Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

Te obrazy są po prostu brzydkie. Takie jest ich jedyne działanie.

Widać że tym portalom naprawde skończyły się tematy do pisania... za tydzien będzie artykuł o paprykarzu pandory, który jest sprzedawany pod nazwą "paprykarz szczeciński", i służy pozaziemskiej cywilizacji do zapladniania mózgów mieszkańców ziemi, by przejąc nad nimi kontrolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu zaznaczam że to pytanie mogło się wielokrotnie pojawiać w tym temacie ale to mój pierwszy post w tym dziale. Chciałem się zapytać co sądzicie o pogłoskach na temat tego że okultyzm, wróżki, czytanie księgi szatana mają wpływ na opętanie człowieka ? Ja sądzę że jeżeli ktoś wierzy w Boga to nie musi się obawiać opętania nie myślę tutaj o chodzeniu codziennym do kościoła ale o normalnym przeciętnym katoliku który chce żyć "dobrze". Natomiast jeżeli ktoś sobie robi żarty z Boga obraża inne religie i mówi że jest satanistą a wcale nim nie jest (częsty przypadek) no to chyba taka osoba nie po prostu osobowości. A jeżeli ktoś sobie uświadamia to że jest szatan to bez problemu może sobie uprawiać okultyzm lub inne praktyki. To moje zdanie. Jakie jest wasze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierze się wam, że po przeczytaniu II części Dziadów (A byłem w tedy dość młody) naszła mnie chętka na podobny rytuał. :D

Pytanie nasuwa się jedno; Po co? Po co przywoływać Ci duchy? Po co czytać księgi szatana? To nie działa na zasadzie; Wierzę w Boga to nic mi się nie stanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w UFO i różne tego typu sprawy, ale w coś takiego jak wywoływanie duchów uwierzyć nie potrafię. Dla mnie jest to zwykłe oszustwo. Bo niby jak ludzie mogą się kontaktowac z tamtym swiatem? Potrafię zrozumieć coś takiego jak spotkania ze zmarłymi, ale nie w to iż da się ich wywołać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierze się wam, że po przeczytaniu II części Dziadów (A byłem w tedy dość młody) naszła mnie chętka na podobny rytuał. :D

to powiem Ci, ze w gimnazjum, gdy omawialismy Dziadow, zorganizowalismy sobie z polonistka (pozdrowienia dla pani Gasiorek!) taki seans spirytystyczny - oczywiscie dokladnie tak, jak to w ksiazce jest podane. do tego dla lepszego klimatu zrobilismy to w podziemiach szkoly :D. niestety nie poskutkowalo, nie spotkailismy duchow, nic tez pozniej nie nawiedzalo naszej szkoly. slowem - lipa :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w UFO i różne tego typu sprawy, ale w coś takiego jak wywoływanie duchów uwierzyć nie potrafię.

A ja w UFO nie wierzę, bo jest coś takiego jak szczególna teoria względności, w dodatku DOŚWIADCZALNIE udowodniona, która to uniemozliwia tak dalekie podróze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diego666

Skończmy na razie temat podróży pod świetlnych, bo jak wiadomo nie da się przekonać Lorda że to nie żadna bzdura, jak i Lord nie przekona nas że to bzdura.

http://www.drugadroga.com/blog/archiwa/200...yc-twoje-zycie/

Oto cała prawda o satanizmie (a właściwie jego 2 odmianach). Po przeczytaniu tego tekstu okaże się że tak naprawdę prawie każdy z nas jest w części satanistą, niezależnie od wiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w UFO nie wierzę, bo jest coś takiego jak szczególna teoria względności, w dodatku DOŚWIADCZALNIE udowodniona, która to uniemozliwia tak dalekie podróze.

E tam. ;] Mam do ciebie tylko takie małe pytanie. Widać, że jesteś 'mocny w wierze' i uparcie obstajesz przy swoim (tak samo jak ja zresztą, z tym że ja twierdzę zgoła co innego), ale czy dopuszczasz choć nikły procent prawdopodobieństwa, że podróże międzygalaktyczne są jednak możliwe? Czy też jesteś w 100% pewien, że to wszystko jest jedną wielką ściemą? Ot, ciekaw żem po prostu.

Ja tam dalej żyję w przekonaniu, że gdzieś tam hen w kosmosie, istnieje cywilizacja o niewyobrażalnym dla ludzi stopniu rozwoju technologii. Nie potwierdzają tego żadne badania, ale mimo wszystko głęboko w to wierzę. Z prostego powodu: wszechświat jest spory. Pozatym kto powiedział, że wszechświat jest tylko jeden? ;]

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież świadkowie, porwani oraz cały ten cyrk ze strony rządu amerykańskiego mający na celu zatajenie istnienia UFO. Zresztą tak jak wspominał 47 - wszechświat jest ogromny. I nie wierzę, aby tylko na naszej planecie rozwinęło się życie.

Ostatnio w "Nowym Świecie" (grudniowym czy tam listopadowym) pisało, iż nawet Watykan nie przekreśla istnienia kosmitów: "Możliwe jest życie poza Ziemią istot bardziej inteligentnych od ludzi".

Edytowano przez Spooky Albert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria względności została wymyślona przez człowieka ;)

Poza tym sceptycy UFO będą mówić swoje a zwolennicy swoje. Poza tym ostatnio na Marsie dokonano odkryć które zwiększają prawdopodobieństwo istnienia życia na Czerwonej Planecie. Zapewne fakt istnienia UFO byłby niezwykle doniosły i miał dalekosiężne skutki, ale ciężko mnie to sobie wyobrazić jednak nie byłbym całkowicie negatywnie nastawiony do życia pozaziemskiego i samych incydentów UFO na Ziemi. Żartobliwie można dodać cytat, jeśli mnie pamięć nie myli Einstaina (cytat z pamięci, fix me jeśli źle przytoczyłem): "Jaki jest dowód na istnienie inteligentnej, pozaziemskiej cywilizacji? To że się jeszcze z nami nie skontaktowali" xP O niektórych przypadkach spotkania z NOL pisze Wikipedia. Ciekawe są strony całkowicie poświęcone UFO i zjawiskom paranormalnym. Poza tym, koronną cegiełkę do fundamentu zwolenników UFO jest Strefa 51 (tyle legend i opowieści wokół niej obrosło, że starczyło by na kilka tomów).

*) UFO - opis na Wiki

*) Nalot na Zachodnie Wybrzeże - ciekawe wydarzenie

*) UFO Online - kilka ciekawych filmów.

Co do 3 linku - jak macie wolny czas polecam obejrzeć :) Ciekawe rzeczy mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Teoria względności została wymyślona przez człowieka

i tym razem zacytuje samego siebie:

w dodatku DOŚWIADCZALNIE udowodniona

Lektura ze zrozumieniem?

Może i została "wymyślona", ale jest prawdziwa. Jest to potwierdzone eksperymentalnie.

Jak? Otóz mezony mają bardzo krótki czas życia, zbyt krótki, by dało sie je dość dokładnie przebadać. Oczywiście jak mówię "krótki" to mam na myśli o wieeelee mniej niż kilka setnych mikrosekundy.

Przy rozpędzeniu ich do prędkości v=0,9995 c ich okres życia wydłuża się stukrotnie - dla naszego układu odniesienia.

Zgadza się to zupelnie ze wzorami na transformację zapropowanymi przez Lorentza (odnośnie teorii względności).

Lorentz kiedyś napisał sobie te wzorki, a od kilku(dziesięciu? nastu?) lat fizycy są w stanie doświadczalnie się przekonać, że te wzory są prawdziwe.

Są przecież świadkowie, porwani oraz cały ten cyrk ze strony rządu amerykańskiego mający na celu zatajenie istnienia UFO.

Wierz mi, gdyby rząd USA nie chciał żebys się dowiedział o UFO, to bys o nim nigdy nie usłyszał. A jeśli byś jakimś cudem usłyszał, to byś nie dożył następnego dnia.

Juz kiedyś pisałem że dawno udowodniono, że to całe UFO to jedna wielka maskarada służąca odwróceniu uwagi od testów satelit i samolotów szpiegowskich w czasie zimnej wojny. Osoby które to wymyśliły, zapewne nie posiadają się ze śmiechu na mysl o ludziach, którzy uwierzyli w ten przekręt.

A osoby które ponoc zostały porwane? Zwykłe kłamstwo, służące zwróceniu na siebie uwagi. Ludzie mają to do siebie że lubią zwracać sobą uwagę. Dlatego np znajduja się popaprańcy w takich programach jak Jerry Springer, którzy z dumą chwalą się z faktu sypiania z wlasną matką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura ze zrozumieniem?

Większy luz i mniejsze ciśnienie na ten temat? :)

W jakich warunkach doświadczenie zostało przeprowadzone? Bynajmniej nie podważam tej teorii (jestem małym śmiertelnikiem, żeby się za to zabierać; poza tym - nie na mój nieścisły umysł), ale chcę się dowiedzieć, bo w opisie na Wiki (fakt, ludzie mogą stwierdzić, że rzeczywiście "żetelne" źródło) wśród wielu skomplikowanych wyrazów ciężko mi znaleźć to doświadczenie (czyli jego opis). Chyba, że zawiera się ono we wzorze. Poza tym - OK, bo widzę, że ciśniesz w dyskusji każdego nie-sceptyka UFO się nie odzywam tylko na koniec dodam, że jest jakaś możliwość hipotetyczna, że obca cywilizacja rozwinęła technologię w takim stopniu, że nie podlega tej teorii. Przynajmniej tak sobie myślę. A naukowcy i sceptycy twardo stąpają do ziemi (i jest OK i nic do tego nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to, że hipotetyczne UFO nie może podróżować do nas od razu znaczy, że nie istnieje? Ten wzór nie podważa istnienia obcej cywilizacji. Poza tym należy zwrócić uwagę na fakt, że podróż w czasie czyli takim 4 wymiarze nie została zanegowana przez żaden potwierdzony w 100% wzór. Czyli sumując UFO może istnieć, nie może się do nas dostać konwencjonalnymi metodami ale być może potrafi naginać wymiary do swoich celów. My widzimy i myślimy o trzech wymiarach taka mrówka o dwóch to może obcy o czterech? Czy też pięciu? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pisałem że dawno udowodniono, że to całe UFO to jedna wielka maskarada służąca odwróceniu uwagi od testów satelit i samolotów szpiegowskich w czasie zimnej wojny. Osoby które to wymyśliły, zapewne nie posiadają się ze śmiechu na mysl o ludziach, którzy uwierzyli w ten przekręt.

UFO było widoczne także w średniowieczu. Poza tym gdyby to miało odwrócić czyjąs uwagę statki kosmicznie nie pojawiałyby się w innych krajach (a pojawiały się, chocby w Polsce).

A osoby które ponoc zostały porwane? Zwykłe kłamstwo, służące zwróceniu na siebie uwagi. Ludzie mają to do siebie że lubią zwracać sobą uwagę. Dlatego np znajduja się popaprańcy w takich programach jak Jerry Springer, którzy z dumą chwalą się z faktu sypiania z wlasną matką.

Oczywiście, są osoby, które zwyczajnie to zmyśliły, by (tak jak zresztą piszesz) zwrócić na siebie uwagę. Jednakże bardzo podobne relacje porwanych, a niekiedy ich "śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach" powodują to iż można wysunąc taką, a nie inną teorię na temat istnienia istot pozaziemskich

Edytowano przez Spooky Albert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzór nie podważa istnienia obcej cywilizacji. Poza tym należy zwrócić uwagę na fakt, że podróż w czasie czyli takim 4 wymiarze nie została zanegowana przez żaden potwierdzony w 100% wzór.

Została zanegowana absolutnie. Czas jest wartością, której nie da się cofnąć. Gadam i gadam o tej teorii względności, ale jakoś nikt nie słyszy tego co mówię. Podczas poruszania sie z prędkościa podświetlną dochodzi do tzw względnej dylatacji czasu (paradoks bliźniąt), a w sytuacji osiągnięcia tej prędkości światła (absolutnie nieprzekraczalnej - również potwierdzone jedną z transformacji Lorentza. Mało tego, nie dośc że nieprzekraczalnej, to jeszcze nieosiągalnej - na skutek relatywistycznego przyrostu masy ciało poruszające się z prędkością światła ważyłoby... nieskończoność kilogramow. Żadne ciało posiadające masę spoczynkową nie może osiągnąc prędkości światła, bo do tego potrzeba nieskończonych ilości energii) czas zatrzymuje się całkowicie. Nie można go cofnąć w żadnym wypadku, przyspieszyć również. Można go jedynie spowolnić, ale tylko przy rozpędzaniu cząstek elementarnych. Nawet głupie ziarnko piasku już może powodować problemy.

A co do eksperymentu - to nie był jeden eksperyment, doświadczenia są prowadzone cały czas. Polecam zapoznanie się z wiedzą na temat kolidera hadronów i ogólnie akceleratorów cząstek.

Ba, nawet polscy fizycy maja się udać do Genewy w celu naprawy wlasnie pewnego kolidera (zderzacza) hadronów.

Nawet bez doświadczeń widac prawidłowość tych teorii. W atmosferze ponad nami znajdują się i robią spore szkody wspomniane przeze mnie mezony, które żyją przecież tak krótko, a jednak są w stanie porzadnie namieszać przed swoim zaniknięciem. Dzieje się to właśnie na skutek dylatacji czasu, która wynika z prędkości, którymi się poruszają.

Ja was ludzie nie pojmuję - o UFO wiecie wszystko, bezwzględnie wierzycie portalom paranienormalni.com a nie potraficie na to spojrzeć od strony naukowej. Chwila lektury i bańka marzeń o kontaktach z obcymi cywilizacjami pęknie.

Może sobie kaszankowo-zielone ludki zyją miliony lat świetlnych od nas, ale my nigdy ich nie spotkamy, i koniec.

Obojętnie jak doskonałej technologii by nie posiadali, nie są w stanie obejść udowodnionych juz praw fizyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was ludzie nie pojmuję - o UFO wiecie wszystko, bezwzględnie wierzycie portalom paranienormalni.com a nie potraficie na to spojrzeć od strony naukowej.

OT, ale powiedzieć to muszę - nieuzasadniona i nie poparta dowodami generalizacja. Jak patrzę nikt z nas nie powiedział, że BEZWZGLĘDNIE wierzymy (czyli nie widzieliśmy na własne oczy - bo w sieci od cholery jest zdjęć i filmów - a mamy przekonanie o istnieniu UFO) tylko żywimy nadzieję, że jednak kontakt z cywilizacją pozaziemską nastąpi.

"Czas jest wartością, której nie da się cofnąć" - OK, podróż w czasie to złe określenie. Nie da się go cofać, a co jeśli obcy mieli technologię która wybije ich do takiej prędkości że czas DLA NICH w stosunku do Ziemi się zatrzyma lub będzie "biegł" bardzo powoli? Ludzka nauka również coś takiego neguje? Czyli zakrzywienie czasoprzestrzeni w skokach nad przestrzennych. I nie odpowiadaj w stylu, że naoglądałem się za dużo filmów s-f. Widać, że masz wiedzę to się pytam odpowiedniej persony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może istnieją jeszcze jakieś prawa, o których nie wiemy, umożliwiające podróżowanie z prędkością światła? No ale dobra, załóżmy, że faktycznie się nie da, bo coś tam. Natomiast wydaje mi się, że owa teoria względności wspomina coś o zaginaniu czasoprzestrzeni? Nie da się tego jakoś wykorzystać w celu skrócenia długości między dwoma punktami? Naprawdę próbowałem coś w internecie znaleźć na ten temat, ale albo natrafiałem na gdybynia takich ludzi, jak ja, albo na jakieś naukowe wywody, z których NIC nie zrozumiałem. Na przykład za pomocą wikipedii chciałem ustalić czym są te nieszczęsne mezony... Nawet mistrz w czytaniu ze zrozumieniem, nie mający pojęcia o fizyce, miałby problemy ze zrozumieniem tego zlepku trudnych słów. ;]

Tak czy owak: załóżmy Lordzie, że obcy faktycznie mogą dostać się do nas bez problemu, za pomocą swoich śmiesznych spodeczków. Czy fizyka na chwilę obecną byłaby w stanie ustalić jak to jest możliwe? Może istnieją jakieś 'rezerwowe' teorie, uwzględniające taką możliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się go cofać, a co jeśli obcy mieli technologię która wybije ich do takiej prędkości że czas DLA NICH w stosunku do Ziemi się zatrzyma lub będzie "biegł" bardzo powoli?

No to przecież napisałem, ze taka technologia jest niemożliwa, bo do rozpedzenia ciała które posiada masę spoczynkową do prędkości światła potrzeba nieskończonej ilości energii. Takie ciało również posiada nieskonczoną masę. I jak mówię nieskończone, to nie mam na myśli "duuuużo" tylko NIESKOŃCZONEJ. Po prostu nieosiągalnej.

I to działa tak, że powiedzmy będąc od nas w odległości 15 milionów lat świetlnych, jesli osiągną ta nieszczęsną prędkośc światła (co jest niemozliwe), to dla nich czas się zatrzyma, a w momencie dotarcia na ziemię okaże się ze minęło 15 milionów lat. Cel podrózy może już dawno nie istnieć, dlatego nie sądzę żeby istoty podobno inteligentniejsze od nas podejmowały takie głupie ryzyko. No i mało tego, w czasie tych 15 milionów lat nawet ich cywilizacja może przestać istnieć. Nie, na pewno jest to niemożliwe, a nawet jeśli, to nikt o zdrowych zmysłach nie podjąłby się takiej podrózy.

47 - ja nie słyszałem o takich teoriach. Przynajmniej jeśli chodzi o fizykę, bo "strefa 11" zapewne ma na ten temat inne zdanie.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc podróże w czasie miałem na myśli nie cofanie czasu a "spowolnienie" go bądź też naginanie czasoprzestrzeni. To nie zostało zanegowane. Dajmy taki prościutki przykład. Mrówki chodzą po dywan od pkt. A do pkt. B gdzie znajduje się cukier. Kiedy wybrzuszymy dywan droga mrówki się skróci. Ona jednak nie zauważy żadnej różnicy ponieważ żyje w dwu wymiarowym świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób tak w prawdziwym świecie, żeby skrócić sobie drogę powiedzmy z Polski do Niemczech. I co? Działa? A moze to po prostu Science-Fiction? I mrówka NIE zyje w dwuwymiarowym swiecie.

Ale zresztą, nudzi mnie ta dyskusja. Niektórzy nie dadzą się przekonac. Ja sypie przykładami naukowymi, a w zamian dostaję dwuwymiarowe mrówki na dywanie.

Proponuję zakonczyć dyskusję. Za jakiś czas zobaczymy po prostu, kto miał rację.

PS: nie zdziwcie się, jeśli tego sposobu "naginania czasoprzestrzeni" nikt nie wynajdzie aż do waszej śmierci. I do śmierci waszych dzieci. I dzieci ich dzieci. I ogólnie wyginięcia ludzkości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Lordzie o co te nerwy?

Próbuję poważniej podejść do tematu. Ja wiem, że dla ciebie może być czymś oczywiście oczywistym, że tego czy owego nie da się zrobić ale tak samo myślano parę set lat temu np. o teorii heliocentrycznej.

Prawdopodobnie nikomu nie uda się zagiąć czasoprzestrzeni w ciągu najbliższych paru tysięcy lat. Ale chodzi o to, że patrząc przez pryzmat praw fizyki nie zostało to zanegowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, są osoby, które zwyczajnie to zmyśliły, by (tak jak zresztą piszesz) zwrócić na siebie uwagę. Jednakże bardzo podobne relacje porwanych, a niekiedy ich "śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach" powodują to iż można wysunąc taką, a nie inną teorię na temat istnienia istot pozaziemskich

Jak widzę argument, że podobieństwo relacji "porwanych" jest bardzo duże (a w związku z tym obcy przylatują do nas na herbatkę), to mnie krew zalewa. Wystarczy włączyć byle które discovery, national geographic czy czasem nawet TVP, żeby obejrzeć i posłuchać relacji "porwanych". A więc co za problem powtórzyć to, co się widziało w telewizji? I wcale nie trzeba zostać "porwanym" :D

Edytowano przez DarkCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...