Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

@Up

Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale w tym co napisałeś zaprzeczasz sam sobie. " A po drugie nie uwierzę w coś czego nie zobaczę na własne oczy"...A potem "Chociaż różne dziwy dzieją się z całą pewnością". Więc to tak trochę nie do końca z tym jak nie zobaczę to nie uwierzę. Ja jestem osobą, która wierzy w duchy i w istnienie cywilizacji( o ile można to tak nazwać) pozaziemskiej.

A tak na marginesie nie wszystko to co przeczytacie w internecie jest prawdą. 99%, a może i 100% to kłamstwa. Ja nigdy nie czytałem o UFO itp. w internecie. Czytałem za to wiele książek poświęconych tej tematyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale w tym co napisałeś zaprzeczasz sam sobie. " A po drugie nie uwierzę w coś czego nie zobaczę na własne oczy"...A potem "Chociaż różne dziwy dzieją się z całą pewnością". Więc to tak trochę nie do końca z tym jak nie zobaczę to nie uwierzę. Ja jestem osobą, która wierzy w duchy i w istnienie cywilizacji( o ile można to tak nazwać) pozaziemskiej.

sadzi ze cos sie dzieje, co wykracza poza typowe pojmowanie swiata, aczkolwiek przekona sie na 100% poki tego nie zobaczy? ;p mozna sie czepic na sile niby, ale specjalnie alogiczne to nie jest

net to smietnik informacji, sory ale nie uwierze w szwendajace sie po youtube nagrania z tajnej bazy obcych okraszone linkiem do tekstu ktory z 100% dokladnoscia wymienia ile jest kamer, tajnych wyjsc, pracownikow i jak wielkiego ma ich szef ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W żadne UFo nie wierzę,a tym bardziej w nie wyjaśnione zjawiska paranormalne.Jedynie moje sny się sprawdzają i tylko w nie wierzę. No ,chyba,że takie UFO wyląduje przede mną,wtedy jestem skłonny uwierzyć. Chociaż kiedyś czytałem,o rolniku,ktory zobaczył na swoim polu dziwne kręgi,stwierdził,że to nic tylko UFO wylądowało na jego polu.Sprawa była nawet dość głośna,a jak się okazało,młodzi faceci chcieli wypróbować swoje nowe terenowe auto i pole rolnika wybrali jako teren do szaleńczej jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zgadzam się z Tobą na taki temat i na wiele innych, niestety nie znajdziemy prawdziwych informacji. Sam nie wiem po co ludzie zamieszczają fałszywe informację?

tak zwane creepepasty. zresztą pomyśl jaka to zabawa, zamieszczasz informacje o masonach chcących opanować świat, dodajesz pare pseudonaukowych 'dowodów' i masz kupe radochy widząc jaką burzę rozpętałeś i obserwując posty wieszczące koniec świata ;)

w ufo nie wierze (superzaawansowana technologicznie rasa dająca się tak łatwo wykryć? no proosze ;p) ale w to że nie jesteśmy jedynym życiem już tak. tym bardziej że - http://wyborcza.pl/1,75476,11220576,Wodna_...e_istnieje.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tym, którzy nie wierzą, że nie istnieje żadna inna cywilizacją we wszechświecie. Przecież wszechświat jest nieskończony, w w takim małym Układzie słonecznym i na takiej małej planecie byłoby tylko życie? Moim zdaniem jest wiele takich planet jak nasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tym, którzy nie wierzą, że nie istnieje żadna inna cywilizacją we wszechświecie. Przecież wszechświat jest nieskończony, w w takim małym Układzie słonecznym i na takiej małej planecie byłoby tylko życie? Moim zdaniem jest wiele takich planet jak nasza.

może jacyś goście na planecie tysiące lat świetlnych od Ziemi też myślą że są sami w kosmosie ;) naukowcy już odkryli planetę składającą się z wody [manaan? ;p] kto wie co odkryją za pare lat.

btw, wierzysz waść w koniec świata w 2012, czy uważasz to za nawiedzoną paplaninę?

Edytowano przez Wergeld
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tym, którzy nie wierzą, że nie istnieje żadna inna cywilizacją we wszechświecie.

Dwo jako na to patrzę, z jednej strony to było by wspaniałe odkryć obcą cywilizacje (Np. coś ala Atlantyda :smile:) i odpowiedz na pytanie czy jesteśmy sami na w tym wszechświecie, a z drugiej strony wolał bym żebyśmy my jako pierwsi ich odkryli i żeby byli mniej rozwinięci od naszej cywilizacji, a czemu? Hmm... wzoruje się po naszej cywilizacji, zwróćcie uwagę jak Europa odkryła Amerykę to oni uczyli się od coś od rdzennych amerykanów czy ich podbili? Czemu "ufoludki" nie miały by zrobić to samo? W końcu nas mogą uznać za "dzikusów" od których nie warto czegokolwiek się uczyć. Scenariusz "wojny światów" w takim przypadku nie musi być taką fikcją wtedy.

btw, wierzysz waść w koniec świata w 2012, czy uważasz to za nawiedzoną paplaninę?

Osobiście w to nie wierze, Św. Paweł wierzył że Dzień Sądu będzie za jego życia, miał być 1000r. (wtedy ustanowiono sylwester), w XVIIIw. Różno raczy kaznodzieje rzucali różne daty i nic z tego, miał być w 2000r. tez lipa, a teraz 2012r w którym nić się nie stanie. Jak sami wiecie owa data wzięła się z kalendarza majów ale u samych majów to data oznaczała tzw. "koniec ery ryby" po prostu w tym roku kończy się pewna "era" i zaczyna nowa, sami Majowie tego nie interpretowali jako całkowity "koniec świata", zresztą sądzicie że cywilizacja która nie znała koła, astronomii, mikroskopu, która składała ofiary z ludzi a ich szczyt rozwoju cywilizacyjnego stanął na poziomie łuku i dzidy, potrafili lepiej "coś" przewidzieć niż nasza cywilizacja? U nich pogodę "prognozowali" różni szamani tłumacząc to kaprysem bogów, a my faktycznie potrafimy powiedzieć czy jutro będzie ładna pogoda czy padać, dlatego czemu więc mam sądzić że Majowie potrafili przewidzieć koniec świata a nie potrafili przewidzieć jaka jutro będzie pogoda? (Ba.. nie potrafili przewiedzieć SWEGO końca świata nawet :tongue:). Dlatego ja taki rzeczy traktuję jako fajne bajki przy ognisku niż rzeczywiste fakty :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być jeszcze w 2011 (dwa razy!) i chyba jeszcze kilka dat między 2000 a 2012 było, aczkolwiek 2000 chyba najbardziej działał na psychikę-nowe tysiąclecie i pluskwa milenijna, a nie 'jakieś tam' 2012! ;p

Ja prawde mówiąc utrzymuję że w ten koniec świata nie wierzę, ale jak jest faktycznie? ano dziwnym trafem zawsze jak przeglądam jakiś artykuł w necie, choćby był on o malejącej populacji pingwinów, to mam 99% pewności że w końcu po odnośnikach czy komentarzach trafię na coś o końcu świata. no kurde, dzięki internecie! ;/ niby nic, ale jakieś ziarno niepewności przez te wszystkie bajki jest zasiane. ;p

Irytującym jest wysyp teorii spiskowych i podpinanie wszystkich dziwnych zjawisk, zawirowań, politycznych nieprawidłowości pod owy koniec świata. Na siłę, bo na siłę, ale sprytny internet zawsze znajdzie związek dowolnego wydarzenia z tym że w 2012 ziemia się skończy, podziwiam pomysłowość...

powiedzieć czy jutro będzie ładna pogoda czy padać, dlatego czemu więc mam sądzić że Majowie potrafili przewidzieć koniec świata a nie potrafili przewidzieć jaka jutro będzie pogoda? (Ba.. nie potrafili przewiedzieć SWEGO końca świata nawet :tongue:). Dlatego ja taki rzeczy traktuję jako fajne bajki przy ognisku niż rzeczywiste fakty :laugh: .

jeden z trafniejszych argumentów jakie widziałem. w sumie, ci majowie co się ostali i kultywują swoją tradycje na pytanie o koniec świata, nie wiedzą o co chodzi

a co do atlantydy-nigdy nic nie wiadomo. Naukowcy nie potrafią jednoznacznie stwierdzić że nie istniała, ale też nie potrafią jej odkryć. niektórzy stają na rzęsach żeby ją znaleźć i kto wie, może komuś w końcu się uda!

Edytowano przez Wergeld
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał, że wolałby abyśmy to My ( ziemianie ) odkryli inna cywilizację, chyba masz coś nie tak z głową kolego...tylko byśmy ją zniszczyli, patrz co ludzie robią ze zwierzętami, patrz co się dzieje w Afganistanie, Irak, Iran, ludzie bija się między sobą, myślę że, jakbyśmy odkryli nową rase, mniej rozwiniętą, to wykorzystalibysmy ja jako 'narzędzie' jako niewolnikow itp, ludzie mają to do siebie że są żądni władzy, wykorzystują słabszego. Lepiej żeby to Oni odkryli nas, bo jeżeli są tak super zaawansowani i inteligentniejsi, to poczekają, aż rozum przyjdzie i do nas :)

Ale to może działać w dwie strony, tak jak wyżej podałem film z rzekomej bazy w Dulce, jeżeli ktoś czytał wywiad z tym gościem, to wie co tam Obcy robią z ludźmi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może działać w dwie strony, tak jak wyżej podałem film z rzekomej bazy w Dulce, jeżeli ktoś czytał wywiad z tym gościem, to wie co tam Obcy robią z ludźmi :)

wierzysz w to, że opis i umiejscowienie supertajnej bazy lata sobie ot tak, swobodnie po necie? ;p (toż to nawet piosenki znikają z youtube, a co dopiero takie coś) i w to że turbozaawansowanym technicznie ufokom jest potrzebny koleś od kamer? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał

Mój nick chyba jest czytelny nie?

Lepiej żeby to Oni odkryli nas, bo jeżeli są tak super zaawansowani i inteligentniejsi, to poczekają, aż rozum przyjdzie i do nas

No właśnie jak są bardziej zaawansowani i inteligentniejsi od nas to czemu mają się dzielić się z nami swoją wiedzą? I to jeszcze z taką cywilizacją która lubi dominować!, przecież takie "dzielenie się" to by oznaczało zbrojenie swego potencjalnego wroga. A zresztą zwróć uwagę że u nas każda kultura ma swoją filozofie, czy to pokojową (Np. Chrześcijaństwo, Buddyzm) czy agresywną (różnorakie sekty), zapewne "ufoludki" też mają swoją filozofie i skąd mam wiedzieć czy ich jest pokojowa czy agresywna?, jak mają zapędy imperialistyczne to bym wolał żeby ich wogóle nie było albo jak by byli to już mniej rozwinięci od nas, bo tak nas po prostu by zdominowali.

tylko byśmy ją zniszczyli, patrz co ludzie robią ze zwierzętami, patrz co się dzieje w Afganistanie, Irak, Iran, ludzie bija się między sobą, myślę że, jakbyśmy odkryli nową rase, mniej rozwiniętą, to wykorzystalibysmy ja jako 'narzędzie' jako niewolnikow itp, ludzie mają to do siebie że są żądni władzy, wykorzystują słabszego.

Widzę że ktoś jest skrajnym pesymistą tutaj, to co napisałeś jest "potencjalną" prawdą, ale zapomniałeś że człowiek też jest skłony do DOBRA, gdybyśmy byli z natury "Źli" to słowa typu Miłość, miłosierdzie, współczucie, empatia, altruizm, litość, dobroć itp. by nigdy nie zaistniały, wolontariaty nie miały by racji bytu i ogólnie nasza cywilizacja już sama by się rozpadła wieki temu, druga osoba nie jest taka zła nam się wydaje, tylko trzeba mieć otwarte serce na drugiego człowieka i świat od razu wokół nas staje się lepszy :happy:

Edytowano przez SzamanXYZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że - szamanie- nie każdy tak myśli ja Ty. Dobrych ludzi jest dużo,ale tych złych także nie brakuje. Kiedyś czytałem,że naukowcy coś gdzieś odkryli,ale ja takich wieści nie przyjmuję do wiadomości,bo uważam,że lepiej nie ruszać czegoś,po czym można wiele stracić.A co do końca świata,akurat w to wierzę,kiedyś będzie,ale kiedy nikt tego nie wie.Bo jak mówi powiedzenie..nie znasz dnia ,ani godziny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak mówi powiedzenie..nie znasz dnia ,ani godziny....
Mała dygresja: to nie "mówi" powiedzenie, a Biblia - a właściwie, Jezus (Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. Mt 25, 13).

Natomiast, do powiedzeń możemy zaliczyć słowa Jana Sztaudyngera: "Myjcie się, dziewczyny, nie

znacie dnia ani godziny." Aczkolwiek, przesłanie jest troszkę inne... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że - szamanie- nie każdy tak myśli ja Ty. Dobrych ludzi jest dużo,ale tych złych także nie brakuje. Kiedyś czytałem,że naukowcy coś gdzieś odkryli,ale ja takich wieści nie przyjmuję do wiadomości,bo uważam,że lepiej nie ruszać czegoś,po czym można wiele stracić.A co do końca świata,akurat w to wierzę,kiedyś będzie,ale kiedy nikt tego nie wie.Bo jak mówi powiedzenie..nie znasz dnia ,ani godziny....

Taaaa tak mówi "powiedzenie" (khem). W jednym masz słuszność, że koniec świata kiedyś nastąpi.

Księżyc jest naturalnym satelitą ziemi. Niestety odsuwa się od naszej planety. NIe wiem jak to wytłumaczyć, ale księżyc podtrzymuje ruch ziemi... więc jeśli się odsunie za daleko to ziemia straci stabilizację. Więc bieguny się odwrócą, oceany wyleją itp. Ale spoko na szczęście my tego widzieć nie będziemy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że koniec świata kiedyś nastąpi.

Skąd ta pewność? W zasadzie to o jaki świat chodzi - Wszechświat czy Ziemia?

Więc bieguny się odwrócą

Tym bym się nie przejmował - z tego co zapamiętałem z wykładów geologii to przebiegunowanie powtarzało się już wielokrotnie w dziejach Ziemi i nie niosło ze sobą jakichś mega negatywnych skutków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Chyba logiczne, że mówimy o Ziemi. Już z 10 postów nawiązuje, czy też mówi o Ziemi. Więc co to za pytanie?

Oj zastanawiam się na jakich wykładach Ty byłeś ;]

Jeśli się bieguny odwrócą i zmienią się prądy wody, to wyobraź sobie: jedziesz samochodem, trzymasz na kolanacy wiadro z wodą i nagle hamujesz, co się dzieje z woda? Tak samo będzie z oceanami. Dziękuję dobranoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zastanawiam się na jakich wykładach Ty byłeś ;]

Po co ta niepotrzebna ironia?

Nie jestem alfą i omegą ale idiotą też nie jestem, jakąś minimalną wiedzę na ten temat posiadam. Powtórzę więc - omawiane to zagadnienie miałem na wykładach z geologii.

Jeśli się bieguny odwrócą i zmienią się prądy wody, to wyobraź sobie: jedziesz samochodem, trzymasz na kolanacy wiadro z wodą i nagle hamujesz, co się dzieje z woda?

Jak się magnetyzm do zasady bezwładności?

Jesteś cholernie pewny tych teorii które opisujesz u mnie jednak wywołują one delikatny uśmiech, nie mniej jednak chciałbym poznać źródło Twojej wiedzy na ten temat. Grawitacja, a pole magnetyczne to raczej dwie różne "siły".

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj z tego co wydaje mi sie, że wiem, przebiegunowanie to nie jest 'pyk i już' tylko długotrwały proces. zdarzał się już pare razy, z tym jest jak z globalnym ociepleniem-klimat cały czas się zmienia, za Mieszka hodowano w Polsce morele ;p ludzie lubią wylobrzymiać. przebiegunowanie pewnie, nastąpi, ale skąd ta pewność że akurat w 2012? ;) skąd pewność że to wszystko nastąpi akurat w 2012 - wulkan w Yellowstone, Nibiru i jeszcze masa innych, pseudonakowych teorii co do różnych wydarzeń? ;D

btw, słyszeliście o rysunkach na pustynii Nazca? co o tym myślicie? strasznie ciekawa sprawa

Edytowano przez Wergeld
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże nikt z nas tu piszących nie wierzy, że będzie to w 2012. Czytaj nie tylko dwa ostatnie posty, ale przynajmniej strone ;]

A o rysunkach nic nie slyszałem, może Ty przybliżysz mi te historie.

sorki, moje niedopatrzenie ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rysunki_z_Nazca łatwo wyguglać, dziwne że mało zaawansowana kultura zdołała stworzyć wielokilometrowe rysunki, które można zobaczyć dopiero z lotu ptaka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o rysunkach nic nie slyszałem, może Ty przybliżysz mi te historie.

Rysunki z Nazca z tego co mi wiadomo z mojej krótkiej kariery archeologicznej (sorki nie czytałem z wiki, zbyt zmęczony jestem :tongue:), to owe rysunki stworzyła cywilizacja zamieszkująca Amerykę południową (chyba Peru jak się nie mylę), według archeologów owe rysunki pewnie służyły pewnie do kontaktu z bogami tzn. zwrócić ich oblicze na dany lud. Oczywiście nie brakuje pseudonaukowych twierdzeń typu że dane rysunki służyły za lądowiska/sygnałach dla obcych z innej po za ziemskiej cywilizacji ale te twierdzenia są tak samo "rzetelne" jak przysłowiowy rok 2012 (czyli nic nie warte).

dziwne że mało zaawansowana kultura zdołała stworzyć wielokilometrowe rysunki, które można zobaczyć dopiero z lotu ptaka

Nie doceniasz starożytne cywilizacje :smile:, zwróć uwagę np. na Katedrę Notre-Dame (zwróć uwagę jak wygląda z lotu ptaka, nie przypomina ci krzyża?), jak na tamte czasy to był nie lada wyczyń taką konstrukcje zbudować biorą pod uwagę wiedzę architektoniczną w tamtych czasach, tak samo starożytni Nazca też pewnie posiadali jąkasz wiedzę która dzisiaj została zapomniana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże nikt z nas tu piszących nie wierzy, że będzie to w 2012. Czytaj nie tylko dwa ostatnie posty, ale przynajmniej strone ;]

A o rysunkach nic nie slyszałem, może Ty przybliżysz mi te historie.

sorki, moje niedopatrzenie ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rysunki_z_Nazca łatwo wyguglać, dziwne że mało zaawansowana kultura zdołała stworzyć wielokilometrowe rysunki, które można zobaczyć dopiero z lotu ptaka

Sorki, ale to, dla mnie, za przeproszeniem, to zupełne "pierdoły"(jestem "Profesorem Ciekawskim", już od wielu lat)

Naprawdę, to nie ma nic wspólnego ani z nauką, ani z rzeczywistością.

P.S. Tak, wiem moja wypowiedź była zupełnie niemerytoryczna (a, o to, zazwyczaj dbam najbardziej), lecz nie sądzę aby wytłumaczenie (musiałbym, wtedy "walnąć" jakiś "elaborat" - a tego nienawidzę).

Tak więc, przepraszam, ale żadni - nawet, najwspanialsi Indianie, nie wzbudzą we mnie niepokoju, co do istnienia wszechrzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się bieguny odwrócą i zmienią się prądy wody, to wyobraź sobie: jedziesz samochodem, trzymasz na kolanacy wiadro z wodą i nagle hamujesz, co się dzieje z woda? Tak samo będzie z oceanami. Dziękuję dobranoc ;)

Tak jak napisał Ci Diabolos, nie będzie żadnego "chlupnięcia" oceanów. Od siebie dodam że sam proces będzie trwał, i to znacznie dłużej niż rok czy dekadę. Bieguny magnetyczne będą "wędrować" i zanikać aż do dojdzie do zamiany. Przebiegunowanie może spowodować pewne reperkusje, ale o końcu cywilizacji raczej nie ma mowy. W końcu życie na Ziemi przeżyło już nie jedną taką katastrofę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...