet jest zbyt kiepski i pobieranie trwało by bardzo długo, a mam możliwość pobrania dema z znacznie większym transferem na publicznym komputerze. Problem jest tylko taki że nie zainstaluję tam Origina bo z tego komputera może korzystać każdy :dry: , więc musiałbym ściągnąć tylko instalkę dema. Jest to możliwe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę może ktoś kto ma zainstalowane ME2, zobaczyć w moim save czy

ocaliłem Kelly podczas ostatniej misji

? ME2 już dawno usunięte a nie pamiętam czy zrobiłem grę na 100% czy może warto jeszcze zainstalować i zrobić "lepszego" save pod 3 ;)

Link do save:

http://www.mediafire.com/?alr1zfevc33r2hf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko bardzo fajnie się prezentuje. Szkoda, że na moim laptopie nie pójdzie. Znaczy idzie, ale gdy zaczyna się rozgryka strasznie przycina. Będę musiała się wryć na taty blaszaka - niestety. Dziwne, że Skyrim śmiga, a to nie chce. :(

Nie wiem czy zauważyliście dziwaczne tłumaczenie określenia pani Shepard - żołnierka. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także już po demie i muszę tu wyrazić swoje zdanie!

Kilka spraw:

1) Już na początku rzuciło mi się w oczy tło startowe - świetne nawiązanie do jedyneczki. Menu główne to zwykła "kalka" z dwójki, ale ma to swój cel.

2) Cieszy powrót do błękitnej stylistyki, tak charakterystycznej dla pierwszej części (nie to, co pomarańczowa dwójka)

3)Zwiększony rozwój postaci - na plus, także rozdzielenie umiejętności na 4 poziomie i kontynuacja rozwijania do 6

4) Bronie dziwnie strzelają,a le to jest do przyzwyczajenia się, ciekawi mnie sposób rozwoju broni

5) Pomniejszono wszystkie przyciski, dzięki czemu nie zajmują już połowy ekranu

6) Nowa Ashley - cudo!

7) Anderson jest przyzwoicie przyciemniony :P

8) Shepard zyskał naprawdę kocie ruchy, uniki są wyjątkowo skuteczne.

9) Wrex, Garrus, Liara, Joker - cała gromadka jest.

10) Całe demo wyraźnie wskazuje na proces połączenia jedynki z dwójką, przyprawiony kilkoma nowościami. Czyżby znów czekało na nas MAKO?

No i tyle z kampanii, czekam na odblokowanie co-opa, a poza tym - czekam na premierę niecierpliwie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie odnośnie dema : czy jest możliwość ściągnięcia oddzielnie instalki a potem zainstalowania jej w domu na koncie na originie ? Mój internet jest zbyt kiepski i pobieranie trwało by bardzo długo, a mam możliwość pobrania dema z znacznie większym transferem na publicznym komputerze. Problem jest tylko taki że nie zainstaluję tam Origina bo z tego komputera może korzystać każdy :dry: , więc musiałbym ściągnąć tylko instalkę dema. Jest to możliwe ?

Nie ma takiej opcji, jeżeli nie masz Origina to musisz go zainstalować by ściągnąć demo. Jednak na internecie piraci już działają więc kto nie chce Origina i tak nie będzie go musiał instalować by odpalić demo, wystarczy poszukać :P

Kolego, balansujesz na granicy ostrzeżenia za sugerowanie pirackiego podejścia. Miej to na uwadze, gdy będziesz miał ochotę jeszcze raz wspomnieć o pirackich wersjach.

[wies.niak]

Nie wiem czy zauważyliście dziwaczne tłumaczenie określenia pani Shepard - żołnierka. xD

Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale jak oglądałem na TV GRY filmik to pod koniec był chyba mały babol co do tłumaczenia tekstu do Liary (chyba pisało, że "nie chciałbym nikogo na tę misję", może źle pamiętam tekst ale chyba powinno być "nie chciałbym nikogo innego na tę misję" jak już ale już zapomniałem co tam Wrex gadał więc mogę się mylić :P)

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo singla skończone. U mnie się nie cięło, ale brakowało v-synca i było to widać.

Najbardziej zdenerwowało mnie to, że moja Shepard, która wybrane miała ruthless i eathborn oraz ciągle wypowiadała kwestie "renegate" wyglądała jakby miała się popłakać tylko dlatego, że zginął jakiś bachor. Bez przesady. Postać, która była w poprzednich częściach w stanie wybić całą ludzką kolonię miałaby się przejmować rozlazłym dzieciakiem? Bioware, nie idźcie tą drogą!

Druga rzecz która mnie zniechęciła to to, że gra wygląda jakby ktoś chciał ją przekształcić w strzelankę. Nic tylko strzelanie, kucanie, strzelanie i znowu kucanie. Nuda... Tu jednak pocieszam się tym, że może po prostu nie chcieli nam pokazać fabuły i ją wycieli.

Ostatnie słowa krytyku polecą w stronę grafików - czy oni widzieli kiedyś kobiety mające biust w połowie brzucha czy też to wymysł ich chorej wyobraźni? Czy Shepard naprawdę nie można było nałożyć push-upów? :P

Na plus za to nowa Ashley. W końcu wygląda atrakcyjnie. Powrót starych bohaterów również cieszy. Mam tylko nadzieję, że tego przepakowanego amerykańskiego żołnierza będzie można wykończyć podczas którejś misji, bo rzygać już mi się chce Ameryką i jej bohaterskimi synami... Również na plus powrót ekwipunku i więcej opcji rozwoju postaci.

Ogólnie demo raczej mnie nie zachęciło i jestem już pewien, że gry nie kupię zanim nie spadnie do EA Classics.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Jokera w demie, był za to

gej Cortez

:P

.

Po zagraniu dema jestem optymistycznie nastawiony do ME3 i chciałbym napisać kilka słów:

- Walka jest dynamiczniejsza i wymaga więcej kombinowania (w ME2 wystarczyło schować się za osłoną i byłeś bezpieczny), teraz możesz dostać kulkę nawet będac za osłoną co uważam za plus. Shepard nie jest już tak sztywny i skacze jak małpa między osłonami. Kolejna sprawa to lepsza inteligencja towarzyszy. Nie idą wprost na ostrzał wroga, a umiejętnie chowają się za osłonę zmieniając ciagle pozycję,

- Muzyka Clinta Mansella doskonale pasuje do tej części, miałem wątpliwości co do jego wyboru na głównego kompozytora, ale teraz uważam, że to był dobry wybór,

- Graficznie gra wygląda bardzo dobrze (całkiem ładne krajobrazy na

Ziemi i Sur'Kesh)

, optymalizacja znakomita (bez problemu u mnie chodziła płynnie na full detalach na HD6870 i i5 2400 z włączonym AA i AFx16),

- nie wiem co macie do wyglądu Ashley, mi się podoba ta zmiana no i nie ma wreszcie tego kucyka. Anderson zrobił się trochę ciemniejszy, przypakowany Vega wydaje się całkiem w porządku, ale o tym przekonamy się w pełnej wersji. Garrus jak zwykle poprawia humor swoimi tekstami i wreszcie powrócił stary dobry Wrex z ME1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daverox

Nic nie straciłeś przewijając. Musiałbyś ze 4 razy wybrać jedno z dwóch.

Kurmać. (rozwińcie ten prosty zwrot o jakieś 30 kolejnych przekleństw). Strasznie blado mi to demko się jawi. Gra została niesamowicie spłycona. Niby to Mass Effect, a nie Mass Effect. Widzę znajome gęby, ale klimatu ani trochę. Tak naprawdę nie jestem w stanie stwierdzić czego mi brakuje. Ale czegoś nie ma.

Rozgrywka emocjonująca, nawet. Zginąłem dwa razy w demie - pewnie przez nieuwagę i ogólne roztargnienie, ale zawsze to fajnie rokuje. Niestety to, że "emocjonująca" nie znaczy, że jestem w pełni ukontentowany. Tutaj juz nie ma RPG. Jest TPS z rozbudowanym rozwojem postaci i prawdopodobnie sprzętu.

Mam zamówioną kolekcjonerkę. I mam nadzieję, że nie będę żałował tych pieniędzy. Mam nadzieję, że Ci chłopcy z Bioware, którzy właśnie stracili (mam nadzieję, chwilowo) oddanego fana, wybrali złe fragmenty do dema. Bioware - Dragon Age 2 był fatalny jeśli chodzi o rozgrywkę, ale rewelacyjny fabularnie. Nie zrób mi na odwrót z ME3.

Jestem pełen niepokoju.

Edytowano przez MetmaN666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...