Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

Rozwiązany: Czy warto brać gefore 9800gt?

Polecane posty

A jak sądzicie, czy dało by się "pożyczyć" ze sklepu zasilacz?Chodzi mi oto, że bym go kupił i jak by nie było lepiej to bym go oddał.

Ps.Niezależnie od tego co jest przyczyną znacznego obniżonej wydajności to i tak chciałbym wymienić zasilacz, bo wczoraj jakieś dziwne dźwięki się wydobywały (nie wiem czy z zasilacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli zasilacz nie jest winnym (choć w przypadku "problemu z dyskiem" wydaje się być wielce prawdopodobne, że jest - a w każdym razie, pośrednio), to i tak powinieneś go zmienić (zresztą, sam doszedłeś do takiego wniosku), gdyż nie ma żadnej gwarancji, iż np. któregoś pięknego dnia nie "wystrzeli", przy okazji niszcząc inne podzespoły kompa. BTW, możesz sprawdzić miernikiem czy Twój zasilacz trzyma napięcia, jeśli nie, to jak najszybciej się go pozbądź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary zasilacz mógł coś uszkodzić, więc na nowym (jeśli tak się stało) nie ma co się spodziewać poprawy.

Poza tym, masz tyle różnych problemów z tym kompem, iż IMHO - w tym przypadku - format byłby wskazany i dopiero wtedy - jeżeli nadal coś by było nie tak - można by zająć się namierzaniem winnego, bądź winnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika statsiarskich/flejmogennych postów właśnie poszło do kosza. Uprzedzam, że dalsze kłótnie skończą się dla uczestników nieprzyjemnie. Proszę też o zachowanie większej ilości spokoju.

Przypominam też, że format to ostateczność.

To co może powodować zacinanie się gier

Różne rzeczy. Począwszy od sterowników, a na szkodnikach skończywszy. Na początek sugerowałbym przeskanowanie kompa pod względem ich występowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, nie będę robić

formatu, bo już go robiłem 2 razy i nic nie pomógł.

Tego nie wiedziałem, zmienia to postać rzeczy (btw nie widzę powodu, do irytacji). A dawno go robiłeś?
Klika statsiarskich/flejmogennych postów właśnie poszło do kosza.
Coś mnie ominęło? Szkoda. ;)
Przypominam też, że format to ostateczność.
Też tak uważam i nigdy bez powodu go nie sugeruję.

Czysto, nic nie wykryło.
Jak tak, to raczej jest to problem sprzętowy i trzeba się zająć szczegółowym sprawdzaniem. Zacznijmy od najłatwiejszego, czyli od temperatur (jeśli w jakimś temacie już je podawałeś, to o tym napisz). Wrzuć screena z jakiegoś programu (np. HWMonitor), z temperaturami podczas grania.

Przydałaby się też informacja o tym bluescreenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22:

Nie masz czego żałować. Doprawdy nic ciekawego Cię nie minęło.

@mw2fan:

Skoro szkodniki mamy z głowy, przejdźmy do szukania dalszych przyczyn. W pierwszej kolejności - jak wygląda to zacinanie gier? Jeśli na zasadzie "komp się zawiesza, tylko reset pomaga" to można spróbować kombinacji ze sterownikami (nie wszystkie gry lubią każdą wersję). Jak przy okazji jest BSOD, dane na jego temat by się przydały. Jeżeli to chwilowe spadki wydajności można podkręcić procka (skoro masz dobry zasilacz, to nie ma ku temu przeciwwskazań. Przy okazji mógłbyś się pochwalić nowym PSU).

Kolejna kwestia to dysk twardy. Jeśli jest w złym stanie, może powodować problemy. Odczyty SMART wszystkich HDD były by tu pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...