Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Black River - Black River

Od poczatku wiedzialem, ze nie bedzie to plyta, ktora mnie rozlozy na lopatki, ale mam takie podejscie, ze czesto kupuje plyty polskich kapel metalowych (lub w tym przypadku okolometalowych), ktore nie rzucaja mnie na kolana, lecz prezentuja wysoki poziom. Chodze tez na ich koncerty, bo wychodze z zalozenia, ze siedzenie na kanapie i narzekanie na stan polskiej sceny muzycznej w niczym nie pomoze (we Wroclawiu na koncercie Tyr + At The Lake + InDespair bylo ze 150 osob - wstyd. A to i tak byla niezla frekwencja w skali calej trasy...).

"Black River" to dobra plyta, do ktorej jednak zbyt czesto wracac (poza znakomitym kawalkiem "Free Man" - dziwie sie, ze nie promuja nim albumu) nie bede, bo to po prostu nie za bardzo moje klimaty. Ale ciesze sie, ze Taff, Orion i spolka nagrali cos, czego w Polsce sie nie nagrywa. Na koncert czekam z niecierpliwoscia. Zaluje przy tym, ze Taff nie gra czegos, co bardziej mi pasuje, bo wokalistą jest swietnym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(we Wroclawiu na koncercie Tyr + At The Lake + InDespair bylo ze 150 osob - wstyd. A to i tak byla niezla frekwencja w skali calej trasy...).

I ty narzekasz? Jak na wrocławskie standardy to i tak dużo ( a niby, psia mać, takie duże miasto, a jak przyjdzie 100 osób to dobrze...). Ludzie po prostu wolą sobie pójść na "Go LO" do wuzety...

Entombed - Left Hand Path

Jeden z najlepszych debiutów w historii. Szwecja yberales.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty narzekasz? Jak na wrocławskie standardy to i tak dużo ( a niby, psia mać, takie duże miasto, a jak przyjdzie 100 osób to dobrze...). Ludzie po prostu wolą sobie pójść na "Go LO" do wuzety...

Tak, narzekam, bo to wstyd przed Tyrem. Kapela przyjechala do Polski po trasie w Kanadzie i USA, wiec musial to byc dla nich szok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black River - Black River

we Wroclawiu na koncercie Tyr + At The Lake + InDespair bylo ze 150 osob - wstyd. A to i tak byla niezla frekwencja w skali calej trasy...

>> Tja, sam byłem na koncercie w Zabrzu i frekwencja była podobna... No, ale przynajmniej ludzie robili dobry klimat.

"Black River" to dobra plyta, do ktorej jednak zbyt czesto wracac (poza znakomitym kawalkiem "Free Man" - dziwie sie, ze nie promuja nim albumu) nie bede, bo to po prostu nie za bardzo moje klimaty.

>> A ja wręcz przeciwnie, bo płyta bardzo mi przypasowała (IMO najlepsza jaka powstała w Polsce w tym roku)

Ale ciesze sie, ze Taff, Orion i spolka nagrali cos, czego w Polsce sie nie nagrywa. Na koncert czekam z niecierpliwoscia.

>> Dokładnie, szkoda że w Polsce nie nagrywa się więcej takich rzeczy. A na ich koncert do Proximy miałem zamiar się wybrać, ale bilet na pociąg wyszedłby mnie drożej niż na koncert więc zrezygnowałem. Jak przyjadą na Śląsk to idę obowiązkowo :)

Zaluje przy tym, ze Taff nie gra czegos, co bardziej mi pasuje, bo wokalistą jest swietnym. :)

>> Sam byłem w szoku, że w Black River śpiewa tak dobrze, bo po tym jak słyszałem go w Rootwater nie uważałem go za dobrego wokalistę.

Black River - Black River

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cataract - Cataract

Płyta niezła jest, z tym, że mam wrażenie, że gdzieś to już słyszałem...

I nie mam pojęcia co wy (Sex-plorer i wujo) widzicie w tej perce, jaka ona musiała być słaba na poprzednich albumach, że się prawie nie posikacie taka [beeep]ista. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham od wczoraj w kółko dwóch trackow

Metallica - St. Anger i Frantic.

Nie no, St. Anger jako płyta ssie, znam i bardzo lubię wcześniejszą twórczość zespołu, nie zapadłem na żadną nieuleczalną chorobę psychiczną, a moje ulubione płyty Mety to Ride The Lightning, MoP i And Justice For All, ale i tak twierdzę, że te dwa tracki są naprawdę niezłe. Może to dlatego, że są takie dobre, a może to dlatego, że mam jakis furia mode on, nie wiem, ale i tak ich słucham. xD Ogólnie miałem ostatnio jakąś jazdę i wróciłem do słuchania Metallici. I nie obchodzi mnie co mówią inni, Metallica to mój pierwszy ulubiony zespół i ulubiony do końca świata.

A poza tym ostatnio trochę se posłuchałem Dance of Death Iron Maidenów i Hatebreedera od Children of Bodom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, w końcu ktoś lubiący i metallicę i IM naraz ;D ja muszę się przyznać,że z metallicy trawię mistrza marionetek,nic więcej... a IM... hmm,tu insza inszość - to jest mój ulubiony zespół. a na odtwarzaczu winyli leci ostatnio u mnie album Maiden Japan - zarąbiste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anti-Flag - Turncoat

Ostatnimi czasy troszku wciągnąłem się w muzykę punkową. I Anti-Flag świetnie trafia do mnie w tej chwili. Może nie jak Rise Against, czy Bad Religion. Ale jednak, też mają coś w swojej muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a IM... hmm,tu insza inszość - to jest mój ulubiony zespół. a na odtwarzaczu winyli leci ostatnio u mnie album Maiden Japan - zarąbiste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Że aż przytoczę Pratchetta: "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości". Nie żeby coś teges, nie? ;-)

Elton John - Someone Saved My Life Tonight

Wiem, wiem, wyskoczyłem teraz jak Irasiad z pudełka, ale że jestem świeżo po Mrocznej Wieży V (a tam powyższy kawałek odegrał pewną rolę), to się usprawiedliwiam. Zresztą, posłuchajta sami i się nostalgicznie poczujta... Albo coś.

Poza tym: Chimaira. Wszystko, jak leci, bo mają chłopaki powera, a coś mnie musi podnieść do nocnego egzystowania po całym dniu targania worków z cementem, aye? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bathory - Nordland I

Do tej pory z vikingowego Bathory słuchałem tylko Blood On Ice, ale ten album też mi się podoba. No może nie tak jak BoI, bo ten jest mistrzostwem, ale i tak polecam.

Eeeee tam. Blood Fire Death jest ciekawsze od obu Nordlandów, ale fakt- BoI jest nie do przebicia 8)

Aktualnie leci wszytko od panów z EyeHateGod . Prawdziwi wymiatacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mam pojęcia co wy (Sex-plorer i wujo) widzicie w tej perce, jaka ona musiała być słaba na poprzednich albumach, że się prawie nie posikacie taka [beeep]ista. :lol:

Bo trzeba mieć przynajmniej minimalne pojęcie o muzyce, by dostrzegać pewne rzeczy ]:->

Właśnie zakończyłem studiowanie, wraz z tytułem magazyniera inżyniera :) Jakoś lepiej na sercu się zrobiło.

Dlatego też - Ignite - Our Darkest Days. Positive force!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba mieć przynajmniej minimalne pojęcie o muzyce, by dostrzegać pewne rzeczy ]:->

Chyba śnisz. Wystarczy nie być głuchym. Ta perka jest dobra, owszem, ale nic poza tym.

Marduk - Dracole Wayda

Pure szatan. Każda nutka krzyżuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ile się człowiek musi nałazić, żeby cokolwiek w tym (wspaniałym, co by nie było) kraju dostać... Całe Bielsko złaziłem, żeby znaleźć u jednego, jedynego optyka lennonki (a to i tak jeszcze nie dokładnie to, co chciałem, bo są kilka milimetrów w średnicy większe niż powinny być <_< )... Ale cóż, będą z nich ładne okulary przeciwsłoneczne :lol:

The Cranberries - Stars

The Cranberries - Zombie

Ostatnio coś mnie wzięło. Po nagłej fascynacji W.A.S.P. równie nagle przyszła zajawka na Dolores z ekipą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba śnisz. Wystarczy nie być głuchym.

Panie inżynierze, trzeba pana usHChyppnąć :D A Paulie zmień aparaty słuchowe (ja już to zrobiłem ;) )

Metallica- Master Of Puppets

Chociażby nie wiem co...ale nauczę się do końca tej cholernej solówki! :P

EDIT

Soulfly- Unleash

Wreszcie coś nowego. Nie zawiodłem się. Od pierwszej sekundy wiadomo co to za kapela B) Niektóre patenty pachną Panterą, Fear Factory(może to przez brzmienie) a nawet Testamentem ale ogólnie jest bardzo dobrze. (a atomowa końcówka urywa łeb). Oby do pełnego longplaya... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloween - Mr. Torture

Helloween - The Dark Ride

Moje dwa ulubione kawałki z płytki o takim samym tytule, jak druga z powyższych piosynek. Niby żadne tam arcydzieło, ale takie lajtowe granie pasuje jak znalazł na taki lajtowy, acz gorący dzionek, poza tym Dyniogłowi to jedna z lepszych kapel zajmujących się niechlubnym powerem.

John Petrucci - Glasgow Kiss

Czyli pan z Dream Theater solo - ale jakież to solo! Utwór przefajny, brzmi, jakby składał się wyłączenie z solówek i można go słuchać na okrągło. Mniam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megadeth - Holy Wars

Od czasu obejrzenia u kumpla Headbangers Ball ten kawałek ciągle za mną chodzi, ale nic dziwnego bo pochodzi z okresu kiedy Megadeth był w szczytowej formie.

W.A.S.P. - The Idol

IMO ich najlepszy kawałek, solówki i wokal Lawlessa roznoszą totalnie.

A tak poza tym to Niemcy w finale Euro... Bleach... <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...