Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Mi ostatnio chodzi po glowie pewien ciekawy pomysl na ganki. Na normalach (w okolicach 25 levelu) ludzie stawiaja zwsze wary tylko przy rzece i nie spodziewaja sie gankow z przeciwnego buszu. Zakladajac, ze support lub solo op moze postawic tam warda, to ja (grajac junglerem) moge sie tam teleportowac i zaatakowac ze znacznie dogodniejszej pozycji. Szkoda tylko, ze nie moge tego uzywac, bo ostatnio, jak probowalem, to w lobby pisali, ze jestem noobem, bo mam tele na junglerze... (oczywiscie, drugim spellem byl smite).

EDIT:

Kasahara - co sprawilo, ze zmieniles umiejscowienie Miss Fortune w Tier Liscie? Wczzesniej byla, o ile dobrze pamietam, w Tier 3, a chyba nie dostala jakiegos znaczacego buffa?;) Pytam sie, bo bede prosil Riot o zwrot RP za Malzahara i byc moze zainwestuje je w MF.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wlasnie zaczalem grac rammusem junglerem i mam problem, mianowicie zawsze feeduje 0.o

Obojetnie jak wysokie armory i resisty bym nie mial, nawet ze swoim W jestem za lekki i czesto wychodzi tak, ze gine podczas ganku ;/.

Jak powinienem sie budowac rammusem? Jak skutecznie gankowac? Jakies ogolne porady na temat junglerki? Rammus wydaje sie byc swietnym junglerem, ogolny koncept zabijania monsterow i gankowania lane'ow mi sie podoba, a mam z tym ogromne problemy, nawet z OP championem :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Feeduje...". Podaj staty to ocenimy czy feedujesz. Rammus jest jednym z najbardziej tanky tanków jaki w Lidze powstał. Nie dość, że co chwile może dostać ponad 100 dodatkowych resów, to ma taunta, slowa i ulty dobre do szybkiego pushu z teamem. Dlatego często dostaje bana przy pickach.

Ja gram na Flash+Smite. Oczywista oczywistość, ale po co komu ten Flash od czasu, gdy dostał on nerfa i można na jego miejsce wziąć Exhausta czy Ghosta?

Przecież to elementarne drogi Watsonie!Podczas ganku w early z Redem, gdy przeciwnik stara się jakoś uciec między minionami, byle by nie dostać z Q, TY najzwyczajniej w świecie wbijasz flashem pomiędzy niego i ten miniony. Zostaje na moment odrzucony, potem tylko taunt i W, slow z reda i reszta należy do topa/mida/bota. Nawet jeśli przeciwnik jakimś cudem odflashuje, to i tak jesteś do przodu, bo on stracił flasha, ty też, ale dzięki Q masz o wiele większą mobilność.

Jungle zaczynam od wilków z W, potem blue z pullem, punkt w Q, zjawy, potem golemy i dalej już zależy. Jeśli ktoś potrzebuje ganka to dajesz pkt w E, jeśli nie to dajesz pkt w W, dajesz recall kupując buty, potki i warda. Lecisz na reda, dobijasz wilki/zjawy, dajesz pkt albo w W albo w E, w zależności od tego co zrobiłeś wcześniej.

Skill order -> WQWE (najczęstszy wybór)/ WQEW (jeśli ktoś już na 3 wymaga ganka). Potem E>W>Q (oczywiści ult kiedy można)

Itemki

1. Cloth + poty/Regrowth + pot/bootsy+potki (imo najlepszy jest pierwszy, dodatkowy armor i dmg z passywa. Drugi to szybki rush w Philosophera, a trzeci to fast gank)

2. Boosty/Armor/Regrowth (zależność od pkt 1) + potki+ward

3. HoG+Philo

4. Aegis (wymaga dogadania się ze swoim supportem)

5. Itemy zależne od enemy teamu -> najczęściej zrobisz Randuina z HoGa (IMO to core na żółwiku), FoN, Banshee, Sunfire, Warmog, Guardian, Frozen Heart itp. itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Rammus to raczej słaby jungler. Lepiej wziąść Shaco, WW, Nunu, Fiddlesticka lub Evelynn nawet. Rammus to tank. Ogólnie samo junglowanie jest opcjonalne. Jak masz dobrego junglera i gościa na solo to możesz spróbować. Jak nie to raczej sobie daruj i grajcie 2-1-2.

Z całym szacunkiem, ale bullshit. Na nowych masteries Rammus wrócił do łask jako jungler. Na rankedach obecnie w dużej ilości gier chodzą na niego bany.

btw. pisze się wziąć, nie "wziąść" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Rammus to raczej słaby jungler. Lepiej wziąść Shaco, WW, Nunu, Fiddlesticka lub Evelynn nawet. Rammus to tank. Ogólnie samo junglowanie jest opcjonalne. Jak masz dobrego junglera i gościa na solo to możesz spróbować. Jak nie to raczej sobie daruj i grajcie 2-1-2.

I do tego nie potrafi gankować. I survi praktycznie nie ma, co drugi mob w jungli go zabija. No i kompletna nieprzydatność dla teamu. Nie wspominając o tym, że najlepszy jest na midzie.

Uśmiałem się czytając tą 'rewelację' o Rammusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaco może i owszem nieco lepszy od Rammusa jest, ale pancernik ma dżunglę bardzo łatwą i skuteczną. Wrzuciłbym go spokojnie do czołówki buszmenów, bo nie dosć że dobrze mu idzie w buszu to jeszcze jest przydatny dla teamu. Jak wiesz jak grać to przeciwny AD prędzej zabije siebie niż Rammusa. Nie ma chyba takiego drugiego bohatera, który z umiejętności nie będącej ultem dostaje 150 resów i 38 dmg. Jeżeli miałbym mu coś zarzucać to tylko to, że taki milczący :D

Tak więc dzięki tym wszystkim dodatkom mam trochę RP. No i teraz mam do was pytanie :D Co polecacie zakupić: Demonblade Tryndamere, Blood Lord Vladimir czy Chrome Rammus? Kupił bym blood lorda, ale nie wiem kiedy Vlad dostanie te buffy i nową mechanikę o której kiedyś tam czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150

Chrome Rammus - Mam go,lecz kupowałem go rok temu,gdy nie było innych fajnych skinów,teraz brałbym Ninje.

Demonblade Trynda - Skin b.fajny,lecz u mnie w elo hell ( hell yea ),tryndą nie zagrasz rankeda.

Blood Lord Vladimir - Skin również fajny,lecz postać słaba,imo nie warto,no chyba,że by dostała buffa/remake'a

@Jungle Rammus

Rammus - Jeden z lepszych junglerów,koniec,kropka.

Świetne ganki,ogromne survi,porządna jungla,taunt,fajowskie ulti,czego chcieć więcej? Pancernik wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z pozostałymi dodatkami do świata LoL'a ?

Fakt "niedawno" wyszedł Dominion ale mi brakuje jakiegoś powiewu świeżości w Klasyku. Może wreszcie nowa mapa ? Kiedyś słyszałem coś , że ma wyjść mapa 5v5 (7v7??) - Magma Chamber (

) ale coś słuch o niej zaginął... Riot wycofał się z tego projektu ? - trudno mi w to uwierzyć zwłaszcza , że wygląda na grywalną i wydawała się być już w stopniu zaawansowanym ...

Może dostaniemy jakiś nowy Dodatek w pierwszym kwartale 2012r ( zapewne właśnie on zawalczy z DOTA2 o serca fanów gatunku MOBA )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie wiecie czasem gdzie mógłbym dorwać listę wszystkich skrótów typu.: 'ss', 'brb' itp. jakie powinien znać ktoś grający w LoLa? Najlepiej wraz z objaśnieniami, trochę się w tym gubię na razie i chciałbym być bardziej "profeszjonal" :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z pozostałymi dodatkami do świata LoL'a ?
Będą na pewno a w każdym razie pewnikiem znajduje się dla nich miejsce w świecie gry, przynajmniej takie odnoszę wrażenie patrząc na mapkę obok dostępnych Fields of Justice, która w znacznej większości nie jest wykorzystana ;] Dlaczego nie ma nowych map? Cóż, ekipa Riotu nie liczy sobie kilkuset ludzi a i tak mają wystarczająco pracy przy patchach na postacie, dodawaniu nowych (ostatnio pewnie też sen z powiek spędzało im wprowadzenie działającego spectatora), ew. dalszym balansowaniu mapy albo totalnych reworkach jak w przypadku nowej junglii. Już same naprawianie/balansowanie dostępnych map/trybów/postaci IMO angażuje ogromne środki nie mówiąc o planowaniu nowości. Niemniej na tryby z wyższą liczbą graczy bym się nie obraził, bo może otworzyło by to drogę do bardziej epickich pojedynków oraz nowych możliwości taktycznych :D

Ej, nie wiecie czasem gdzie mógłbym dorwać listę wszystkich skrótów typu.: 'ss', 'brb' itp. jakie powinien znać ktoś grający w LoLa?
Heh, ja tam do tej pory nie znam rozwinięcia skrótu 'ss', ale grając kilka normali zorientowałem się, że to komenda informująca o braku wrogiego championa na linii ;) Czasami pomaga to ostrzec przed próbą ganku jeśli nie ma wardów co akurat poza rankedami jest sytuacją nagminną, ale też rzadko kiedy widuję junglera... można powiedzieć, że normale rządzą się trochę innymi prawami ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@denar16 - na lane podobno bardzo dobrze sprawdza sie hybryda AP-tank. Dzieki temu masz bardzo wytrzymala postac, ktora zadaje sporo damage, a ktora jest mocno tankowa. No i inwestycja w AP znacznie zwieksza heal z 'Q', co oznacza, ze podczas falki Twoje zycia naprawiaja sie o spory procent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie było tam tego napisanego więc "ss" jest to skrót od "miss" niektórzy szpanerzy (jak np. ja) używają skrótu "mia" czyli miss in action.

@Kasahara Ostatnio przejrzałem twojego bloga i trzeba przyznac, że to kawał dobrej roboty.

Naprawdę ci kibicuje i podziwiam za to, że ci się chce (chyba ze jakąś kasiore za to ciągniesz :D).

Mam dla was jedną wielką radę. Nie zabierajcie się za rankedy odrazu po zdobyciu 30 lvl.

Wygracie na początek ze 3 gry a potem stoczycie się w głąb ELO hella i będziecie tam egzystować.

Nie pomoże wam wtedy Kasahara i jego rady. Będziecie wtedy starali się grać jak on a to nie o to chodzi, trzeba czerpać ze wzorców a nie je kopiować.

Proponuje zaczynać rankedy, gdy na normalach przekroczycie próg co najmniej 400 zwycięstw.

Mając swoje doświadczenie + teorie zaczerpniętą z gier profesjonalnych graczy, jesteście na wygranej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości panowie, budowanie AP na Warwicku mija się z celem. Tylko jego Q skaluje się z AP, a zauważcie, że ono działa na zasadzie "albo, albo". Albo zadaje 75/125/175/225/275 (+1 AP) obrażeń ALBO 8/11/14/17/20% max hp wroga. To będzie prawie zawsze %, chyba że się zgromadzi jakieś 200 AP, ale po czymś takim Warwick jest bezużyteczny, bo ma same przedmioty wspomagające Q i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości panowie, budowanie AP na Warwicku mija się z celem.

Naprawde? Powiedz to Guadrsman Bobowi.

Tylko jego Q skaluje się z AP

I wiecej nie trzeba, bo w late game na tank warwicku (a tylko taki, moim zdaniem, ma sens) to wlasnie 'Q' na najwiekszy potencjalny damage.

To będzie prawie zawsze %, chyba że się zgromadzi jakieś 200 AP, ale po czymś takim Warwick jest bezużyteczny, bo ma same przedmioty wspomagające Q i nic więcej.

Ale to 20% to chyba duzo, nie? Zabierasz czlowiekowi 20% i jednoczesnie sie leczysz... Jak dla mnie to calkiem dobry skill, jak na tanka. Poza tym zgromadzenie 200AP nawet inwestujac w armory, zycia i resisty, nie jest niewykonalne. A dlaczego ma byc bezuzyteczny? Wezmy na przyklad takie przedmioty, jak Abyssal Scepter. Dodaje kupe MR i boosta do damage. Co jest w tym bezuzytecznego? W dodatku pomaga to calemu teamowi, nie tylko WW. Poza tym inwestycja w AP znacznie zwieksza survive WW, bo dzieki temu jego 'Q' leczy ogromne ilosci straconych zyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde? Powiedz to Guadrsman Bobowi.

...który sam na swoim streamie się wypowiadał, że nie opłaca się budować takich rzeczy jak Malady albo Nashor's Tooth na Warwicku?

Guardsman Bob nie buduje Warwicka na AP tylko na CDR tanka. Frozen Heart, Merci, Spirit Visage, Wit's End itd.

I wiecej nie trzeba, bo w late game na tank warwicku (a tylko taki, moim zdaniem, ma sens) to wlasnie 'Q' na najwiekszy potencjalny damage.

Tylko że Q robi duży i skalujący się damage samo z siebie.

Ale to 20% to chyba duzo, nie?

20%, które zadaje bez żadnej inwestycji w AP... czytaj co ja piszę.

Poza tym zgromadzenie 200AP nawet inwestujac w armory, zycia i resisty, nie jest niewykonalne. A dlaczego ma byc bezuzyteczny? Wezmy na przyklad takie przedmioty, jak Abyssal Scepter. Dodaje kupe MR i boosta do damage. Co jest w tym bezuzytecznego? W dodatku pomaga to calemu teamowi, nie tylko WW.

OK, to bierzesz abyssal sceptre. Masz +70 AP. Q prawdopodobnie wciąż zadaje większy dmg z % skalowania niż flat + AP. Co jeszcze na niego wrzucisz, żeby dojść do tych 200 AP? Rylai? Za te cenę dostajesz Warmoga i 3x więcej HP. Zhonya? Płacisz chyba z 500 więcej od Frozen Heart i dostajesz 50 mniej armour, brak pasywa i brak CDRu. Masz teraz te 200coś AP. Q prawdopodobnie robi tak mniej więcej z jakieś 50 dmg więcej (jeśli w ogóle) niż bezAPowy dmg z % wrogiego HP. Sam zaś tracisz od groma armouru, hp i utility.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne AP, jakie GB bierze na WW, to Doran's Ring na laning (a i to nie zawsze, bo czasem jest to meki do Chalice). By wykorzystać potencjał dmg Q należy inwestować w magic pen, nie w AP. Ale nawet wtedy, Sorce+M pen runy to max na jaki powinniśmy sobie pozwalać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra Rammusem i kolejny fail... Niby super ganker, niby wysokie resisty, a wystarczy ze na lane'e na mnie dadza focusa i kaput. Dodatkowo w teamfightach tez gine pierwszy, bo wszyscy na mnie sie focusuja i zwyczajnie gine. W ostatniej grze mialem 1/5/10 i przegralismy, co jak uwazam, bylo moja wina, bo nie potrafilem utrzymac sie przy zyciu w teamfightach :(.

Z gankami nadal mam problemy, podobnie z utrzymaniem sustaina w dzungli (swietny pomysl z tym wzrostem sili monsterow w miare uplywu czasu, nie ma co ;/), a co za tym idzie, czesto wracam do bazy, zeby odnowic hp. Jego W wydaje sie dawac ogromna przewage, ale nawet z wysokim lvl i zwyklymi armor/mr gine podczas jego uzywania...

Na jakim levelu moge bezpiecznie robic tower dive'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Czy kayle to useless pick ? Chodzi mi o normale. Ostatnio pograłem nią na boty , i wydaje mi się być całkiem niezła , choć suppory z niej nijaki. No i czy robić ją pod ad , czy ap hybrydę ? Przeliczniki z ap wydają mi się trochę słabe , szczególnie przy skillu "e" . Jak nią grałem , to stosowałem taki build - butki plus poty - nashor tooth- ghostblade- guisanno . I co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...