Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Kawał świetnego power/heavy/speed metalowego brzmienia w wykonaniu jednego z najbardziej znanych zespołów a ten kawałek to bez wątpienia jeden z czołowych hymnów metalu :=D Wstyd nie znać a słuchać można prawie, że non stop. Gdybym robił listę top 100 kawałków na pewno znalazł by się na czele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Stuart Chatwood - Conflict at the entrance (POP:WW Soundtrack)

Jakoś natchnęło mnie na ostre rytmy z gier, do tego Perskie klimaty... szkoda tylko, że gry nie mam, bo od razu przychodzi ochota pograć.

Co można powiedzieć o piosence - jest bardzo dobra, lekko ekstremalna, jedyny minus to brak wokalu, który bez gry był by bardzo fajnym dodatkiem do piosenki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael - Solar Soul

Nie mam poprzednich krążków tych panów ani nawet nie słuchałem ani jednego z ich utworów, ale moje pierwsze spotkanie z nimi w tej płytce wbija mnie w ziemię. Miażdżące 11 black/industrail metalowych kawałków i kolejny zespół, który mnie się spodobał. Thx dla Cardinala, bo wspomniał jakoś wcześniej o Samaelu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ No ba. Tylko nie pytajcie Wojtusia, bo powie że za mało mroku i kto tego słucha ten pozer (; Ale szczerze mówiąc każdemu się powinien spodobać taki baunsik lansik jak na Solar Soul. W moim prywatnym rankingu Samaela płytka zaraz za Eternalem.

No i piszę to dlatego, że właśnie wczoraj byłem na koncercie Samaela w Kraku - Vorph i spółka dali swój najlepszy koncert na jakim byłem (a wiem co mówię, bo to dla mnie już chyba 4. raz na żywo). NIEWIARYGODNY set, wspaniała forma zespołu, świetne nagłośnienie no i konkretna publika - dość powiedzieć, że 3/4 przebujałem się w młynie, a gdy zdjąłem na koniec koszulkę to można ją było wyżymać (:

Jeszcze dwa słówka o secie dla tych, co głębiej w Samaelu siedzą i wiedzą co i jak: ekipa zagrała Into the Pentagram w nowym miksie, Ceremony of Opposites, Black Trip, Baphomet's Throne z CoO, a poza tym same hity: Rain, Rebellion, The Ones..., My Saviour, Jupiterian Vibe, Reign of Light, Shining Kingdom (!); Solar Soul, Slavocracy, On the Rise i (dla mnie^^) Valkyries New Ride z nowej płyty. Doskonale wyszły tracki z Eternala: Year Zero, a przede wszystkim Infra Galaxia, która sama nie będąc koncertowym kawałkiem, tutaj mnie rozłożyła na łopatki. W sumie doliczyłem się 17 tracków wraz z bisami. Miazga.

Dzisiaj liczę siniaki i zadrapania, ale koncert był wart każdego wydane grosza. Rok 2009 pod względem koncertowym rozpoczął się doskonale... A co do Samaela, to już w marcu nowa płytka: Above! Stay tuned, people!

A słucham od dzisiejszego ranka

Cardi - Dzwonienie w uszach W sumie całkiem niezły drone-doom ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O! Mam nadzieję, że przyjadą wkrótce jeszcze raz, bo ja niestety koncert przeoczyłem... :(

Żeby jeden ;] Grali jeszcze w Kato (z Vaderem i Deicide!) i Wawie, możliwe że także w Uodzi. Tak w ogóle to liczę, że promując nową płytkę znowu zawitają do Polszy, więc za jakieś 4-5 miechów... kto wie. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael to jest zespół, z którym juz od pewnego czasu chciałbym się zapoznać. Nie mogę się jakoś nigdy zebrać w sobie...

Ja tymczasem dorwałem składankę wielkich hitów Black Sabbath z czasów Ozzego. Nazywa się to We Sold Our Soul For Rock 'N' Roll . W związku z tym teraz śmigaja u mnie takie hiciory jak: Iron Man, Paranoid, The Wizard, Sabbath Bloody Sabbath, Fairies Wear Boots

Jako bonus jeszcze leci kawałek z solowej płytki Ozzy'ego Osbourne'a - Goodbye to Romance.

jednym słowem: klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deftones - saturday night wrist

Moja druga zakupiona płyta tego zespołu i znów strzał w dziesiątkę. Album jest po prostu świetny.

A tak BTW - nie orientuje się ktoś może, czy w utworze "mein" z tej płyty nie występuje gościnnie w pewnych fragmentach wokalista z SOADu? Bo bardzo podobny głos.

Edit: ok, już wiem, że to on :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve Jablonsky - Transformers OST

Soundtrack, w którym się po prostu zakochałem, od paru dni słucham prawie non-stop, a końca nie widać. Patos, monumentalne melodie, klimat, wyczuwalne inspiracje najlepszymi (przede wszystkim Zimmerem), no i swojskie nazwisko. :) Wyszła też druga płytka z piosenkami wykorzystanymi w filmie, ale że zawiera dokonania takich kapel jak HIM czy Linkin Park, dałem sobie spokój. A film jest świetny!

A aktualnie leci sobie:

Kalmah - The Black Waltz

Sympatyczny melodef z Finlandii (dziwnym nie jest) i prawdopodobnie najlepsza płytka w dorobku tych chłopaków; najnowsza IMHO jest zbyt podobna do Waltza, a poprzednie za bardzo przypominały CoB, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny, w drodze do krainy Morfeusza ( jako że jutro egzamin :( ), czas zapuścić coś odpowiedniego...

Kult- Komu bije dzwon

Godsmack- Voodoo & Serenity

Nie wiem, co mają w sobie utwory Godsmacka (w zasadzie nei są jakieś kosmicznie skomplikowane), ale jednak mają moc. Przyciągają niemiłosiernie. Może właśnie tą siłą, trochę surowością i niesamowitym głosem Ern'y. No, że już nie wspomnę o perce ;)

Good night ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morior Axis- Sudetian Winter (z płyty o tej samej nazwie)

Zespół raczej mało znany. Ale mają moc...prawdziwe, górskie tchnienie black metalu z kotliny kłodzkiej ;)

Polecam w zasadzie tylko dla fanów brzmienia, a nie jest ich wielu. Muzyka ma niesamowitą energię.

Choć nie polecam w momencie nauki do sesji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symphony X - Live On the Edge Of Forever

Taa... Świetna koncertówka...

PS: Ktoś chyba w KM dawał linka do filmiku na YT, w którym wokalista jakiegoś zespołu (Pig Destroyer? Nie Pamiętam) roztrzaskał mikrofon i dokończył kawałek bez niego. Może ktoś go ma i mógłby go podać ponownie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm fakt dośc przyjemny kawałek, ale szczerze mówiąc dla mnie najlepszym utworem Queen jest i tak Friends Will be friends..

Iron Maiden-A Matter of Life and Death

Czy z perspektywy 2/3 lat ktoś ma wątpliwości, że ta płyta jest cudowna? Ja nie mam zadnych. Uwielbiam prawie kazdy kawałek tej plyty. może też z tego wzgledu, że jest dość podobna do Brave New World, czyli mojej ulubionej w ich dyskografii. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że głos już nie ten u Bruce'a, ale i tak brzmi fantastycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queen? Ulubiony kawałek to I Want To Break Free ale wyłącznie z koncertu w Knebworth LINK Tam najlepiej widać jak Freddie potrafił porywać publikę...

A, że jutro wybieram się na Australian Pink Floyd Show do Wrocławia to:

Pink Floyd - Run Like Hell Jak tego nie zagrają to nie wyjdę z sali! :P

Poza tym to Dream Theater - Systematic Chaos Z opinią jeszcze czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...