Skocz do zawartości

Co bym zmienił w CDA? cz. II


Pzkw VIb

Polecane posty

No to i ja wrzucę swoje "trzy grosze" :D.

A moje propozycje to:

1. Według mnie CDA mogłoby mieć chociaż kilka stron więcej nawet jakby miały to być same reklamy. Mi tam one nie przeszkadzają a dzięki temu można by dodać 1 płytkę DVD więcej.

2. W stopce redakcyjnej mogłyby być podane ksywki redaktorów,np. Jerzy "MacAbra" Poprawa itp.

Nad jakimiś zmianami jeszcze pomyślę... Pamiętałem ich więcej, lecz nagle dopadło mnie zapomnienie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Galu, co do drugiego punktu się zgadzam i go całkowicie popieram. Mimo, że znam imiona prawie wszystkich recenzentów. A co do reklam... Zupełnie nie wiem dlaczego tak one wszystkim przeszkadzają. Co wy wogóle macie do Insidera???? Ja go traktuję jago drugie czasopismo, niemal każdego mam gdzieś schowanego na półce. :P

Aha. Ktoś tam jescze coś pisał o fragmentach recenzji i ocenach przy pełniakach. Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem... a wii-fit to już dodają do pc? no nie wiedziałem... jak ta technologia idzie do przodu....człowiek idzie spać pod namiotem i budzi sie rano w willi z basenem... o ile się nie mylę (a się raczej nie myle0 to nad jego recką był napis odmienne stany świadomości/grywalności (nie jestem pewny)... czyli chyba jednak konsole. ale oczywiście mogę się mylić. a co do zmian i ich zapowiadania sie to nie wiemy czy zostanie 2 strony, czy 4, a może dorzuca gratis jeszcze kilka...

Co do CormaCa to i owszem. wolę przeczytać recenzję dobrej gry na pc (kto wie może dorobię się kiedyś lepszego pc) niż świednej gry na konsole. a czemu to? policzmy... radzący sobie komputer z taką grą będzie mnie kosztować mniej niż zakup konsoli i gry do niej. czemu? bo komponenty z dnia na dzień TANIEJĄ a gry zresztą tez... a konsole praktycznie cenowo stoją w miejscu (wiem, przesadzam ale prawie tak jest) i gry na nie też sa niebagatelnie drogie (249 za gta VI... na pc pewnie będzie kosztować ze 100 a po pewnym czasie dadza w jakieś taniej serii za 50). co dalej? na kompie za te 249 mogę kupić tak na oko ze 3 dobre gry a na konsole 1. więc to MI się zwyczajnie nie opłaca. pewnie. konsole się tak nie zacinają, nie trzeba updatować sterów, itp. ale niech ktoś napisze prace maturalna na konsoli??? jest tu ktoś taki? nie ma? dziwne... może dlatego że konsole to sprzęt DO GRANIA a komputer to (kombajn) sprzęt do wszystkiego... ale jak już mówiłem mogę się mylić.

Nie ważne że komputery tanieją, gdyż przecież gry gonią za nowymi technologiami nieustannie i tak Kowalski, który kupi dziś PC-ta do Crysisa na średnich detalach, to za dwa-trzy lata GTA V będzie oglądał w pokazie slajdów (jak to celnie ujął enki przy mini-recce Grid'a). A konsole. PS2 ciągnie tak już z 7 lat i nadal gry są na nim wydawane, a PC-eta trzeba było przez ten czas wymieniać z 2-3 razy. I tak X360 czy PS3 ok.2 razy tańsze są jeszcze bardziej żywotne od Piecyka.

To może wkurzać, ale taka jest prawda. Aha od premiery xbox staniał coś o 600zł a ps nawet 1000zł.

Co do wcześniejszych tematów to ja bym się nawet ucieszył na 10 stron recki nowego GTA. Przecież dostaliśmy recenzje gry, która dostała 10/10 na 2 stronach. A tyle stron dostał np. Warriors Orochi +6/10. Tyle krzyku o nic.

Przy tym wszystkim muszę się w jednym aspekcie zgodzić, cena gier wk...urza, no ale cóż zawsze można coś znaleźć na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem... a wii-fit to już dodają do pc? no nie wiedziałem... jak ta technologia idzie do przodu....człowiek idzie spać pod namiotem i budzi sie rano w willi z basenem... o ile się nie mylę (a się raczej nie myle0 to nad jego recką był napis odmienne stany świadomości/grywalności (nie jestem pewny)... czyli chyba jednak konsole. ale oczywiście mogę się mylić. a co do zmian i ich zapowiadania sie to nie wiemy czy zostanie 2 strony, czy 4, a może dorzuca gratis jeszcze kilka...

Faktycznie to też była część konsol, nie zauważyłem tego inna sprawa, że to nowa technologia i przede wszystkim dlatego o tym napisali.

Co do CormaCa to i owszem. wolę przeczytać recenzję dobrej gry na pc (kto wie może dorobię się kiedyś lepszego pc) niż świednej gry na konsole. a czemu to? policzmy... radzący sobie komputer z taką grą będzie mnie kosztować mniej niż zakup konsoli i gry do niej. czemu? bo komponenty z dnia na dzień TANIEJĄ a gry zresztą tez... a konsole praktycznie cenowo stoją w miejscu (wiem, przesadzam ale prawie tak jest) i gry na nie też sa niebagatelnie drogie (249 za gta VI... na pc pewnie będzie kosztować ze 100 a po pewnym czasie dadza w jakieś taniej serii za 50). co dalej? na kompie za te 249 mogę kupić tak na oko ze 3 dobre gry a na konsole 1. więc to MI się zwyczajnie nie opłaca. pewnie. konsole się tak nie zacinają, nie trzeba updatować sterów, itp. ale niech ktoś napisze prace maturalna na konsoli??? jest tu ktoś taki? nie ma? dziwne... może dlatego że konsole to sprzęt DO GRANIA a komputer to (kombajn) sprzęt do wszystkiego... ale jak już mówiłem mogę się mylić.

Co do ceny komputera to zależy. Jeżeli do zakupu konsoli doliczasz też, zakup telewizora HD (co nie jest 100% konieczne więc czasem można to odpuścić) to faktycznie komputer kupisz o pareset złotych taniej. Jeżeli jednak liczymy samą konsolę to nie wiem jak się trzeba gimnastykować, żeby za 1400 złotych kupić komputer pod dzisiejsze gry i kilka przyszłych za powiedzmy 2 lata. Co do tego pisania, na konsoli można już przeglądać internet, pisać posty na forach itp. a jak ktoś nie ma co robić z kasą (bo to dla mnie totalna głupota) to może kupić klawiaturę i napisze taką pracę magisterską na konsoli :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galu, co do drugiego punktu się zgadzam i go całkowicie popieram. Mimo, że znam imiona prawie wszystkich recenzentów. A co do reklam... Zupełnie nie wiem dlaczego tak one wszystkim przeszkadzają. Co wy wogóle macie do Insidera???? Ja go traktuję jago drugie czasopismo, niemal każdego mam gdzieś schowanego na półce. :P

Aha. Ktoś tam jescze coś pisał o fragmentach recenzji i ocenach przy pełniakach. Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. ;/

Nie wiem czy odnośnie 1 punktu ty mnie źle zrozumiałeś czy ja Ciebie :D. Mi właśnie reklamy ani trochę nie przeszkadzają, a przecież także dzięki nim CDA jest tańsze... Na DVD 9 po dodaniu niezłych pełniaków nic prawie się nie mieści, a jakby do CDA dodać parę stron nawet samych reklam to bez podnoszenia ceny można by dodać jeszcze jedną płytkę DVD, na której były by demka, więcej modów, gier freeware, trailerów itd. Ludzie narzekają na te całe reklamy, a ja je na przykład lubię :D (często dowiaduję się z nich o promocjach gier itp.). Do CDA możecie nawet dawać te maszynki do golenia (przy okazji po dokupieniu żelu do golenia miałem już prezent na dzień ojca :D ). I nie zważajcie na tych co jojczą, że za dużo reklam.

Jeszcze jedna rzecz, którą bym zmienił (może nie dotyczy to bezpośrednio CDA). Czytelnicy! Zanim wyślecie jakiś list do AR to przeczytajcie go kilka razy i przemyślcie to co napisaliście. Praktycznie w każdym numerze są takie listy, które jak je czytam to mnie krew zalewa!

No to by było na razie tyle :P .

edit: I bym zapomniał. Ja też wiem jak prawie wszyscy redaktorzy się nazywają, ale to mogłoby się przydać nowym czytelnikom. Łatwiej się wtedy zżyć z CDA :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Według mnie CDA mogłoby mieć chociaż kilka stron więcej nawet jakby miały to być same reklamy. Mi tam one nie przeszkadzają a dzięki temu można by dodać 1 płytkę DVD więcej.

I ciekawe, co bysmy na te druga plyte wrzucali... To juz nie te czasy, kiedy co miesiac pojawialo sie kilkanascie demek swiezych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe, co bysmy na te druga plyte wrzucali... To juz nie te czasy, kiedy co miesiac pojawialo sie kilkanascie demek swiezych gier.

Ok. Może jednak to był zły pomysł... przepraszam. Ale zamiast płytki moglibyście dołączyć do CDA jakieś gadżety, np. kiedyś dawaliście takie mini "poradniki" do gier (np. do Gothica 3). Według mnie to był naprawdę dobry pomysł i nie wiem czemu przestały się pojawiać. Ale to jest tylko moja opinia. Z góry przepraszam...

Nie no, bez przesady z tym przepraszaniem, ze zyjesz :) - CormaC

A jakoś mnie tak wzięło... Zawsze jak widzę pana avatar to wydaje mi się, że pan mówi zdenerwowany :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość, że w którymś z numerów CDAction pojawi się gra Knights of the Old Republic lub jej kontynuacja? Może pytanie odbiega po trosze treścią od tematu, ale postanowiłem, że nie będę zakładał nowego wątku specjalnie dla jednego zapytanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość, że w którymś z numerów CDAction pojawi się gra Knights of the Old Republic lub jej kontynuacja? Może pytanie odbiega po trosze treścią od tematu, ale postanowiłem, że nie będę zakładał nowego wątku specjalnie dla jednego zapytanka.

LucaArts nie sprzedaje swoich gier czasopismom, poza tym nie odpowiadamy na pytania o pelniaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował taką zmianę: otóż rovicie gameplaye z pełnych wersji, które recenzujecie. Czy moglibyście umieszzczać filmy ze starszych gier jako receznje typu gry wiecznie żywe, bo w CDA nie zawsze znajduję się miejsce na ten dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej z treści pozostałych postów w tym temacie.

Rzuć konkretnym cytatem, bo dyskusję śledzę i jakoś nie zauważyłem.

ekhem... a wii-fit to już dodają do pc?

>>>Niewykluczone że będą - jest już projekt kontrolera na wzór wiilota więc i "wagę" też może dodadzą.

Co do CormaCa to i owszem. wolę przeczytać recenzję dobrej gry na pc (kto wie może dorobię się kiedyś lepszego pc) niż świednej gry na konsole.

>>>To nie kwestia opłacalności. Jeśli by tak na wszytko patrzeć to po co w CDA arty o historii gier czy ich twórców? Kogo obchodzą jakieś pongi czy kongi? Rzecz jednak w tym by być dobrze poinformowanym. Choćby po to jak już pisałem byś wiedział jakich argumentów użyć by przekonywać że nie warto pisać o konsolach.

ale niech ktoś napisze prace maturalna na konsoli???

>>>Na PS3 się da - ale podobnie możesz argumentować że komputer jest niepotrzebny bo maturę z matematyki szybciej na kalkulatorze policzysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo bym chciał rozszerzyć 'LOL'

Nie tylko LoL, ale tez całe AR! Co prawda nigdy listów nie wysyłam, bo chyba za mało w siebie wierzę, że uda mi się coś sensownego sklecić, a co dopiero, że napisać coś tak mądrego, żeby Smugg to umieścił ;). Ale czytanie jego komentarzy opływających w ironię i satyryczność po prostu powala :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają na te całe reklamy, a ja je na przykład lubię :D (często dowiaduję się z nich o promocjach gier itp.).(...). I nie zważajcie na tych co jojczą, że za dużo reklam.

Zgadzam się całkowicie z Galem. Lubię reklamy. Jeżeli pismo jest tańsze za kilka reklam, to należy im za to podziękować. A nie psioczyć na nie. Ja nie raz dowiadywałem z reklam w cda o promocjach gier. To dzięki nim kupiłem antologię Unreal'a, Fable'a. I z reklamy dowiedziałem się co to jest Shakugan No Shana, za co jestem bardzo wdzięczny. :lol:

A do cda może bym dodał tylko tyle, by w opisie covera dorzucić oznaczenie PEGI przy opisie danej gry . Jeżeli takowe jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Insidera traktuję jak osobne pismo i się mocno zawiodłem że nie zobaczyłem go w tym numerze... ;/

rację masz, panie. w "Insajderze", obok reklamy tytułów wydawanych przez CDP, jest miejsce również na relacje i fotoreportaże z różnych imprez (np z pokazu gry Wiedźmin dla zagranicznej prasy, czy ostatnio wyprawy na bezludną wyspę przy okazji premiery Lost), a te można, a nawet warto przeczytać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...