Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
A Flatów AD nie używam, nie jestem fanem.

Ujdą, ale głównie na niektórych junglerach, gdy marki i tak dają więcej armor penetration niż neutrale mają armora. Jeśli preferuje się maksymalny dmg siedząc na linii - raczej lepiej mieć quinty(marki też, oczywiście) na armor penetration.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest podobnego do renektona? idzie o offtanka, bo najlepiej pasuje do mojego stylu gry. i nie, nasus mnie nie urządza.

Coś podobnego...

Udyr? Też full melee, też ma stuna on-hit. Garen? Może jeszcze Shyvana(podobny sytem Furii i generalnie styl).

Nikt oprócz tej trójki mi nie przychodzi do głowy, jeśli chodzi o styl gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Renekton to jedna z tych postaci, która daje najwięcej funu z gry. Jest wprost boski. Co prawda może się nie skaluje zbyt dobrze w late, ale bezużyteczny też nie jest.

Z podobnych postaci dodałbym Riven. Mniej więcej podobna technika. Dash do przeciwnika, stun, jakiś autoatak, wycofanie się. Ogółem też bardzo fajna postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam znowu watpic w ta gre, odkrylem powolanie do gry amumu, jest strasznie fajnym junglerem, ma swietne ganki, ulti dobre do tf i w odpowiednim momencie użyte moze przesadzic o losie tf, swietny inicjator, stun, niezly dmg z cooldownem jak jest bity. Tylko co tego jak jedyna osoba która najcześciej gra jestem ja ( dla przykladu Vaine na mid - troll pick 0:4:1, tf na bot ad tez troll pick 0:5, riven na solo top vs vlad 1:6 , wygrali bysmy to ale nie... po co? "Mumu troll pick" itd. Zalosne to jest ;x Ostatnio mialem tez team ktory nie ogarnial (ranked, Veigar biegl pod wierze i dawal fragi Anivi? nie pamietam bo Kenen chcial mid i sie klocili) ale dalo rade wygrac. Malo tego Z Kenenem w late game we dwójke ukradliśmy i zabiliśmy barona . On wskoczyl na nich z ulti , ja skoczylem bandazem ze swoim i 3 padla na moje ulti. Ta postac ma wiele mozliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Renekton to jedna z tych postaci, która daje najwięcej funu z gry. Jest wprost boski. Co prawda może się nie skaluje zbyt dobrze w late, ale bezużyteczny też nie jest.

Zapewne twoje słowa odnośnie late dotyczą SR... Nie wiem jak tam, ale ja dziś postanowiłem iść na przeciw swojej zasadzie, aby nie grać pierwszy raz jakąś postacią normala...

3 mecze na Dominion, 3 winy, w teamie 1-szy, 3-ci i 4-ty... A buduję go spontanicznie... I miałbym takie pytanko - ja miałbym zamiar ( ale jakoś jeszcze nie mogłem zdążyć ) budować na nim Trunity Force... Czy pasyw z tego itemku "ładnie" współpracuje z W renka ?

Oj - miałem kupować tylko tych czempionów, którym obniżą cenę, albo tych, którzy mi się bardzo spodobają... :cool:

No i oglądacie zawody z Kijowa ? Mi strasznie tnie i zacina, to też postanowiłem grać :/

Edit : no i co powiecie o Renku na SR - solo i jungla ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomni mi ktoś kiedy runy na AP per lvl zrównuja sie z tymi flat? Bo zastanawiam sie nad kupnem glyphow.

Mógłby mi ktoś ułożyć według użyteczności(normale i low ELO)i funu z gry następujące postacie?:

-Anivia

-Fiddle

-Kennen

-Kassadin

-Vlad

-Fizz

-Akali

Sami APcy, wiec nie powinno być większego problemu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miałbym takie pytanko - ja miałbym zamiar ( ale jakoś jeszcze nie mogłem zdążyć ) budować na nim Trunity Force... Czy pasyw z tego itemku "ładnie" współpracuje z W renka ?

Edit : no i co powiecie o Renku na SR - solo i jungla ?

1. nie polecam tf. ja buduję shield -> ioniany -> brutalizer -> sunfire -> mallet -> atma -> fon. z tf na nic ap, z zeala nie przyda się nic tak konkretnie, a do slowa lepszy mallet, bo daje życie, które potem się przyda do atmy.

2. renek na sr solo top moim zdaniem. dobrze się trzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike

Zmieniłbym trochę kolejność. Frozen Mallet rozłożyć na dwie części: Phage przed lub po Sunfire, potem Atma i dopiero wtedy upgrade do Malleta. Po prostu uważam, że już przy Sunfire+Phage opłaca się złożyć Atmę. Zyskujesz dużo AD, a na samym Mallecie wydaje mi się, że będziesz raczej stun/slow botem z dosyć przeciętnym dmg.

Co do jungli: IMO jeśli Renek w jungli ma być częstszym pickiem powinni mu zmienić lekko pasyw. Albo dać mu pasywny przyrost Furii(coś jak Shyvana) lub też chociaż tyle by ta furia nie spadała. Każdy gracz Renektonem powie Ci jak ważne jest umiejętne korzystanie z doładowanych skilli, a nie ma możliwości by dało to się zrobić przy ganku. Zanim dojdziesz na linię wszystko się ulotni. Zresztą, Renek to IMO bardzo dobry farmer(chociaż problem jest taki, że twoja linia jest prawie zawsze spushowana) i gold płynący strumieniami na linii sprawi, że IMO dużo lepiej zniesie mid/late-game niż jego dżunglująca wariacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Tristanę, nawet wcześniej nie zapoznając się za bardzo z postacią... Świetna jest :P Na midzie chyba nikim innym mi tak dobrze jeszcze nie szło. "W" bardzo się przydaje do ucieczek, a "R" nieraz przydało się do zatrzymania uciekającego wroga i dopchnięcia do goniącego go sojusznika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam sie, ze na midzie nienawidze Tristany. Zupelnie nie umiem jej kontrowac. Kilka razy zreszta spotkalem AP Tristane na midzie. late game moze i nie jest uzyteczna, ale w early jej 'E' calkowicie odcielo mnie od farmy i sam w mid i late game bylem jeszcze gorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, praktycznie kazdy buduje ja AD i to zdecydowanie najlepsze wyjscie. AP Tristana jest bardzo slaba w mid game, a w late game po prostu nic nie zrobi. Jesli wskoczy do walki to zginie na miejscu, a sama nie zrobi prawie nic. AD w late game jest jednym z najsilniejszych carry. Problem w tym, ze AP Tristana na midzie wyczynia prawdziwe cuda. Explosive shot juz na pierwszym levelu zadaje 110 damage, a do tego dodac uber-skalowanie sie z AP i redukcje regeneracji... ufff. Co prawda widzialem takiego cudaka (AP Tristana) na midzie tylko dwa-trzy razy, ale nigdy nie moglem sobie z nia poradzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eoven- twierdzisz, że amumu ma sporo możliwości i owszem może i nawet tak jest, natomiast jak dla mnie nie ma tak na prawdę dla niego miejsca. Na linii raczej się nie przyda, może jako support na bocie, ale i tak są znacznie lepsze picki jeśli chodzi o stuny i przydatność na tej zasadzie. Do jungli? Owszem jest to jego bardziej naturalna pozycja i nawet ma calkiem przyjemne możliwości gankowania (ale też nie od razu, co już premiuje dużą liczbę innych junglerów), ale bardzo łatwo jest mu zespuć tą junglę, bardzo łatwo go tez kontrować w niej, a on takich możliwości zbytnio nie ma. Poza tym jest przydatny teamowi tylko w określonych kompozycjach i w innych wypadkach raczej się nie sprawdzi. Z mojej strony mogę jeszcze dodać, że od długiego czasu jeśli już spotykam amumu w swoim teamie, to ze reguły przegrywa on mi mecz. Może po prostu ja mam pecha.

@HaXiiT- wydaje mi się, że nieco zbyt nisko postawiłeś Vlada, który po ostatnim patchu wrócił do starej dyspozycji (osobiście co prawda nim nie grałem jeszcze, ale miałem okazję mieć go w swojej drużynie i w przeciwnej i wyglądał całkiem porządnie). Poza tym na rankedach ma ten plus, że raczej jeszcze nikt nawet go nie próbuje banować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, otóż zagrałem Corkim i mi się strasznie spodobał. Fajnie się nim gra i darmowy dmg robi swoje (zwłaszcza, że jest true), może nie jest to 8 % Vayne, ale zawsze coś. No i tutaj pytanko jak go budować. Ostatnio skleiłem takie coś na szybko: buty+3potki->doranx2->b.f.->berserker's greave->zeal->PD->Ionic Spark->IE-> LW, a potem składał bym albo BT albo Cloak and dagger.

EDIT:

Jeszcze jedno pytanko mi się przypomniało. Warto grać Corkim, czy lepiej uczyć się grać Sivir/Vayne/Gravesem? Sivir też sie gra całkiem fajnie, ale pozostała dwójka mi nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem zdanie odnośnie Vayne. Ona nie jest słaba lub po prostu trudna do grania - to totalny śmieć. Gorsza jest już tylko Kyle. Ucz się grać Gravesem - to jest najsilniejszy carry. Albo chociaż Sivir. Tak wiem - teraz będą mi wyskakiwać z tym true damage (co trzeci strzał i tylko 8% max całkowitego zdrowia), przybiciem. Tyle tylko, że najczęściej nie zdążysz tego użyć w stopniu pozwalającym na zabicie przeciwika. W 2 sekundy zginiesz. Tym się właśnie różni takie gadanie na forum od gania w praktyce. Na papierze to faktycznie - wygląda ładnie, można logicznie uargumentować dlaczego jest fajna. Próbowałem nią grać na oba sposoby - zarówno maxując bełty i przybicie. Za każdym razem było do tyłka. Vayne w starciu z Gravesem zostaje przerzuta, połknięta, przetrawiona i wydefekowana choćbyś nie wiem jak ją budował. Jedyny wyjątek to jak wrogi Graves jest totalnym ciemniakiem. Myślę na tym, żeby ją sprzedać i kupić dla odmiany jakiegoś DOBREGO AD carry. Co oprócz Gravesa możecie mi polecić? Mam Tristanę, Teemo, Vayne, Ashe i Sivir.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, popełniłeś bardzo, bardzo podstawowy błąd. To, że nie potrafisz kimś grać nie oznacza, że ten ktoś jest słaby. Sam wiele razy widziałem Vayne, do której strach było podejść. Jak tylko zdobędzie trochę farmy i ze dwa kille na początku, to potem ciężko ją zatrzymać. Już sam fakt, że trzeba przy niej uważać na ściany utrudnia grę zarówno nią jak i przeciwko niej. A co w niej takiego dobrego? Nie tylko to całe 8% true damage (tylko? 8% x 3000 = 240 dodatkowych, niemożliwych do zresistowania obrażeń...), ale również Tumble pozwalający uniknąć pocisków i zwiększający obrażenia o połowę, bonus do MS, Condemn pozwalający odrzucić od siebie Irelię/Udyra/Nocturne'a/kogokolwiek lub przyszpilić wrogiego carry, a na koniec ulti będące kolejnym steroidem do AD, MS i dające stealth. Czego jeszcze chcesz? Jakiegoś I WIN Button? Sam nie potrafię nią grać specjalnie dobrze, ale w życiu by mi nie przyszło na myśl nazywać ją słabą. Profesjonalni gracze w LoLa też często ją pickują, a oni chyba znają się na rzeczy. Nie wiem, może po tym nerfie rzeczywiście sporo straciła, nie miałem okazji sprawdzić, ale wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Vayne jest bardzo słaba... Candy Panda wczoraj podczas turnieju ciskał nią aż miło. Poza tym Riot pewnie tak bez powodu zafundował jej nerfa w ostatnim patchu. Czytałem gdzieś wyliczenia, że od 120 mres w górę Silver Bolts Vayne zadaje więcej damage niż Kog ze swoim 6% magic damage przy każdym uderzeniu. W late to jest najlepszy carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150

Corki ma dobry harrass i duży zasięg, aczkolwiek pod względem dmg nieco odstaje vayne czy gravesowi. Sivir po buffie stała się użyteczna i nie wiele odstaje takiej caitlyn.

Mam takie pytanie: Co sądzicie o Jarvanie? Warto go kupić po ostatnich mini-buffach? Dobry jest na solo top/w jungle? Korci mnie, żeby go odblokować, bo bardzo pasuje mi jego styl gry, tj. inicjacja, wbijanie się w grupkę champów i CCowanie. Ogólnie lubię offtanki pokroju Maokaia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...