Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMadrid

Jak odmulić kompa ?

Polecane posty

Najprostsze rzeczy to:

Podział dysku na partycję Windowsa i inne, gdzie trzymamy gry, programy itp. - dzięki temu Windows szybciej się uruchamia

Defragmentacja dysku, co tydzień minimum - Defraggler

Usuwanie zbędnych plików z dysku - Odkurzacz

Czyszczenie dysku - Odkurzacz, moduł Szybkie Czyszczenie Dysków

Czyszczenie rejestru i zbędnych składników programów (ciasteczka, historia witryn itp.) - CCleaner

Wyłączenie zbędnych programów, by się nie uruchamiały razem z Windowsem

Powyłączanie zbędnych procesów przez Menadżera zadań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamula ? Więc tak... ktoś mi kiedyś napisał, że wyłączenie dziennika zdarzeń powoduje ponoć lepsze chodzenie gier na komputerze więc go wyłączyłem. Teraz przy uruchamianiu Windowsa mam napis: Trwa uruchamianie systemu Windows... zdarza się czasem tak, że obojętnie ile bym czekał to ten napis nie zniknie i tylko pozostaje reset lub inna sytuacja przy wyborze użytkownika dzieje się rzecz podobna tylko, że nie mogę wcisnąć avatara mojego tak jakby był nieaktywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to tak dokładnie przewidzieć, ale jeden scenariusz jest możliwie najpewniejszy - dysk przestanie być przez komputer wykrywany i stracisz do niego dostęp. Najlepiej co jakiś czas (2-3 dni) monitorować stan tego dysku i jeśli będzie się pogarszać - wiadomo co robić (dane skopiować, dysk pożegnać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj GameBoostera albo Process Explorer. Ten pierwszy w najnowszej wersji posiada wieje przydatnych funkcji za darmo (defragmentacja, można wybrać folder docelowy, aktualizacja sterowników itd.), natomiiast za pomocą drugiego programu możesz wyłączyć większość procesów (z tego, co wiem, to tylko avast! się nie dał:e) i odmulić kompa. Ja używam na społkę obu programów. Możesz także wypróbować programik HijackThis, który pozwoli Ci wyłączyć uruchamiane procesy przy starcie systemu. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Z tym, że z racji uszkodzeń Norton Ghost (oraz inne oprogramowanie tego typu produkowane przez Acronis, Easeus i innych) odpada. Trzeba zrobić kopię posektorową dysku uszkodzone go na dysk sprawny i to programem radzącym sobie z uszkodzonymi dyskami (DMDE pod DOS i Windows, DD pod Linux).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie rejestru i zbędnych składników programów (ciasteczka, historia witryn itp.) - CCleaner

I co mu to da? CCleaner nie potrafi zdefragmentować rejestru, a samo czyszczenie to strzał w stopę. Nie daje absolutnie nic, bo nie zmniejsza rozmiaru rejestru, a w dłuższej perspektywie powoduje większą fragmentację plików rejestru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...