Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Mam następujący problem. Mianowicie, komp co pewien czas sam się restartuje. Po ponownym uruchomiu, występuje komunikat, że system został przywrócony po poważnym błedzie czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie,

Mój komp to:

Athlon 64 3700+ San Diego

DFI LanParty NF4 Ultra-D

1 GB Kingston DRR 333 MHz Cl 2.5

Galaxy GF 7900 GS 256 MB Zalman Edition

Amacrox Warrior AX450-PNF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Komp:

AMD Athlon XP 2600+ 1,92GHZ

RAM 768

RADEON9600 PRO

Zasilacz ok 300 głowy nie dam

Klawa:Media-Tech PC Multimedia Keyboard FERRARA

Mysz:E5 3D Optical Mouse

Mam problem ze sterowaniem. Wystąpił on po "niczym" poprostu z dnia na dzień. Polega on na tym że... i tu jest kilka różnych zjawisk:

-Po naciśnięciu raz strzałki do przdu samochód jedzie 2 km a bezimienny przebiega pół mrtany ;( Poprostu zacina się strzałka, ale nie zakleszcza się tylko no poprostu dalej działa.

-Po nacisnięcu tej samej strzałki samochód rusza jak wszyscy dojadą do mety,bezimieny rozpoczyna sprint dopiero pośmiertnie;( Reakcje są opóźnione.

-W najgorszym przypadku przy robieniu czegokolwiek komp zaczyna strasznie pikać. Nadaje mi morsem czy co? Jak nacisnę klawisz-PIK, Wcisnę przycisk myszki-PIK, Ruszę myszką-PIK!

Problem jak narazie występuje TYLKO w grach i TYLKO w niektórych.

Występuje w:

Gothic 3

TDU

Harry Potter Zakon Feniksa

Nie występuje w:

SilkRoad Online- taki MMORPG

Myślałem żepo wymianie klawy to minie. I tak zmiana była zmiana w planie więc na nstępny dzień podłączam nową klawę i błąd jest dalej :(((

Poże ktoś? Jakby co to próbowałem już podłączać klawę pezpośredino do kompa (po tak to mam przez huba.

Odnawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta klawa to przez usb podlaczona? Nie majstrowałeś cos z kontrolerami?

Następnie, czy nie podnosiłeś częstotliwości portów USB? Czy przeinstalowałeś którąś z tych gier???

A tak 2 rzecz, teraz doczytalem do konca, to wyglada na to ze procek chodzi na 100% Skanowaleś dyski? RAM jak? jest zaprany na full?

Zobaczysz to w manager zadan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do USB:

Nic nie zmieniałem, nie podkręcałem. hub jest bez sterowników. Klawa chodzi na swoich a mysz też nie ma.

Proc/RAM: Wykorzystanie proca chodzi między 2 a 10% A ram ma połowę (około).

Jeszcze jedna rzecz do proca jak otwieram system to w procesach jest takie toto co się nazywa svchost i jest usługą sieciową. Zajmuje toto 100%(!) procesora. poprostu zamykam proces i nic się nie dzieje.

BTW. Przed chwilą skończyłem grać w HP:ZF i o dziwo nic się nie zacina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu:AMD Athlon XP, 1473 MHz (11 x 134) 1700+

płyta główna: Gigabyte GA-7VA (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Karta wideo :RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Dysk twardy :ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Dysk twardy :Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

ram:756MB

system: windows XP pro.

zasilacz: atx-300

Oto problem gdy gram więcej niz. 3godziny na komputerze on się zacina

wymieniałem już pastę termoprzewodzącą na CPU zdjąłem pokrywę z obu stron komputera formatowałem dysk już 4razy w ciągu roku wymieniłem wiatrak na CPU na bardziej wydajny najwięcej zwisów mam gdy mój kaloryfer który jest 2 metry od komputera zasłonięty łóżkiem i biurkiem zaczyna działać.

Gdy restartuje system po zacięciu w BIOS’IE jest pokazana temp.od31-34C

bardzo proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia co mogę jeszcze zrobić='(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeJ... dawno mnie tu już nie było, jednak mam problem i mam nadzieje że mega specjaliści mi pomogą... na innych forach panuje syf niesamowity.

W ostatnim czasie mam problemy z grami. Gdy odpalam grę, np CS Source, ładuje się mapka niewiadomo ile czasu, jest już 99% i nagle wyskakuje niebieski ekran z informacją o sterownikach (jakies błędy, itd). To nie jedyna gra która mi sie tak krzaczy... Kolejną jest Dark Messiah, (ładowanie holernie długie, miej więcej w połowie niebieski ekranik). Wydaje mi się że informacja na ekranie jest właściwa i coś jest nie tak ze sterownikami. Wczoraj zainstalowalem inne stery do karty, cały wieczór chodzilo bez lipy. Włączam kompa dziś rano, to samo - niebeiskie ekrany z błedami.

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Duo 6300 1,86 Ghz

GeForce 7600 GT

1024 RAM

Czy moze ktos mi podać najlepsze stery dla tej konfiguracji? Kompa mam od lutego i już takie rozczarowania. Dodam, że przed problemami, Gothic 3 chodził na średnich detalach prawidłowo. na 99% chopdzi o sterowniki, albo jest coś zryte w systemie, bo 90% gier 3D, nawet prymitywny 3D Drivng School wywala ekrany...

Pomóżcie PLZ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost i jest usługą sieciową. Zajmuje toto 100%(!) prca.

Wklej log z programu hijack this.

sirszczur -> Sprawdź, czy dysk Ci się nie przegrzewa (podaj jego temperaturę).

Podaj też temperatury procesora i karty graficznej, ale podczas grania (lub zaraz po wyłączeniu gry).

Temperatury możesz "pomierzyć" programem np speedfan, everest czy hmonitor.

Podaj model i producenta zasilacza.

mc1709 -> Komunikat błędu to nie chory wymysł programisty, tylko informacja przydatna w diagnozowaniu problemów. Podaj treść błędu na ekranie śmierci. Jeśli BSOD tylko mignie i następuje reset to odwiedź właściwości systemu (system) -> zaawansowane -> uruchamienie i odzyskiwanie, ustawienia -> odznacz "automatycznie uruchom ponownie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas włączenia listwy do której podpięte są wszystkie kable od kompa komp tak jakby się na chwilkę włącza (zaświecają się diody i słychać boota, trwa to ok, 1 sekundy) po czym gaśnie, następnie już z buttona powera włącza się normalnie... ten problem zaistniał po zmienieniu płyty głównej na płytę intela. Jak sprawić by się tak nie działo? mój sprzęt:

płyta intel Desktop Board DQ965GF

procek Core 2 duo E4500

ram 1 GB 667 MHz Goodram

karta graf: GeForce 6800LE Winfast

zasil: 350W modecom feel

160 GB Seagate Barracuda, SATA II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z dźwiękiem pojawił się gdy grałem pop 2 WW gdzieś po 30 minutach słyszę z głośników brzdęk huk i pochwili brak dzwięku przestraszony resetuje kompa patrze wszytko OK. To włanczam sobie muzykę z winapa. Po wyłączeniu programu zanik głos :( Byłem zmuszony ściągnąć najnowsze stery 4.02 i i nadal to samo :(

Cały mój komp z Everesta :roll:

Komputer:

Typ komputera Komputer PC z interfejsem ACPI

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera BOCIK

Nazwa użytkownika ksga

SMTP: adres e-mail marciniko@o2.pl

Domena logowania BOCIK

Data / Czas 2007-10-23 / 16:40

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Nazwa płyty głównej Jetway N2PAP-Lite (5 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 400

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (11/05/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo RADEON 9200 SERIES - Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9200 (RV280)

Monitor MAG InnoVision 786PF [17" CRT] (FAOJ430034125)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

Magazyn:

Kontroler IDE NVIDIA NForce MCP2 IDE Controller

Storage Controller SCSI/RAID Host Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych DP3839T HLM619J SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 20002 MB (12987 MB wolne)

D: (NTFS) 48147 MB (23045 MB wolne)

E: (NTFS) 10001 MB (3876 MB wolne)

Rozmiar całkowity 76.3 GB (39.0 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Mysz Mysz zgodna z PS/2

Urządzenia zewnętrzne:

Drukarka HP Photosmart C3100 series

Drukarka Microsoft XPS Document Writer

W przyszłości proponuję dwa razy pomyśleć przed wklejaniem takich czy innych raportów. Zbędny tekst wywaliłem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień mój komp przeszedł kolosalne zmiany. Mówiąc w skrócie, oprócz obudowy i dvd romów wszystko nowe. Nie będę się rozpisywał jak do tego doszło że mam zintegrowaną karte grafiki, bo po co ? W każdym bądź razie nie jest najgorsza, Geforce 6100 256 MB. I mam taki problem w SWAT4:

- Tak wygląda normalnie: http://img66.imageshack.us/my.php?image=63655336wt9.jpg

- A tak się dzieje gdy zrobie jakikolwiek ruch: http://img141.imageshack.us/my.php?image=73710136ti2.jpg

Czemu się dzieje takie coś ? Sterowniki mam najstarsze z możliwych do mojej ZINTERGROWANEJ karty [bo w wersjach 8x.xx i 7x.xx pisze że obsługują 6100 ale to musi pisać "Geforce 6100 nForce 405".

Reszta sprzętu:

Sempron 64 3200+

Gigabye M61SME-S2

1 GB DDR2 Kingston

Geforce 6100 [zintegrowany]

ModeCom Feel 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka miesięcy temu pisałem o problemie z kartą graficzną, prawdopodobnie się spaliła. Na szczęście była na gwarancji wiec ją wymieniłem. Sklep w którym ją kupiłem odesłał mi nową karte, i tu znów pojawił się problem! Gdy gram w gry, te po pewnym czasie zawieszają się i wtedy jedynym wyjściem zostaje restart kompa. Sądze, że jest to związane z grafiką ponieważ w czasie zawieszenia się gry ekran zatrzymuje się i pojawiają się kolorowe rozmazania. Zauważyłem, że zawieszaja się tylko gry z lepszą grafiką ustawioną na max'a. Moja karta to GeForce 7900GT. Myśle, że to może byc spowodowane ze zbyt dużą temperatura karty podczas grania. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirszczur któryś z podzespołów komputera sie przegrzewa i niekoniecznie procesor. Może to być karta graficzna lub chipset a może nawet twardy dysk.

Stawiam jednak na grafikę bo na 9200 nigdy dobrego chłodzenia nie montowano. Wymień chłodzenie na grafice doklej radiatory na pamięci na niej. Dodaj też wiatrak z przodu obudowy i z tyłu.

U mojego kolegi przegrzewał sie chipset jak zaczynali u niego w domu palić w kominku. A poza tym lepiej byś zrobił przestawiają komputer dalej od kaloryfera nie wymaga do wydawania kasy.

Nesrider

Moim zdaniem winny jest bardzo słaby zasilacz. Wymień go czym prędzej na coś mocniejszego i solidniejszego. Nowa płyta ma pewnie dużo regulatorów napięć i one też zużywają moc zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem kupiłem sobie w poniedziałek dwie gry Wiedźmina i nowego Medal of Honor.

Wiedźmin na moim laptopie śmiga na średnich detalach w 800x600 bez problemu zaś Medal ustawiony standardowo na średnio wysokie detale i rozdzielczości 800 x 600 ma cos takiego

opraceczekce0.th.jpg

Gdy by to tylko te spadochrony, ale ludzie tez są tacy w trójkąty i jak zmieniam broń to jej nie widać jedynie działa granat i Thompson.

Pomocy, co mam zrobić: ( skąd pobrać sterowniki do grafiki, bo te ze strony nvidi nie działają: ( diretx instalowałem tez nowego. Grę odpalam na xp-ku a może na Viscie będzie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem podpina sie pod kategorie "inne cuda" ;).

Niedawno mialem standardowa zwieszke. Nic specjalnego komp nie odpowiadal, restart i po klopocie. Problem pojawil sie jednak juzpodczas ponownego uruchamiania komputera (przy restarcie). W momencie, gdy sie laduje kom (IDE itp) pojawil sie komunikat. CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU.

Mocno sie zdziwilem, myslalem, ze cos sie sprzetowo schrzanilo, jednak po wcisniecu F1 wszystko dziala jak nalezy. Komp sie nie wiesza, nie wylacza. Wszystko gra. Co sie moglo stac i co powinienem zrobic, zeby pozbyc sie tego komunikatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem podpina sie pod kategorie "inne cuda" ;).

Niedawno mialem standardowa zwieszke. Nic specjalnego komp nie odpowiadal, restart i po klopocie. Problem pojawil sie jednak juzpodczas ponownego uruchamiania komputera (przy restarcie). W momencie, gdy sie laduje kom (IDE itp) pojawil sie komunikat. CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU.

Mocno sie zdziwilem, myslalem, ze cos sie sprzetowo schrzanilo, jednak po wcisniecu F1 wszystko dziala jak nalezy. Komp sie nie wiesza, nie wylacza. Wszystko gra. Co sie moglo stac i co powinienem zrobic, zeby pozbyc sie tego komunikatu?

Najłatwiej chyba będzie wejść do biosu i ustawić "Load Default Settings". Możliwe że zmieniło Ci się taktowanie procka;) Może słaba bateryjka? Spróbuj..powinno pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas włączenia listwy do której podpięte są wszystkie kable od kompa komp tak jakby się na chwilkę włącza (zaświecają się diody i słychać boota, trwa to ok, 1 sekundy) po czym gaśnie, następnie już z buttona powera włącza się normalnie... ten problem zaistniał po zmienieniu płyty głównej na płytę intela. Jak sprawić by się tak nie działo? mój sprzęt:

płyta intel Desktop Board DQ965GF

procek Core 2 duo E4500

ram 1 GB 667 MHz Goodram

karta graf: GeForce 6800LE Winfast

zasil: 350W modecom feel

160 GB Seagate Barracuda, SATA II

a) bios->power settings->after power failure - ustaw 'power off'.

B) sprawdz, jak komputer sie zachowuje przy normalnym wlaczaniu/wylaczaniu - BEZ wylaczania listwy, czy jak wlaczasz kompa przyciskiem to tez za pierwszym razem sie uruchomi na sekunde, a potem zgasnie? Jezeli tak - to raczej na pewno problemy z zasilaczem lub kondensatory na plycie glownej.

c) w zasadzie - po co wylaczasz komputer cala listwa? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że karta jest dobrze dociśnięta (dobrze siedzi w gnieździe). Jeśli masz starą kartę, to sprawdź, czy na niej komputer wystartuje. Nie zaszkodzi, jak spróbujesz ją wyciągnąć i jeszcze raz włożyć. Sprawdź, czy karta nie ma dodatkowego gniazda zasilania, a jeśli tak, to czy je podłączyłeś.

Ostatecznie sprawdź kartę na innym komputerze jeśli masz taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przyszedl czas zeby znowu zglosic sie do was z prozba o pomoc :)

Problem polega na tym ze moj laptop (Acer TravelMatw 290)ostatnimi czasy dziwnie sie zachowoje a mienowicei wylacza sie zaraz po wlaczeniu nawet sie nic nie zdazy zaladowac wylacza sie zazwyszcza po pyknieciu w okoliczach radiatora :/

co to moze byc zza bajer ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dziwny problem. W sumie mało ważny (chyba), ale jednak chciałbym się dowiedzieć o co chodzi. Od czasu, kiedy wymieniłem GF 3Ti200 na Radka 9600Pro (wiem, zaszalałem...) coś dziwnego dzieje się z plikami video. To znaczy działają, wszytko gra, ale... Ekhm, nie wiem jak to powiedzieć, więc może po prostu opiszę sytuację. Powiedzmy, że mam folder, w którym trzymam np. 5 jakiś plików video. Wchodzę w ten folder i... albo mogę cieszyć się widokiem 5 pliczków, albo ni stąd ni zowąd wyskakuje błąd explorer.exe (nieprawidłowa operacja itd.), po czym na chwilę wszystko znika (oprócz tapety), żeby po 3 sekundach spowrotem się pojawić. Co ciekawe dzieje się tak tylko z folderami, w których są pliki video, ponad to nie ma żadnej reguły, czy explorer padnie, czy nie. Czysta loteria... chyba. Jeśli pliki video mam na pulpicie, to nic się nie dzieje. Ktoś wie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...