Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Wina może tkwić w "zanieczyszczeniu" kompa...mi kiedyś zmalała ni stąd ni zowąt ilość ramu, z 256 do dziwnej liczby 234... (niewiem czemu komp tyle czytał)

Ale chodzi o procek, problem podobny-czasem procesor zmienia licznik (też tak miałem...) dlatego że albo :

Jest komp wyjątkowo zaniedbany (typu za dużo rzeczy go obciąża)

Albo panuje w nim zbyt wyskoa temperatura (wtedy przestawia się na taki jakby stan awaryjny umożliwiający prace)

A może go podkręcałeś?

A te oboty wentylka to jakoś tak trochę zbyt wysokie (tym na procku to ok[pewnie jest mały i głośny hehe] <_< widać że jest tam gorąco (chociaż tem. jaką podałeś jest w normie), bądz jest poprostu... brudny ;p

Wyczyść cały komp sprężonym powietrzem i czekaj na dalsze wypadki :D

Zdefregmentuj dyski, poczyść zbędne wpisy w rejestrach, pousówaj naweet ciasteczka (to niema nic do rzeczy, ale kompa napewno Ci to przyspeszy) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, komp nigdy niekręcony, obudowa z jednej strony zdjęta, wentylator... Ten od nowości mi padł po 4 latach, od roku mam nowy, niby na 1800-2000 mhz, czyściutko w środku, jutro zdefragmentuję, bo zawsze po 4 miechach od formata mi się to robi. Oż w mordę, to chyba to. Rok nie formatowałem. No, wielkie dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laarkast -> Takie herezje wypisujesz, że aż mam ochotę stos szykować...

Co ma obciążenie procesora do licznika (co to w ogóle jest licznik?!)? Procesor ma mnożnik, zwykle fabrycznie zablokowany, więc jedyne co się może zmieniać, to magistrala. U mnie jakoś bez przerwy procek chodzi na 100% i nic się nie przestawia samo. 2500 obrotów to dużo? Wolne żarty.

Wiesz co to są ciasteczka? Chyba nie, skoro twierdzisz, że ich usunięcie przyspieszy komputer.

Mój system ma trochę ponad rok i instalowałem na świeżo tylko dlatego, że cały sprzęt wymieniałem. Wcześniej system stał 3-4 lata i dawał sobie spokojnie radę. Format to naprawdę nie jest panaceum na wszystkie problemy.

marcinekroj -> Temperatury są ok, podobnie z obrotami wentylatora. Czy zauwżyłeś, by zegarek systemowy Ci się kasował? Czy odłączasz komputer od zasilania (np. na listwie) kiedy z niego nie korzystasz? Zastanawiam się, czy to może nie jest wina baterii na płycie głównej. Tak długo jak nie odłączasz zasilania, płyta podtrzymuje ustawienia BIOSu, natomiast po odcięciu energii bateria nie jest w stanie ich utrzymać i są one kasowane. Jeśli masz miernik, sprawdź napięcie tej baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wies.niak ale tak napisałem BO W MOIM PRZPADKU TO ZADZIAŁAŁO!!!

Przecież wiem, że 2500 obr. to jest oki na procku.

Temp. jest ok,problem MOŻE tkwić w BIOSie ale niekoniecznie...

A propo mnożnik a licznik, on podał magistrale procesora, ok to się zgadza... (źle coś zobaczyłem) <_<

A tak ciasteczka w np. przeglądarce troche jednak po jakimś czsie procek obciążają (a on go przez rok nieczyścił) oki to niema nic do rzeczy, ale to taka malutka rada ode mnie (może powiesz że zła)

Powtórze to jeszcze raz. W moim przypadku ta magistrala się przstawiła na domyślną pozycje !! Więc skoro ja źlee mówiee to sorry... (ale niezłość się na mnie hehe) :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laarkast

Jak już, to internet mam od października, a pierwszy raz, co mi to wyskoczyło, to było jakoś w lipcu, ale po ponownym włączeniu komputera już wszystko było OK.

wies.niak

Jak wyłączam komputer, to po pewnym czasie (1-2 min) wyciągam wtyczkę z kontaktu. (Listwy nie mam)

Zegarek systemowy? Co to jest?

Ewentualnie, gdyby coś było związane z zasilaczem, to podam jego nazwę. Modecom FEEL 350W. W testach przy użyciu komputera rzędu 50-60% zużywa 230-240W, więc luz jest. Chyba, że to przez słabe trzymanie napięć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po 3 dniach tego obniżonego taktowania wszystko wróciło do normy. Na razie spróbuję czegoś się dowiedzieć o mojej płycie głównej. Jak to się zacznie powtarzać, to się dostosuję do Waszych rad, ewentualnie coś się jeszcze zapytam na forum.

PS. Zasilacz odpada. Zanim wmontowałem nowy (OCZ StealthXStream 600W SLI- wiem, że za mocny, ale już do nowego kompa będzie), włączyłem wcześniej komputer i wszystko było w normie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... w czasie grania komp wywala mnie do pulpitu najczesciej bez zadnego komunikatu im lepsza gra tym szybciej sie to dzieje.

Mój sprzęt to:

Procesor: Pentium Dual Core E2160 1.8GHz - swego czasu kręciłem do 3.0 GHz ale po tych błędach wruciłem do standardowych ustawień.

Karta Graficzna: Galaxy GeForce 8600 256MB

Płyta Główna: EVGA nForce 650i Ultra

Pamięć: GoodRam 2x 1GB DDR2

Dysk Twardy: jakiś 120GB

Napęd: jakiś DVD

Zasilacz: jakiś 480W

Może winny jest RAM? Pomożcie. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, ze temp robi sie za wysoka, dobrze by bylo jakbys mogl sprawdzic ile wynosi temp normalnie, a ile po wywaleniu. A jak nie to moze zasilacz nie daje rady?

Pamiec raczej nie, bo powinienes dostac jakis blad. Juz predzej wina systemu. W kazdym razie odpal memtest i niech zrobi co najmniej 200% (im wiecej tym lepiej), wtedy przynajmniej na pewno wykluczysz blad pamieci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam taki problem z kompem, kiedy go włączam mi się zamiast ładowanai windows jest jakiś Group czy coś sorry że tak podaje ale nie mogę zrestratować kompa bo coś mój brat robi i zostawił przełączone konto, i nie mam restartować, więc tak przy tym błędzie jeszcze pisze please wait, to czekam z z dobre 12min i nic się nie dzieje, dopiero normalnie windows uruchamia, gdy zrestartuje komputer, więc proszę co mam zrobić aby tego błędu nie było, jedwo co wczoraj na nowo windowsa instalowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan: Skoro Windows byl wczoraj instalowany, to sladu po GRUBie nie powinno byc. Wszak wszyscy wiemy, ze Winows przy instalacji zastepuje bootloader swoim.

@CobraCommander: dobrze by bylo jakbys mogl spisac dokladnie ten blad i napisac, w ktorym dokladnie momencie sie pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HermeZ

Sorry :) nie doczytałem o tym przeinstalowaniu Windowsa :).

CobraCommander

Zrób to o co prosi HermeZ spisz błąd :). Może coś jest nie tak z boot'em to wtedy odpal "Konsolę odzyskiwania" z płyty z Windowsem i daj fixboot, jeśli to nie pomoże to fixmbr. Ale najpierw podaj dokładny błąd :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... w czasie grania komp wywala mnie do pulpitu najczesciej bez zadnego komunikatu im lepsza gra tym szybciej sie to dzieje.

Mój sprzęt to:

Procesor: Pentium Dual Core E2160 1.8GHz - swego czasu kręciłem do 3.0 GHz ale po tych błędach wruciłem do standardowych ustawień.

Karta Graficzna: Galaxy GeForce 8600 256MB

Płyta Główna: EVGA nForce 650i Ultra

Pamięć: GoodRam 2x 1GB DDR2

Dysk Twardy: jakiś 120GB

Napęd: jakiś DVD

Zasilacz: jakiś 480W

Może winny jest RAM? Pomożcie. Z góry dzięki.

Wyczyść grafikę z kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taki problem. Wlaczam kompa mija od 1 do 3 minut ekran raz mignie i zawiecha... 5 sekund i restart... Taka zawiecha byla tez jak mi sie procek przegrzewal, bo wiatraczek i radiator byl "troszke" zakurzony :P Tyle, ze nic sie nie przegrzewa... Pomyslalem sobie, ze to moze byc wina dysku, ale nie, odlaczylem twardziela i weszlem do BIOSu, dalej to samo!. Głupi, uparty komp dalej sprawia problem. <_< Nawet polaczyc z netem sie nie zdarzam. :lol: Posta pisze od kolegi. No wiec moje pytanie: O co, kurde, chodzi? Juz mi takie cuda sie robily na tym kompie, ale tego jeszcze nie spotkalem. :(

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam troche uciazliwy problem. po wlaczeniu kompa po 10-15 minutach grania ekran wypełnia mi sie kolorowymi kratkami, wraca do normalnej postaci i total zawieszka... :( nic nie pomaga tylko reset. na poczatku myslalem, ze to twardziel, bo mialem problemy z GTA 4 i musialem czesto kompa resetowac, moze szczoteczka cos zgrzytnela. ale teraz mam wrazenie jakby karta graficzna mi sie jarala. help!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sądzę ze nie trzeba zakladać nowego tematu, tylko napiszę tutaj, mam problem mianowićie polega on na tym ze gram gram 10 min, i komputer sie wylancz nie mam pojecia czemu,sadze ze to zasilacz, i mam jeszcze jeden problem gry mi nie chodza,kazda gra to jakiś błąd, no kurcze.. heh to juz sie smieszne zaczyna robic, a tu sądzę ze to zasyfiony kompa, a jak wy sądzićie ? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...