Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rewident

Koniec Msi 6850? (Bios>Dead)

Polecane posty

Witam wczoraj ok godz. 15 zdążyłem zamontować nowo zakupioną grafikę Msi HD6850 Cyclone PE/OC (płyta MSI h61m-p23) zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta wszystko świetnie chodziło ok północy grając w wowa gra ścieła się (totalny freeze), po czym szybko mignęły kolorowe pasy i błąd biosu, nie jestem w stanie powiedzieć co tam pisało czytałem od góry i zrozumiałem tylko błąd po czym komputer wył się...potem dostałem 5 krótkich pisków z biosa płyty (tylko 1 teraz nie występują), wiatraczki od grafiki nadal się kręcą, teraz wgl płyta nie nadaje sygnału do monitora, przeżuciłem się chwilowo z powrotem do zintegrowanej grafiki od i3 afterburner nie wykrywa grafiki (brak urządzenia wspierającego) SpeedFan nie wykrywa Temp GPU ani jego wiatraków, wyskoczył także błąd sterowników (ich brak) lub niepoprawne działanie coś w tym stylu, po wejściu do windy (podłączona zint.grafa) automatycznie zainstalowały się do niej sterowniki, próbowałem jak na początku odinstalować stare sterowniki zainstalowałem od nowa, odinstalowałem zintegrowaną, ale nadal brak sygnału z grafiki...Czy to już koniec? :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700zł za 7h użytkowania, nic nie było zmieniane wszystko pięknie działało i nagle bach...niestety obecnie nie mam jak spr karty kolega zabrał pc do akademika a reszta na tabletach lub laptopach ;/ Wydaje mi się że bez instalowania sterowników karta powinna nadawać jakiś sygnał, a tym czasem nic, potem automatycznie mi sie instaluje sterownik od integry przed resetem był odinstalowany...

1 mnie martwi bo jak miałem integre miałem wł opcję oszczędzania energii gdy to możliwe (czyli jak gram chyba pobór powinien być jaki powinien) za miast zrównoważenia, nie rozumiem jak szybko może się zepsuć karta ;(

Można jakoś przetłumaczyć 5 pisków z płyty głównej msi h61m p23? nigdzie nie znalazłem rozpiski (piski pojawiły się tylko raz po wywaleniu biosa) Próbowałem odłaczać karte itp ale nic nie pomaga zmieniałem slot ramu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć krótkich pisków, to zazwyczaj (bo nie wiem jaki masz BIOS, a szukać za bardzo mi się nie chce) błąd procesora, ale jeśli już ich potem nie miałeś, to specjalnie bym się tym nie zajmował.

Twoja karta jest nowa (na gwarancji)? BTW przyczyną spalenia karty może być zasilanie, a więc zarówno może być coś nie tak z płytą, jak też z zasilaczem (albo z jednym i z drugim), radzę to sprawdzić.

P.S. A masz możliwość włożenia innej karty graficznej do swego kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem laptopa, komputer jest nowy działał bez zarzutów, przez tydzień byłem na zintegrowanej grafice wczoraj kupiłem 6850 działała świetnie (fps płynność cicha chłodna 0 problemów) i bach freeze i 0 sygnału na monitor z grafy

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W

Wszystko powinno być zgrane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać minął msc od odesłania grafiki na gwarancje i dzisiaj przywiozłem prosto ze sklepu wymienioną (nie była naprawiana dostałem nową sztukę)...Jestem pewien że nie odesłano mi tej samej bo na poprzedniej zostawiłem zarys od przejechania palcem i została taka smuga, na tej tego niema. Wracam ucieszony z wymienionej grafiki, lecz po podłączeniu uzyskuje ten sam problem brak sygnału z grafiki, odinstalowałem poprawnie zintegrowaną grafikę w menedżerze urządzeń, po czym wył komputer zainstalowałem grafikę w płycie i po uruchomieniu nadal brak sygnału, w biosie grafika jest przestawiona na primary PEG zamiast IGD...I nadal nie wiem w czym jest problem komputer uruchamia się normalnie niema pisków słychać wczytywanie windowsa do pulpitu lecz obrazu brak, w tym momencie podłączyłem kabel do wejścia zintegrowanej grafiki jest obraz...

Ma ktoś jakieś pomysły? Oddałem grafikę na wymianę i teraz naprawdę nie wiem co jest problemem...

I za każdym razem gdy odpalam na grafice zew gdy wczyta mi pulpit odczekam chwile i gdy przełączę kabel na integre wyskauje że mi zainstalowano automatycznie sterownik do integry, może coś to pomoże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi procesorowymi integrami, ale wydaje mi się, że chyba tak powinno być (ewentualnie, tak jest jednak ustawione w BIOSie). Podejrzewam, iż tak się dzieje, ponieważ "prawdziwa" karta graficzna nie jest wykrywana (więc jej de facto nie ma), a skoro tak, to automatycznie włącza się integra.

Pisałem wcześniej o tym, że powinno się - powiedzmy - parę rzeczy sprawdzić. Nowa karta graficzna nie pali się ot tak sobie. Możliwe, że nastąpiło jakieś zwarcie i niestety płyta główna została uszkodzona, a karta spaliła się niejako przy okazji.

P.S. Czy wiatrak na karcie się kręci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi i działa u niego moja grafika więc wszystko jest z nią w porządku, ale jak włożyłem jego grafikę do mojej płyty sygnału nie było...Tak w obu przypadkach wiatraki się kręcą...Odrzucam raczej możliwość zepsucia się monitora zwykły d-sub (nie jestem pewien skrótu) działa poprawnie z moją integrą, a kabel dvi mam tylko możliwość spr przy tej karcie, ale spr komputer podpinając go do telewizora przez hdmi i nadal nie wykrywało sygnału...Zasilacz powinien być ok aczkolwiek w biosie jest napięcie gpu 0.44v ale to chyba od integry. Komputer działa bez zarzutu tylko że na integrze, nie trawi mi tylko grafiki, mam wszystko ustawione tak jak przy pierwszym włożeniu grafiki (przed zepsuciem działała ok 7h) i raczej nie widze błędu co do ustawienia źle integry...Czy jest taka opcja że zepsuł się tylko slot pcie? SpeedFan nie wykrywa mi wiatraków od gpu, a jak kiedyś działała pokazywało...Można jakoś spr ten slot czy jest napięcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy jest taka opcja że zepsuł się tylko slot pcie?
Owszem.

Można jakoś spr ten slot czy jest napięcie?
Wszystko można. Tyle, że po co? Tak czy siak sam tego raczej nie naprawisz. Poza tym napięcia mogą być w porządku, usterka może być inna (np. zimne luty).

Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: czy aby na pewno tamta karta się spaliła.

Aha, a może to gniazdo jest po prostu zapchane/brudne? Jeśli nie wykluczasz takiej możliwości, to je wyczyść (jeżeli potrzeba, to całego kompa). Ewentualnie, poruszaj/dociśnij i zobacz czy to coś zmieni. Ponadto, mimo że zasilacz masz dobry, to wypadałoby go jednak sprawdzić. Jeśli będzie z nim wszystko w porządku, to nie widzę za bardzo innej możliwości, jak ta, że uszkodzona jest płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mogłem oddać sprawną grafikę, no ale ta co jest działa na 100% Gniazdo jest czyste pc ma ok msc, czyszcząc wacikiem wgl nie było na nim brudu, wszystkie przewody spr przeplatałem ram, czyściłem cmos, powiedzmy że po freezie w wowie ten blue screen nie był z grafiki, więc czy zasilacz lub zepsucie gniazda mogłoby wywalić taki błąd? Btw czy zepsuty PCI-E nie sprawiał by pisków z biosa? Po połódniu pojade do miasta z płytą do jakiegoś serwisu niech mi spr to wejście pci nie chce oddawać płyty na gwarancje bez poznania przyczyny tym bardziej że zostane bez pc na następny msc

Popracuj trochę nad składnią i interpunkcją wypowiedzi, ciężko się je czyta. ~y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacz lub

zepsucie gniazda mogłoby

wywalić taki błąd?

Oczywiście. Przy nieprawidłowym zasilaniu BSoD'y pojawiają się często i to różne, przez co trudno namierzyć winowajcę.

czy zepsuty PCI-E nie sprawiał by

pisków z biosa?

Może, ale nie musi. Poza tym, na początku miałeś jakiś sygnał.

BTW szkoda, że nie odpisałem wczoraj, zanim poszedłeś do serwisu. Jak już coś sprawdzać, to całą płytę, a nie jedynie gniazdo. Mam jednak nadzieję, że sprawdzą / sprawdzili / sprawdzają (niepotrzebne skreślić) ją kompleksowo (przy okazji było też oddać zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu niestety płyty raczej nie sprawdzili pod każdym względem...Dałem swój procesor, płyte, ram, i grafikę, zasilacz był z serwisu i oczywiście moja grafika nie działała. Mówię że u kolegi moja grafika była w porządku, więc to nie jej wina, więc spr gniazdo, serwisant wsadził jakiś model grafiki bez wentylatorów nie wiem jaki model i o dziwo był sygnał i wszystko ok, dziwne bo jak wsadziłem grafikę kolegi ati 5770 też nie działała...Więc teraz jestem w kropce wszystkie podzespoły są w porządku ale 1 z 2 nie współpracuje

A i odp serwisanta: "Proszę oddać na gwarancje grafikę wraz z płytą" Jest to raczej ostateczność, nie widzi mi się oddawać ich na kolejny msc tym bardziej jak oddam płytę zostanę bez pc

Czytałem gdzieś na forum gdzie wiele ludzi się na to skarżyło tzw "blank screen" Jakaś porada miała 1200+ że wystarczy wyjąć kabel zasilania przytrzymać przycisk on 30-60 sec i potem wpiąć kabel zasilania lecz mi nie pomogło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest co najmniej dziwne bo jak by ci się cos na płycie zepsuło dajmy na to ten slot Pci-e to wtedy by się raczej płyta główna nie uruchamiała a uruchamia sie na zintegrowanej grafice... Mi sie wydaje ze to sprawa biosu... bo jeśli ani twoja ani kolegi karta nie dzialała to cos jest nie tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalenie gniazda niekoniecznie musi powodować śmierć całej płyty. Nie raz pracowałem na kompach, w których z powodu nieumiejętnego obchodzenia się z kością RAM gniazdo było ostro doświadczone (w pracy dawno temu miałem kompa z wyrwaną plastikową oprawką jednego z gniazd dla DDR)...

A może jest to po prostu kwestia przypalonego gniazda PCIe? Może gdy spaliła się pierwsza karta, to siadła część styków w gnieździe (spalone/przypalone)... Nie wiem dokładnie która z wersji PCIe x16 jest na tej płycie (kolejne rewizje pozwalały na dostarczanie większej ilości mocy za pomocą gniazda) ale pamiętajmy, że PCIe x8 od PCIe x16 różnią się przede wszystkim ilością styków (http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Czy_liczba_linii_PCI-Express_wplywa_na_wydajnosc_karty_graficznej.-3783.html#krotkoomagistralipciexpress)

W serwisie mogli włożyć kartę np. PCIe x8 rev 1.x i mogła zadziałać (wystarczająco dużo styków zapewniało łączność z PG) natomiast Twoja karta i kolegi (PCIe x16 2.x) wymagały większej ilości styków dla zapewnienia odpowiedniego poziomu zasilania i na Twojej PG nie ruszyła, mimo podłączenia linii bezpośrednio z zasilacza... Może chodzić tu też o to, że BIOS rozpoznaje kartę na podstawie zapisanych w jej elektronice danych i odpowiednio reguluje działanie złącza? Nie wiem, strzelam w tym momencie... Ta teoria grubymi nićmi szyta. Wiem, że gniazda są kompatybilne wstecz (w sensie KG z PCIe x16 powinna ruszyć na PCIe x8) tylko nie mam zielonego pojęcia czy jest konieczne, aby gniazda te były "z jednej" rewizji (w sensie czy konieczne jest aby gniazda były w konfiguracji np. PCIe x16 2.1 i PCIe x8 2.1 - czy może być PCIe x16 2.1 i karta ruszy też na PCIe x8 1.x) i czy ewentualną różnicę w wydajności elektrycznej gniazda może niwelować linia z zasilacza. Linkowany test z benchmark.pl odbywa się w ramach tej samej rewizji... No i nie wiem też, czy "wyłączenie" pewnej ilości styków powoduje tylko zmianę prędkości, czy też może wpływać na "uwstecznienie" rewizji (czyli czy zawsze zmienia x16 2.1 na x8 2.1 czy też może możliwa jest zmiana z x16 2.1 na x8 1.0)...

Za wikipedia: "Maksymalny pobór energii, jaką karta graficzna może pobierać przez złącze PCI Expres, to 75 W (v1.0), 150 W (v2.0) lub 300 W (v3.0). Jeśli karta pobiera więcej energii, musi ona zostać dodatkowo zasilona przez osobny przewód zasilający (lub przez przejściówkę) z zasilacza, standardowo przewodem sześcio-, ośmiopinowym lub ich zestawem (6+8)."

Sorry za nieco długi i zaplątany post, ale na bieżąco starałem się spisywać przemyślenia bez zwracania uwagi na ciągłość poruszanych wątków... Chyba czas już spać... Jutro jak to będę to czytał pewnie się zdziwię co natworzyłem ;)

EDIT: a tak całkiem od czapy - trochę naiwnie - czy oby na 100% podłączyłeś wszystkie możliwe kable z zasilacza do PG i KG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że wszystko jest ok, wszystko było podłączone tak jak przy 1 uruchomieniu, codziennie zdejmuje klapę obudowy i spr wszystkie styki...Serwisant też podłączał cały mój zestaw oprócz zasilacza i również nie było sygnału nie sądze by źle podłączył, a boli mnie to strasznie bo o listopada siedzę na integrze a na grafe wydałem 600zł, wydaje mi się że grafika się nie spaliła tylko oddałem sprawną grafe, a problem dalej trwa, jeśli by sie coś przepaliło wydaje mi się że to by było widoczne...

Biosa mam najnowszego h.40 ale nie mogę teraz odnaleźć standardowego h.20 jak pobieram ze str mam konflikt 64 bit windowsa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jestem przekonany że to gniazdo PCI-e nawaliło, ewentualnie jego zasilanie z PG, albo i jedno i drugie... Może znajdzie się ktoś, kto rozkmini i oceni mój tok rozumowania z poprzedniego posta...

Spaleniznę nie zawsze widać, słychać i czuć... Mogły się spalić jakieś ścieżki w laminacie PG albo w "zasłoniętym" miejscu, albo jakiś bezpiecznik:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic968547.html

Gdyby karta, która oddałeś, była sprawna, wróciłaby raczej z serwisu z raportem o bezzasadnym zgłoszeniu reklamacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż czyli trzeba wymienić płytę. Tylko jak ją odeśle zostanę bez pc na msc, więc myślałem kupić nową płytę ( jak to jest czy musze od nowa instalować windowsa po wymianie płyty głównej? Jak to wygląda w 2 przypadkach: 1. wymiana na tą samą 2. wymiana na inną) i potem gdy dostanę naprawioną to ją sprzedam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...