Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dedaxis

Rozwiązany: Painkiller Hell & Damnation - uruchomienie gry

Polecane posty

Witam.

Dzisiaj zakupiłem CD-ACTION 13/2012 z grą Painkiller Hell & Damnation. Zainstalowałem ją poprzez Steama potwierdzając klucz gry etc. (wiadomo standardowe kroki istalacji steam).

W tym momencie zaczyna się problem. Gdy próbuje odpalić grę nic się nie dzieje. Wchodząc w menadżer po kliknięciu "uruchom grę" w procesach widnieje "PKHDGame-Win32-Shipping.exe" przez ok 15 sekund po czym znika. Zaznaczam, że podczas tego procesu nie wyskakuje żaden błąd.

Komputer spełnia wymagania gry.

Prosiłbym o szybką pomoc, gdyż nie wiem gdzie może leżeć przyczyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest to:

System:Microsoft Windows XP Home Edition (5.1, kompilacja 2600)

Procesor: AMD Athlon X2 250 Processor, MMX, 3DNow, (2 CPUs), ~3.0GHz

Pamięć: 2GB RAM

Grafa: GeForce 9500 GT (przybl. całk. il. pamięci:1024 MB)

(jakbym czegoś ważnego nie dopisał dajcie znać)

Wracając do problemu - teraz gdy odpalam grę wpierw wyskakują mi 2 możliwości:

-Zagraj w Painkiller Hell & Damnation

-Launch Painkiller Hell & Damnation Windowed

chociaż to i tak dużo nie zmienia, gdyż obydwie opcje konczą się tym, że proces zamyka się po kilku sekundach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pytania:

- Masz zaktualizowane sterowniki do karty graficznej?

- Czy podczas próby włączenia gry masz uruchomione firewalle, antywirusy etc.? (Jeżeli tak to powyłączaj)

- Jakie jeszcze masz uruchomione procesy?

-Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficzne tj. sterowniki NVIDIA DRIVERS 306.81 WHQL

-Podczas prób uruchomienia miałem wyłączony firewall i antywirusa//włączonego firewalla i włączonego antywirusa// inne możliwe kombinacje.

-standardowe procesy systemowe, usługi lokalne i sieciowe, steama, explorera, no i w ostateczności menażera aplikacji do podglądania procesów.

Spróbuj też dodać grę do listy wyjątków (zakładam iż Steam już tam jest...).

Gra jak i steam widniały już na liście wyjątków więc jak sądzę nie tu leży przyczyna.

Przeinstaluje grę jeszcze raz i napiszę czy trybi, czy też nie. Jednakże was proszę o dalsze porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej przeinstalowałem grę ponownie - skutku brak.

Poszedłem za radą

Proponuję wbić w katalog:


\\Steam\steamapps\common\Painkiller Hell & Damnation\Binaries\Redist

I instalować wszystko jak leci smile_prosty.gif (dotNetFx40_Full_x86_x64, vcredist_x86, DirectX\DXSETUP.exe, amdcpu\setup.exe)

I niestety to również nie pomogło sad_prosty.gif (dodam jeszcze, że wszystkie z "programów z instalek" zawartych powyżej miałem zaktualnione do najwyższych wersji już wcześniej więc moje podejście do tego było sceptyczne, jednakże spróbowałem i tak nic nie dało.)

By sprawdzić dodatkowo czy problem leży w samej grze czy też steamie bądź sterownikach zainstalowałem Warhammera 40k, cs'a i kilka innych przypadkowych gier steam a także kilka poza nim (przykładowy WoW/gta IV). Każda z wcześniej wymienionych nie miała problemu z płynnością, brakiem sterowników czy też w przypadku steama problemów z uruchomieniem.

Prosiłbym o kolejne propozycję rozwiązania tego frustrującego problemu (kolega niedługo ma zamiar pobawić się w CO-OP więc chciałbym rozwiązać problem jak najszybciej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowałeś grę - z płyty, czy pobrałeś? Coś mi się wydaje, iż skrzaczyła Ci się po prostu instalacja. Chodzi mi głównie o te pierdoły, które instalują się na końcu... Niby każdy to już ma na kompie ale i tak Steam ładuje to raz jeszcze. Ja zainstalowałem grę z płyty, resztę Steam sam dociągnął.

Sprawdź też czy po instalacji wszystkiego gra się aktualizuje - bez tego nie ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra po zainstalowaniu z płyty w plikach steam ma wyświetlone pobrane 95% po czym zaczyna ściągać update z serwerów. Może trzeba będzie pobrać poprzez steama całą grę.

Edit.

Znalazłem w folderze gry następującą linijkę (nie wiem czy ma coś wspólnego ale wydało mi się podejrzane więc wklejam)

Log (NuContext): Setup

Log (NuContext): Setup

Error (NuCore): Unsupported function called from 00DE5218: IDXGIAdapter_Release

Pobranie gry przez steam chciałbym zostawić jako ostateczność z powodu słabego łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę palnąć głupotę ale...

Nie wyznaje się na tych wszystkich pośrednich oznaczeniach Windowsa, więc wprost zapytam - masz zainstalowany SP3 ?

Widnieje on jako minimalny wymóg do odpalenia gry, a z tego co sobie przypominam, kiedy sam użytkowałem XP, brak SP3 przy niektórych świeższych produkcjach był problemem.

Po wpisaniu w Googlach "IDXGIAdapter_Release", znalazłem temat, w którym problem dotyczył innej gry (WoT) ale objawiał się podobnie. Jako rozwiązanie problemu podano:

Wejdź do C:\WINDOWS\system32 i usuń te pliki -->

  • d3d10.dll
  • d3dx10.dll
  • d3dx10_33.dll
  • d3dx10d.dll
  • d3dx10d_33.dll
  • dxgi.dll
  • Nucleus.dll

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów niepowodzenie. Szukałem w systemie "Alky Project Dx10 for XP" ale nic takiego nie znalazłem.

Po usunięciu

Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę palnąć głupotę ale...

Nie wyznaje się na tych wszystkich pośrednich oznaczeniach Windowsa, więc wprost zapytam - masz zainstalowany SP3 ?

Widnieje on jako minimalny wymóg do odpalenia gry, a z tego co sobie przypominam, kiedy sam użytkowałem XP, brak SP3 przy niektórych świeższych produkcjach był problemem.

Po wpisaniu w Googlach "IDXGIAdapter_Release", znalazłem temat, w którym problem dotyczył innej gry (WoT) ale objawiał się podobnie. Jako rozwiązanie problemu podano:

Wejdź do C:\WINDOWS\system32 i usuń te pliki -->
  • d3d10.dll
  • d3dx10.dll
  • d3dx10_33.dll
  • d3dx10d.dll
  • d3dx10d_33.dll
  • dxgi.dll
  • Nucleus.dll

tez nic nie zadziałało... sad_prosty.gif

EDIT 17.28

Udało się odpalić grę. Prawdopodobnie karta graficzna czuła się zamotana :D. Usunąłem wszystko związane z Nvidią i zainstalowałem od podstawek. Żadnych problemów. Temat uważam za zamknięty, dziękuje wszystkim za pomoc :D. Czas naparzać w Kooperacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...