Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

  • 4 weeks later...

Postanowiłem w końcu wziąć za Stalkery i przechodzę sobie od nowa Cień Czarnobyla. Niestety , gdy ostatnio grałem w tą grę to zapisałem na mojej śmierci w finale , co skutecznie obrzydziło mi granie. Teraz jestem na etapie

podróży do Barmana

, więc jeśli ktoś byłby chętny do dzielenia się spostrzeżeniami , to niech się tu zgłosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Spostrzeżenia - nie tylko quicksave :P

Tyle razy się na to w S.T.A.L.K.E.R.Z.E. naciąłem wallbash.gif Szczreze mówiąc Czyste Niebo jest jedyną premierówką w mojej kolekcji gier :) Zacząłem grać z jedynym doświadczeniem z FPSów wyniesionym z CoDa 1&2 na poziomie trudności easy..., więc to właściwie w Czystym Niebie nauczyłem się strzelać :P Zapominałem o sejwowaniu, więc początkowy film oglądałem ze trzy razy, potem nauczyłem się magicznej literki F5... i żałowałem, bo ileż razy gdy coś zawaliłem niałem tylko quicka, a niezawalony sejw był automatem sprzed kilku godzin rozgrywki klnie.gifTak, że sejwy, sejwy i quicksejwy :P

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cień Czarnobyla zakończony.

Gra robi ogromne wrażenie klimatem, ale za pierwszym razem. Potem nie jest już tak różowo, ale i tak nie trzeba wiele by maksymalnie wciągnąć się w świat Zony. Obozy Stalkerów, mroczne podziemia, różne otoczone anomaliami oryginalne miejsca, min : Czerwony Las, Mózgozwęglacz, Elektrownia... Niestety są i błędy. Najważniejsze to to , że jest zbyt łatwy. Wielokrotnie zmuszony byłem wyrzucać spore ilości potrzebnego sprzętu, by podnieść jakiś inny. Powinno wyglądać to jak w kolejnych odsłonach serii , czyli zdobycie każdego artefaktu, lepszej broni i apteczki jest ogromnym osiągnięciem. Oprócz tego nie równy graficznie - wspaniałe podziemia, a okropne modele postaci i doczytywanie tekstur no, ale gra ma już kilka lat. Mimo wszystko klasyk przez wielkie K, absolutny must play.

Kałach na plecach, detektor w ręce i ruszamy do boju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy do CS i CoP jest jakiś mod w stylu Oblivion Lost do jedynki i to z jakimś spolszczeniem/ewentualnie w angielskiej wersji. Zależy mi szczególnie na dodaniu jako takich pojazdów, możliwości posiadania drużyny i ciemnej nocy. No i jestem jeszcze ciekawy ,czy istnieją jakieś mody pozwalające na skuteczne skradanie się, sprawiłoby to że Stalker mniej przypominałby Call of Duty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało się w STALKERA, o grało. To właśnie po odpaleniu Cienia Czernobyla miałem marzenia na temat wędrowania po jakimś opuszczonym mieście. Cholernie cieszyła mnie ta wizja. To bardzo dobra gra i z chęcią kiedyś do niej wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal moim najbardziej hardkorowym przeżyciem w grach jest przejście S.T.A.L.K.E.R.a Czyste Niebo w wersji 1.0.0. Gdy cudem ominąłem bug uniemożliwiający ukończenie gry myślałem, że się potne ze szczęścia :P Teraz jest lepiej, ale jeśli ktoś jest growym masochistą poszukującym NAPRAWDĘ hardkorowych wrażeń polecam przejście wszystkich części cyklu w wersjach premierowych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten bug nie był przypadkiem związany z walką przy moście? Pamiętam, że starałem się przejść grę metodą prób i błędów i omijać te nieszczęsne miejsca, ale w końcu to nic nie dało. Dopiero w nowszej wersji ją ukoczyłem : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, jest może jakiś "patch" albo mod do pierwszej cześci, który sprawia, że przeciwnicy padają po paru strzałach, ale amunicji jest mniej? Chciałem pograć w Stalkera, ale noszenie czterdziestu ton amunicji przy sobie, i wypruwanie dziesięciu magazynków do grupy bandytów średnio mnie jara,, chociaż ma to swój urok :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mody poprawiające działanie broni, jeden był nawet na płytce CDA wraz z pierwszą częścią Stalkera, ale mogłyby działać sporo lepiej. Jednak jak przeszkadza ci dźwiganie całej sterty amunicji to polecam mod, który powiększa ilość możliwego dźwigania, naprawdę przydatna rzecz ;) Poza tym taki już urok tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś potrzebny mod zwiększający udźwig, to polecam kody. To trochę jak ten mod, tylko można też zwiększyć sobie żywotność (w szczególności - do nieskończoności!), przepuszczalność ścian, kupa bajerów!

W sumie można też się od razu teleportować do końcowej lokacji, po co łazić po tej mapie...

A co do bugów, to pełna zgoda - od czasów serii Theif nie było równie dziurawych premierówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli walniesz celnego headshota to każdy powinien paść od razu, Stalkera na początku przechodziłem bez żadnych modów i z tego co pamiętam każdy pada po celny strzale w głowę (no chyba, że ma ten egzoszkielet). Co do tego moda to pamiętam, że był taki na płytce CDA z pierwszym stalkerem, poza tym tu możesz więcej się o tym dowiedzieć.

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem w wersję z CDA i heady leciały aż miło. Taki jest urok tej gry. Jeśli to jakiś bug to tak jak pisze TimeX- zainstaluj łatki. Jeszcze do celnego trafiania z większych odległości, można zmienić tryb ognia na pojedynczy strzał. Czasami (chyba) należy również wziąć poprawkę no opadanie naboju. Było tak w Wintarze(?), trzeba było mierzyć troszeczkę powyżej, aby trafić w głowę. Jednak już dokładnie tego nie pamiętam, grałem dość dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Żadne łatki, bo Cień Czarnobyla jest w wersji 1.006, a Czyste Niego w 1.5.10. Nowszych nie ma. Są mody z serii "zwiedzacz", które dają 1 hit kills, ale to z kolei sprawia że gra jest za prosta. Fajne przy n-tym przechodzeniu gry, kiedy bardziej niż na pokonaniu linii fabularnej zależy nam na eksploracji terenu (i schowków:)). Mi najlepiej się gra na 1.005 i 1.5.08. W wersji z CDA nie wszystkie mody chciały działać. Np. w Czystym Niebie po wrzuceniu AMT Sleeping Bag, wykrzacza xrEngine.exe po chwili. Nie wiem czy ktoś zauważył ciekawą sprawę. Wersji pudełkowej Czystego Nieba (na CDA nie sprawdzałem), nie da odpalić się gry inaczej niż przez skrót. Kiedy odpalamy z pliku xrEngine.exe gra wywala Error: Cannot open file "fsgame.ltx". Check your working folder. Dziwne, bo skróty odwołują się właśnie do tego execa, i to bez żadnych opcji.

A co do strzelania, to nie zauważyłem żadnych problemów. W Prypeci, stojąc w wyjściu z podziemnego garażu, ściągam jednym strzałem z SWD, gostka który stoi na bloku, spory kawałek dalej. Na stadionie w spokojnie rozwalam z Wintoreza (mała poprawka na balistykę pocisków 9x39) gości z RPG-7 po drugiej stronie. Nie wiem w czym problem. Jeden strzał w głowę z pistoletu (może nie z tych najsłabszych) kładzie każdego. Strzał z karabinu, jest skuteczny nawet do 100m (oczywiście z optyką).

Edytowano przez stingray
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałbym w S.T.A.L.K.E.R.A mniej hardcorowego.

Bez tego promieniowania i innych czynników. Żadnego S.T.A.L.K.E.R.A nie skończyłem gdyby wyszedł jakiś nowy mniej hardcorowy i z fizyką godną gier 21 wieku ładną grafiką to zastanowił bym się nad kupnem tej gry.

Panu już dziękujemy, fanboje już odebrali zlecenie i szykują widły :trollface:

Casualowy S.T.A.L.K.E.R. bez promieniowania i innych czynników, to już nie S.T.A.L.K.E.R., przecież to cecha charakterystyczna serii...

z fizyką godną gier 21 wieku

LOL, akurat S.T.A.L.K.E.R. miał jeden z lepszych systemów fizycznych...

Zresztą są mody jeśli gra jest dla Ciebie za hardkorowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo burera - chciałbym zobaczyć jego minę gdy własny monitor będzie zmierzał ku jego twarzy (wszystko w ramach lekcji fizyki godnej XXI wieku :trollface:). Na szczęście, to mniej hardkorowy przeciwnik, zgodnie z życzeniem trollface.gif

Edytowano przez emqi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...