Skocz do zawartości

Rozwiązany: Niezwykle wysoka temperatura procesora.


Dedexus

Polecane posty

Twardszy od Chucka Norrisa nie jestem, ale do sprawdzenia radiatora (jak już mówiłem) muszę zdjąć cooler. Teraz takie moje pytanie, mogę bezproblemowo zdjąć ten cooler od intela (i go następnie nałożyć) bez zmiany pasty? Bo ogólnie, to nie wiem, czy przy zdejmowaniu coolera nie powinno się od razu cały system chłodzenia "przetrzepać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czy uda się zdjąć sam wiatrak (może być z tym mały problem). Nie ma problemu ze zdjęciem całego coolera (wtedy będę miał dostęp do radiatorów) jednak to się wiąże z wymianą pasty. Musze dokładnie przyjrzeć się gwarancji (czy, aby na pewno wymiana pasty nie powoduje utratę gwarancji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na temat, raczej w niej nie znajdziesz, ponieważ - w Twoim przypadku - w ogóle nie wolno rozkręcać kompa, więc chyba nikt nie będzie uwzględniał tego, iż ktoś zechce kantować. xD

Problemem jest to, czy się skapują, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem komputer z serwisu. Gwarancję przyjęli. Rozkręcili go i bardzo dokładnie przeczyścili sprężonym powietrzem (głównie miejsca do których nie miałem dostępu, z powodu blokady plomby. Jest wyraźna poprawa. Temperatury spadły, a chłodzenie utrzymuje je w miarę normalnym poziomie (70 stopni maks podczas 100% zużycia procesora). Nie jest jednak idealnie, temperatury mogły by być ciut niższe (widać to przy dłuższym obciążeniu procesora, odbija się to lekko na wydajności). Wiem chociaż jednak, że to po prostu za słabe chłodzenie. Zastanawiam się nad wymianą coolera (ten BOX'owy nie jest za dobry) i dodaniu kilku wentylatorów. Dobrze jednak, że wysoka temperatura byłą spowodowana tylko niedrożnym obiegiem. Gorzej by było gdyby faktycznie nie było dobrego przewodnictwa między rdzeniem, a obudową lub procesor byłby wadliwy (chociaż, szczerze powiedziawszy nie słyszałem nigdy jeszcze o uszkodzeniu procesora polegającym na nadmiernym się grzaniu jego). Wszystkim udzielającym się w tym temacie serdecznie dziękuje za pomoc ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...