Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fakenptaken

Crysis

Polecane posty

mam problem, mianowicie kupiłem nowego kompa i spodziewałem się ze crysis bedzie mi łądnie smigal na very high a tu nic, na tych ustawieniach w rozdzialce 1280x1024 i aa x8 osiagam marne 15 fpsoów czasem skaczocych do 25 :/

czy ktoś moze wie co moze być przyczyną?

config:

q6600 2.4ghz

hd4870 512

4gb ramu

vista home premium x64

pozdrawiam

(przy zmianie ustawien na high lub medium roznica w wydajnosci jest dośc mała)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pare problemow z Crysisem i prosze was o rade :)

a )

Witajcie majstry :) Mam problem, a mianowicie taki:

<<klik>>

Na obrazku widzimy takie kwadraciki. Pojawiają się one bardzo rzadko, ale pojawiają i to mnie denerwuje :angry: Czy macie na to lekarstwo? Czy komuś przytrafił się podobny problem?

Czyli chodzi mianowicie o te dziwne kwadraty podczas gry z wlaczonym AA, czy ktos ma pomysl co z tym zrobic?Wiem, ze zawsze mozna ten AA wylaczyc, ale w koncu Crysis jest po to, zeby zaszalec :D

b ) Zauwazylem niedawno ze tekstury nanokombinezonow moich towarzyszy broni sa "jakos nie tak".Przez jakis czas niby bylo wszystko dobrze i dopiero niedawno to zauwazylem.

Sa niedokladne, przenikaja przez siebie rozne "miesnie" skafandra w okolicy lopatek, tylko kask, gogle i czesc szyjna wygladaja jak nalezy(czyt. bosko :D ).Nie wiem czy to wina gry, czy tez moje wygorowane wymagania, ale prosze to sprawdzic :):D

LINK DO SCREENA

c )W trakcie gry online pogarsza sie jakosc grafiki w porownaniu do tej z singla, a niektore opcje graficzne sa ustawione na custom (wlasnie, wie ktos moze co to oznacza? :D ) i nawet jesli je zmienie, wracaja do swojego poprzedniego customu.Czy to rowniez jakis blad, a moze to z gory ustawione przez tworcow zeby nie bylo lagow?

Blaszak:

procek Intel Core 2 Duo E8400 @ 3GHz

ram 2 x 1GB Kingston

karta graf. NVIDIA GeForce 8800 GT

motherboard Gigabyte EP45-DS3R

zasilacz Corsair HX520W

Dodam jeszcze, ze system opracyjny to oczywiscie XP :) i gram w rozdzielczosci 1680x1050, wszystko high, bez AA

Pozdrawiam

EDIT: Co do puntku B.Gdy sie zblizam do jakiegokolwiek przedmiotu (szczegolnie nalezacego do naturalnego otoczenia np.skaly) mozna rowniez zauwazyc spore niedokladnosci jak na przykladzie z nanoskafandrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, mianowicie kupiłem nowego kompa i spodziewałem się ze crysis bedzie mi łądnie smigal na very high a tu nic, na tych ustawieniach w rozdzialce 1280x1024 i aa x8 osiagam marne 15 fpsoów czasem skaczocych do 25 :/

czy ktoś moze wie co moze być przyczyną?

config:

q6600 2.4ghz

hd4870 512

4gb ramu

vista home premium x64

pozdrawiam

(przy zmianie ustawien na high lub medium roznica w wydajnosci jest dośc mała)

1. W jednym z wywiadów oświadczono że crysis lepiej będzie działam na GF'ach niż na Readon'ach, więc pewnie gf 9600, albo 9800 byłby sporo wydajniejszy.

2.Wyłącz aa!!! i zwiększ roździelczość gra będzie lepier wyglądała i działała.

Sam miałem gf6600gt (128mb!), athlon 3000+, 1gb ram i gierka mi śmigała na minimalnych/średnich. Teraz zepsuła mi się grafa, ale jak ją wymienie na coś trochę mocniejszego to pewnie będe mógł zagrać na full średnich.

PS: michal24s to na peno był athlon 2000 a nie 3000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, mianowicie kupiłem nowego kompa i spodziewałem się ze crysis bedzie mi łądnie smigal na very high a tu nic, na tych ustawieniach w rozdzialce 1280x1024 i aa x8 osiagam marne 15 fpsoów czasem skaczocych do 25 :/

czy ktoś moze wie co moze być przyczyną?...

W sumie to nie jestem pewien, czy istnieje PC który pociągnie Crysisa na całkowity full bez najmniejszego zacięcia. Spróbuj wyłączyć aero, mnie pomaga ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moje wczesniejsze podejrzenia co do jakosci tekstur sa nieprawdziwe, to bardzo prosze o powiadomienie mnie o tym, dla spokoju ducha. :D

Link do kolejnego dowodu bledu w Crysisie, naprawde nie spodziewalem sie az takich niedokladnosci

LINK DO OBRAZKA

EDIT:Po doglebnym wyszukiwaniu znalazlem pare podpowiedzi dotyczacych miedzy innymi zmiany ustawien w CVarGroups, ale i tak nic nie pomaga :-/ Z jednej strony mowia ze to bug a z drugiej ze feature przygotowany przez tworcow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Post nie pasuje troche do topicu, ale nie wiem gdzie można by go umieścić.

Kupiłem kompa: i7 920 , radeon 4870x2 2gb, 3x2 gb ddr3 corsair. Złożyłem go w konfiguratorze na balta.pl, o dziwo komp po przyjechaniu miał juz zainstalowana Viste(64 bit) i sterowniki. Czytając komentarze odnośnie takiej konfiguracji, myślałem, że Crysis na full hd , 1920x1080(22 cale) odpali spokojnie na full detalach tak jak to u innych. Odpaliłem Crysis'a bez AA na full detalach, full Hd, 14 fps!! (na wysokich tez tak kolorowo nie jest okolo 20 -25 ). Myślałem, że taki komp to ''potwór'' i poradzi sobie z tą grą, więc czy moje domysły były błędne czy coś jest z kompem ??? Proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Mam problem z Crysisem, mam misję "Paradise lost" to jest ta misja w której odnajdujesz Proroka.

Mój problem brzmi następująco: Kiedy już znalazłem proroka to mi daje broń przeciw tym kosmitom... lecz jak zestrzele wszystkich kosmitów to jeden lub dwa z nich zawisa w powietrzu i moge do nich nawalać ile wlezie a im nic sie niedzieje tylko sie telepią "rózne części ciała" jak do nich strzelam. Problem tkwi w tym że gra uznaje kosmite za żywego i AI proroka też więc dalej nie moge iść. Próbowałem wczytać od poprzedniego zapisu ale i tak nic to nie daje. Więc pomóżcie proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem inny problem(w sumie to trochę podobny). Gdy dochodziłem do prorok, to on zeskakuje w filmiku ze skały i obrania mnie przed obcymi. Gdy filmik się kończy prorok nagle znika [ i tu właśnie zaliczyłem zonka ;p ], kilka razy wczytywałem zapis, aż nagle zobaczyłem że wywala go gdzieś w powietrze :| Pomógł mi jedynie reinstal gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno już grałem ( rzuciłem go po tym jak bardzo się zdenerwowałem w pewnym momencie > opis zaraz ) ale teraz zapytam przy okazji :

Co to była za misja i co powinienem był zrobić (może zainstaluje jeszcze raz jak dobrze zdiagnozujecie i podpowiecie ? ;))

Lece sobie tym SAMOLOTEM czy może WAHADŁOWCEM (już po misji w statku obcych) i wśród gór na jednym z pagórków czeka na ziemi 2 gości > ląduje - nie wsiadają > strzelam do nich - nie giną :/ . Pamiętam jeszcze że wtedy ( kierując statkiem) ostrzeliwałem te wielkie gluty (obcych )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...