Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kumaty

Karta graficzna a moc zasilacza

Polecane posty

Mam problem, mianowicie mam na oku kartę graficzną, która pobiera 58W (załóżmy, że to 60W) a nie wiem, czy uciągnie mi ją zasilacz 240W. :-/ Teraz mam tylko zintegrowaną, a to mi już nie wystarcza. Jeśli to pomoże, to mam procesor dwurdzeniowy 1,8 GHz, 2 GB RAM DDR2 w kościach 1 x 1GB i 2 x 256 MB. Jak chcecie jeśli jakieś info o komponentach, to piszcie.

Z góry dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kracie Palit z chipem GeForce 9500 GT z 1 GB? @rafik787 nie chodzi mi o najnowsze tytuły. Jak będzie płynny S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla, to będę szczęśliwy :tongue: Choć w opiniach tego Palita mówią, że Crysis 2 też dobrze chodzi :wink:

I jeszcze pytanko: czy rodzaj pamięci karty (DDR2, DDR3 itd.) musi być taki sam, jak rodzaj RAM-u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to żeby zmienić grafikę, nawet na taką 9500GT to trzeba też zmienić zasilacz. Ten obecny to bomba zegarowa, a po zmianie karty która dodatkowo ciągnie więcej mocy niż integra, może spalić cały komputer. Przydał by się też kompletny konfig (Procesor, płyta główna), możesz to sprawdzić w programie CPU-Z. Z zasilaczy polecałbym:

KLIK

124,57zł (nowy)

z używanych Silverpower 500W

KLIK

Ew. jakiś Fortron 350-400W

np.

KLIK

Z kart graficznych minimum 9800GT (Najlepiej wersja z chłodzeniem niereferentowym)/HD4850 (Tylko wersje z niereferentem)/GTS250. Innych po prostu nie opłaca się brać, gdyż mają bardzo niski stosunek jakości do ceny.

Przykładowo: Taki GT220 można kupić za ok. 230zł nowy. W tym samym czasie można kupić nową HD4850 za 40 zł drożej, albo używaną 9800GT za ok. 180. Obie są kilka razy mocniejsze od GT220.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zacząłbym od zmiany zasilacza, ale mam obudowę SFF, do której zasilaczy mocniejszych, niż 240W nie znalazłem, dlatego patrzyłem na takie karty. :/ Ale wygląda na to, że muszę zmienić też obudowę :/

A config:

CPU: Intel Core 2 Duo E6300 (2x 1.86GHz)

Mainboard Hawlett-Packard 0A54h (wbudowana grafika Intel Q963 256MB; dodatkowo gniazdo PCi-e x16 (tylko low profile))

RAM: 3x DDR2 (2x 512MB; 1x 1024MB)

I ten nieszczęsny zasilacz: HP DPS-240FB-2 A 240W

1x HDD SATA; 1xDVD

Muzyczna też zintegrowana.

Czy w ogóle jakaś w miarę sensowna (Żeby wydajność była choć trochę lepsza) karta graficzna pójdzie na tym zasilaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...