Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

BETATESTY NOWEJ STRONY WWW

Polecane posty

  • Trochę ciężko mi się do tego odnieść, ponieważ jest to dawno nie aktualizowana wersja beta. Jednak wiem co na pewno nie "funga".

Po pierwsze: layout w stylu "staroszkolnym". Robi wrażenie "otyłego" i "tłustego" a kolorystyka jest niespójna. Jednym to nie przeszkadza, innych natomiast razi. Subiektywne odczucia.

Po drugie: style, które nie trzymają się (póki co) kupy. Krój czcionek, ich wielkość, kolor co chwile są inne i często pechowo dobrane. Więcej stonowania to więcej spokoju i szybsza eksploracja zasobów.

Po trzecie: nieszczęśliwe divy. Co chwile gdzieś jedna warstwa nachodzi na drugą i to w mało szczęśliwy sposób. Tak, wiem - to jest beta, ale myślałem, że takie rzeczy już przed betą się eliminuje.

Po czwarte: masa drobnych błędów zarówno w kodzie jak i na wygenerowanej stronie. Rozumiem, że to także kwestia bety.

Ps. hehe, pamiętacie? http://web.archive.org/web/20001004220733/...pl/cdaction.htm :)

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle polecam pobawienie się tym Web Archive, bo można dużo ciekawych rzeczy zobaczyć :). Miło jest powspominać, jak wyglądało nasze forum na początku istnienia czy też zobaczyć ewolucję Onetu od początku do teraz. Aż się łezka w oku kręci, jak się to wspomina :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podstawowe zarzuty dotycza samego wygladu strony. Proponowalbym skonsultowac dobor kolorow z jakims specjalista od Visual Arts.

Jak wspomnial ktorys z moich przedmowcow, dobor czcionek jest dosc nieszczesliwy. To powoduje, ze strona jest malo czytelna. Calosc wydaje sie strasznie zbita i przez to rowniez malo czytelna.

Mam wrazanie, ze osoba(y) zajmujaca sie desginem stronki niestety nie posiada wyczucia co do doboru kolorow. Nie musze chyba dodawac, ze ten aspekt trzeba w dzisiejszych czasach brac pod uwage. Wydaje, mi sie, ze kilka drobnych korekt rozwiazaloby problem. Na chwile obecna calosc wyglada raczej na studencki projekt na jakies cwiczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - tragedia. Nie chcę urazić osoby tworzącej dla Was grafikę, ale nie ma do tego kwalifikacji, niech uczy się na mniejszych projektach. Strona główna zbija z nóg - brzydkimi kolorami, gradientem w tle (będącym gradientem tylko z nazwy, inna rzecz że fatalnie wyglądają też miejsca styku kolejnych elementów tła), brzydkimi graficznie belkami. Całość wygląda jakby tworzyła ją osoba ucząca się obsługi Photoshopa. Brzydkie są też elementy graficznie takie jak zakładki w dziale archiwum.

Od strony technicznej jest ok - wkurza mnie tylko ten typ menu. Ma duże opóźnienie, jest malutkie i nie rozumiem czemu nie mogłoby być po prostu zwykłe dropdown menu. Podejrzewam że błędy walidacyjne znikną, tak samo jak rozjeżdżanie się strony. Kalendarzyk wam średnio działa - jest ok tylko na stronie głównej.

Podsumowując - przyłączam się do głosów krytycznych. Technicznie jest ok, ale dajcie do zrobienia grafikę komuś kto ma w tym jakieś doświadczenie i wie o co chodzi. Trochę wstyd żeby strona największego w Polsce czasopisma o grach wyglądała właśnie tak...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To jak nazwa wskazuje wersja beta. Na razie zbieramy opnie, aby ustalić co wam się najbardziej podoba, a co najbardziej przeszkadza, no i oczywiście jakie błędy wychwyciliście. Wszystkie uwagi są bardzo starannie brane pod uwagę i odnotowywane. Gdy je uporządkujemy pod względem ważności, zostaną omówione w gronie osób, które zajmują się tworzeniem nowej strony i zostanie opracowany harmonogram dalszych zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To jak nazwa wskazuje wersja beta. Na razie zbieramy opnie, aby ustalić co wam się najbardziej podoba, a co najbardziej przeszkadza, no i oczywiście jakie błędy wychwyciliście.

Jeśli to do mnie, to jestem całkowicie spokojny ;) Choć nie wiem czy Wy powinniście.. Widzę po lekturze paru stron tego wątku że w zbiorowisku zachwytów zdarzają się całkiem trzeźwe opinie. Jeśli idzie o technikę to cieżko się wypowiedzieć - większa część (nie związana z flashem) wydaje się działać. Pojeżdże teraz po osobie zajmującej się flashem :)

1. Menu na stronie startowej. Chłopie/dziewczyno. Zajrzyj do rozdziału 1 podręcznika flasha i dowiedz się o co chodzi z akcjami onDragOut, albo pomyśl jak to zrobić żebym nie mógł wyjechać poza obszar trzymając naciśnięty przycisk. Mogę sobie tak podświetlić całe menu.

2. Kalendarzyk - musi mieć źle zdefiniowaną ścieżkę do pobierania danych bo działa tylko na stronie głównej. Na pozostałych nie wyświetla nic.

3. Megagadżet w postaci przeglądania numeru - mało czytelny, powiedzcie swojemu flashowcowi żeby trochę ten skrypt pageflipa zmodyfikował, bo na pierwszy rzut oka ciężko się domyślić o co chodzi...

4. Jest jeszcze gdzieś flash? :roll:

Moje zdziwienie budzi fakt, że duże czasopismo, które zajmuje się ocenianiem różnych wytworów multimedialnych, nie jest w stanie właściwie ocenić tego najważniejszego ze swojej perspektywy. Jeśli stronę robi firma zewnętrzna, to poważnie bym sie zastanowił nad współpracą - wymienione błędy są na poziomie firm typu Józex Kompiuters. A kogo jak kogo, ale nie posądzam Was o chęć pokazania braku profesjonalizmu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka bardzo fajna, przyjemniejsza dla oka niż aktualna. Trochę przypomina strony takich gigantów jak gamespot, czy ign, ale to dobra rzecz. Filmiki na stronce to też bardzo dobre posunięcie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozkład kolumn na dole. Ja osobiście zamieniłbym miejscami newsy z zasobami - będą się w tedy od razu rzucać w oczy, nie będzie ich trzeba szukać tak jak teraz.

:roll: :roll: :roll: Masz rację z tą nową szatą graficzną ale ze zgapianiem ze zachodnich stron stylu to już przesada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie dzisiejszy layout jest dobry, mozna dodac pare bajerow z wersji beta ale bez znacznej zniamy kolorystyki i ukladu strony a co do bety jest ona troszke zbudowana, obła znacznie gorzej czytelna od starej i te flashe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta jest bardzo fajna, dużo lepsza od obecnego, takiego jakiegoś bezpłciowego wyglądu witryny.

Masz rację, ta nowa strona jest taka "męska'' 8)

Będzie dużo lepsza, tylko kiedy się w końcu pojawi :!: :?:

Już te ''beta testy'' długo trwają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiś czas rzeczy, do który można się przyczepić i jedyne co wypatrzyłem to mała czytelność newsów.

Tak jakby... były za blisko siebie, tak troche się zlewały (?). Może to wina kolorów.

I upada jeden z ostatnich argumentów przemawiających ZA papierowymi magazynami w starciu z "growymi" sajtami...

Po co kupować magazyn, jeśli już nawet w necie można przerzucać kartki na wszystkie strony... (pomysł świetny... i ten realizm... :roll: ) :wink:

Aha. Ile numerów wstecz będzie obejmować archiwum? Mam nadzieje, że wszystkie się tam znajdą. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...