Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Karty graficzne

Polecane posty

Mam pytanie związane z nadchodzącym czwartym Unreal Engine, wymagającym według wstępnych doniesień karty graficznej z potencjałem 2,5 TFLOPS, czymkolwiek by to nie było. W internecie znalazłem jedynie zadane przez kogoś pytania pozostawione bez odpowiedzi.

Nie ukrywam, że zapewne będę chciał zagrać w któreś tytuły stworzone na tym właśnie silniku na moim Radeonie i w związku z tym nie jestem przekonany, czy będzie on wystarczający.

A może FLOPSy są taktowaniem, które mógłbym podnieść poprzez OC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ich ilość 'zwiększy się' poprzez podkręcenie?

Cóż, ale trzymając się tego, że FLOPSy są zależne od taktowań, to i przecież HD7870 powinien posiadać ich więcej od HD7950. Na podstawie danych stąd (7870) i stąd (7950) można śmiało tak stwierdzić, jako że 7870 ma większą częstotliwość GPU oraz Shader i stojącą na tym samym poziomie częstotliwość pamięci.

Nie wiem jednak dalej tego, co byłoby mi najbardziej potrzebne; a więc, czy niekręcony HD7870 wystarczy do gier pod Unreal Engine 4, zakładając że rzeczywiście będzie zapotrzebowanie na 2,5TFLOPS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwiększy.

Ciężko powiedzieć jakie będzie zapotrzebowanie, nie wiadomo jak takie deklaracje będą miały się do rzeczywistości. BF3 na Ultra miał wymagać dwóch GTX580 w SLI, co się okazało niezłą bzdurą. HD7870 ma 2,56 TFLOPS, a HD7950 - 2,8672. FLOPsy nie muszą się koniecznie przekładać na wydajność w grach, są raczej wyznacznikiem mocy obliczeniowej.

-- 21 VIII 2012 ---

http://www.techpowerup.com/170821/AMD-Readies-New-Round-of-Radeon-HD-7000-Series-Price-Cuts.html

AMD szykuje obniżki cen Radeonów HD7950, HD7870 i HD7850.

- HD7950 ma stanieć z $349 do $319;

- HD7870 ma stanieć z $299 do $249;

- HD7850 2GB ma stanieć do $209, a HD7850 1GB do $189.

Generalnie wszystko fajnie, aczkolwiek sprzedaż HD7850 2GB to sobie zarżną na amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Chyba wkradł Ci się błąd w obniżonej cenie 7870, bo ta (wg strony, którą podałeś) ma wynosić 249$, nie - 219$, więc chyba raczej nie zarżną sobie sprzedaży HD7850 2GB :)

A kiedy można się spodziewać przedstawionych obniżek? W momencie premiery GeForce'ów seri 6xx?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100 To ja mam jakiś swój fanklub? ;)

Idę chyba dzisiaj do kolegi po uszkodzonego 7600GS i naprawię sobie go w piekarniku, wymienię pastę i może wyrwę chłodzenie od Galaxy skądś i zaczynam O/C ;)

A 7600GS da się połączyć w SLI z GTX 260?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym. Dzięki. A wiesz może jak wygląda sprawa sterowników jeśli chodzi o nowe karty? Czy one są kompatybylne-wstecz ze starszymi grami, nie wykrzaczają ich? Trafne jest określenie, że one są zbudowane na zasadzie uzupełniania o nowe efekty, ale bez likwidacji starszych rozwiązań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile mają oleju w głowie "Serwisanci" z pewnego komputerowego z Żywca?

Zmienili mi 8600GT na GF210. I jeszcze nie wiedzieli czy jest lepsza GF210 czy 8600GT. A wiecie co chcieli mi dać do stestowania karty?

Koziołka Matołka......Cóż za poziom inteligencji....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...