Skocz do zawartości
Gość kabura

Quake 3 Arena

Polecane posty

Gość Dziadek Żniwiarz

Lubię boty w Q3. Granie z nimi dobrze szkoli beginnera. Nawet na najłatwiejszym poziomie boty bezustannie są w ruchu, dzieki czemu gracz uczy się celować. W Unrealach Tournamentach boty nawet na średnich poziomach lubią zatrzymywać się w miejscu. Popczątkujący gracz stara się wykorzystywać ten fakt, by je sfragować, a gdy spotyka się z drugim graczem nastaje rozczarowanie, że w ogóle nie może gościa trafić. Podobnie było ze mną, gdy przesiadłem się z dema UT na fulla Quake'a 3 Arenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Virgo Erns

moze dla beginera to jest to tdobry trening,m ale nawet po treningu z botami na hardcore dzis koles mnie do -7 pojechal:D botow mozna sie wyuczyc, a czlowiek a to ucieknie przed rakieta, a to zacampuje, nigdy nic nie wiadomo. Boty sa dobre tylko wtedy gdy ma sie ping slaby:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mastermind
Lubię boty w Q3. Granie z nimi dobrze szkoli beginnera. Nawet na najłatwiejszym poziomie boty bezustannie są w ruchu, dzieki czemu gracz uczy się celować. W Unrealach Tournamentach boty nawet na średnich poziomach lubią zatrzymywać się w miejscu. Popczątkujący gracz stara się wykorzystywać ten fakt, by je sfragować, a gdy spotyka się z drugim graczem nastaje rozczarowanie, że w ogóle nie może gościa trafić. Podobnie było ze mną, gdy przesiadłem się z dema UT na fulla Quake'a 3 Arenę.

Najlepiej grać z Lakerbot'em. Ten bot jest bardziej inteligętny od tych zwykłych więc można pograć. Można go ściągnąć TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Q3 jest znacznie lepsze od UT. Nie bede wymienial powodow. Wystarczy sobie przypomniec text blooda (zyje on jeszcze?) w FPP Zone ktora z tych dwoch gier jest lepsza. Blood powiedzial, ze "obie sa wielkie, obie miec nalezy". I ciezko sie z nim nie zgodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy wolą UT, są ludzie, którzy wolą Q3A (Hi, Dziadku! :wink: ) Żaden już nie da się przekonać, że druga gra jest lepsza, ponieważ zbyt przyzwyczaili się do jednej z nich. A poza tym mimo, że obie gry prezentują ten sam gatunek jest między nimi sporo różnic, któych nie widać na pierwszy rzut oka. Właśnie one decydują o tym, kto polubi bardziej jedną albo drugą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PrzanmerS

Ja osobiście wole Quake, ale grałem w UT.

Teraz Quake traci ponieważ pojawiają się coraz to nowsze UT (już niedługo

4 :!: ) A Quake starzeje się, niestety. Ale mimo to ma nadal wielu fanów

Coś musi w tym być no nie ???

POzdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

Mi się bardziej q3 podoba ale w Ut podobał mi sie tryb assault (gdyby tak wyszedl dodatek do q3 z tym modem ) niestety w nowszysch ut niem a tego trybu wiecj uz nie gram.

A widzialem counter strika pod q3 ale beta wersje tlyko niestety

jak cos o tym wiecie to piszcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I LOVE THIS GAME!

Boty sa za**** szczegolnie Xaero na q3dm17 na NIGHTMARE! :DTutaj nie gwiazdkuje zaden skrypt tylko ludzie, wiec na takie rzeczy jak zmiana i na y to sie raczej nie dam nabrac.- dop. Amadrienia

CPM1 & CPM3 & CPM5 & pare jeszcze innych mapek rulez!!! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake]|[ taki sobie jest... Niby duzo broni i plansz... Bylem na stronie jednego klanu, to zobaczylem,ze wszyscy lubia jedna born - railgun, oraz lubia jedna plansze qdm17... W sumie to mozna troszke pograc, ale gra jak dla mnie nie jest na dluga zabawe... Raz, czy dwa w tygodniu wlacze...Zrelaksuje sie.... Ale i tak zamiast zwyklego Quake ]|[ wole najlepszego moda: Bid for Power! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PrzanmerS

Sapkowski swoją drogą (ja bym mu pomnik postawił 8) )

A Quake ]I[ jest THE BEST zwłaszcza przy ostrej muzyce (np. metal )

wtedy gra się odlotowo !!!

Pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość childK

Quake jest najlepszy przy Sapkowskim i Satyriconie. Spróbujcie tak.

Satyricon, Quake w dwóch rękach i Sapkowski przed nosem (polecam Narreturum - przy salwach śmiechu dobrze się fraguje) :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MephiR

Nie ja już tego nie wytrzymam! W q3 roi się aż od ukrytych pomieszczeń, przejść, bonusów.

Jak jeszcze raz ktoś powie że w q3 nie ma komend typu "follow me", to zabiję! Programiści z ID soft dali graczom możliwość rozszeżonej konfiguracji gry poprzez komendy w konsoli (takie coś co się wysuwa po naciśnięciu ~), lub zmieniania zawartości pliku config.cfg. Zmienić można dosłownie wszystko, a wszystkie klawisze waszej klawiatury możecie zapełnić komendami typu "podążajcie za mną", wystarczy w konsoli wpisać odpowiednie polecenie, aby przypisać jakąś czynnoś klawiszowi (np. aby po naciśnięciu klawisza pokazywało się na czacie u góry jakieś zdanie). Chyba dobrze wytłumaczyłem?!

MAPY. Tu również ID dało wiele możliwości. Można zaprojektować samemu wielkie, przestrzenne mapy, czy też malutkie klatki :P Wszystko dzięki programiowi GTK Radiant. Projektowanie w radiancie nie wygląda jak edytor map z Heroses IV, każdy element musisz sam stworzyć, dobierasz kształty, nakładasz tekstury i wiele, wiele innych mozliwości. Naprawdę przednia zabawa.

q3 został stworzony głównie do trybu MP, więc nie powinniście się czepiać SP. Single Player ma przygotować gracza do zmierzenia się z myślącymi przeciwnikami w trybie MP.

BRONIE. Broni jest co prawda mało, ale można je wykorzystywać na wiele sposobów. Rakietnicą mozna skakać pod chmury, plasma gunem wspinać się po ścianach. Jest możliwe wiele tricków. Powstały nawet klany, które zajmują się trickowaniem.

TRYB TDM. Istnieje pełno zaawansowanych taktyk, dzięki którym rozgrywki stają się ciekawsze. Zapraszam do oglądania meczy znanych klanów, lub oglądania demek, wszystkie informacjie na temat q3 możecie znaleźć na tych stronach - ORG i q3.fpp.pl

MODY. Idstnieje wiele dodatków do q3, które naprawdę bardzo zmieniają grę, jej wygląd, dynamikę, zasady rozgrywek. Np. Urban Terror - mod który przypomina bardziej CS, a nie q3.

TRYB MP. q3 dysponuje szalenie urozmaiconym trybem mp. Istnieją klany które walczą między sobą, na różnych mapach, w różnych modach. Istnieją ligi np. Polish Divisions, którą m.in. ja organizuję, działa ona na zasadzie lig piłkarskich (tzn. 3 ligi i już wiecie co dalej :P). Istieją też międzynarodowe ligi. Turnieje itp.

Narazie na tyle wykładu o q3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz rece opadaja... jedynie MephiR powiedzial cos konkretnego, a i ja cos dodam od siebie...

Jedyna dobra bron to rg? Chyba zapomnieliscie o wykorzystaniu rakiety (te fragi podczas lotu!), lg, pg, sg, mg, praktycznie kazda bron ma zastosowanie w danej sytuacji. Walka w otwartej przestrzeni na raile, wymiana serii z mg, czy tez piekne fragi w locie z uzyciem rl...

Sokar- moze lepiej powiesz cos sensownego, a nie 'UT i tak lepsze'... taki arguent to moze przekona 5 latka, ale raczej nie ludzi na tym foroom (czy sie myle?)

Teraz przytoczę sentencję "Jeśli graczu wymiatałes w Qłeja to w UT cianko przędziesz, jeśli wymiatałeś w UT to w Quaku pół bogiem jesteś "

Sprawdziłem na sobie i to działa !

Tak, yasne... w takim radzie przesiadz sie na q3 i zacznij grac na turniejach - przeciez duza $$$ mozna na tym zarobic (a co, moze nie?)

MAsz rację w UT fizyka jest "ostrzejsza" realniejsza, jeśli spadniesz wysokości zaboli bardzo, nie jest tak łatwo rocket jumpa zrobić, i nielatasz po planszy jak piłeszka kauczukowa...

Przepraszam bardzo, w takim razie pokaz mi jeszcze jeden aspekt gry - TRICKJUMPING. Gdzie sa strony traktujace o tym w ut? Jak chcesz to moge sypnac linkami jezeli chodzi o tricking q3... overdrivepc, planetquake.com/defrag, quake-hq.com, q3a.sytes.net (chyba juz 4 serwery stoja), czy tez nasze rodzime PTC...

Jego lepszą fizyką ! włąśnie o to chodzi "ciężko zrobic rocke jumpa i wall ride'a !" i mapy są wypasione bo w UT jest taka bron jak snajperka specjalnie zrobiona do KAMPOWANIA tak tak lole z nas uwielbiam kampować !

Patrz wyzej, a co do drugiej czesci komentarza to szkoda gadac...

esli chodzi o "fizyke" Q3 jest bieeedny, ubogi. Instalujac cpma pojawia sie cos takiego jak kontrola lotu (i pare innych rzeczy), ale to i tak dosc ograniczone

Widziales choc jeden film trickjumperski z q3? Bardzo watpie...

Grajac "troche" nie masz prawa oceniac danej gry

Skoro tak, to kto Ci dal prawo oceniac Q3?!?!

Jeszcze jak dodales, ze jest i tricking to nie mow 'szukaj troche' tylko przedstaw to nam. Jak chcesz to ja moge pokazac na co stac q3 pod tym wzgledem...

Jest to beznadziejna gra. Unreal tournement jest od niego lepszy o jakieś 80 %. Nie podoba mi się styl tej gry. Ale jeśli ktoś w niego gra no to niem mam nic przeciw niemu, jego wybur ale nie wie co traci.

Moze troche wiecej? Bo uzasadnienie 'nie podoba mi sie' wiele nie mowi... Jesli jest lepszy o 80% to udowodnij to!

inny rzecz ktora mi sie nie podoba w Q3 to to ze plansze sa male i nieciekawe, w UT mielismy np. taki domek wysoki wokol ktorego na rusztowaniach biegalismy, plansze facingworlds, a w Q3 wiekszosc pozniej napotykanych plansz to wlasciwie tylko wiszace kawalki metalu

Jest cos takiego jak 'custom levele'... jest tez LVL... Juz nie mowie o wspanialym paku Threewave do gry CTF...

Do tego czepaianie sie trybu sp (ktorego praktycznie nie mialo byc, bo q3 to tylko i wylacznie mp, a nie mlucenie botow...), parodia...

Juz szkoda gadac, skoro zapewne otrzymam odpowiedz 'UT i tak lepsze'....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ut to wiejska gra.... i piopier**** ludzie sa z tej sceny (sadzac po tobie, na Quake'owej scenie takze sa ludzie (?) normalni inaczej... - GrOund_Z3R0)

i nie ma sie co klucic jeden lubi to a drugi tamto i nie pier**** tak ze ut jest lepsze od q3 jak w q3 nie graliscie...

Proponuje zalegalizowac religie Quake, oczywiscie zostaniesz naczelnym wodzem tego kosciola. I wtedy bedziesz mogl wyglaszac takie bzdety. Poki co, wypowiadasz sie na forum publicznym i radze uzywac normalnego jezyka. Wypadaloby takze byc troche grzeczniejszym - GrOund_Z3R0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ut to wiejska gra.... i piopierdoleni ludzie sa z tej sceny...

i nie ma sie co klucic jeden lubi to a drugi tamto i nie pierdolcie tak ze ut jest lepsze od q3 jak w q3 nie graliscie...

Yo ziomal, wyluzuj batona, jest w porzo i nie zasmiecaj forum takimi bzdetami! (Kandy... Kadny.. Kandydo.. ekhm, startuje w wyorach na moderatora, nie, cza sie podlizac :mrgreen: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NeaQuan

Nie był bym sobą gdybym pominoł taki temat. Wszyscy tak ładnie tutaj wielbią UT ale trzeba wam wiedzieć troszke o grze którą tak besztacie i równacie z ziemią.

Widać dopiero MephiR i ^M^ dali tutaj jakieś ładne argumenty odnośnie Q3, a dlaczego tak jest? Powód prosty, żadko który quaker odwarza się na zniżenie się do poziomu CDA (bez urazy dla redaktorów :)).

Po pierwsze nalerzy zacząć od tego, że Q3 to nie jest gra stworzona do wygrzewu (chodź początkującym graczom może się tak wydawać). Każdy kto w Q3 gra troche dłużej i chce osiągać jakieś wyniki gra na grafice z detalami poniżej LOW i z wyłączonym dźwiękiem, wszystko poto by przeciwnika zobaczyć, usłyszeć, przewidzieć jego ruchy i okazać się sprytniejszym od niego. Q3 to jest gra typowo e-sportowa, stworzona do rywalizacji człowiek-człowiek, a nie do wyładowania się za pałe w budzie :P.

Q3 i UT to są gry tak różne, jak C&C i Heroes of Might & Magic, i choć porównywać się je da, to jednak stwierdzenie ża ta gra jest lepsza a ta gra jest gorsza jest przejawem nadzwyczajnego debilizmu (sic!) i braku jakiejkolwiek tolerancji. Proponuje aby każdy *fanatyk* (a takich nie brakuje, zarówno na scenie Q3 jak i UT) nauczył się paru słów prostych jak promień z raila: Gram w ____ bo ta gra mi bardziej odpowiada, trudne? Chyba nie.

mando: kufnia, ty to jesteś super mastah pro wymiatacz, moge Ci czyścić buty? :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym sobą gdybym pominoł taki temat. Wszyscy tak ładnie tutaj wielbią UT ale trzeba wam wiedzieć troszke o grze którą tak besztacie i równacie z ziemią.

>>>Z tego posta, to wynika, ze Ty niewiele wiesz o ortografii i o samej grze...

Widać dopiero MephiR i ^M^ dali tutaj jakieś ładne argumenty odnośnie Q3, a dlaczego tak jest?

>>>Tak oni dali dobre przyklady w przeciwienstwie do Ciebie...

Powód prosty, żadko który quaker odwarza się na zniżenie się do poziomu CDA (bez urazy dla redaktorów :)).

>>>To juz nie bylo smieszne

Po pierwsze nalerzy zacząć od tego, że Q3 to nie jest gra stworzona do wygrzewu (chodź początkującym graczom może się tak wydawać).

>>>Chyba nie zabronisz innym ludziom grac tak jak chca - albo dla wyzycia sie, albo grac profesjanalnie i kosic 250000$ :mrgreen: za kazdy wygrany turniej w USA... (no prawie :wink: )

Każdy kto w Q3 gra troche dłużej i chce osiągać jakieś wyniki gra na grafice z detalami poniżej LOW i z wyłączonym dźwiękiem, wszystko poto by przeciwnika zobaczyć, usłyszeć, przewidzieć jego ruchy i okazać się sprytniejszym od niego. Q3 to jest gra typowo e-sportowa, stworzona do rywalizacji człowiek-człowiek, a nie do wyładowania się za pałe w budzie :P.

>>>Tu muszę Ciebie rozczarowac, poniewaz nikt z czołówki nie gra bez dziweku.

Q3 i UT to są gry tak różne, jak C&C i Heroes of Might & Magic,

>>> Nie to podobne gry, poniewaz w jednym i drugim chodzi o to by WALCZYC i ZABIJAC 8)

i choć porównywać się je da, to jednak stwierdzenie ża ta gra jest lepsza a ta gra jest gorsza jest przejawem nadzwyczajnego debilizmu (sic!) i braku jakiejkolwiek tolerancji.

>>>Tu masz pierwszy raz racje :mrgreen:

Proponuje aby każdy *fanatyk* (a takich nie brakuje, zarówno na scenie Q3 jak i UT) nauczył się paru słów prostych jak promień z raila: Gram w ____ bo ta gra mi bardziej odpowiada, trudne? Chyba nie.

mando: kufnia, ty to jesteś super mastah pro wymiatacz, moge Ci czyścić buty? :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce sie przylaczac do wojny Q3 vs UT, bo widze ze panuje tu zasada "Ja mam racje, ty masz racje, ale ja wiem lepiej" i tak jak ktos juz wczesniej zauwazyl, zadna strona nie da sie przekonac, ale hjezeli mam wyrazic swoje zdanie to powiem: Q3 daje o wiele wieksza swobode ruchow niz UT, daje to mozliwosc robienia niesamowitych trickow, a obie gry maja swoj urok i klimat. ( a tak na marginesie probowal ktos zrobic Rocket Jump w UT?? :) )

Mam pytanie czy ktos oprocz mnie bawil sie w tworzenie nowych mapek, broni, modeli, skinow, modow do Quakea??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waflu - nie przedstawiles ani jednego argumentu. Po prostu skomentowales wypowiedz NeaQuan'a i tyle, a ta wypowiedz byla tylko i wylacznie komentarzem do wczesniejszych postow... wiec? Z tym dzwiekiem to zapewne chodzilo o muzyke, wiec nie lap za slowka, bo to kazdy lepszy cfaniak moze zrobic...

Q3 i UT podobne gry? Pfff... w takim razie Starcraft i Q3 to to samo - w kazdej musisz przeciez walczyc no i zabijac - pokonac wroga, czyz nie?... To sa odrebne produkcje, tylko, ze gatunek jest ten sam, nic poza tym... Inna fizyka, inny klimat, inna strategia, wiec za przeproszeniem nie (chyba kazdy wie...).

Nie mowie, ze UT smierdzi i moowic tak nie mam zamiaru (jak wiekszosc powiedziala o Q3 bez przedstawienia jakis racjonalnych powodow zreszta)... No zapraszam do dyskucji wszystkich odwazanyc, ktorzy przedtem byli tacy Wilecy i Madrzy (tak, to jest prowokacja). Nie umiecie sformulowac jakiejsc sensownej wypowiedzi z tego wynika? Czy jak?... Zbesztac kazdy tytul jest latwo, trudniej do skrytykowac... krytyka, a zwyczajce bebranie sie w blocie i rzucanie wyzwiskami to co innego... widac, ze niektorzy jeszcze do tego nie dorosli...

Zreszta... szkoda mi zdzierac klawiature...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz argumenty:

q3 jest dla mnie za wolny, wiec przesiadlem sie na Promode`a

na promodzie wychodza fajne speedjumpy

rocket jumpy tez :wink:

mamy wieksza kontrole lotu

i ogolnie gra mi sie o nebo lepiej niz na vq3!!!!!!!!

moja (nie)chec do UT powoduje to ze:

nie ma rocket jumpow :lol:

za wolna

nie ma speedjumpow :wink:

nie ma na to promode`a :wink:

nie podobaja mi sie bronie

A tak na marginesie - po to jest ten dzial zeby (jak sama nazwa wskazuje) KOMENTOWAC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...