Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kretson

Ulepszenie komputera - co najpierw?

Polecane posty

Byłem w serwisie i zapytałem o proponowany przez MikaelDorrena zestaw. Facet powiedział mi, że wszystko okej, oprócz podanej przeze mnie płyty głównej. Zaproponował zamiast niej: "GIGABYTE GA-970A-D3 AMD 970 Socket AM3+" i powiedział, że jest ona bardziej przyszłościowa, ale kosztuje 100 złotych więcej.

Co o tym myślicie? Opłaca się zbierać i kupić "bardziej przyszłościową" czy to po prostu zwykłe naciąganie?

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobnie przyszłościowe, a na minus Gigabyte trzeba zapisać niechłodzoną sekcję zasilania. 100zł dopłaty to zdecydowanie za dużo - gdyby to chociaż był model GA-970A-UD3... możesz się popytać o ASUSa M5A97, może by nie był zbyt drogi (jest porównywalny z GA-970A-UD3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus będzie niestety jeszcze droższy :(

Czym skutkuje niechłodzona sekcja zasilania? Słabsze możliwości OC, czy konieczność dokupienia nowego sprzętu chłodniczego?

PS - Jakie są szanse na odblokowanie sześciu rdzeni

EDIT:

Drobna pomyłka - Asus będzie tańszy o prawie stówę :)Ten człowik z serwisu mówił coś o ostatnim członie nazwy tej płyty gigabyte AM3+, która ma niby pozwalać na montowanie w przyszłości lepszego sprzętu. O co mu chodziło, bo szczerze mówiąc mało zrozumiałem z tej części wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym nieco naprostować... coś mi się pomyliło i myślałem, że MikaelDorren wcześniej polecił Asrocka 870 Extreme3 R2.0, a polecił tańszą płytę. W takim razie ten Gigabyte D3 byłby jeszcze do zaakceptowania, ale najpierw zobacz ile ten Asrock kosztuje.

Co do ASUSa - aż podejrzani tani... jesteś pewien, że nie pomyliłeś go z tańszym M5A87?

Niechłodzona sekcja może skrócić żywotność płyty, jeśli byś podkręcał wyjątkowo prądożerne procki (przy Phenomach raczej nic nie grozi, z prockami pod AM3+ może być różnie). Co do szansy na odblokowanie: ciężko powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja też naknociłem.

Rzeczywiście płyta Asusa jest droższa od tej Gygabyte, ale chyba jednak lepiej kupić tą chłodzoną, bo jak będę upgradował procka za czas jakiś, to nie będę musiał wymieniać też płyty.

EDIT:

Adrock jest tańszy od gigabyta, więc chyba to na niego się zdecyduję. Zobaczyłem również, że można do niego dołączyć 2 karty graficzne. Czy to oznacza, że nadal będę mógł korzystać z mojego starego złomu zwanego geforcem 9600Gt, czy te dwie zabawki są niekompatybilne?

PS - Usb 3.0 kompatybilne z 2.0? Jak jest między nimi różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można, ale 9600GT będziesz mógł używać tylko do liczenia PhysX. Nie wiem czy coś takiego ma sens, prawdopodobnie też musiałbyś się bawić w modyfikowane sterowniki.

USB są kompatybilne wstecz. USB3 ma znacznie wyższe transfery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... i chyba to mnie przekonuje :happy:

W końcu cały spzęt kupuje w morelach, a tamtych dwóch tam nie ma.

Za jakiś czas (dzień, dwa) wrzuce pełną konfigurację, taką na jaką się zdecyduję, zadam parę końcowych pytań i będę mógł zdać raport z tego jak sprzęcik się sprawuje. Na razie Bf 3 w 40-30 klatkach na minimalnych ciągnie.

PS - Ażeby nie zapomnieć - ten upgrade to na ile (tak orientacyjnie, oczywiśćie) starczy?

//EDIT - Jednak konfiguracja pojawiła się dziś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

W swoim poradniku odnośnie gotowców napisałeś, że większość gier nie wykorzystuję więcej niż 4 rdzeni. Mógłbyś podać mi parę przykładów tytułów, które to robią (jeśli takowe istnieją)?

A i jeszcze jedno pytanko - o co chodzi z tym odblokowaniem 6 rdzeni? Co to za zabieg, bo niestety mało mi to mówi (czyżby ten procek mógł posiadać dwa wyłączone rdzenie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze - nie kojarzę takowych gier. Generalnie rzecz biorąc poradnik starałem się pisać przyszłościowo, bym go nie musiał zbyt często uaktualniać :P

Dokładnie tak jak napisałeś - Phenom II X4 960T to tak naprawdę X6 z zablokowanymi dwoma rdzeniami. W części procków zablokowane rdzenie są niesprawne, ale w części działają. Odblokowywanie sprowadza się do przełączenia jednej opcji w BIOSie (i przetestowania potem stabilności rzecz jasna).

http://www.asrock.com/feature/ucc/index.asp?cat=Introduction

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, szkoda, że jak kupowałem sprzęt to nie znałem takiego poradnika (i teraz mam np. wspaniały zasilacz). Zresztą teraz już wiem, że ojcu lepiej wprawy wyboru sprzętu nie zostawiać, a z gośćmi w serwisie gadać (No wie pan, ale tam za rogiem robią taniej :))

Jaki interes mają producenci w montowaniu tych dodatkowych rdzeni?

PS - Gry nadal nie są w stanie "spożyć" więcej niźli 4GB Ramku?

PS 2 - A nie dałoby się podłączyć do tej nowej płyty głównej nowego i starego RAMu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...