Skocz do zawartości
Gość kabura

Silent Hill (seria)

Gry Horrory  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Silent Hill

    • :O
      10
    • XO
      4
    • :|
      1
    • Zzzz...
      3


Polecane posty

Gość De' Molcka Darko Carvoni

Tak, tak mnie wszystkie części z serii "Mrocznych Historii Cichego Wzgórza" uwiodły na tyle, że nie poprzestawałem w nie grać (ale musiałem, bo jak już raz mówiłem, musiałem troszczyć się o braciszka co niby taki twardziel, ale w nocy przybiega do starszego - mnie - i się skarży, że widzi potwory z Silent Hilla...). Jednak jest tu taka nietypowa - i jest to wada - cecha którą ja często nazywam "Paradoksem Fify". Chodzi o to, że części tej gry są jak... hmmm... uczeń chodzący do szkoły w kratkę. Chodzi o to, że frajda gry zniża się i wzwyża. Pierwsza część to niby dla Mnie MegaHit bo pierwszy raz ją zobaczyłem, jednak ujmę to tak jakbym już znał wszystkie części. Więc to by było tak. Pierwsza część - jak na Silent Hilla Średnio, ale super. Druga część - EXTRA! A trzecia - znowu taka jak pierwsza "identico", więc... momento! Czyli niby czwarta część ma być MegaHitem, no nie? Ale mi się jakoś tak nie wydaje. No bo co by tu jeszcze można wymyslić? Może cieszące się sławą cykl fabularny "Zielone Ludziki", które porwały twoją córeczke i chcą opanować świat a tu ni z tąd ni zowąd zjawia się chmara maszkar, która chcę z kolei wszystkich zniszczyć... Łaaaa, boje się :-P No ale z kolei przydało by się coś takiego jak w... Final Fantasy, czyli "Zakończeń ze 102, zabawa na 102". Hmmm... Ale, czy tego już nie było? Eeeee... Chyba nie :-) No tak, więć przydała by się taka kultowa czwarta część, przy której słynne, niezawodne "Buuuuuuu...!!!!", by uciekło gdzie pieprz rośnie :-D

Takiej grywalności i klimatu jak ma SH3 , nie ma nawet seria Alone in the Dark!
Hmmm..., ale czy "Alone in the Dark to nie tylko marna próba interpretacji stylu rodem z "Alien VS. Predator" Hmmm... A tak - mówiłem, że Resident Evil nic nie przebije - już do tego chyba dochodzi, że skłamałem... Czyżby nadchodził film SH? Brrr... Ciche Wzgórze nadchodzi! :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 3 część jest najlepsza z serii. Jest diabelnie mroczna a "inny" szpital [3 piętro] robi piorunujące wrażenie. Jednak najlepszy [jak dotąd bo całej gry nie przeszedłem] "bajer" jest w "Store Room"[ wielkie lustro, sciany ociekające krwią.....]. Ci co grali wiedzą o co chodzi a ci co nie niech wiedzą że tego nie da się opisać słowami :lol: Jak zwykle fabuła jest świetna i fajnie nawiązuje do 1 części.... Mam tylko nadzieję że tym z Konami się odwróci i wydadzą SH4 na PC :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 3 część jest najlepsza z serii. Jest diabelnie mroczna a "inny" szpital [3 piętro] robi piorunujące wrażenie. Jednak najlepszy [jak dotąd bo całej gry nie przeszedłem] "bajer" jest w "Store Room"[ wielkie lustro, sciany ociekające krwią.....]. Ci co grali wiedzą o co chodzi a ci co nie niech wiedzą że tego nie da się opisać słowami :lol: Jak zwykle fabuła jest świetna i fajnie nawiązuje do 1 części.... Mam tylko nadzieję że tym z Konami się odwróci i wydadzą SH4 na PC :roll:

Jak bedziesz w Kaplicy tam to dopiero sie dzieje :wink: SH4 na 100% bedzie wydany na PCeta......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volt

Grałem 1 na PSX, w II i na Xboxie III u muszę powiedzieć że racej jest regres a nie progres, ćzesto tak jest ze sequalami, kto wie - moze wreście 4 część bedzie tak dobra jak 1?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogion

w najnowszym cda tematem numeru byl silent hill. napisane tam bylo ze w czesc pierwsza mozna zagrac korzystajac z emulatora. i wlasnie chialem sie dowiedziac skad mozna sciagnac taki emulator i gre (jezeli oczywiscie sciaganie takich gier jest legalne bo inaczej raczej nikt mi odpowiedzi nie udzieli:)). a przy okazji podajcie namiary na najlepsze strony o SH :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho

Silent Hill 2 jest raczej dołujący niźli straszny. Historia człowieka odpowiedzialnego za śmierć swojej żony jeszcze nigdy nie była opowiedziana z taką głębią. Nie wiem czy można w jakikolwiek sposób porównywać obie części. W końcu z tego co wiem poza miasteczkiem nie mają zbyt wiele wspólnych cech. Tak czy kwak, również uważam SH2 za najlepszy horror na konsole (na PC nie grałem). Aha, jak wytłumaczycie powstanie tego zaszytego w skórę potwora? Bo genezę innych już wydumałem, ale nad nim jeszcze się męczę. Może jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę naraże się fanom.......................ale mnie to nie rusza. Ja jestem typem maniaka brutalności (zresztą popatrzcie na mój opis - z jaką grą się wam kojarzy ??), ale nie odmówie jej dobrej grafiki i takiego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, jak ktoś jest takim hardcore brutalem jak ty warriorze_14(lat?) to oczywiste jest, że nic go nie ruszy.

Nie jestem żadnym hardcore brutalem tylko po prostu lubie brutalne gry. Nie moja wina widać mam wypaczony gust, ale podoba mi się (ELD 2 ??;). Np. The Thing okropnie mi się podobało i czekam z niecierpliwością na The Thing 2. Dlatego Silent Hill2 nie straszy mnie swoją "ciszą".

PS. Lat na karku mam już 15 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba jakiś mały bonusik od Konami w SH3.

Ukończyłem już SH3 i odblokowałem pistolet maszynowy z nieskończoną amunicją... Zacząłem nową grę [wpisałem kody na koszulki], znalazłem miecz świetlny oraz karabin. Rozwalam wszystko co napotkam na drodze... I tu mała niespodzianka od twórców:

Zaczyna się ona w tunelach i mam nadzieję że potrwa aż do końca...... otóż często gdy idziemy na przód sciany pokwywają się krwią "w czasie rzeczywistym" [wiem że głupio brzmi] Efekt ten po prostu zwala z nóg.... idziemy sobie spokojnie a tu ze ścian zaczyna lecieć krew... Efekt wygląda tak samo jak w innym szpitalu w "Store Room" [czy śjakoś tak :) ]

Być może ten efekt występował już gdy grałem po raz pierwszy ale unikając walki biegłem tak szybko że nie zauważyłem go :lol: .... chociarz w to wątpię.....Tak czy siak zachęcam do spróbowania....... nie pożałujecie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Grałem w SH 2 i muszę powiedzieć, że gierka mną zawładnęła. Nie przepadam za przygodówkami, ale Silent Hill naprawdę bardzo mi się spodobała. Klimat i grywalność są po prostu niesamowite (a szczególnie grafika w dwójce). I jeśli już ktoś grał w pierwszego Silent Hilla to zapytam: na jakim emulatorze dobrze działa? Mam zamiar zagrać na swoim kompie, ale niestety na emulatorach się nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też grałem w SH2 i nawet całkiem mi się podobało, jednak do czasu gdy doszedłem do budynku, w którym była jakaś studnia... wskoczyłem do niej i (oczywiście) zrobiłem save na tym samym banku co zawsze. :) Później okazało się, że nie mam jakiejś metalowej rurki. No i 10h życia o d*** rozbić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Kiedy po raz pierwszy podchodziłem do Silent Hill 2 obawiałem się, że ta bariera okaże się za trudna do sforsowania. Lecz pograłem, zobaczyłem i stwierdzam, że angielski w tej grze jest prościutki. Dzięki temu mój entuzjazm zwiększył się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Wg mnie SH2 jest lepszy od SH3. Jakiś taki lepszy klimat ma. Nie przeszedłem niestety SH2. Utknąłem w szpitalu, w którym to pozostała mi do otwarcia skrzyneczka na ostatnim (chyba) piętrze. Otworzyłem wszystkie zamki na niej - prócz jednego. Nie mam pojęcia co zrobić dalej :D. Ale i tak. Gierka jest wciągająca, a angielski rzeczywiście zbyt skomplikowany nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cutter Slade
To nie fair że konsolowcy mają SH3 przed nami, ja też już chce!!! ŁEEE!!! :lol:

Ja gdzieś przeczytałem, że Silent Hill 4:The Room ma być PS2 exclusive. To dopiero nie jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

A ja właśnie od paru dni przechodzę SH 2 i bawię się świetnie. ^_^ Jak na razie jest prościutko, ale jak znam życie później natrafię na taką zagadkę, że się nie pozbieram. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do szpitala do daj mi znać jak uda ci się odszyfrować skrzynkę na samej górze... Są tam chyba na niej 4 szyfry - 3 odblokowałem i nie wiem co z czwartym.... aaaargh :evil: ... Ale co do samej gry - to wg. mnie jest lepsza, niż Silent Hill 3 - nie pod względem grafiki, ale klimatu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Tak się składa, że jestem już w szpitalu. Jeśli chodzi ci o skrzynkę (obwiązana kilkoma linkami, z dwoma zamkami numerycznymi i dwoma zamkami na klucz), która leży na łóżku w jednym z pomieszczeń to pomogę. Akurat dzisiaj się z nią rozprawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
W SH2 gram od niedawna i powiem ze spodziewalem sie czegos wiecej :(

Tzn. czego? Przecież SH2 jest wręcz mistrzostwem w swoim gatunku. Przecież jak chodzisz po jakichś budynkach to trzęsiesz gaciami :D (piszę to w oparciu o własne doświadczenia :) ) Zagadki na początku banalne z czasem coraz bardziej wymagające.

A audio-wizualnie też cudo - grafa miodzio, a o dźwiękach wolę sobie nie przypominać... (w końcu tyle zapłaciłem psychoterapeucie, a teraz mi to przypominasz AAARGH!!! :D ).

Ja sobie spokojnie idę... cały się trzesę... podchodzę do kolejnych spleśniałych drzwi... pociągam za klamkę... zamknięte. Uffff, nie będę się przynajmnie bał. Już rozluźniny odchodzę od drzwi, mijają 3 sekundy i TRRRRACH!!!! - cholera coś ciągnie za klamkę od drugiej strony!!! Ja się drę, rodzinka się budzi i szlaban na kompa po nocy na miesiąc... Ech :wink:

No chyba że się spodziewałeś jakiegoś FPS-a to się nie dziwię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spodziewalem sie ze gierka mnie przestraszy.No i sie zawiodłem.Moze dlatego ze juz z tego wyroslem :cry:

A co do tego kodu do skrzyni jest on na 2 pietrze szpitala w pokoju z maszyna do pisania.Jednak jezeli masz polonizacje to nici z kodu.Jest wtedy blad i kodu poprostu nie wyswietla :!: wlasnie to mnie spotkalo :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Teraz jestem w więzieniu. Jednak przed chwilą skończyłem grać bo już zaczynam psychicznie wysiadać. :D Ta gierka z każdą chwilą robi się coraz to bardziej pokręcona i psychicznie chora. Najpierw (po wyjściu ze szpitala) wszechobecna ciemność, potem obrazy i zejście w muzeum, następnie studnia, potem malutkie pomieszczenie z kratami w podłodze i drzwiami umieszczonymi w dziwnym miejscu. Psychoza! I jak tu się oderwać od tej gierki? Chyba zamówię sobie jakiś kaftanik. Trzeba się zacząć przyzwyczajać. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem już w szpitalu. Jeśli chodzi ci o skrzynkę (obwiązana kilkoma linkami, z dwoma zamkami numerycznymi i dwoma zamkami na klucz), która leży na łóżku w jednym z pomieszczeń to pomogę. Akurat dzisiaj się z nią rozprawiłem.

Właśnie o tą skrzynkę mi chodzi.. Jestem (CHYBA) w momencie jak mnie to duże coś strąca z budynku i gdzieś tam ląduję... Na ścianie krwią wypisane są cyferki (do zamka w skrzynce, który otwieram) i zostaje mi ostatni szyfrowy zamek (wygląda jak jakiś stary kalkulator :D)

A co do wysiadania psychicznego to powiem, że to wszystko przez tą jakże zeschizowaną muzykę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł007
A co do wysiadania psychicznego to powiem, że to wszystko przez tą jakże zeschizowaną muzykę :D.

I te zeschizowane dźwięki i odgłosy brrrrr :) . A ja właśnie wyszedłem ze szpitala, sam chce iść dalej, ale rozum mi odradza... Tak więc stoje pod tym szpitalem już z tydzień. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...