Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przypływ Mocy

- Wzmacnia bohatera, zwiększa jego moc umiejętności o 10-78 (w zależności od poziomu) i prędkość ataku o 35% na 12 sek. (220 sek. czasu odnowienia)

- Ulepszony Przypływ Mocy zwiększa premię do prędkości ataku do 40% i premię do mocy umiejętności o 10%

Całkiem ciekawy i być może nawet mocny Summoner Spell, zobaczymy jak wyjdzie w grze.

Jednak bardziej interesują mnie nowe masteries i to co zmienią one w praktyce(czyli pewnie nic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Jak sadzicie ktora AP postac jest najlepsza na mid, ja osobiscie preferuje fiddlesticksa lub karthusa chociaz uwazam, ze fiddle jest lepszy/latwiejszy do opanowania :) Jak myslicie, to kwestia wprawy w użyciu skilli karthusa ?

I druga sprawa : Gdy chce dac ''lubie to'' dla League of Legends na Facebooku to wyskakuje mi tabelka w ktorej trzeba wpisac username i password, jednak po ich wpisaniu zawsze wyskakuje mi, ze zle wpisalem ... ktos wie o co chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 20 w zwyczajowym miejscu (own3d.tv/perfectreign) będę streamował dla was mecz Turnieju CDA Luck More Please vs NoMoreLies. Oba teamy dostały na turniej dziką kartę, oba radziły sobie bardzo dobrze, NML miał okazję zmierzyć się z częścią przeciwników w turnieju SMG. Mecz ten będzie na żywo (WRESZCIE jest dostęp do Spectator Mode!), a w komentowaniu pomoże mi Felessan ;) Zapraszam wszystkich ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypływ Mocy

- Wzmacnia bohatera, zwiększa jego moc umiejętności o 10-78 (w zależności od poziomu) i prędkość ataku o 35% na 12 sek. (220 sek. czasu odnowienia)

- Ulepszony Przypływ Mocy zwiększa premię do prędkości ataku do 40% i premię do mocy umiejętności o 10%

Całkiem ciekawy i być może nawet mocny Summoner Spell, zobaczymy jak wyjdzie w grze.

Jednak bardziej interesują mnie nowe masteries i to co zmienią one w praktyce(czyli pewnie nic).

Nasus/Renekton z tym spellem w połączeniu z ich ulti będą najprawdopodobniej niezniszczali ._. Riot sam nie wie jak bardzo miesza. Próbują zoptymalizować grę, a z drugiej strony coraz bardziej ją kaleczą... Zobaczymy co z tego wyniknie, aczkolwiek ja już się boję.

Przy okazji lekkim offtopem zareklamuję swój topic (oddaję konto za wykonanie referali) zapraszam: Klikaj!

Hej, Jak sadzicie ktora AP postac jest najlepsza na mid, ja osobiscie preferuje fiddlesticksa lub karthusa chociaz uwazam, ze fiddle jest lepszy/latwiejszy do opanowania :) Jak myslicie, to kwestia wprawy w użyciu skilli karthusa ?

I druga sprawa : Gdy chce dac ''lubie to'' dla League of Legends na Facebooku to wyskakuje mi tabelka w ktorej trzeba wpisac username i password, jednak po ich wpisaniu zawsze wyskakuje mi, ze zle wpisalem ... ktos wie o co chodzi ?

Obie postaci są stosunkowo słabe i średnio użyteczne w teamie (fiddle może odwalić niezłą robotę, ale zdaża się to żadko, rola karthusa za to w late sprowadza się tylko do stania w bazie i klikania r). Z dwojga złego wybrałbym Karthusa (mega wybitny harras, niestety straszny papier w late), jednak trudniej go na pewno ogarnąć niż fiddla. Jeśli mnie pytasz o moje ulubione mid AP, to powiem tak: Brand, Veigar i Cassiopeia. Brand jest wprost stworzony do team fightów (praktycznie ciągłe aoe dmg), Veigar w late jest postrachem na AP, Cassiopeia jest tutaj najtrudniejsza (squishy, trzeba umieć wykorzystywać skille), za to przyjemność z grania nią jest wprost proporcjonalna do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Kolejny do klubu trolla? Karthus słaby, średnio użyteczny i papierowy? Owszem, papierowy, niech ci będzie, ale to Karthus - on ma padać. To jego zadanie.

Dwie silne postacie w solo q 'stosunkowo słabe i średnio użyteczne w teamie'. A tego

rola karthusa za to w late sprowadza się tylko do stania w bazie i klikania r

Nawet nie skomentuję. Wybaczcie - boli mnie już brzuch ze śmiechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baldnerd:

- Veigar jest obecnie jednym ze słabszych AP carrych.

-Brand i Cassio są dobzi tu się zgodzę

-Fiddle jest obecnie jednym z lepszych junglerow. Na modzie tez daje radę, ale na ta pozycje są lepsze picki(ale na normalach nie ma to jakiegoś gigantycznego znaczenia)

-Karthem nie grałem, ale z tego co wiem to daje radę :) Zwłaszcza za taka cenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Elementz się nie zna, ale wrzucił Karthusa na szczyt swojej listy do solo que (w wersji Revive/Teleport). To niesamowicie mocna postać zadająca od groma dmg przez całą grę, z gigantycznym utility w postaci ściany chyba nawet lepszej niż Anivii. Do tego bardzo łatwo się nim skarmić - wciskasz r, a kille i asysty wpadają same. Jest papierowy ale to nic, bo nawet jak umrzesz nadal dpsujesz. Potem odpalasz revive i ulti żeby dobić resztki przeciwnika (ewentualnie tele w środek umierających wrogów). Tym samym co drugi team fight jest 6v5.

Przy tym należy dodać, że jest on jednym z najtrudniejszych casterów do opanowania! Wymaga dużego "map awereness" (czyli ogarnięcia mapy), dobrego pozycjonowania, wiedzy kiedy zaatakować i świetnego opanowania wszystkich skilli. To kiepska postać dla początkujących ale jeśli opanujesz go do perfekcji to bez problemu wygrasz każdy mecz (w solo ofkoz, zorganizowane teamy lepiej go kontrują).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baldnerd

Możesz mi powiedzieć czemu uważasz, że nowy czar aż tak niebotycznie wzmocni Renektona(i Nasusa)? Renekton to AD caster, który IMO najwięcej korzysta z AD, ArPen, CDR i HP. Nowy czar daje AP. Wprost wspaniały wybór na tego czempiona, który ma jeden przelicznik. AS - lepsze niż AP, ale i tak na Renektona w gruncie rzeczy dla mnie bezużyteczne.

Z Nasusem podobnie. Nasus to głównie Q i jeden z silniejszych slowów w grze. Nie widzę na niego miejsca na AP i AS.

O tym, że wg Ciebie Veigar to jeden z najlepszych AP carry, a Karthus jest słaby się nie wypowiem, :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch (Jakieś stare konto na US) - Nowe masterki i ulepszenie/nerf niektórych spelli, co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń, ale...Tylko ja mam taki błąd czy Riot to wprowadził na stałe ? Otóż podczas wybierania champów ikonki postaci są wręcz ogromne, jedna nachodzi na drugą i dopiero ostatnia w lini jest całkiem widoczna.Wszystko wystaje poza tabelkę (Chyba że to przez moją rozdzielczośc ekranu, nie wiem...). Strasznie mi to przeszkadza.

Druga sprawa, optymalizacja.Tylko mi się wydaje czy po raz kolejny coś jest nie tak ? Mój leciwy komputer która LoL'a ciągnął na 25-30 fps'ach teraz ładnie spada do 15-20...W skrajnych przypadkach (Np. podczas jakiegoś teamfight'u w którym leci ulti branda i każdego po kolei) dochodzi do 10...

Uhh, idę posprzątac na kompie i wyrzucic wszystkie śmieci, może to coś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baldnerd

Możesz mi powiedzieć czemu uważasz, że nowy czar aż tak niebotycznie wzmocni Renektona(i Nasusa)? Renekton to AD caster, który IMO najwięcej korzysta z AD, ArPen, CDR i HP. Nowy czar daje AP. Wprost wspaniały wybór na tego czempiona, który ma jeden przelicznik. AS - lepsze niż AP, ale i tak na Renektona w gruncie rzeczy dla mnie bezużyteczne.

Z Nasusem podobnie. Nasus to głównie Q i jeden z silniejszych slowów w grze. Nie widzę na niego miejsca na AP i AS.

O tym, że wg Ciebie Veigar to jeden z najlepszych AP carry, a Karthus jest słaby się nie wypowiem, :D

Ups... Nie doczytałem, masz rację, zamiast AP odczytałem AD @_@.

Wg. Ciebie w takim razie łatwiej jest skontrować dobrze zbudowanego Veigara niż Karthusa? To tylko i wyłącznie moje zdanie, ale grałem i przeciwko jednemu i drugiemu wiele razy, nimi też, i stwierdzam tylko, co potrafi jeden i drugi. Team z ogarniętym Veigarem to przeważnie wygrana, sam Karthus przeciwko Veigarowi szans za dużych nie ma...

Benshee nie jest jakąkolwiek kontrą na Karthusa

To akurat prawda, każdy noob potrafi w łatwy sposób ominąć kontrę BV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam taki błąd czy Riot to wprowadził na stałe ? Otóż podczas wybierania champów ikonki postaci są wręcz ogromne, jedna nachodzi na drugą i dopiero ostatnia w lini jest całkiem widoczna.Wszystko wystaje poza tabelkę (Chyba że to przez moją rozdzielczośc ekranu, nie wiem...). Strasznie mi to przeszkadza.

Miałem tak przez jakiś czas tydzień temu. Samo znikło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem sobie mecz Shyvanną i nadal nie wiem czemu nikt jej nie pickuje. Duży dmg przy dużym survi, bazuje tylko na CDownach i do tego ma fajne ulti. Jedyny minus to brak CC i wygląd. No ale to nie wyjaśnia dlaczego nie widuje ich NIGDY. Może mi ktoś powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy jest sens rozwijac Critical Chance. Chodzi mi o build dla Urgota (juz po kupnie Manamune + jakies buciki), ale zastanawia mnie tez ogolny sens buildow na Crit. Jeszcze nie widzialem graczy budujacych itemy w tym kierunku... (z wyjatkiem, oczywiscie, Tryna, ktory sam posiada ogromny bonus do Crita)To mi sugeruje, ze pure dmg> crit. Mam racje, czy dobry build na Crit ma sens? IE daje i jedno i drugie, wiec staje sie must have dla kazdej postaci chcacej isc w takim kierunku. Co potem? Znowu IE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Udyr był moja ostatnia(na razie)postacią melee. No bo obecnie wszystkie postacie którymi potrafię grać to offtanki, Akali i Trynd. A jednak gra Jaxem b. mało się różni od gry Akali ;/ No a Trynd.. Jest trochę nudny. Nie ma tego "czegoś" co dawałoby satysfakcję z gry. Żadnego specjalnego mechanizmu. I chyba będę musiał kupić sobie jakaś nowa postać, ale... no proszę ja nie chce nowej!!! Tym bardziej, ze sensowny AD carry kosztuje 6k??????

Chyba, ze ja o czymś nie wiem i

Corki po buffie może się miezyc z Vayne/Gravesem.

EDIT: o co konkretnie chodzi z ta zmiana u Eza? Bo niespecjalnie rozumiem co to zmienia(tzn. Rozumiem językowo ale nie wiem co to za różnica dla mnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Shyvana, to nie jest pikowana, bo (jak to wyczytałem w trakcie jednego z meczy) "Shyvana- female champs without boobs ;(". Osobiście mi ta bohaterka nie leży. Nie podoba mi się. Co do Veigar vs Karthus- pragnę zauważyć, że imho Veigar to typowy antyAP- ulti zadaje 500dmg+1,2AP+0,8 AP przeciwnika, więc jakby nie było spokojnie może dojść do ponad 1200 dmg.

@Kasahara

Strzeż się, bo niedługo mozesz zostać przeze mnie zaatakowany (nie wiem konkretnie kiedy, bo obecnie chciałbym, aby doba miała 27h). ;p

EDIT.

up@ pewnie chodzi o to, że przy niektórych przedmiotach jest jakiś efekt, a te obszarowe mają zmniejszony efekt [poczytaj sobie np. Rylai's Crystal Scapter ;p, za leniwy? proszę ;p Unique: Your spell damage will slow the target by 35% for 1.5 seconds (15% for multi-target spells, damage-over-time spells and spells with a cooldown time below 3 seconds)].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up to super teraz Ez na pewno będzie bardziej uzyteczny =,=".

A Fizz ma jak dla mnie za dużo tych czy szli na głowie ;/ Ogólnie to na spotlighcie mi się nie podobał. A to oznacza, ze dokończe kolejna stronę run i zbieram na Vayne :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carry AD? Jedyne jakimi gram to Ashe i Tristana. Trist 80% win na rankedach , Ashe na rankedzie tylko jedna gra. Sa lepsi ( Caitlyn z zasiegiem, kog, Vaine bo tru demedz) ale Trist strasznie fajna jest jesli chodzi o unikanie gankow na bocie , uciekania od 100% zgonu badz w druga strone doganiania uciekajacego wroga. Jedna z lepszych farm jakie widzialem, w zasadzie e tylko do tego sie nadaje ( ok trutka czy co to jest jeszcze dochodzi) ale milo sie creepkilluje nia. Jesli mialbym wybierac Cait/Veine a trist wybralbym Trist.

Banshe na karthusa kontra nie jest i nie jest. Duzo dmg nie zatrzyma ok, ale pozwala uniknac ulti , zebrac troche dmg od Karthusa wiecej i co za tym idzie dluzej przezyc co moze skutkowac zabiciem go. Nie wiem , nie mialem problemu z Karthusem jeszcze. Tak samo jak z Fiedllestickiem. Maja swoje obszarowki ok... ale sa ciency jak kazdy ap ( no dobra nie ryze) kryt dwa i nie ma co zawracac sobie glowy. Pozatym Karthus to postac na early/mid game z tego wzgledu co powyzej. Jest miekki i tylko wtedy jezeli zostanie nafeedowany potrafi cos zrobic. Wbija w druzyne , ginie i bije po zgonie ewentualnie ulti. Zreszta na jaka postac w lolu nie ma kontry. Na gp jest, na nasusa, akali, morgane, trynda i inne op champy ( jak je ludzie lubia okreslac) kontry sa. Tylko problem polega na tym ze w solo q rankedzie malo kto bierze postac przeciw jakiejs postaci, tylko to czym lubi/potrafi grac lub tym co owni . Takie jest elo hell. Btw Elo Hell jest dla kazdego inne imo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens rozmawiać o tych 10 % przypadków gdzie ten item jest sytuacyjny, a gdzie wcześniej o tym nie wspominałeś, a wręcz wkładałeś go w core -.=. Równie dobrze możemy rozpocząć dyskusje pod na temat tego, że Tiamat jest przydatny w 0,5 % przypadków. Po prostu walisz gafę, nie zamierzam się kłócić mówiąc jak do ściany.

Czekaj, sytuacja, kiedy "szybko zaczynają się teamfighty to IE przed BT, jeśli mamy czas na farmienie i nie giniemy to BT przed IE." zdarza ci się co grę? Czy może raczej sporadycznie, powiedzmy w 10% przypadków?

Kolejny raz wmawiasz mi coś, czego nie powiedziałem. GDZIE wkładałem go w core (sic!)? Podaj cytat, jeżeli jakiś znajdziesz. Chyba, że nie znajdziesz. Za to ja mogę podać ze 2 mówiące o tym, że generalnie uważam BT za lepszy.

Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to polecam kursy dokształcające.

Jeśli masz nóż na gardle to sfarm te niebotyczne 5 minionów (135 gold różnicy między TBC i BT), to nie jest różnica 750,500 czy nawet 300 golda, to tylko 135 różnicy a przydatność niebotycznie większa. Problem resolved.

Tyle, że nienaładowany BT jest imo gorszy od TBC, a przypominam po raz kolejny, że rozmawialiśmy o sytuacji, gdzie teamfighty zaczynają się wcześnie i jest duże ryzyko zgonu.

Tyle z mojej strony na ten temat i to jest ostatnie słowo w tej kwestii.

Jak chcesz, chociaż dawno nie miałem tak dużego poczucia, że to, co piszę, jest ignorowane. Przynajmniej w tym się zgadzamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...