Skocz do zawartości

Wasteland 2


Bethezer

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć, premiera gry już tuż, tuż, a ja ciągle zastanawiam się nad jej zakupem. Kieruję swoje pytanie do osób, które już ograły grę w Early Access. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi przedstawić tak w skrócie plusy i minusy produkcji ? Albo chociaż napisać czym nowy Wasteland się wyróżnia. Sam już trochę czytałem i widziałem, ale chciałbym jednak usłyszeć kilka opinii. Głównie interesuje mnie sprawa klimatu i fabuły, czy lokacje są fajnie zaaranżowane itp. Zaznaczam, że jestem miłośnikiem serii Fallout, i wiem, że gra jest tworzona przez jego twórców. Z racji tego, że jest to Wasteland, a nie Fallout, to czy mogę doszukiwać się podobieństw, czy jednak jest to głównie gra skierowana do fanów poprzedniej części. To wszystko, czekam na odp :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj dostałem zamówioną grę. Niektóre dialogi w polskiej wersji nie zostały przetłumaczone. Ciekawe czy będzie jakaś łatka dopolszczająca?

Zastanawia mnie ilu będzie można przyłączyć dodatkowych towarzyszy do drużyny? Na razie dołączyła do mnie jedna postać. Najchętniej stworzyłbym tylko jedną, własną postać i dołączał kolejne w trakcie gry bo nie lubię kiedy w rpg trzeba stworzyć drużynę na samym początku. Trudniej się utożsamiać z głównym bohaterembiggrin_prosty.gif tylko obawiam się, że gra może być za trudna jeśli nie będę miał tych 3 postaci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mAs5

Masz 4 osobwa ekipe i bedziesz mogl dolaczyc maksymalnie jeszcze 3 towarzyszy. Przynajmniej tak jest napisane w Polowej Instrukcji Straznika.

to wiem, tylko chodziło mi o to czy dałoby się też grać tylko jedną stworzoną postacią a resztę dołączać w trakcie gry czy jednak byłoby za trudne?

Więc dzisiaj można zainstalować tylko betę? Folder z grą ma 11 GB ale kiedy się instalowała to wskazywało, że jest ponad 20

GB

Masz Polską wersję? Mi się ładuje angielska i nie da się zmienić języka smile_prosty.gif

mi się udało zmienić na polski kiedy przestawiłem w ustawieniach steama też z angielskiego na polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pogralem i musze przyznac, ze gra mi sie fantastycznie. Na wstepie zaznacze, ze nie jest to gra dla kazdego.

O systemie walki nie bede sie za duzo rozpisywal, jest niemalze identyczny jak ten z XCOMa, czyli bardzo dobry, taktyczny i dajacy wiele satysfakcji. Walk jest tutaj dosyc sporo, wiec to wazne, ze ten element jest przyjemny i fajnie zrobiony.

Gra wg mnie jest nawet trudna (gram na drugim poziomie z czterech czyli weteran) na pewno w porownaniu z innymi aktualnymi tytualmi. Swiat jest brutalny, wszedzie czyha na nas jakies niebezpieczenstwo. A to nagle wpadniemy w jakas mine, a to do skrzyni domocwany jest jakis ladunek wybuchiwy, a tu alarm sie wlaczy nagle... ciagle trzeba miec baczenie na kazdy drobiazg, wszystko najlepiej sprawdzac. Eksploracja takiego swiata daje mnostwo frajdy. Z reszta polecam zagladac do kazdej dziury bo mozna znalezc niezly sprzet oraz amunicje, ktora dosc szybko sie konczy.

Co do fabuly to ciezko cos rzec, tytul rzekomo ma starczyc na 40-70h wiec na razie nic nie powiem, bo zagralem przeszlo 4h ale... jak na razie mi sie podoba smile_prosty.gif Jest mnostwo tekstu, literackie opisy lokacji, reakcji NPC podczas rozmow z nami itp. To wszystko na duzy plus.

Oprawa audiowizualna? Grafika jak na standardy 2014 jest moze nie szkaradna, ale z pewnoscia nie jest to szczyt mozliwosci technicznych. Choc mi sie nawet podoba, jest taka surowa, fajnie wpasowuje sie do tego swiata. Muzyka to wg mnie majstersztyk, IDEALNIE odwzorowuje atmosfere i klimat potapokaliptycznego swiata, czuc taki defetyzm, rdze, zaszczucie... Swietna robota.

Jak na razie jestem wielce zadowolony. Daleko idacych wnioskow na razie nie postawie, trzeba jednak pograc dluzej, choc chyba juz teraz smialo moge powiedziec, ze fanom Falloutow, wszelakiej masci postapo czy milosnikom walk taktycznych gra bedzie sie bardzo podobac smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Czy fabułą i gameplayem to bardziej fallout 1/2 czy tactics? Wiem, że walka w turach chodzi mi o sposób prowadzenia. Bo jak to bardziej schemat - weź misję, wejdź na nową mapkę, zrób misję, wróć do quest givera to trochę posucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliven po kilku godzinach gry wydaje mi się że w bardzo zgrabny sposób połączono fabułę i gameplay zarówno z Fallout 1/2 jak i Fallout Tactics. Szczerze mówiąc przed zagraniem zadawałem sobie dokładnie to samo pytanie co ty ale wygląda na to że jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Wychowałem się na klasycznych Falloutach i tym razem miałem nadzieję, że gra będzie choć odrobinę podobna do dwójki i właśnie tak jest, fabularnie jest całkiem przyzwoicie, chociaż tak naprawdę to jestem nadal na początku gry. Nie spieszę się bo jest co robić. Doposażam i rozwijam drużynę, wchodzę praktycznie wszędzie gdzie się da i czytam tony tekstu smile_prosty.gif. Tactics mimo, że fajny to sprowadzał się właśnie do wyboru misji, uzbrojenia drużyny i taktycznej potyczce. Potem powrót do bazy i w kółko to samo - tylko coraz trudniej. A Wasteland 2 to naprawdę bardzo zgrabne połączenie jednego i drugiego. Bardzo fajnie prowadzona historia okraszona taktycznym systemem walki w... obrzydliwej grafice, która... (jak to ktoś gdzieś napisał) dzięki swojej brzydocie lepiej buduje klimat. Komuś chodziło o to, że dzięki tej brzydocie lepiej można sobie wyobrazić opowiedzianą w grze historię i w zasadzie zgadzam się z tą osobą. Tak funkcjonował u mnie zachwyt nad pierwszymi Falloutami. I mimo, że wolałbym styl Pillars of Eternity, z 2,5D (?) to W2 daje radę. I mimo, że nadal to nie jest w 100% to czego oczekiwałem (niesłusznie oczekiwałem "prawdziwego" Fallouta 3 po tej grze) to jako prawdziwe Wasteland 2 brać w ciemno. Muzyka super, klimat rzeczywiście miażdży jak to ktoś powyżej napisał. Jeśli macie kilkanaście lub możliwe, że nawet kilkadziesiąt wolnych jesiennych wieczorów to nie ma się nad czym zastanawiać. Grać.

P.S.: Wymagania są rozsądne, na moim leciwym już sprzęcie z sygnaturki gra działa na wysokich detalach w 1440x900.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem jakieś 150 zeta za oryginał, a dzięki Steamowi czuję się jakbym piracił. To przez ten sposób instalacji. Gra na wejściu ma u mnie minusa. Nie przekreśla on całej gry, ale z naszymi łączami stary, standardowy sposób instalacji byłby dużo lepszy. Pomyślałem już nad drużyną jaką zrobię: snajper, tank szturmowy, mechanik-energetyk i doktor. Taki skład będzie optymalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Gra ma minus za to że ty masz słaby internet? ocb?

Po zagraniu trochę, wiem jakie skille można sobie odpuścić.

Przed wszystkim - naprawa tosterów, broń do walki z bliska, zaklinanie zwierząt, handlarz, rusznikarz. lizus, zakapior Postaci nie opłaca się robić korzystania więcej jak z jednej broni palnej. Odpuście pistolety, noże, młotki itd. Opłacalne to: snajperki, karabiny, bron energetyczna, ciężkie karabiny, pistolety maszynowe. Ze skilli społecznych to tylko praktycznie się opłaca brać cwaniak, który jest najczęściej użyteczny. Reszta to wywalanie punktów w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma minus za to że ty masz słaby internet? ocb?

Internet mam taki średni. Gra ma minus za sposób instalacji czyli konieczność długiego ściągania przez Steam. Jakiś czas temu określenie "gra mi się ściąga" oznaczało piracenie. Ale sprawdzę samą grę to się wypowiem o jej dalszych plusach i minusach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie klucz RU. I by aktywować, musisz kombinować, by Steam myślał, że nie oszukujesz. Nie polecam, bo w razie wpadki w najlepszym wypadku skasują grę z konta. W najgorszym skończysz z banem.

Poza tym, to dość śliski temat, zalecam nie drążenie go na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy piracenia mam już DAAAAWNO za sobą więc na bank nie będę drążył tematu. Po prostu poczekam aż gra ciut stanieje bo 160 zeta to deczko nie na mój portfel. Dzięki za odpowiedź.

//EDIT

Ale widzę też jakąś za 98zł na region: Europa. Mógłby ktoś to zerknąć? 463084300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kamera to tragedia, chyba z godzine latałem w pierwszym quescie w pobliżu wieży radiowej, by znaleźć te wzmacniaki, które były w jaskinii ukrytej tak, że kamera tego nie pokazywała. Niby można ją obracać, ale kompletnie o tym zapomniałem. No i jak przesuwa się ją, to działa to z takim irytującym, ćwierć sekundowym opóźnieniem, choć gra lata w 50+ klatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 109 zl jest na gry online do kupienia + przesylka czylli wychodzi ok 125 zlotych. Mam juz 13h przegrane i kazdemu kto lubi stare Fallouty lub postapo gra na bank sie spodoba. Minusy sa, ale nie przeszkadzaja znaczaco w rozgrywce - czasem kamera sie nie sprawdza w niektorych lokacjach, polska wersja troche kuleje, brzydka jak na standardy 2014, interfejs kuleje. Po za tym, pewno beda latki. Plusow gra ma duzo wiecej i na pewno zacheca do przejscia jej jeszcze raz by inaczej rozegrac pewne sytuacje. A takowych jest mnostwo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 120 w Saturnie można kupić.

Po 3h gry jestem dalej tak samo zagubiony jak na początku bo mam straszliwe przeczucie, że moja drużyna jest złożona troszkę bezmyślnie i bez pomysłu za co zostanę potem pokarany. No ale pierwsze moje spotkanie z klasycznym falloutem wyglądało identycznie (zresztą jak większością rozbudowanych RPGów). Miła odmiana po wszystkich banalnych grach typu naciskaj klawisz by zaspamować wroga atakiem i wygrać.

Nic mądrego nie napisze bo to etap jarania się grą jak dziecko prezentem pod choinką ale widzę kilka wad:

-Całość niby chodzi mi płynnie ze wszystkim na max, ale mam wrażenie, że jest jakiś lag pomiędzy kliknięciami, a akcją i przesunięciem mapy (to samo dzieje sie na minimalnych więc to nie wina spadku fpsów)

-Przy tworzeniu postaci nie obraziłbym się za podzielenie umiejętności na dwa ekrany bo poczułem się przytłoczony, nie lubię jak jest wszystko tak poupychane.

-Postaci są paskudne jak w Oblivionie ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...