Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Dokupiłem do komputera ram, najpierw podłaczyłem je same bez starych, komputer się resetował sprawdziłem je memtestem wszystko OK, kupiłem nowy zasilacz. Komputer przestał się resetować, ale zaraz po włączeniu się zawieszał, więc zaktualizowałem biosa (ver. 5,2) (przynajmniej mi się tak wydaje, nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem). Po aktualizacji nie robiłem reinstalacji systemu. Komputer nadal się wiesza i wydaje przy tym jakiś dźwięk. Przejdźmy do mojego kompa:KT4AV MS-6712 (v1.X) ATX Mainboard,Athlon 2500+ 1.8 bartonik, geforce 6600, 2 HD jeden 80, drugi 320, zasilacz CHIEFTEC MODEL:GPS-500AB A 550W, widows xp sp2, k. dźwiękowa zintegrowana, starych kości na razie nie podaje bo bez nich też nie działa. Nowe ramy: DDR 1GB P3200 CL3

DIMM

400 MHz

Good Ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanarek -> Wg tego zrzutu pamięci dostajesz PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.

Sprawdź pamięci programem memtest86 (musisz odpalić komputer z bootowalnej płyty lub dyskietki).

Jeśli będą ok (a raczej będą), to popróbuj z innymi sterownikami - możliwe że obecne gryzą się z systemem.

gregory7225 -> Zobacz czy problem ustąpi po powrocie do starych pamięci i starego zasilacza (podaj co to był za zasilacz).

Parę dni temu spotkałem się z identycznym problemem - wymiana zasilacza na lepszy i pamięci na większe powodowała zawieszki w różnych chwilach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kartą graficzną ASUS EAH2900XT.

Otóż zainstalowałem catalysty 7.11 i gdy odpaliłem jakąkolwiek grę komp restartował się, bądź pokazywał się ekran śmierci. Wróciłem więc do sprawdzonej wersji sterowników w wersji 7.10.

Komp działał należycie i bez problemów, ale gdy włączyłem go po raz drugi problem wystąpił ponownie.

Nie wiem co zrobić i nie wiem czy to może nie jest wina procka.

Mój piecyk to:

Intel Q6600 2.4@3.0 GHZ

Płyta ASUS P5K Premium Wi-Fi AP

Pamięci: Geil 800@840 MHz 4-4-4-12

Grafa: 2900xt ASUS

Dysk: Seagate 160GB 8MB

Zasiłka: Chieftec 650 watt

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem moze ktoś mi pomoze.Właczyłam komputer a tam na czarnym ekranie ze plik systemowy Confing jest uszkodzony chciałam zainstalować odnowa windowsa XP ale po wybraniu zainstalowania ukazuje się niebieski ekran z błędem stopu 0x000000C2 i juz nie wiem co zrobic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AoS -> Daruj sobie takie porady - tu nie klub formatowicza. Pominę już to "zformatować".

migusiaczek -> Wygląda na problem sprzętowy. Proponuję zacząć od sprawdzenia pamięci programem memtest86 (wymaga uruchomienia komputera z bootowalnej płyty lub dyskietki - obrazy do pobrania na stronie programu). Podaj też dokładną konfigurację komputera oraz opisz od kiedy problem występuje.

Zabor -> Czy problem występuje tylko w grach? Jeśli tak, to sprawdź, czy coś Ci się nie przegrzewa (podaj temperatury procesora i karty graficznej).

gregory7225 -> Pogubiłem się... Stare kości + nowy zasilacz = wszystko działa? Tylko nowe kości + obojętnie jaki zasilacz = problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale nie mogę zainstalować drugiego systemu Windows, albo odinstalować starego. Całość wygląda tak: płytka się uruchamia, wybieram zainstaluj system Windows. Wtedy wyskakuje komunikat mówiący o tym, że instalując starą wersję systemu operacyjnego utracę pliki, ale mimo wszystko nie mogę wziąć kontynuuj.

NIe mogę też sformatować dysku, po prostu po włożeniu płytki i zrestartowaniu kompa nic się nie dzieje, normalnie uruchamia się Windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanarek -> Oczywiście iso - jest to obraz płyty i musisz nagrać płytę z tego obrazu (a nie plik na płytę). Program do nagrywania powinien posiadać opcję "nagraj płytę z obrazu" lub "nagraj obraz płyty".

nayem -> Zanim się wypowiesz, sprawdź o czym piszesz. Nie dość wprowadzasz w błąd, to jeszcze nie na temat. BTW jak już to cichy boot disk.

michigan16 -> Ustaw w BIOSie, aby komputer próbował najpierw startować z płyty, a dopiero później z dysku - może się to nazywać boot sequence.

Poza tym nie powielaj postów w kilku tematach - mam ciekawsze zajęcia niż usuwanie duplikatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...