Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

IMO zwiększenie zasięgu każdego skilla oprócz ulti by się przydało(no dobra E można by sobie odpuścić albo minimalnie zwiększyć). To by już wystarczyło aby Viktor stał się zdecydowanie lepszy. Na pewno nie zaszkodziłoby też pobawienie się w przeliczniki oraz koszty many, ale wydaje mi się, że przy najbliższym patchu część tych zmian już nadejdzie i gra nim stanie się przyjemna, chociaż dla mnie już jest i to z niezłymi skutkami :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@up Z tego co wiem Corki po kilku nerfach przestał być już takim postrachem jak dawniej, ale Kog będzie bardzo dobrym wyborem - zasięg, robiony na pure AD zadaje %maxhp przeciwnika w magic dmg więc nie łatwo go skontrować.

@Viktor zapomniałem o zwiększeniu zasięgu q - zanim dojdziemy do przeciwnika by go użyć (np. typowego AP carry) dostaniemy całe combo + prawdopodobnie jakieś cc podczas którego przeciwnik odejdzie na bezpieczną odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,jaki Carry jest lepszy na low elo.

Kog Maw czy Corki?

Czy nie sa oni UP?

O Corkim slyszalem wiele rzeczy, ale nie wiem, czy jest UP, czy zbalansowany. Moze sie myle, ale Kog chyba pojawil sie we Free Weeku, wiec mozesz go wyprobowac. Zdecydowanie nie jest UP. Ktos wyzej wspomnial o pewnej trudnosci kontrowania. Do tego dochodzi niezle utility: slow, ulti, mozliwosc zabicia po padnieciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1

Graves - Brust dmg, silne early game z Sona/Taric/Alistar powinieneś combować ludzi

Vayne - Na low ELO nie do skontrowania, szybko snowballuje, ludzie nie zwracają uwagi czy stoją przy ścianach

Sivir - Cicha Solo Q Queen, według mnie najlepszy obecnie carry, dobre early, mid, late game, dobra farma, brust, team buff, spellshield, movement speed

Każdy inny carry to Tier 1,5 - Obecnie najlepiej zbalansowania klasa postaci.

i wyjdziesz z low ELO, TOP 3 carry obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że określenie 'warta 6300 IP' już dawno powinno wyjść z mody. Obecnie tylko w takiej cenie Riot wydaje champów:P

Ja tam Shyvanę lubię. Ma świetny projekt postaci, ciekawe skille i porządny dmg. Na solo top może dać radę, chociaż to taka Riven bez stuna i shielda = może być ciężko. Junglę robi bardzo szybko, z tym, że jej ganki to nic nad czym można by piać z zachwytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem gre... i jeszcze mnie trzesie po tym, co zobaczylem. Chcialem wygrac gre, zarobic 150IP przed polnoca i podbic sobie win/lose ratio. Normalnie nie gram nawet supportami, bo so dosc nudne, ale co tam. Byla sivir, brand, gp i ww. Na normale normalnie dream team. Wybieram support masteries, support runki i postac, ktora umiem grac tylko i wylacznie jako support. Po respawnie, co widze? Brand idzie na bota. Mowi, ze nie umie grac na midzie... Gp ma disconnecta, wiec ide na solo lane. Po 5 minutach pojawia sie GP. Bieda w te i spowrotem, zeby feedowac Poppy i WW z mojego lane'a. Uzywa summoner spelli, zeby szybciej zabijac miniony (powaznie, ignite na minionach...). Kiedy mozemy wykonczyc Poppy on sobie od niej ucieka i zostawia mnie samego pod turretem. Potem, kiedy ja juz zginalem, wraca i ginie.

Po ponad 20 minutach GP uciekl z gry. Brand mial ponizej 50 last hitow, a Sivir zupelnie sobie nie radzila, bo musiala pojsc na mida, do czego zupelnie nie byla przygotowana. Po 20 minucie Brand i WW z mojego teamu uparcie odmawiali poddania gry... Rezultat? Stracilem ponad 30minut. Ida spac wkurzony, a 150IP za ten dzien zostalo stracone. Ta gra mnie wykancza... Bede musial chyba zbudowac jakis team ze znajomymi, bo inaczej dostane bialej goraczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remake Jaxa, nie powiem, ciekawie, ta postać może zyskać na znaczeniu. AoE stun i chwilowe 100% dodge...

Widzę materiał na junglera :happy:

Tylko czemu robiąc remake Tryndy, Jaxa czy Kayle potrafili zrobić nowy wygląd i/lub animacje, a przy brzydkiej Sivir nie mogli? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co ich wkurzają leaverzy, afk-rzy itd jest bardzo proste rozwiązanie. Po zastosowaniu go wróci wam chęć na granie, wszystko będzie lepiej wyglądało i nie będziecie się już tak denerwować - przynajmniej przez dłuższy czas.

Odstawcie więc grę na kilka tygodni. Jak wrócicie to wszystko wyda się wam dużo lepsze. Metoda jest sprawdzona. Tylko nich to nie będzie dzień czy dwa a np. tydzień i dłużej. Najczęstszym powodem irytacji itd. jest znudzenie grą. Bo w końcu ile można grać w to samo bez przerwy? Ja odstawiłem grę na prawie miesiąc i po powrocie aż chciało mi się grać mimo tego, że nie zawsze się wygrywało z tego czy innego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syvana:

IMO dobry pick, ale raczej na solo (chyba, że grasz niestandardowo ze znajomymi, których szlag nie trafi, jak zobaczą Shyv na bocie :P). Obrażenia może ma, ale jungler powinien mieć choćby najlżejsze c.c. - slow. Red raczej nie wystarczy - chyba, że przeciwnik się nie pilnuje. Still - better solo.

@Victor:

Hmm... jego stun jest raczej bardziej sytuacyjny, do "kontrolowania" tf (można w ten sposób np. próbować bronić carry). Co do dmg... nie jestem jeszcze pewny, czy rzeczywiście jest taki słaby. IMO... need farm. Like all AP carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozochocony informacjami i nowym Jaxie wchodzę czym prędzej do LoLa żeby go wypróbować, i co? nic. W newsie jasno jest że zmiany zostały wprowadzone w "najnowszym patchu" co ja zrozumiałem że tym dzisiejszym. Mało tego, ninja tabi dalej pozostaje nie zmienione... O co tu w ogóle chodzi? Ktoś wie kiedy ten rework wejdzie w życie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be sure to check out the Jax Champion Spotlight for a full preview of the upcoming changes to Jax

Dlatego też jestem zdania, że w szkołach nauczyciele od angielskiego powinni mocniej gnoić dzieciaki i zmuszać do nauki :P

Ale ba, nawet na polskiej części forum jest "planujemy wprowadzić". Kiedy? Przyszły wtorek, wraz z nowym herosem.

IMO... need farm. Like all AP carry.

To jest jednak problematyczne, gdy co trzecie użycie Death Ray bugował się (ciekawe czy to poprawili) i mimo idealnej precyzji laser pomijał połowę wave w którą celowaliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski to ja znam:D zmylił mnie ten spotlight, myślałem że to do tego się odnosi, a na polskim forum nie bywam;) anyway, a co z Ninja Tabi? Nie miały być już jakiś czas temu zmienione? Chyba że coś pogmatwałem;)

Może mi ktoś wyjaśnić tak łopatologicznie jaka jest rola supporta w teamie? Ok, rozumiem stawianie wardów, niańczenie carry itp. ale wyjaśnijcie mi dlaczego nie lepiej poświęcić support na rzecz kolejnego dmg? Na normalach branie supporta (i budowanie go pod full support) to samobójstwo. Próbowałem coś takiego Janną, no i fakt jest pomocna, ale w late doskwiera brak tego że nie zbudowałem jej na full ap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym patchu, na to wygląda, zostaną zmienione i butki, ostatecznie, i sam Jax (który dostanie może w tym tygodniu ten spotlight? Może w kolejnym, parę dni po patchu, jak to czasem Riot zarzuci jakimś czy to z okazji reworka, czy to po prostu dla starszej postaci).

Rola supporta polega na tym (poza rzeczami przez Ciebie wymienionymi) by nie brać minion killów - zostawiać je dla naszego AD carry, który skaluje się z itemami bardziej, niż z levelami (dlatego może sobie pozwolić na duo linię). Po prostu ktoś w końcu policzył, że jest to bardziej opłacalne.

A przynajmniej bardziej opłacalne w sytuacjach, gdy Twoja drużyna wie co robi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support to głównie sustain na lane dla AD carry. Jeśli taka Ashka oberwie dwa Q od GP to "uspokaja się" i albo musi wrócić do bazy, albo stać pod towerem i czekać, aż jej olbrzymi HP regen ją uleczy.

Rolą supporta jest faktycznie niańczenie AD carry, stawianie wardów, obserwacja mapy, zgłaszanie missów (jeśli ma się za dużo czasu), pilnowanie czasu potworków, niszczenie wardów z Oraclem i no farmienie. Tak, nie gramy na Dreamhackach, gdzie support nie może podejść do hripów - support jak każdy inny champ musi farmić, żeby w late był użyteczny. Co mi po Sonie z 40AP, skoro w late AD zadają taki dmg, że lepiej kupić poty zamiast mieć Sone w drużynie? Więcej AP dla supporta = większy dmg, lepsze heale, a co za tym idzie lepszy sustain dla całego teamu.

Przynajmniej taka jest moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholerę AP Sonie przy 0.25 AP ratio healu? :P

Sona jest dla early harassu, świetnego armor/mr buffa z W, mobilności oraz AoE CC. W late jesteś tylko E/R botem.

Każdy creep zabrany naszemu AD carry (o ile to nie kompletny idiota, naturalnie, z 30 cs na 15min) zmniejsza szansę na powodzenie rozgrywki.

Edit. ja rozumiem branie CS kiedy naszego AD carry nie ma/pushujemy jakąś linię, ale poza tym? Niezbyt dobra idea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale oglądając kiedyś te wariackie streamy Sona/Janna są tylko maszynkami to stawiania wardów, używania ulti i ginięcia zaraz po tym.

Żeby nie było - mówię o farmieniu na normalach, albo gdy nasz AD to kompletny idiota, i nawet my nic nie możemy z tym zrobić. Wtedy nasze heale itp. przydadzą się bardziej drużynie, niż jemu.

A jeśli AD carry rokuje nadzieje, to hripy trzeba zostawić, chociaż kilka w ramach "odpushowania lane'a" można sobie wziąć :trollface:, bo support jednak kasy też potrzebuje.

Po Dreamhacku ludzie na rankedach zaczęli tak tego przestrzegać, że gdy moja Tristana użyła Rocket Jumpa, wpadła w dwóch kolesi i zgineła, musiałem odpushować lane'a. Z kolei ona z zaświatów piszę mi, żebym nie stealował jej hripów. Po co martwej Trist cs? Potem pod towerem pełno hripów, dwóch wrogów bije towera, a ta grzecznie lasthituje, nie biorąc do głowy nic. Potem bidulkę zdivewowali, zgineła, ja odpushowałem hripy, a ona jeszcze martwa wyszła, bo "Soraka stealing my cs gg".

edit:

Nie mówię o odcinaniu naszego carry od farmy :P mówię właśnie jak go nie ma, albo hripy są już za blisko wieży żeby przejmować się lasthitowaniem. Z czasem grając supportem będziesz widział, czy AD carry może wygrać dla Was grę, czy jest kijowy. W tym drugim przypadku lepiej samemu nabić trochę AP dla reszty teamu, niż grzecznie pozwalać mu farmić (skoro i tak potem się nie przyda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchamaking w League of Legends jest niesamowity. Przez ostatnie 10 lub więcej matchy byłem zmuszony grać z totalnymi idiotami. Do drużyny dostaję zwykłe warzywa, ale za przeciwników mam już współpracujących ze sobą dobrych graczy.

Kilka razy spotkałem się z sytuacją, gdzie pushnąłem obie wieże na topie i tak samo na bocie, ale przez niesamowity feed ze strony dwóch graczy z drużyny przegraliśmy teoretycznie wygrany mecz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa suportow ma sie tak:

Jest AD carry , nie dotykam koncentruje sie na wrogu na mapie, na wszystkim by se ad carry farmil. Nie ma supportu bije ale tylko last hit, nie pushuje. Sprawa ma się inaczej do tego czy wierza jest bita przez creepy same, czy przez creepy i wroga. Jesli to drugie odpushuje ale tez nie na daleko bo nie zapomnijmy ze zgankowac nas latwo. W drugim przypadku pozwalam bic creepom wierze i lasthituje, ewentualnie tankuje je, to zalezy. Jest duzo mozliwosci. Moze tez nam jungler na bota wpasc wiec i jemu zostawiam creepy zeby farmil.

Mnie boli to ze duzo osob chce grac ad carry, junglerem , mid cokolwiek a w wiekszosci sa to tylko dzieci ktore naogladaly sie streamow i mysla ze beda pro nie znajac podstaw zasad panujacych w lolu. Na uj taki ad carry pcha jak zaraz wpadnie mu na plecy shaco/lee/sklarner/udyr i bedzie zgon. Wlasnie po to stoi sie w odwrocie zeby wrogi dzungler byl bez roboty. Chce s eteraz kupic skarnera :< Jets mocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie supportem? Ja często gram normale i na bocie widzę AD + support lane. Bardzo rzadko zdarza się double dmg lane, albo Twitch i Eve (:trollface:). Support na normalu też się przydaje, ktoś musi mieć CV i stawiać wardy (chociaż to nie tylko obowiązek supporta, o czym wielu ludzi nie wie). Do poćwiczenia supportowania na solo q chyba najlepsza na początek jest Sona (naciskamy guziki), Alistar też daję rade (dość ładne CC), zwłaszcza z jakimś agresywnym carry. Moim zdaniem przez brak heala najtrudniejsza jest Janna, bo shielda trzeba umieć rzucić. 5lvl jej shielda działa jak BF sword, no i przez swoje wszystkie podrzuty, slowy i ulti bardzi ciężko taki lane zgankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...