Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Sorry za głupie pytania, ale czy rpg, to takie coś jak Age of Wonders 2?kochałem tą grę :roll:

I już nie kochasz? :wink: A AoW to raczej strategia z drobnymi ilościami RPG, ale rasowe RPG to zupełnie coś innego. Polecam poczytać wcześniejsze strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arnoldzik

Moim zdaniem największą/wielką/bardzo dużą frajdę jest Modyfikowanie różnych systemów, a czasem nawet dziwne ich łączenie. Tak zrobił mój qmpel, który zrobił scenariusz do sesji D&D, gdzie gracze mieli dojść do portalu, przez który przenoszą się do świata Cyberpunk :) Ja do swoich sesji D&D dodaje "Magic Cards" albo "Magic Runic Cards" - karty, w których ukryty jest potężny czar, którego rzucenie ogranicza sie do wypowiedzenia (odkodowania runów dokładnie) tego co jest na niej zapisane oraz wykonanie (jeśli karta tego wymaga) pewnego ruchu ręką. Karty te są bardzo drogie, tylko wysoko-poziomowi magowie i kapłani moga ich używać, natomiast ich moc jest niezwykła no i czas rzucania...dosłownie parę sekund :) Moją ulubioną to "Święty Symbol" i "Antymagia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wprowadzenie kilku światów na jednej sesji jest masakryczne... Do dziś pamiętam, jak z Maga przerzuciło nas do Cyberpunka 2020... :D A przy tym dostaliśmy tyle Paradoksu, że potem musieliśmy walczyć ze zmutowanymi pomidorami... Co za schiz^^

Albo git były przenosiny z D&D po różnych systemach w celach degustacji... Przez 30 minut sesji zdążyliśmy odwiedzić wszystkie znane systemy, włączając GS, W:M, CP2020 i świat Ravenloft :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arnoldzik

Ale tamta sesja była taka bardziej w stylu "dla jaja" :) Ale jedno jest pewne, nie gram z tą samą ekipą bo znów wymordują pół gospody, porwą dziewice i będą uciekać z miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom a ja ostatnio udzielam się trochę w sesji wzorowanej lekko na tej z FA, ale za to 100% freestylowej ;) ... tzn nie walczyliśmy jeszcze ze zmutowanymi pomidorami :P ale nie ograniczamy się do żadnego konkretnego systemu, jedynym ograniczeniem są granice naszej wyobraźni ;) żadnych rzutów kośćmi itepe, taki lajcik :P .... jakby ktoś chciał zajrzeć, to jest na Forum Gamesland - www.glforum.up.pl :) (to nie jest reklama tylko informacja :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pragne reaktywować (ale w znaczenu zacząć zupełnie od nowa) 3 sesję FA.... czyli tą moją opartą dość poważnei na mechanice D&D 3rd.... od dłuższego czasu zgłaszaja się do mnie ludzie (ale pojedyńczo) i są bardzo zainteresowani..... Jeśli jeśteście chętni to walić na maila (a pozatym na 1 poście 3 sesji macei opis zasad).... dam wam kontakty innych chętych i zrobimy coś porządnego . bo ostatnio widze ze sesje na PODUPADAJĄ ! jedyną "porządna" sesja jest chyba moja w faloutowym świecie (ale mam ino 2 grzczy więc jest koszmarnie powolna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby chodziło ci o sesję "niech pan się nie przejmuje, mojego przyjaciela często przygniatają różne ciężkie przedmioty"? :D Jeśli tak to popieram reaktywację i jestem chętny, ale trzeba by zacząć ją od początku, bo straszne zamieszanie tam wynikło, z tego co pamiętam...

Heh, cardi, lepsze rzeczy można zrobić w świecie Planescape, tam właściwie z założenia wszystkie inne światy są jego podsferami - można wyjść z minigunem do bardzo wczesnego średniowiecza :) Ale i tak największy shiz jaki miałem to próbowanie ustrzelenia ze zwykłego łuku (sic!) jakiegoś mecha z cyberpunka - co najśmieszniejsze, udało się! :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

Feo, chodzi Ci o tą sesję co jest na prawie na samym dole działu "Sesja RPG", noszącą miano "Trzecia sesja", czy chcesz stworzyć coś nowego? I czy to być na poważnie? Ja mogę się przyłączyć jak tylko przeczytam regulamin, stworzę jakąś postać i wyślę do Ciebie.

Właśnie co do postaci, to robić je wg podręcznika do 3 edycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilmindaro

A pamięta kto jeszcze tamto tysiąclecie? Te chiciory: Final Fantasy7? 9? to dopiero było :cry: Ehhh... Nadal w to gram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum człowiekiem który ma chyba najprostrzego maila a podawał go najwięcej razy :D Pan_Feanor@poczta.onet.pl

to wrzuć go do profilu i będziesz miał spokój raz na zawsze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, panowie i panie, post ten dedykujeę mojemu wyjątkowo brudnemu kumplowi z licum, który czystym przypadkiem wybrał sobie temat na pewną pracę na Wiedzę o Kulturze (tak tak, my takie cuda mamy...). No i oczywiście jako temat wybrał sobie gry crpg, z czym wiąże się pewien jego drobny problem:

"Czy ktoś wie jak się była nazywała pierwsza gra cRPG? Tylko cRPG a nie RPG... :twisted: " - Marmach

Oczywiście, tłumaczyłem mu to, no ale pragnął zasięgnąć opinii ekspertów... padło na was, feel the pain :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serku -> a co mu tłumaczyłeś ? bo wg. mnie jest to awykonalne, ponieważ pewnie było to coś jeszcze na c64 lub amisie, a ja podałbym w takiej pracy coś w stylu, że "na dobrą sprawę gry cRPG przeżyły wielki skok jakościowy po wydaniu Fallouta w roku .... ponieważ była to pierwsza gra tego typu która odniosła olbrzymi sukces, oraz do dziś cieszy się szacunekiem milionów graczy na całym świecie" ponieważ na dobrą sprawę to od Falla zaczęła się wielka przygoda PeCetów z cRPG w dzisiejszym wydaniu :D

A takiego falla :D BG :] - CRD

EDIT>>> tyle że fall był PRZED BG :D i nic na to nie poradzisz :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy ktoś wie coś więcej na temat ponownego wydania WFRP w Polsce? Ktoś mi kiedyś wspominał o tej nowinie, ale nie wiem czy to prawda. Chciałbym wiedzieć jakie wydawnictwo go wyda. Jeśli temat był już tu poruszony to sorry.

2. Czym się różni D&D 3ed od D&D 3.5ed?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatni miałem okazję ( dzięki Koobz! ) przejść KotOR'ka :D Muszę przyznać, że grało się całkiem znośnie. Choć bez rewelacji. Fabuła niezła, moce, sporo przedmiotów i muzyka na plus. No i wybór ciemna/jasna strona. Miło było zostać władcą galaktyki, Mistrzem Sithów Jeden widok, ciut bezsensów, tylko ludzie do gry na minus. Do tego grałem w polską wersję, która jakoś średniawo przypadła mi do gustu. Sporo rzeczy w tłumaczeniu pozmienianych, opuszczonych, parę baboli... A w CDA 9 - źle się dzieje w państwie duńskim :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że w najnowszym "Przekroju" jest opisane nasze hobby (tzn. RPG)? Nie? No to już wiecie :). Nie wiem czemu, ale jak czytam artykuły o RPG pisane przez ludzi, którzy nie są w temacie, zawsze głupio się uśmiecham. Co do artukułu w "Przekroju", to nie wiem po jaką cholerę wstawili zdjęcia figurek do gier bitewnych skoro piszą tylko i wyłącznie o RPG?

KOTOR--> Jak ta gra spadnie poniżej stówy, to kupię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba skoczyć do Empiku przejrzeć sobie 'Przekrój' :wink: A co prasówki to ostatnio uśmiałem się z artykułu we 'Wproście'. Gry komputerowe polskim materiałem eksportowym? Hie hie. Gorky, Mortyr, Schizm, Red Baron i Painkiller. Ostatnia rzeczywiście jest już na niezłym poziomie. Dwie pierwsze zbierały mocno średnie oceny, a o pozostałych nie czytałem, więc nie gadam. Mam wrażenie, że autor nie miał z czego pisać i tak sobie walnął. 15 tysięcy egzemplarzy i już przebój :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że wchodzi tu ktoś, kto zupełnie na RpG się nie zna. Mam jednak do was ogromną prośbę. Zawsze chciałem grać w żywe RPG, ale nigdy nie miałem z kim (nie ma to jak mieszkać na wsi :P) - teraz mam. I pytanie - nikt z nas nie wie, jak w to grać. Chcielibyśmy D&D w świecie Forgotten Realms (najlepiej). Od czego zacząć - co kupić? Co jest potrzebne? Czy istnieją jakieś systemy startowe? I prosiłbym o adresy sklepów wysyłkowych sprzedających RPG.

Thx z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak aby grać w DnD na start NIE kupuj tego zestawu początkowego w pudełku, tylko PG (podręcznik gracza) który na początek wystarcza (jak masz dostęp do netu to nawet na baardzo długo) jednak później przydadzą się także bestiariusz (księga potworów) i PMG(podręcznik mistrza podziemi) w których znajdziesz w bestiarze spis potworków, a w PMG wszelkie dodatkowe informacje jak dodatkowe przedmioty podstawowe, czy klasy prestiżowe, jeśli chcecie grać w Forgotten Realms to potrzebny będzie również podręcznik do tego świata, a adresy ? zajrzyj na www.empik.pl i na www.isa.pl gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy da się zagrać jedną sesję bez kupna tego wszystkiego - no bo jak graczą sie nie spodoba, to kupa kasy w błoto. i ilu ludzi potrzeba minimum???

No teoretycznie się da, jak się uprzesz i stworzysz jakiś własny system. Jednak nie polecam tego na początek. Nie macie doświadczenia w RPG i może Wam wyjść tragicznie. Kupcie sobie narazie PG (podręcznik gracza). Natomiast jak się nie spodoba to możecie podręcznik na Allegro opchnąć. Powiedź dokładnie gdzie mieszkasz i w okolicach jakiego miasta jest twoja wioska. Może ktoś z nas mieszka blisko Ciebie i przeprowadzi z Wami próbną sesję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...