Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Kupno telefonu

Polecane posty

Witam.

Zamierzam kupić telefon, tylko nie wiem jaki wybrać. O ile na sprzęcie komputerowym trochę się znam, o tyle w tej kategorii leżę kompletnie. :)

Telefon nie może być na abonament, ewentualnie na kartę albo jakiś mix (coś jak "ilość doładowań do spełnienia umowy") najlepiej w T-Mobile. System operacyjny android (z obsługą tego Android marketu czy jak to się nazywa, nie wiem na czym to polega dokładnie), koniecznie duży wyświetlacz (filmy żeby dobrze odtwarzał, napisy w filmach na yt powinny być widoczne), WI-FI, ekran dotykowy (ale nie ten na nacisk tylko na ładunek elektrostatyczny znajdujący się na palcach), wejście minijack, możliwość podłączenia do kompa (chyba wszystko to już teraz ma), mp3 (to też), duża pamięć wbudowana albo chociaż obsługa bardzo pojemnych kart pamięci. Jak o czymś zapomniałem, to jeszcze dopiszę.

Myślałem nad tym telefonem: Samsung Galaxy 3 GT-i5800 albo takim jednym HTC, chyba to był ten: HTC Wildfire, właśnie on był w jakimś miksie w TM.

Cena do ok. 500 zł. Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak tak porównuję te telefony to moim zdaniem ważniejsze różnice są takie: Samusng ma sporo mocniejszy procesor (chociaż nie mam pojęcia jak duże to ma zastosowanie w telefonach, przecież nie będę tam żadnych obliczeń skomplikowanych prowadził, żeby aż tak obciążać procesor; czy od tego ścinają filmy podczas odtwarzania czy coś? :)), a HTC ma za to większą rozdzielczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Wildfire S, będzie znaaacznie lepszy.

Procesor będzie wystarczający, filmy ciąć się nie będą.

Samsung ma 2 razy mniej ramu, a różnica w taktowaniu procesora nie jest duża, zawsze można podkręcić, ale do zwykłego używania nie będzie to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/9640098s

Mówisz o tym? Wyświetlacz ma niewielką ilość kolorów, w porównaniu do poprzednich telefonów.

A ten Wildfire S ma chyba strasznie słabą baterię. Poza tym RAM ma aż takie znaczenie?

Bierz tego Wildfire'a S. Jest lepszy od i5800.

Przekonałeś mnie! :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz dobrego i taniego telefonu z androidem, nie zależy ci na multitouch to polecam LG GT540. Ten telefon ma sens pod warunkiem że go przerobisz. Mój z zmodyfikowanym ROMem chodzi bardzo fajnie, podkręciłem go do 800 z standardowych 600 i miażdży praktycznie każdy telefon w swoim przedziale cenowym. Wildfire nie bierz, ekran nie za dobry i chodzi okropnie. Jeżeli masz kasę na Wildfire S to dobry wybór, ale za te pieniądze celowałbym w Galaxy Ace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie będę przerabiał. Z moim szczęściem do tego typu zabawek lepiej jednak mieć gwarancję.

Ten Ace wydaje się być bardzo dobry, ale jeśli nie ma go w jakimś miksie, to raczej odpada. :)

Tak na marginesie zobaczcie sobie cenę TEGO w ostatnim sklepie. :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli galaxy note to już nie jest smarfon tylko hybryda miedź smart a tabletem.

Wracając do tematu. P500. Nie zauważysz nawet tego że ma mniej kolorów. A jeśli masz dostępny Wildfire s to weź właśnie jego. We wszystkich zastosowaniach lepszy od i5800, mocniejszy, posiada nakładkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada. Maksymalny koszt tego mixu to 30 zł.

No dobrze, wezmę Wildfire S albo tego samsunga, zobaczymy na co styknie.

EDIT:

Ten Galaxy Ace jest w mixie w T-Mobile.

http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/use...=P&type=all

A tu ten Wildfire S:

http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/use...=P&type=mix

To tak właściwie który byłby generalnie lepszy i w czym? W opisach jest poplątane, bo jest napisane, że Ace nie ma dostępu do Androida, a przecież ma... Jak bardzo widać różnicę między 256 tys. kolorów a 16 milionami? Poza tym czym się różni wyświetlacz TFT LCD od zwykłego pojemnościowego jak w tym HTC?

No i nie napisano jaka jest wersja Androida w tym Ace, ani ile ma RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tymi kolorami? Ale to nie jest tak, że będę widział kraty czy coś takiego?

Poza tym ja mam dość duże paluchy i chyba te kilka centymetrów przekątnej robią dla mnie różnicę. :)

W czym tak dokładniej byłby lepszy ten HTC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz widział żadnych krat :P. Wildfire s jak już mówiłem jest mocniejszy i dzięki temu lepiej działa w normalnym użytkowaniu czyli net, gry, muza, wpisz co chcesz. Kilka centymetrów? Wielkość podawana jest w calach nie centymetrach. Między nimi nie ma różnicy zbytniej w wielkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś z większym wyświetlaczem? 4'' pewnie będą któregoś kafla kosztować?

Czy taki np. Samsung Galaxy S różniłby się specjalnie jakoś w działaniu?

Czy na HTC Wildfire S albo na tym Galaxy Ace filmy z yt byłyby skalowane, czy może wypełniałyby cały ekran?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z takich telefonów klasy Galaxy S to właśnie on byłby najlepszym smartfonem? Opłaca się na to zbierać?

Chodzi mi o jego przedział cenowy. Te w proponowane w salonach są bardzo zawyżone, w internecie te telefony są dużo taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...