Skocz do zawartości

Koniec Msi 6850? (Bios>Dead)


Rewident

Polecane posty

1. Moim zdaniem nie musisz. Parę razy zdarzyło mi się wymieniać płytę na tę samą (lub nawet na troszeczkę inną) i nigdy nie instalowałem na nowo Windy (nic się z tego powodu, złego nie działo).

2. W takim wypadku uważam to za konieczne (choć znam osoby, które tego nie robią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wersji systemu i rodzaju licencji, możliwe że wystarczy tylko zamiana sterowników w przypadku zmiany PG na inny model (z innym chipsetem i kontrolerami). Czasem jednak bywa z Win tak, że zmiana jakiegoś "newralgicznego" komponentu modyfikuje sumę kontrolną sprzętu i jest ona inna niż ta, na którą został aktywowany/zarejestrowany system operacyjny. Ale wówczas wystarczy ponowna aktywacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową płytę główną (tą samą - najwidoczniej padł slot pci-e) i jest sygnał TAK! Nareszcie...zrobiłem update biosa wgrałem najnowsze sterowniki do grafiki, odpalam grę i bach po ok 5-10min Artefakty + Freeze i wymagany reset systemu (siwe paseczki lub czarne lub razem, występują także dzielenia obrazu) i tak z 5 razy cóż myślę że może to wina tej gry ale nie w innej występuje to samo...Zainstalowałem nowe stery usuwając poprzednie drive sweeperem (te z płyty i z neta najnowsze) to samo...Początkowo pomogło mi zmniejszenie szybkości pamięci z 1100Mhz do 1000Mhz fakt pograłem dłużej możliwe że ok 1h lub trochę dłużej, ale potem wystąpiło to samo lecz od tej pory nie dostaje freezów które by wymagały resetu psuje się tylko obraz. Potem wyskoczyło mi sporo tych pasków w pulpicie i grze mam to samo czasem samo sie naprawi ale na krótką metę, spróbowałem z 32bit przejść w 16bit teraz paseczki są znikome (obecnie) jak przy pruszeniu kablówki ale dalej są...Ktoś może wiedzieć w czym może tkwić problem? Nic sie nie przegrzewa jedynie zauważyłem 60c na procu ale gta 4 jest dosyć procesorzerne...Naprawdę prześladuje mnie pech, przepraszam za długie posty i liczę na waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładałem kartę 2 raz do slotu i to samo...chciałem wrzucić zdjęcie zrobione frapsem by pokazać mój problem gdy pojawiły się czarne pasy na pulpicie i w grze, po resecie pc wchodze w zdjęcie i nie było tam żadnych pasów o0 czyżby to monitor dawał o sb znać? Ale dlaczego akurat po wymianie grafiki i dlaczego wcześniej pasy powodowały freeze z takim zaciętym dżwiękiem (myśle że wtedy to nie monitor) chciałem spr zwykły kabel (ten niebieski do monitora) lecz no signal na grafice ani na integrze o0 Jeśli by to była wina monitora to czego akurat w grach? Raczej wątpie

Karta działa idealnie tylko po paru min dostaje zebre poziomą czarne pasy czasem biała lub poziome pruszenie jak w tv i wtedy sie obraz psuje

Wł nagrywanie frapsem podczas artefaktów zresetowałem pc (potem obraz jest znowu dobry) spr filmik i obraz był ok :) Już sam nie wiem co to mogło być przed chwilą grałem dłuższy czas nic nie wyskoczyło poszedłem afk wracam nic nie było robione camera przy ścianie praktycznie wracam i znowu czarne linie i środek widoku na krawędziach monitoru tak jakby 2 monitory taki efekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie została wymieniona płyta i grafika działa, wydajność jest świetna fpsy także 0 problemów na początku (grafika wymieniona na nową, sądziłem że wcześniejszy brak sygnału to jej wina, mimo że problemem była płyta), lecz po kilku minutach grania czasem udało się po 15-30 min, mój obraz zaczął szaleć, początkowo był to freeze ekranu wraz z dżwiękiem nic nie pomagało tylko reset, obecnie dostaje tylko artefakty w postaci czarnych pasów poziomych czasem z białymi, ew przesunięcie środka ekranu, lecz ostatnio był także biał ekran i znowu reset...Jeśli problem wystąpi w grze to samo sie dzieje na pulpicie po zminimalizowaniu.

Zainstalowano najnowsze sterowniki do grafiki wraz z profiles, próbowałem także z tymi dołączonymi do płyty, uaktualniony najnowszy bios przez live update 5, spr wszystkie podłączenia, nie dostaje takich problemów siedząc na pulpicie czy na przeglądarce.

Wczoraj zmniejszając z 32 bit do 16 bit zauważyłem spadek artefaktów, lecz były nadal widoczne ale nie w takim stopniu. Początkowo freezy występowały bardzo szybko, spróbowałem zmniejszyć szybkośc pamięci grafiki o 100Mhz, co trochę to opóżniło lecz obecnie wróciłem do podstawowych i też da się grać dłużej.

Nie sądze by było to przegrzanie jedyną wysoką temp był proc w granicach 60c ale to raczej nie jest dużo, grafika w okolicach 50c wiatraki 50-60%. Dziwne jest też to, że filmik i zdjęcie zrobione frapsem podczas tych problemów nie wyświetla tego samego co się dzieje na moim monitorze wszystko jest ok na filmie nie widać żadnych problemów.

Znowu długi post ale chce przekazać jak najwięcej informacji, byście mogli jak najbardziej wczuć się w mój problem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocz stealthseries 2 500w czy to nie jest wystarczająca moc? Za dużo wydałem na pc, tym bardziej wydając kasę na 2 płytę i teraz w zasilacz o0

W ustawieniach zasilania ustawiłem wysoka wydajnośc (może zwiększyć zużycie energii) i gram już od dłuższego czas bez problemu czy może to być także oznaka zasilacza czy poprostu wystarczyło przestawc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach zasilania ustawiłem wysoka wydajnośc (może zwiększyć zużycie energii) i gram już od dłuższego czas bez problemu czy może to być także oznaka zasilacza czy poprostu wystarczyło przestawc?

To prędzej oznacza bug w sterownikach, zarządzaniu energią w systemie, błędy w plikach systemowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Przyczyna może być taka, że po pierwsze zasilacz źle działa (sugerowałem autorowi, żeby go sprawdził, ale tego nie zrobił) - w końcu pierwsza płyta (właściwie to gniazdo) i karta ot tak się nie spaliły. A po drugie - przy okazji - mogły ulec ulec uszkodzeniu inne podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba problem, karta widocznie źle siedzi w slocie, gdy ją poruszam grafika powraca do normalnego stanu, wszystko przykręcone ładnie tylko zastanawia mnie 1 rzecz, skoro karta prawdopodobnie wypada ze slotu, to dlaczego bez ruszenia jej, po resecie grafika jest normalna i tylko poluzowuje się w grach o0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta jest dobrze zamocowana (zatrzask na PG i śruba/śruby na śledziu) karta nie ma prawa sama wypaść czy też się poluzować. Wątpię żeby ciąg wentylatorów mógł to spowodować ;)

A czy PG dobrze fizycznie zainstalowałeś w obudowie? Pytam choćby o plastikowe kołki dystansujące (ewentualni metalowe dystanse w które wkręcasz wkręty mocujące) - chodzi o to, czy przypadkiem PG nie wygina się za bardzo przy wkładaniu np. karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...