Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crazy

Problem z odtwarzaniem filmów i filmików!!

Polecane posty

Problem polega na tym, że dowolny program do odtwarzania filmów (WMP, AllPlayer itp.) dostaje zwiechy od razu albo po ok. 3 sekundach od odpalenia filmów. Napęd czyta wszystko bez zarzutu. Wgrałem najnowsze sterowniki od nvidii, nie jestem jeno pewien, czy się nie pośpieszyłem (tak, te z power packa czy coś w tym stylu).

Win XP SP3

GF 8800 GTS

E8400 3 giga

3,25 RAM

DirX 9.0c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z filmikami. Zajmuje się programem inkspace i chciałem pobrać filmiki z tej strony

http://www.inf.sgsp.edu.pl/lab/filmiki/filmiki.php#inkscape

Tylko pobieram je i nie mogę ich odtworzyć. Jest tylko dźwięk. Czasami przy innych filmikach pisze że są potrzebne kodeki. Ściągłem ten kodek do tego formatu ogg czy coś :] Ten kodek to theora. I gdzie mam go wkleić czy co? Mam program Windows media player i Quickplay. Pomocy :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy obraz ma "do góry nogami"? Tak czy siak, na 90% będzie to wina kodeków - coś się mogło zainstalować nie tak albo ktoś grzebał gdzieś przy ich ustawieniach. Najlepiej wywalić wszystkie kodeki i zainstalować jakiegoś porządnego packa z kodekami lub korzystać z VideoLANa :). Ewentualnie zainstalować ALLPlayera i zassać kodeki przez LiveUpdate (oczywiście wcześniej też wywalić wszystkie kodeki :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam:- subedit player +codec pack

- jetaudio do odtwarzania filmów w formacie mkv lub rmvb

I nie ważne w czym i co odpalę mam sam dźwięk, obrazu brak. Kodeki i programy wielokrotnie przeinstalowane, błędy w rejestrze naprawione za pomocą programu CCleaner, komputer zeskanowany Avastem -> czysty. Najnowsze stery do Radeona zainstalowane. System przywracany do przewidywanej daty uszkodzenia kodeków, systemu itp. Format jak zwykle u mnie jest ostatecznością. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problem podczas instalacji kodeków. Cały proces przebiega bezproblemowo ,ale podczas registring proces komp na chwile łapie przycinke i zamiast pojawić się okienko z proźbą o restart systemu pojawia się okienko z informacją że prosec przebiegł poprawnie. Co jakieś 10-12 prób instalacja przebiega normalnie.

Używam kodeków k-lite

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z odtworzenie plików filmowych. kiedy próbuję odtworzyć plik w formacie avi w programie subedit player nie pojawia mi się obraz, słychać tylko dźwięk. teraz filmy moge tylko słuchać. nie wiem co się stało, bo wcześniej nie miałam takich problemów. filmy odtwarzały się w tym programie normalnie. jestem pewna, że to ja coś zepsułam. proszę o pomoc. byłoby super, gdyby ktoś mi dokładnie napisał co mogę zrobić, aby znów wszystko działało. z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag

Obraz przejaskrawiony/odwrócone kolory

Rozwiązanie 1

Moja koleżanka w sierpniu prosiła mnie żebym zlikwidował ten problem. Okazało się że filmy dobrze chodzą tylko wtedy gdy całkowicie się wyłączy akcelerację (suwak we właściwościach karty graficznej). Wina była po stronie sterowników dołączonych standardowo do karty (GF8500). Wymiana na najnowsze rozwiązała problem.

Rozwiązanie 2 (dla posiadaczy niektórych kart ATI)

Częsty problem z "Akceleracją WMA". Rozwiązanie >TUTAJ<

Packi kodeków czyli k- lite i reszta

Słyszałem wiele niepochlebnych opinii o tych packach. Sam długo ich używałem i nie miałem żadnych problemów ale widziałem że niektórzy się skarżą na kolizje między składnikami tych kodeków. >TUTAJ< jest mały poradnik o tym

Mój problem

W sumie wygląda tak jak problem użytkownika Fire. Gdy odpalam film wma w dużej jakości (trailery na CD CDA) to na napisach oraz gdy pojawia się logo jest spoko. Ponadto w przypadku trailera Fallouta 3 filmik ładnie chodzi podczas czarnobiałej reklamy schronów. Jednak gdy tylko obraz przechodzi na zniszczony telewizor i "truposzka" następuje pokaz slajdów 0,1 FPS. Myślałem że to wina mojego słabszego sprzętu (Athlon 1,7 512 ram readeon 9500 Pro) ale na laptoku mojej dziewczyny (C2D 2,1 Ghz 2GB ram GF8600 256MB) jest to samo. Odinstalowywałem VLC którego używam i wgrywałem zwykłe ffdshow i jest to samo. Gdy dorwę laptoka dziewczyny jeszcze na nim przeprowadzę eksperymenty ale narazie jest lipka. MAcie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, ile film ma ścieżek dźwiękowych. Możesz to zrobić np za pomocą programu GSpot - program typowo informacyjny, albo virtualdobmod - edytor plików video. Jeśli jest jedna, to nic się nie da zrobić. Jeśli więcej, to niektóre odtwarzacze pozwalają na wybór ścieżki. Druga opcja to wspomniany virtualdubmod - wywalasz ścieżkę i zapisujesz nowy, odchudzony plik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc gdy otwieram niektóre pliki MKV, to wszystko jest normalnie. Ale do niektórych plików MKV, które ściągam są jeszcze dołączone pliki NFO oraz SFV. Gdy usówam te pliki to pliku MKV nie da się w Windows Media Player przewijać. Wszystko się ładnie odtwarza, ale gdy prubuję przewinąć to film mi startuje od początku. W All Player problem ten nie występuje. Jeśli to ma coś do rzeczy to mam zainstalowany Vista Codec Package.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z samymi kodekami.

Kupiłem sobie nowy sprzęt, ale we wszystkich programach odtwarza się tylko dźwięk lub w ogóle się nie da odtworzyć. Mam system Windows Vista Home Premium i jeszcze nie instalowałem kodeków. Proszę o link do najlepszych, możliwie "wszechstronnych" kodeków. Błagam już miesiąc się z nimi męczę. <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...