Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siboth

Zasilacz do karty graficznej

Polecane posty

Cześć, zamówiłem na allegro tą kartę graficzną: http://allegro.pl/karta-graficzna-geforce-...2202440304.html.

i chciałem zapytać czy starczy do niej zasilacz: Mode Com FEEL ll-400 ATX 400W

w razie czego zamówiłem sobie już zasilacz: http://allegro.pl/fortron-fsp350-60-hln-wr...2174719006.html

i czy ten zasilacz też do tej karty starczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te wszystkie modecomy to tylko wyłudzanie kasy wymyślnymi hasłami, podwyższoną mocą względem rzeczywistości itp. Te zasilacze są popularne bo są tanie, i jak szary kowalski widzi Fortrona 350W i Modecoma 500W za tą samą cenę to oczywiste co wybierze. Dodatkowo modecom, ibox itd. tworzą obudowy do których pakują te swoje super zasilacze a potem leżą w hipermarketach komputery po 3000 zł które swoją jakością oraz wydajnością nie przekraczają porządnego sprzętu za 1500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie bez problemów. Zasilacz ów jest w formacie ATX i pasuje praktycznie do każdej obudowy typu midi tower oraz do każdej płyty w formacie ATX oraz microATX.

Takie to dziwne, mój zasilacz ma 400W, Fortron 350 i do tego 50 zł kosztuje i jest lepszy o dużo od tego FEEL'a

Kłopot w tym, że brak jakichkolwiek standardów co do określania mocy zasilacza. Czasami, a w przypadku zasilaczy z tzw. "czarnych list" (Feel się to takich zalicza) bardzo często, zamiast mocy ciągłej, czyli tej którą zasilacz jest w stanie zawsze dostarczyć, podaje się moc szczytową (osiąganą przez krótki czas). Stąd się m.in biorą zasilacze 500 W idące z dymem przy obciążeniu 300 W.

Inna kwestia to zabezpieczenia - porządny zasilacz powinien je posiadać, choćby po to, by w razie awarii nie spalić podłączonego do siebie komputera. Zasilacze z niższej półki jakościowej albo takich zabezpieczeń nie posiadają, albo mają je tylko dla ozdoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, wysoka jakość wykonania + moc odpowiadająca temu, co napisano na tabliczce. Na najbardziej potrzebnej linii 12V dysponuje on mocą 300 W.

Sam używam konstrukcji tej firmy (starszy model, również 350 W) i ciągnie bardziej wymagającą kartę graficzną.

W kwestii tego, czy poradzi sobie z nową kartą - klik (pobór mocy przez cały zestaw z 9600 GT na pokładzie). Jak widać zasilacz nie będzie miał problemów z dostarczeniem prądu do Twojego komputera.*

*Oczywiście pod warunkiem, że jest w pełni sprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...