Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

TAk czy inaczej, przesadziłeś z tym komentarzem

Fakt, ale z drugiej strony nie pisałem,że W3 jest beznadziejny czy słaby, bo pewne elementy ( a nie całość, to fakt) są wzięte ze Starcrafta. Powiedziałbym tylko, ze nieco irytuje jego wtórność, ale zabawa tak czy siak jest przednia :) Następnym razem nie będę uogólniał. Naprawdę świetny jest za to Frozen Throne- fabuła znacznie ciekawsza niż w W3 i pełna niespodziewanych zwrotów akcji, a przy tym ta moralna niejednoznaczność pewnych postaci (Arthas, z jednej strony nieumarły pogromca Lordaeronu, ale jednak traktuje Kel- Thuzada jak przyjaciela i broni swych "poddanych" nieumarłych, mimo że ma ich całe legiony, Strażniczka Swansong, niby ściga Ilidana za zbrodnie, jakich dokonał, ale okazuje się być z opętana żądzą jego schwytania bez względu na koszty, Ilidan też, jest demonem, ale znacznie bartdziej moralnym niż chociaż ten przywódca ludzi, Garuthos).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Arthas, z jednej strony nieumarły pogromca Lordaeronu, ale jednak traktuje Kel- Thuzada jak przyjaciela i broni swych "poddanych" nieumarłych, mimo że ma ich całe legiony, Strażniczka Swansong, niby ściga Ilidana za zbrodnie, jakich dokonał, ale okazuje się być z opętana żądzą jego schwytania bez względu na koszty, Ilidan też, jest demonem, ale znacznie bartdziej moralnym niż chociaż ten przywódca ludzi, Garuthos).
Rzeczywiście, najlepsze charaktery pokazują się w FT, ale w RoC też jest ich pełno :) Poza tym kampania w RoC powala, gdy najpierw jesteśmy ludźmi, i próbujemy powstrzymać nieumarłych kosztem duszy naszego bohatera, później jako nieumarli staramy się zdobyć jak najbardziej niszczycielską potęgę, a później w końcu pojawiają się elfy, które rozpaczliwie próbują przetrwać :) Szczerze mówiąc czegoś choćby podobnego nie znalazłam do tej pory w żadnej grze - możemy widzieć, jakie są efekty naszych działań i ambicji, i nauczyć się odrobiny empatii w tym, co robimy... a wszystko okraszone takim klimatem, że mucha nie siada 8)
Warcraft 3 jest niezły, ale irytuje fakt, że to po prostu Starcraft, tyle że w 3D i w sosie fantasy. Fabuła też jest żywcem ściągnięta ze Starcrafta, tyle że lekko podmalowana. Pomysł z przechodzeniem kampanii w określonym porządku też pochodzi ze Starcrafta, podobnie jak losy postaci i poszczególne wydarzenia.
No to tutaj się można poważnie kłócić, bo jeśli się nie mylę to seria Warcrafta wyszła wcześniej(1994) niż Starcratf(1998; nawet WII jest 2 tygodnie starszy od Starcrafta); od czasu wydania WII i Starcrafta ich drogi się rozwidlają, bo Warcraft III to już naprawdę inna bajka, a raczej kontynuacja innej, starszej - a że jeśli chodzi o poziom grafiki bardziej przypomina Sttarcrafta, to już inna sprawa :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko okraszone takim klimatem, że mucha nie siada

Dokładnie. Najbardziej przypadli mi do gustu orkowie, ale nie ci opętani przez demony, ale dowodzeni przez Thralla (BTW, dziwne imię, w końcu thrall oznacza niewolę...)- połączenie brutalnej siły z w sumie godnymi dążeniami (ocalenie swego ludu...)

No to tutaj się można poważnie kłócić, bo jeśli się nie mylę to seria Warcrafta wyszła wcześniej(1994) niż Starcratf(1998; nawet WII jest 2 tygodnie starszy od Starcrafta); od czasu wydania WII i Starcrafta ich drogi się rozwidlają, bo Warcraft III to już naprawdę inna bajka, a raczej kontynuacja innej, starszej - a że jeśli chodzi o poziom grafiki bardziej przypomina Sttarcrafta, to już inna sprawa

To już wcześniej sprostowałem, że to faktycznie przesada, ale pewne wydarzenia i motywy są jak najbardziej ściagnięte ze Starcrafta (Arthas i jego losy całkiem pokrywają się z losami Sary Kerrigan, to taki mały przykład, albo Overmind i Król Lisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcraft 2 to klasyk gatunku i tutaj nie ma co się spierać. Pamiętam, że dawniej gra w niego to był miód na serce każdego fana RTS'u i co najlepsze pomimo upływu lat i olbrzymiemu skokowi grafiki W2 wcale się nie nudzi :!: War 2 można powiedzieć pochłonął mnie całkowicie wtedy kiedy grałem w niego z największym zapałem. Teraz już tylko od czasu do czasu wrócę do tego klasyka, ale ostatnio wolę pograć (co może nie dla wszystkich jest oczywiste) w Warcrafta 3. Ale pamiętajcie, że Warcraft 2 to legenda i kanon RTS(albo jeden z najlepszych dawnych reprezentantów gier tego typu) więc pomimo czy ktoś go lubi czy nie trzeba uznać jego wielkość utrzymującą się przez lata. Amen :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jaka mnie irytowała w W2 były jednostki. (Zaraz posypią się gromy :wink: ) Otóż, każda jednostka miała identyczną ilość HP i zadawanych obrażeń. Tyle krytyki. :P

Najlepszą rzeczą w W2 była instrukcja! Tak, tak, tak... i duża, ciekawa, pełna zakrętasów fabuła (instrukcja całkowicie po angielsku). Może ktoś się uśmieje, ale gry uczą - produkcje Blizzarda (W2, Starcraft) nauczyły mnie angielskiego! A jak zna się fabułę to gra sama nabiera barw...

Ciekawa była kampania ludzka w "Beyond the Dark Portal"; desanty wojska na drugi brzeg kolejnej zielonej rzeki, przy wsparciu krążowników miały swój urok. Chyba dwa razy udało mi się zniszczyć mityczny Mroczny Portal.

P.S. Bitwy morskie - oto czego zabrakło następcy. Syn przerósł ojca (W3) to prawda, ale w sumie szkoda, że pozbawiono nas tego ważnego (dla wielu najważniejszego) aspektu gry. I żal, że nie było mi dane zobaczyć na własne karpawe (:P) oczęta części pierwszej, no nic... Hail to the King! Long live the King!

Nie. Nie jestem fanatykiem, po prostu oddaję tej grze zasłużony hołd. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achh, WarCraft III. Spełnienie marzeń (moje). Jedną z pierwszych moich gier był Warcraft II i dodatek do niego. Jakże się ucieszyłem słysząc o nadejściu kontynuacji. Może nie jest to gra wybitna, ale ma to "coś", co nie pozwala odejść od monitora (noo.. w każdym razie fanom Rzemiosła Wojennego na pewno ;P). Klimacik, ciekawa fabuła, świetna ostatnia kampania doskonałe multi - czegóż chcieć więcej. Frozen Throne też trzyma poziom, aczkolwiek IMO jest jakby robiony na siłę. Ale da się zjeść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi w War3 szczerze mówiąc spodobało mi się bardziej niż singiel. Battle.net jest świetnie zrealizowany i gra się bardzo przyjemnie, a gracze też są w porzadku, nawet nie licząc klanów itd. Kamapnia oczywiście też była fajna, ale single to jednak single i nigdy nie bęzie tym samym, co multi. Przynajmniej dla mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... multi jest świetne!!! szczególnie mapy stworzone przez graczy... takie jak: HERO ARENA czy DRAGON BALL TD. zreszta single też jest bardzo dobry... to właśnie przez W3 stałem się "nałogowym graczem" GDy gRA SIĘ PIERWSZY RAZ (I ŻADEN ****** NIEZDRADZI CI KOLEJNYCH FILMIKÓW) to czuje sie napięcie i niechce się odejsć od kompa... to jest naprawdę ŚWIETNA gra... którą rasę njbardziej lubicie?? ja najbardziej lubie ELFY (chodzi mi nie o dodatek!!) i lubie też ORKÓW a najbardziej blade mastera i demon huntera... to som kozacy :lol: . Blizzard bardzo się postarał robiąc tom gre... on zreszta robi najlepsze gry:D

:arrow: diablo

:arrow: warcraft (seria)

:arrow: starcraft...

ps: jak będą jakies błędy to sorry pisze na laptopie i niezbyt mi to wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i masz rację... chciałbym kontunuację W3 froze throne (nawiasem pisząc :) bardzo podobał mi się ostatni filmik FT)...

Kontynuacja już dawno (rok temu :) ) wyszła... fabułe serii Warcraft kontynuuje World of Warcraft. A niedługo wychodzi kolejna kontynuacja: WoW Burning Crusade!

Co do kolejnego RTS-a to prędzej liczyłbym na Starcraft II. Choć wiadomo i tak że kolejną przed/po WoW BC bedzie SC Ghost, a z nieoficjalnych info wynika że po tych tytułach nadejdzie kolejne Diablo. Co będzie dalej... nikt nie wie :) Mam nadzieje że Tak SC II jak i Warcraft IV czy World of Starcraft (lub Diablo) wyjdą jeszcze z pod ręki mistrzów :)

napisz mi coś więdzej o tym warcrafcie RPG...

I tu znowu "ZONK" Warcraft RPG już wyszedł... i jest to... PODRĘCZNIK DO GRY RPG!!! Każdy kto odbył choć jedną sesję w jakiego kolwiek RPG wie o co chodzi. Jak ktoś nie wie niech znajdzie tych co grają, zagra i bedzie wiedział :P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja też bym sobie pograł już w jakąś kolejną część Warcrafta. IMO część THe Frozen Throne zakończyła się mistrowsko i mogliby jakoś dalej rozwiązać ten wątek dalej albo zacząć jakąś zupełnie nową historię o wielkiej wojnie pomiędzy różnymi rasami. Może WoW jeest doskonały, wielki tid. jednak jeśli na grę mam wydać 200 zał i potem co miesiąc dopłacać do niej 56 zł. to jednak ja wysiadam i nie piszę się na coś takiego - jakkolwiek doskonała by to gra nie była.

Warcraft IV - jak to pięknie brzmi. Jakby jeszcze wyszło spod doskonałej "ręki" Blizzarda to już byłby sukces na całej linii :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chociaż kupić org. Zagrać darmowy miech, a puzniej grać na privie gdzie XP nalicza w trybie Very High, lub High i choć pozać fabułę WoW-a (priv musi być w 1.9.0 przynajmniej bo duzo się zmieniło... w każdym razie na org :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chociaż kupić org. Zagrać darmowy miech, a puzniej grać na privie gdzie XP nalicza w trybie Very High, lub High i choć pozać fabułę WoW-a (priv musi być w 1.9.0 przynajmniej bo duzo się zmieniło... w każdym razie na org :) )

taa... tylko na prywatnych serwerach jest o 30+% mniej itemów, potworów, questów i wielu innych rzeczy. Są jeszcze... duże laggi, kretyńscy admini i gm'i, serwery na high/very high nie stoją dłużej niż 2 tygodnie (więc co to za przyjemność? A na expie Blizzlike na privie się nie opłaca grać bo to też strata czasu i nerwów.) wiele, ale to wiele bugów. Zapomniałem czegoś jeszcze, lecz jak sobie przypomne to napisze. I co opłaca się grać na privach? Hehe, ciekawy co Ty na to :P

BTW: Ile grasz w WoW'a i ile masz latek bo z myśleniem to tak nie bardzo, ma to wspólnego, nie? Aha... fajny masz avatareK*

*joke :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie WARCRAFT 4 jak to pięknie brzmi... az mi sie łza w oku zakręciła...:) no właśnie wedługmnie WoW jest zadrogi... i gdyby zrobili kontynuację (nie internetowom, znaczy sie z single playerem) warafta 3 ft to by suuuuper bylo... po tym jak król arthas zasiadł na tronie i w jakis tam sposób złączył sie z królem liszem... ludzi juz wymiekli ale orcowie i elfy sie złączyły i zabili arthasa... :lol: a gdyby to zrobil blizzard to by było mistrzostwo biorąc pod uwagę to że była by dużo lepsza grafa niż w W3... ahh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gdyby zrobili kontynuację (nie internetowom, znaczy sie z single playerem) warafta 3 ft to by suuuuper bylo... po tym jak król arthas zasiadł na tronie i w jakis tam sposób złączył sie z królem liszem... ludzi juz wymiekli ale orcowie i elfy sie złączyły i zabili arthasa... :lol: a gdyby to zrobil blizzard to by było mistrzostwo biorąc pod uwagę to że była by dużo lepsza grafa niż w W3... ahh

Wiesz jeśli aż tak cię korci do tego Warcrafta radzę poczytać książki jak dotąd wyszły 3 tomy, każda z książek bardzo fajna... I dopóki nie wyjdzie następny Warcraft musi ci to wystarczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chociaż kupić org. Zagrać darmowy miech, a puzniej grać na privie gdzie XP nalicza w trybie Very High, lub High i choć pozać fabułę WoW-a (priv musi być w 1.9.0 przynajmniej bo duzo się zmieniło... w każdym razie na org :) )

taa... tylko na prywatnych serwerach jest o 30+% mniej itemów, potworów, questów i wielu innych rzeczy. Są jeszcze... duże laggi, kretyńscy admini i gm'i, serwery na high/very high nie stoją dłużej niż 2 tygodnie (więc co to za przyjemność? A na expie Blizzlike na privie się nie opłaca grać bo to też strata czasu i nerwów.) wiele, ale to wiele bugów. Zapomniałem czegoś jeszcze, lecz jak sobie przypomne to napisze. I co opłaca się grać na privach? Hehe, ciekawy co Ty na to :P

BTW: Ile grasz w WoW'a i ile masz latek bo z myśleniem to tak nie bardzo, ma to wspólnego, nie? Aha... fajny masz avatareK*

*joke :D

Ja tu mówie o ludziach którzy KOMPLETNIE NIE MAJĄ KASY NA WOW-a a mimo wszystko lubią świat Warcrafta i chcą poznać fabułę zawartą w kolejnej odsłonie gry w ich ulubionym świecie, niech chociaż zobaczą jak to wygląda (ten darmowy miech) a puzniej wedle uznania mogą grać na privach które fak że są do d... ale jakas tam namiastke gry jednak dają. Nie napisałem nigdzie że bedzie tak jak na oryginale (na którym gram od paru miechów z przerwami)

BTW Naucz się poprawnie konstruować zdania bo z twojego moge wyczytać to, że albo chcesz mnie obrazić mówiąc (nie dosłownie) że jestem dzieciakiem i idiotom, lub chcesz przekazać coś innego ale nie potrafisz tego napisać. Naucz się konstruować zdanka to pogadamy. Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć mam 18lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chociaż kupić org. Zagrać darmowy miech' date=' a puzniej grać na privie gdzie XP nalicza w trybie Very High, lub High i choć pozać fabułę WoW-a (priv musi być w 1.9.0 przynajmniej bo duzo się zmieniło... w każdym razie na org :) )

Taa nawet jak wybulisz 200 zł na samą grę to się szykuje następny szok... Trzeba zapłacić kartą albo wykupić pre-paida na 2 miechy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście kocham tą grę, kiedyś pożyczylem od qumpla i bardzo mi się spodobało, gram głównie na battle.net jestem dość niezły ale niestety podczas mojej długiej nie obecności skasował mi się cały lvl :? wszystko od nowa 8) wczoraj przeszedłem całą kampanie :lol: jest się czym pochwalić bo nie należy do najłatwiejszych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...