Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Przecieki na temat nowego skina dla Talona zachecaja mnie do powrotu do tej postaci (wreszcie skin wygladajacy lepiej od classica!).

W zwiazku z tym mam pytanie: czy waszym zdaniem, jest miejsce dla talona w druzynie? To byl glowny powod mojej rezygnacji z gry ta postacia- nie pasuje do standardowej mety na solo Q. Nie bardzo nadaje sie na solo top, bo jest squishy, szczegolnie przed 6lvl. Czesto mialem tower dive'a z tankiem, a bez ulti wlasciwie ciezko to uniknac. W dodatku nie ma sustaina, a brak defensive masteries naprawde przeszkadza.

Na mida tez nie pojde pojde- ludzie chca tam AP carry i nic dziwnego. Majac do wyboru LeBlanc lub kasse nikt mnie tam nie pusci (mowa oczywiscie o assasins- Ahri rowniez bedzie preferowana). Sam uwazam, ze obiekcje ludzi w tej sprawie sa niesluszne, ale 4 innych osob nie przekonam.

AD carry? Wlasciwie w prawie kazdej grze jest ktos ranged AD carry i ciezko z tym dyskutowac- oczywistym jest, ze postac dystansowa bedzie lepsza, bo nie bedzie tak narazona na ataki przeciwnika. Mozna oczywiscie z kumplami testowac talona na AD carry (sam tak robilem na low elo normalu) i efekty- z mojego doswiadczenia- beda bardziej niz satysfakcjonujace, ale znowu pojawia sie problem przekonania 4 innych osob z solo queue.

Support z oczywistych wzgledow odpada.

Jungler? Nowa dzungla pozwala na taki wariant bardziej niz kiedykolwiek- w dodatku ganki, przynajmniej w teorii, powinny wymiatac. W praktyce wyglada to troche inaczej, a mianowicie survival talona w dzungli to jedna wielka porazka. Kupujac scepter nadal zlatujesz do mniej niz polowy HP z zabojcza szybkoscia (a wtedy tylko counter i kaput). Probowalem roznych runek i roznych masteries- nadal ciezko jest z hp, a gankow z 30% hp to nawet shaco nie powinien robic.

Co wy o tym sadzicie? Czy w aktualnej mecie jest jeszcze miejsce na AD assasynow? Nawet samo Riot Games wydaje sie widziec, ze w nowej mecie nie ma miejsca na AD inne niz ranged carry i tanky hybryde, robiac kolejnych assasynow AP...

Teoretycznie Twich ma jakies szanse, bo oprocz tego moze byc ranged carry (naciagane ale jednak), w dodatku jego stealth dziala dluzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Na bez-sustainowe postacie ostatnio ktoś na jakimś streamie pokazał dość ciekawy sposób - 13hp potów na start+hp regen quinty. O ile nie masz do czynienia z super harasserem, to nie ma problemów z utrzymaniem się na linii.

Nie zmienia to faktu, że AD casterzy potrzebują Spell Vamp+AD itemu, nad którym Riot pracuje już miesiące. :|

A ranged carry jest overrated.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ranged carry jest taki przeceniany, zwłaszcza patrząc na to, co się teraz dzieje. Więcej ludzi biega na ad carry + support bot i ad carry top/jungla (dobra, to są streamy i pro gracze, ale jednak :P). Poza tym na team bez ranged jest bardzo łatwa kontra - Janna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być tez B.F.F Sword :D Przydałaby sie alternatywa dla IE i BT, no ale cóż.. przy okazji to mogli by dodać kilka itemow, bo wyrobiło sie kilka buildow(APcaster:Sorce, Rabbadon, RoA, Void S, xx, xx, AD: BT, berki, PD, IE, LW, xxx, Bruiser: TF, merce, Atmog, latarnia, FoN) i to już sie nudne robi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem zdanie na temat Talona junglera, moim zdaniem to swietny pick- wszystkie runki na AS + scepter i powinno sie zostawac na full hp, dzungle robisz szybko, a ganki sa zabojcze. Umiejetnosci Talona swietnie sie skaluja, wiec runkow na dmg nie potrzeba. Moim zdaniem wybieranie resistow na runki dla talona tez nie ma sensu bo i tak zginiesz jak cie sfocusuja- poprawne uzycie skilli moze cie uratowac, jezeli nie, dodatkowy armor nic nie zdziala.

Aktualnie mam tylko polowe runek, ale juz teraz wygralem 6 z 8 gier i dziala szczegolnie dobrze na squishe (mid gank to insta kill chociaz Veigar narzekal, ze nie dostaje asyst i killi ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radziłbym ci Yorica - cholernie wkurzający. Spora regeneracja (no... nazwijmy to tak), bardzo mocny haras. Prawdę powiedziawszy... nie doceniałem go do tej pory...

Lee Sin wydaje mi się lepszym pickem do jungli, choć i na solo powinien sobie radzić. A Wukong - ponoć jeden z najlepszych picków. Chociaż nie wiem, czy miałby większy szanse z Yorickiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panteona raczej zbyt często się na topie nie widuje, już znacznie prędzej na midzie. Podobnie jak z Lee, że jednak częściej wybieraną i skuteczniejszą drogą jest jednak jungla. Także spokojnie możesz się zainteresować wukongkiem lub trynda (lub yorickiem jak beth powiedział, chociaż i jego, o dziwio, ostatnio widuje niezbyt często).

@Professor00179- może w Twoim przypadku to wygląda nieco lepiej, ale ostatnio miałem wątpliwą przyjemność grania z junglującym talonem, nie dość, że nie robił nic, był sporo w plecy jeśli idzie o itemy, to jeszcze wyjątkowo radośnie oddawał przeciwnej drużynie wszelkie buffy. Poza tym akurat mi się wydaje, że skoro są lepsi junglerzy, którzy ganki mają równie dobre o ile nie lepsze, to szkoda kombinować. Zresztą talonem i tak zawsze najlepiej i najśmieszniej grało się na topie lub midzie (to drugie nawet bardziej, nie ma jak to zdziwiona mina ap soraki lub kassadina, którzy dostają wręcz niemiłosiernie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoricka na pewno nie chcę, bo kiedyś nim grałem i nie spodobał mi się : ) Co do tego solo topa, to chciałem się na tym skupić, ale wiadomo, że jeśli postać nadaje się na kilka linii tym lepiej, dlatego takim Lee Sinem czy Tryndamere mógłbym iść także do jungli. Ciągle czekam na kolejne opinie w sprawie : Tryndamere vs Lee sin vs Wukong vs Pantheon : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artemis

Trynda- na rankedach dostaje sporo banów, ale imho to postać b. dobra. Jak weźmiesz cleanse+ghost (a nie jakieś kombinowane flash+exhaust) to powinieneś wszystkich ładnie pozamiatać, bo cleanse zniesie jakieś exhausty rzucone na Ciebie czy inne ignity (i ta zdziwiona mina Morgana ^^). Poza tym spróbuj do takiego podejść jak ma ~25%hp hp i cały czerwony pasek ;)

Lee Sin- mi się nim gra bardzo dobrze na solo topie :D kombinacja Q->Q->E->E->W nie dość, ze zabierzesz przeciwnikowi trochę hp, to on Ci raczej za wiele nie zrobi, bo jak zacznie Ci dokuczać, to Ty już się wrócisz dzięki W. Na linii też ma dosyć łatwo przetrwać.

Wukong- hmmm... miałem nim przyjemność zagrać kilka razy jak był we free week'u. Dosyć fajna postać, tylko z powodu mojego słabego ogrania za wiele nie zdziałałem :(

Pantheon- w dżungli gra się nim śmiesznie :D na solo top jest w miarę dobry, ale z tych 4 skusiłbym się raczej na któregoś z pozostałej 3 ;) Kogo, to zależy od Twojego stylu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artemis

Ja poleciłbym Ci trynde. Bardzo trudno go skontrować na topie, a dzięki temu, że jest sobą, to zadaje tons of damage przez cała grę.

Wukong też jest bardzo fajną postacią, jednak mechanika tego "ukrycia" wciąż jest nie doskonała, więc nie jest problemem określenie kiedy wu użyje tej umiejętności, przec co troche traci. Nie zmienia to jednak tego, że IMO jest to silna postać na top.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artemis

Wukong - naucz się dobrze grać i witamy na 2k :P Tą postacią można grać na top lane przeciko każdemu bo teoretycznie nie ma na nią kontry a wszystko zależy od graczy.

Panteon - jest silniejszy niż wam się wydaje, ponieważ można nim kontrować wiele popularnych postaci, m.in gangplanka.

Z tego co wiem, przeciwko wukongowi dobrze jest wystawić malphita, natomiast Tryndą kontrujemy nasusa i talona. Co kontruje tryndę? Gangplank, teemo. Sugeruję Ci kupić wszystkei te postacie, z tym że nie kupujemy Tryndzie run pod crity. Pogracie - zobaczycie.

Receptą na wygranie topa jest zwykle kontrowanie wyboru przeciwników. Chyba że nie uważacie i dacie sie zabić przy ganku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Allman

Po mojemu na Trynde najlepsze runki to: m.pene, flat armor, m.res/lvl i ms. Na początek dorans shield i na prawdę mamy potworka, którego ciężko zabić. Miałem okazję przekonać się, ze Trynda z Dorans shield> Trynda z vampiric scapter. Miałem przyjemnosć już takiego solo ze 2-3 razy i udało mi się wygrać bez większych problemów.

Btw. Jeśłi mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób GP kontruje Trynę? Teemo to te jego sympatyczne Q...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chętni na nowe skiny - polecam nie zastanawiać się zbyt długo, bo są one z 'limited edition', tak jak te świąteczne.

@Wukong&2xUP - niestety to tak łatwo nie działa - Yorick/Irelia/ktokolwiek ze sensownym sustainem i stackujący armor całkiem dobrze sobie z Wu poradzi. Zaletą małpiaka jest jednak to, że nawet skończony idiota 0/5/0 40 cs wciąż będzie użyteczny ze swoim ulti w teamfightach, nawet jeśli nie dla dmg, to dla knockupa.

@UP - Pewnie chodzi o harass Gangplanka 1-5 lvl, gdzie Trynda nie będzie w stanie tego zaleczyć najczęściej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh a właśnie miałem się pytać czy te skiny są limited czy jednak będą non stop. Trochę szkoda, że jednak już ich nie będzie :/. Zagrałem sobie mecz Viktorem i zauważam u niego jeden mega problem, zasięg skilli. Żeby użyć slowa/stuna czy Q trzeba podejść na na prawdę bliską odległość, co często może skończyć się oglądaniem gry w szarych barwach. Jeśli mu to zmienią, to wydaje się być na prawdę niezłą postacią. Ach no i jedno zastrzeżenie co do W, czy tylko mi się wydaje czy ta pułapka strasznie długo się otwiera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę LoLa.

z Elo 1100 ( już powoli wychodziłem z Elo hell ) spadłem do 974.To się nazywa pech,feederzy i leaverzy w każdej grze = free elo for enemy.

Prawie zawsze wygrywałem swojego lane'a,ale oczywiście 15 minuta patrze TAB,a tam Veigar 0/6,Vayne 1/4.

Myślałem sobie dobra kurde,jakoś nadrobię to elo.Potem 2 kolejne mecze..

W jednym RUSKI TROLL PREMADE TOP EVELYNN + VLADIMIR ( oczywiście 20 minuta - auto surrender )

Potem ostatni mecz przed spaniem.MIAŁEM 3 JUNGLERÓW W TEAMIE! ( Karthus,Fiddle,Xin ),oczywiście też przegrana.

I ktoś mi powie,że samemu da się wyccary'ować gre,to jest gra drużynowa,zawsze ktoś z teamu musi coś z siebie dać,sam się o tym boleśnie przekonałem.

Wkurzony przeniosłem sie na Westa ( mimo tego,że wiem,że gra tam się znacznie nie różni,gdyż miałem okazje pograć na koncie kumpla kilkanaście rankedów )

To już koniec moich gorzkich żalów ;((

___

A tuż po przeniesieniu spotkała mnie bardzo,bardzo,bardzo miła niespodzianka,ni z tąd ni z owąd na moje konto wpadło 350 RP ( hell yea ) :))

@up

Skarner to świetny jungler,nie ma co marnować tego potencjału,solo topa oddaj nasusowi czy irelii.

@down

Wiem,że to mi nic nie da,jestem tego świadom,sam nie popieram ludzi myślących,że na west jest wyższy poziom.

Na east nic mnie nie trzyma,ew. zrobie nowa postac jak kumple wylewelują trochę i ogarną.

A mam każdą role w teamie opanowaną conajmniej dobrze.

Choć nie ukrywam,że najlepiej czuje się w jungli,a najgorzej idzie mi supportowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię pocieszyć kolego, a to dlatego, że z takiego ELO da sie wyjść dosć łatwo ;) Feedery, AFKerzy itp. moga zdarzyć się w obu teamach więc wygrane nie zależą tylko od nich. Musisz być po prostu bardzo dobry w tym co robisz. Na tym etapie nie pomoże Ci granie 1 ulubioną postacią. Tam musisz nauczyć się grać którąś z postaci (najlepiej wszystkimi jakie masz) an wyższym poziomie, byś to ty był tym nafeedowanym. Sam kiedyś byłem na tym ELO (960 wartość minimalna :P) i z czasem doszedłem do tego co mam teraz ^.^ Ćwicz a będzie Ci dane.

Ah... pogratulować przenosin na WEST, myślisz że ta decyzja coś zmieni? Jeśli nie jesteś w stanie osiągnąć przyzwoitego poziomu tutaj, to dlaczego byłbyś w stanie zrobić to na WEST? (nie dotyczy BarT3Sa)

EDIT: Śmiem twierdzić, że nawet mając trolli w teamie byłbym w stanie wycarrować na tym ELO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMNOMOMNOMNOMNONMNOM PEEEEEEEENTAAA KIIIIILLLL. Druga Penta w życiu i pierwsza Gravesem :3 . Tym śmieszniej, że zdobyta dzięki 2.5AS(ach to E ^^) i w ostatniej sekundzie meczu. A early było NAJGORSZYM EARLY OD 2MIECHÓW. 1/6 w 28 minucie(Sion który nie chciał iść na solotopa, poszedł ze mną na bot, spushował linie, nafeedował trist i.. poszedł na mida. A potem flame, że nie moge wygrać z 5/0 Trist(mnie zabiła tylko raz^^) i Soną... Ale ja nie o tym, chciałem się tylko pochwalić pentą i spadam :D

Wyobraźcie sobie cryty po 1200(po tyle leciały) z 85%cirt chance, 2.5AS i 45%Lifestealem. Do tego b. dużo Armor Pene i.... AHHHHHHHH to jest wspaniale :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Lee Sinem na solo topie i to rankedy i powiem tak - jak nie dostaniesz Gragasa, Ryza, Xeratha czy innej kontry z mocnym AP harrasem dystanowym to wygrasz. Z większością solo picków daje sobie rade bez problemu, na niektórych potrzeba pomocy junglera. A dzięki W każdy gank jest pewnym użyciem spella albo fragiem. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się odnośnie akcentu Victora - jest genialnie zagrany. I'm evil and I'm for Russia. :trollface:

Przy tym - nie wiem jeszcze, jak przeciw "normalnym" graczom da radę, ale po pierwszych próbach - wydaje mi się, że to trochę niedoceniona postać. Choć już teraz powiem - przydała by się redukcja kosztu many na E. Bo za szybko ją zżera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up może to przez to, że nie ogarniam nim za bardzo ale na początku też mi się wydawał niezłą postacią, ale teraz po kilku grach stwierdzam, że jest po prostu słaby - jak na AP carry nie ma wogóle mocnego uderzenia. Napewno przydała by się redukcja kosztów many e, zmniejszenie kosztu upgejdu/wrzucenie go w miejsce pasywa oraz zmniejszenie cd na ulti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodatkowo zwiększenie zasięgu W, bo w walce na midzie to komiczne jest (chyba, że trafisz na Fizza). Chyba każdy mag ma stuna z większym zasięgiem, nie mówiąc już o tym, że potrzeba dwóch sekund, żeby wroga zestunować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...