Skocz do zawartości

GTA V


Bethezer

Polecane posty

Ochłonąłem już trochę po informacjach z GI i mam parę domysłów.

Po pierwsze trzech bohaterów i możliwość swobodnego przeskakiwania między nimi to świetny sposób na rozwiązanie problemu szybkiej podróży, której do tej pory w serii nie było. A przynajmniej nie była naprawdę szybka - trzeba było udać się na lotnisko (SA) lub złapać taksówkę (IV). Teraz wystarczy, że przywołamy menu i przełączymy się między bohaterami, bo zakładam, że każdy z nich będzie mieszkał w innym obszarze mapy.

Po drugie myślę, że nie poznamy wszystkich trzech bohaterów na początku gry. Być może dostęp do różnych okolic będzie zablokowany, tak jak kiedyś nie można było przedostać się na inne wyspy i wraz z postępami w grze będziemy odblokowywać nie tylko te tereny, ale też protagonistów, np. zaczniemy grę Michaelem, ale w którymś z napadów będziemy potrzebować wsparcia myśliwca, w pilotowaniu których specjalizuje się Trevor. W tym celu będzie trzeba do niego pojechać (odkryć nowy teren), wykonać kilka misji i bach - mamy nowego bohatera.

To tylko przypuszczenia, które do tego trochę się kłócą z tym co zrozumiałem z informacji z GI (szczególnie to drugie), ale cóż, wpadło mi coś takiego do głowy wink_prosty.gif. A kłócą się dlatego, że Hauser wspominał chyba, że Trevor ma dostęp do samolotów od samego początku i nie wiem też, czy sposób w jaki dziennikarze z GI poznali bohaterów jest tym samym sposobem, w który my ich poznamy.

Edytowano przez MarkQuestion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, dopiero teraz dowiedziałem się że w SA można było podróżować między miastami samolotem ^^

Trójka bohaterów mi się średnio widzi-o ile nie mam wątpliwości że Rockstar tego nie spieprzy to nie jestem pewny czy mi się to spodoba. Wolałbym jednego z którym się można zżyć zamiast wyborów-teraz pograć murzynkiem czy staruszkiem.

Wielka mapa to jest to, San Andreas było pod tym względem najlepsze. IV przez to że całość działa się w mieście praktycznie nie pozwalała pojeździć z wyłączonym mózgiem jak po górach w SA. Zawsze się coś działo, tłumy aut i innych przechodniów. Do czasu premiery piątki chyba sobie powrócę do San Andreas żeby móc skontrastować "stare" Los Santos z "nowym" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bohaterowie mają być sterowani przez AI gdy gracz ich zostawi, to nie będą zdarzać się sytuacje, w których po powrocie do postaci okaże się że stoimy z resztką energii z nożem w ręce otoczeni przez wrogów. Szkoda, że nie spotkamy bohaterów SA. Miło było by zobaczyć co stało się z CJ albo Cesarem, a może wykonać nawet dla nich parę misji.

I módlmy się o wersję PC. Dobrze zoptymalizowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Rockstar postawił sobie wysoko poprzeczkę, dając trzech bohaterów, i do tego na zmianę nimi sterując, ciekawe jak to się przyjmnie. Ja jednak wolę starą dobrą rozgrywkę sterując jednym bohaterem, jeśli miałbym tak na zmianę grać a to tym gostkiem, a to tym, to może się człowiekowi trochę pokiełbasić w głowie. Teren jeszcze większy od SA : Ok, ale jak będą misję aby przedostać się z jednej strony mapy na drugą, to już tak ładnie to nie wygląda. Ale jest dobrze, wszystko na razie dobrze wygląda, każdą z serii GTA można uznać za dobrą ( ja się nie zawiodłem ), więc o części piątej możemy spać spokojnie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smigol

Chodziło mi o możliwość przelotu samolotem pasażerskim po kupieniu biletu na lotnisku.

Osobiście nie widzę problemu ze zżyciem się z bohaterami. Myślę, że każdy z nich będzie miał własne misję, a spotykać będą się tylko przy większych akcjach i misji przeznaczonych np. dla Trevora nie będzie można wykonać Franklinem, bo ktoś będzie tak wolał. Chyba, że będzie taka możliwość, ale bohaterowie zajmować będą różne strony barykady i od tego którego wybierzemy będzie zależeć nie tylko perspektywa, ale też skutek misji, e.g. Franklin uratuję zakładnika, a Trevor spali budynek, w którym go przetrzymują razem z przetrzymującymi. Tak się zapędziłem, że już widzę, jak wszyscy trzej siedzą w jednym miejscu i dostają SMS'a o wyżej wspomnianym porwaniu, a każdy z nich pokrótce mówi co by zrobił i wtedy wybieramy którym z nich wykonamy zadanie.

Zastanawia mnie, co się stanie, jeżeli będąc jednym bohaterem całkowicie przypadkowo (wink_prosty.gif) zabijemy drugiego, albo sam zginie. Koniec misji? I co, przyjedzie po niego ambulans? Czy może przyklęknie na jedno kalano i poczeka na zastrzyk z adrenaliny (czy co to tam było w Kane & Lynch)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje z przedostawaniem się z jednego krańca mapy na drugi mogą być-pod warunkiem że w tle będą lecieć jakieś przyjemne dialogi. Wtedy to mogę jedną misję powtarzać nawet pińcet razy.

Zresztą nawet bez tego mi to nie przeszkadza, w GTA zawsze największą radochę sprawiało mi bezcelowe jeżdżenie po mapce. Nawet zgodnie z przepisami:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarkQuestion

Myślę że Rockstar tak się nie posunie, aby grając jednym bohaterem, można byłoby podejść do drugiego i mu palnąć, prędzej to bym obstawił że zadzwonimy do innego bohatera, albo pojedziemy w określone miejsce aby z nim się spotkać i zrobić tą "zamianę".

@Smigol

Heh, Rockstar mógłby wydać program do nauki jazdy, bo to co robi w grze, to nawet nawet mu wychodzi, i przynajmniej jeśli ci jakiś gostek zajedzie drogę, to możesz się na nim wyładować fizycznie, w przeciwieństwie do realu oczko.GIF .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GutekHolubek

W GI sposób przełączania się między bohaterami opisany był mniej więcej jako przeskok do widoku Los Santos z lotu ptaka (albo Google Maps - jak kto woli) i zbliżenia na wybranego bohatera, a co za tym idzie przejęcia kontroli. Ale znów - nie wiem, czy będzie tak w wersji finalnej i czy to co było opisane w GI nie jest tylko filmikiem, zmontowanym na potrzeby pokazu.

A co do palnięcia innemu bohaterowi, to zdziwiłbym się gdyby R* na to nie pozwolił. W IV (i z tego, co pamiętam w poprzednich częściach też) było możliwe zabicie NPC'ów, z którymi wykonywaliśmy misję, bądź zajmowaliśmy się innymi aktywnościami, co mi czasami zdarzało się przypadkiem (albo celowo wink_prosty.gif), np. wypadek podczas jazdy motocyklem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do pomysłu trzech bohaterów przekonałem. Skoro ta gra ma być tak ogromna, to jeden bohater w końcu by się... znudził :P Trzy postacie i gra nimi zaoferuje różnorodność, albo przynajmniej jej złudzenie.

Mnie osobiście ucieszyły słowa o modelu jazdy "niczym z gry wyścigowej". Mam nadzieję, że faktycznie będzie dobry i nie irytujący, bo jazda autami w sandboxach powinna być w 100% przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Dodając jeszcze ulepszony model zniszczeń ala seria Colin. :)

Wszystko jest możliwe, jak na razie możemy tylko sobie wróżyć z fusów, ale Rockstar nie jednokrotnie nas zaskoczył w serii GTA, więc tym razem nie kryłbym zaskoczenia jeśli dostaniemy mandat za złe zaparkowanie, lub przekroczenie prędkości, ale to tylko bujna wyobraźnia ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe informacje na temat GTA przekonują mnie, że będzie to najlepsza gra serii. Poprzednie były bardzo dobre.

Rockstar potrafi zaskakiwać- to lubię w tej firmie. Fajnie jakby byl więcej niż jeden bohater.

Edytowano przez gr22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gr22

Są informacje, ale to chyba tylko plotki, z których przy dużej dozie spekulacji i optymizmu można wnioskować, że będzie więcej niż jeden bohater.

Co do jazdy samochodami - skoro będzie można otwierać dach w kabriolecie, to może dodadzą zapinanie pasów. Nie trzeba nawet dedykować do tego przycisku, wystarczyłoby poczekać chwilę, a bohater sam by je zapinał (tak jak było z zakładaniem kasku w IV). Trevor wcale nie używałby pasów, jeździłby bez kasku (i z tego co widać na screen'ach tak właśnie robi), itp.

Model zniszczeń już w poprzedniej części był bardzo fajny, a przy bugu z huśtawkami dosłownie miażdżył biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie plotki :P Przecież trzech bohaterów będzie na pewno - to zostało oficjalnie potwierdzone wczoraj. Newsów nie czytacie? :P

Co do jazdy... Hm... Nie wiem, mi tam się średnio przyjemnie jeździło w czwórce. Auto za bardzo nienaturalnie "pływa" po drodze. Ma to swój urok, ale wolałbym coś bardziej w stylu GRIDa czy Dirta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że będzie trzech bohaterów jest absolutnie pewne, ale chyba wspominali o spekulacjach w kontekście tego jak będzie wykonany system przeskakiwania, kiedy będzie występował (na razie pewne jest, że pomiędzy misjami będziemy mogli skakać do woli ^_^) oraz tego czy będzie możliwość przejechania się w miejsce pobytu drugiej z postaci kontrolowanej przez AI i strzelenie jej w głowę... co pewnie skończy się wizytą w szpitalu na zasadach z czwórki ;] Poza tym kto powiedział, że my kontrolując jedną postać będziemy wiedzieli gdzie jest reszta albo będą oni zaznaczeni na mapie? Naprawdę, po co w ogóle ich zabijać? Mamy tutaj jakiś wysyp socjopatycznych morderców ;p Przy okazji zahaczając o samej grze to niesamowicie podoba mi się patent związany ze skokami. Widać, że R* wysłuchał wiele opinii iż Three Leaf Clover to jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza w czwórce a patrząc po obrazkach oraz czytając newsy to naprawdę mają fajne pomysły na skoki. Jeśli zrobią z tego normalną, "poboczną" robotę to ja mówię tak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie zna dobrze angielskiego to tutaj jest całkowicie przetłumaczony tekst z nowego GI:

http://imgur.com/a/Z4wL6

Chłopaki odwalili naprawdę kawał solidnej roboty, aczkolwiek jest parę literówek i błędów.

@Black Shadow

Co do skakania w misjach do woli to tylko wtedy gdy będzie to możliwe, gdyż będą misje, w których będziemy kierować tylko jedną postacią, a będą takie co dwoma albo trzema.

Ja to jestem bardzo ciekaw jak będzie rozwiązana fabuła, no bo ma się skupiać na rabowaniu, ale przecież ciągle nie będziemy tego robić bo zrobiłoby się to szybko nudne.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a mnie nurtuje jedno, jak konsola uciagnie gta 5, jesli juz z zeszlorocznym bf3 miala problemy, do tego nawet teraz nba 2k12 gdzie ma male wymogi jako na pc, to na ps3 wyglada okropnie ;p nie wiem jak na tej generacji konsol ma wygladac te gta 5, bo na pewno nie bedize tak jak na trailerach, i moge powiedziec ze ten trailer byl robiony na pc, bo niby jak inaczej wyciagneli by takie detale ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój post na forum. Tak to zawsze tylko wchodziłem na główna, ale bez offtopu już. Co do GTA V. Jak spojrzałem na obrazki, to od razu nasunęła mi się myśl, żeby zakupić nowy komputer, ale to chyba nie będzie koniecznie. Weźcie też pod uwagę, że obrazki to prawdopodobnie moga być bullshity. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zecik: GTA V wygląda super, ale Max Payne 3 też wyglądał super, i na konsolach działał. Co prawda to liniowy shooter vs sandboksowa gra akcji, ale Rockstar umie robić naprawdę ładne gry na konsole obecnej generacji (RDR, MP3) i nie wiem, czemu GTA V miałoby być inne. To pewnie będzie jedno ze szczytowych osiągnięć technicznych na X360 i PS3.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem tego ciekaw. Biorąc pod uwagę "to przecież GTA" nie spodziewam się ocen poniżej 9/10, choćby nie zasługiwało nawet na 8/10.

Brak kupowania kryjówek- było w IV i to najgorszy minus. Trzy słabe kryjówki, a ostatnia to komedia. Fabularnie, też zapewne nie będzie najwyższych lotów (choć raczej trudno wymyślić coś gorszego niż w IV*).

Poczekamy zobaczymy.

*

-Cześć Niko

-Cześć Roman, jak tam w stanach?

-Super chłopie, mam pełno lasek, fur, willi, pływam w dolarach, wpadaj natychmiast!

-Ok.

Kilka miesięcy spędzonych na zardzewiałej łajbie później. USA.

-Część Niko!

-Cześć Roman! Co to za grat? Gdzie te super bryki, wille, góry dolców, o których tyle mi mówiłeś?

-Eee, no nie ma. mam tylko podupadającą firmę taksówkarską, a jeden typek chętnie by mi odstrzelił siedzenie

-O, to fajnie! Chętnie tu zostanę, nadstawie za ciebie swój zadek! Naprawdę warto było tu przyjechać, nawet jeśli jutro dostanę kulkę w zadek!

A teraz proszę bardzo, zminusujcie mnie fanboje wy jedne klaszcze.gif

Edytowano przez piotrekpk19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...