Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

No super... tym razem to już coś poważnego. Jak włączam komputer nie ma dźwięku ładowania systemu *wiecie, taki cichyw miare długi dźwięk*, nie ma żadnego obrazu, tak jakbym czegoś nie podłączył. Jak biorę restart albo wyłącze (trzeba długo wciskać power* i uruchomie ponownie, zapala się światełko stacji dyskietek a po chwili próbuje coś ładować długo, pisk z komputera i krótki dźwięk stacji dyskietek. Reszta tak samo jak za pierwszym razem. Ma ktoś pojęcie, co się stało z tym kompem? Kilka godzin przed odkryciem tego włączałem komputer i chodził normalnie, tak nawet podejrzanie dobrze :0.

Konfiguracji komputera z przyczyn niezależnych nie podam w pełni ani nawet najważniejszej rzeczy. Procek: Intel Pentium 4 2,6GHz HT, Grafika: Geforce 5600, 1GB RAM. Jak mi się uda dysk twardy i płyte główną znaleźć to podam (choć pewnie i tak nie o to chodzi...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam właśnie poradnik wydawnicta Helion (ABC sam skłądam komputer) - mam niby taki rozdział, ale nie wszystko jestem w stanie sprawdzić, a to co patrzę nie zgadza się. Wentylatory wszystkie chodzą, niektóre to problemy tylko i wyłącznie początkowe (czyli już w złożonym i działającym komputerze nie powinno ich być...) jak np. podłączenie taśmy transmisyjsnej do dysku twardego ( raczej ok, a przynajmniej nie inaczej niż było). Kończą mi się pomysły i źródła...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sterowniki wywal najnowsze, użyj drver cleaner, następnie res pc, i zainstaluj te: http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html (Dla xp 32bit)

2. Temperatura karty.

3. Zasilanie - podaj napięcia/

4. Temperatura cpu

5. Przetestuj karte 3d markiem, procesor ortos + prime 95/

6. Zobacz co obciąza procesor po za grą ;)

Dlaczego takie stare sterowniki polecasz. Ja używam 178.13 i wszystko chodzi jak trzeba więc po co te starocie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem. Podczas gry w np. Far Cry 2 co jakiś czas (różny, czasem 15 minut a czasem do godziny) gra się zawiesza, ekran gaśnie jednak słychać, że akcja toczy się dalej przez parę sekund po czym mogę już tylko zrestartowć komputer. Dodam, że gra chodzi stabilnie, w zasadzie nie skacze (detale na medium). Podobne problemy miałem wcześniej przy innych aplikacjach (TDU, Oblivion). Co ciekawe, takie rzeczy nie mają miejsca przy grze w np. the movies, gothic 3, far cry czy fear (detale na high). Wątpie by była to wina karty ( 9600gt 512mb, ma miesiąc) podejrzewam po prostu przegrzewanie się. I czy może to być wina zbyt słabego procesora? AMD Athlon 3000+. Zasilacz też raczej odpada, kupiłem razem z kartą 500W Chieftec.

edit: tym razem zaczeło po prostu wychodzić do windy po kilku minutach... W kompie mam jeszcze jeden napęd, dwa dyski 2gb ram 400mhz ddr. Ze sterownikami jest osobny problem, przy próbie aktualizacji na najnowsze, po restarcie komputera mam rozdz. 640 x 480 i 4 kolory... tak jakby sterownika w ogóle nie było i muszę powracać do poprzedniego, dołączonego do karty na cedeku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słaby" procesor nie może powodować zawieszania sam w sobie chyba że się przegrzewa. A zasilacz powinien starczyć ale zależy co masz jeszcze w komputerze. Słaby zasilacz może powodować takie efekty. A poza tym spróbuj nowsze sterowniki są też beta specjalnie do Far Cry 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent - Phenom 9500, Gigabyte GA-M61SME-S2L, 2x1 GB DDRII 667 (jakis "marketowy" noname)

Objawy - pacjent moze kilka dni pracowac bez problemu, po czym ni z gruchy ni z pietruchy lapac zwiechy. Najczesciej po resecie na ekranie ogladamy... no w sumie nic, bo nic nie startuje. Pomaga wyciagniecie kostek ramu i obsadzenie ich w odwrotnej kolejnosci, jednak to zabawa na krotka mete (po 2-3 dniach mamy to samo). Co dziwne przy testowaniu odczytu i zapisu z pamieci AIDA32 komp notorycznie lapal zawiechy, ktore to znikaly po w/w zabiegu (zamiana kostek miejscami, obsadzenie tylko 1 banku, itd). Memtest poczatkowo nie wykryl zadnych baboli w zwiazku z pamieciami. Jednak nastepnego dnia oglosil wszem i obec 2 errory :/ Za bardzo nie wiem gdzie lezy pies pogrzebany - pamiec, plyta, male gobliny buszujace po procesorze, osteoporoza (pamiec gryzie sie z plyta?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jak to grafika, to jak temu zaradzić ? kupiłem miesiąc temu Geforce 9800gt palit. (po wyczyszczeniu, przedmuchaniu, zaczeło wychodzić do windowsa po paru minutach. Problem dotyczy chwilowo tylko FC 2, natomiast Fear na maks. detalach chodzi normalnie).

edit: przy próbie aktualizacji sterów na 180.43 beta, występuje błąd z plikiem nv4_disp.dll i nie wiem co chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz. Przetestuj dobrze pamięci. Sprawdź jak są ustawione. Podkręcałeś je albo procesor?

Zasilka - Procomp 500W, nic nie krecone, pamieci ustawione "standardowo", czyli tak jak je pan Bog poblogoslawil - czas dostepu 105ns. Sprawdze we wtorek jak sie sprawuja jeszcze Crossairy 800MHz sasiada na tymze zestawie. Komputer w sumie nie moj, dlatego za bardzo nie wiem co bylo z nim robione, gdzie i z czym. Tak sie konczy odklejanie plomb i kupowanie w sprzetu w marketach :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Crysis'a, ale np. w Gears of war pojawiał się podobny problem, z tym że działo się to rzadko i w przerwnikach ( kiedy wskakiwali do samochodu np. ) w spider -man'ie 3 takze (rzadko), w Gothicu 3 nie ma tego problemu. Nie mam pojęcia czemu to się dzieje, i czemu nie jestem w stanie aktualizować sterów do karty, opisałem wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol... Ktoś fajnie stronkę napisał, że wyświetla wyjątki rzucane przez wirtualną maszynę javy.

Nic z tym nie możesz zrobić - problem jest po stronie serwera.

No widocznie. Tylko, że problem pojawia się na bardzo wielu stronkach. Od wp po forum CDA :) Może to jednak java nie działa jak należy u mnie i trzeba ją przeinstalować?

Nie no widzę, że to się pojawia dosłownie co kilka minut obojętnie na jaką stronkę bym nie wszedł. Wątpię żeby było tyle błędów na największych portalach i stronie microsoftu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić update javy nigdy nie zaszkodzi, natomiast problem jest zastanawiający, bo skrypty jsp są wykonywane po stronie serwera, a co za tym idzie, wirtualna maszyna na Twoim kompie nie powinna mieć z tym nic wspólnego.

W treści błędu jest "internal error", co sugerowałoby właśnie moją wersję.

Powiedz mi, czy w linku masz zawsze url.adtrgt.com, nawet jak wejdziesz na stronę M$? Bo teraz spojrzałem w pasek adresu i wygląda trochę jak jakiś spyware.

Zrób skan programami combofix oraz hijack this i daj logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem:

Podkrecilem wczoraj procka (c2d e7200). Uzylem do tego programu easy tune 5 z mb(gigabyte ga ep34-ds3). Chcąc przetestowac nowe osiagi odpalilem crysisa i ... odnotowalem duzo mniej fps. W innych grach podobnie. Zmienilem wiec czestotliwosc pracy pci ex na 104 hz ale nie pomoglo. Potem zresetowalem depsreacko biosa ale problem nie zniknal. Skanowalem tez komputer programami antywir. Moja karta graficzna: gf gtx 260.

Da sie cos z tym zrobic?

Odpal program CPU - Z i sprawdź w zakładce "płyta główna" jaką Ci pokazuje wartośc w polu PCI Express, prawdopodobnie będzie to 1 i stąd taka strata mocy w grach.

Ja mam taki sam problem z GA 965p-s3, zmiany w biosie częstotliwości pci-e nie zmieniają stanu faktycznego. Swego czasu na tej samej płycie miałem tak że podkręcając procesor bios widział wyższą magistralę cpu, a wartości pokazywane przez system i CPU-Z były takie same jak bez podkręcania. Pomogło dopiero wgranie nowszej wersji biosu.

A bios resetowałes przez przełożenie zworki na płycie głównej czy załadowałeś ustawienia deflautowe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Crysis'a, ale np. w Gears of war pojawiał się podobny problem, z tym że działo się to rzadko i w przerwnikach ( kiedy wskakiwali do samochodu np. ) w spider -man'ie 3 takze (rzadko), w Gothicu 3 nie ma tego problemu. Nie mam pojęcia czemu to się dzieje, i czemu nie jestem w stanie aktualizować sterów do karty, opisałem wyżej.

Proponuję ci wyczyszczenie sterowników od grafiki i zainstalowanie najnowszych beta ze strony które poprawiają wydajność w Far Cry 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem sterowniki na 180.43 specjalne dla FC2 to nie uruchamiała się wtedy żadna gra, więc zainstalowałem 178. i problem się powtarzał. Jestem teraz po swieżym formacie i wyrzuceniu dysku bo robił problemy, niedługo sprawdze czy dalej występują te same problemy.

edit: formacik i pozbycie się dysku pomogło, nie wiem które bardziej, chyba format. Znikneły też problemy z usb. Wszystko ładnie śmiga, FC 2 tez, stery 178. Pozdro i dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam laptopa FSC proc 1,6,gf6800 1gb ramu.

Mam problem a mianowicie ni stąd i zowąd na pulpicie zaczęły wyskakiwać matrixowe znaczki na całym ekranie.

Problem zniknął zmieniajac rozdziałke na 800x600 ale nie można włączyć żadnej gry...:( Oznacza to że karta graficzna się skopała?Jest możliwość jakoś naprawić?Proszę o odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem na ten temat, jeśli mi dobrze wiadomo jest temat o laptopach i tam powinieneś skierować swoją prośbę

O ile mi wiadomo, istnieje przycisk raportowania, a zwracanie innym uwagi podpada pod syndrom moderatora, tym bardziej, jeśli upomnienie jest calą zawartością postu.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...