Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

sa wskazowki napisane przez graczy na scianach, podlogach... no chyba ze masz pirata ;p

pozatym gra uczy zapamietywania swiata, jak to bylo kiedys w grach, trzeba lizac sciany i sie dobrze rozgladac, miec dobra orientacje bo czasem jakiegos przejscia nie widac bo cien pada, wystarczy tylko przekrecic kamere i zaraz zobacyzmy tunel :)

a przez te casualizacje to teraz czlowiek leniwy, chce jednym przyciskiem pokonac bossa oby tylko fajnie sie gralo :P

pozatym, pisz gdzie jestes i czego nie mozesz przejsc, bo ludzie tutaj sa baaardzo pomocni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie gra jest trudna, tylko my, gracze, głupiejemy z roku na rok :) Chociaż, jak pomyślę, że miałbym teraz w FPSie przez 3 godziny chodzić po pustym już poziomie i szukać karty magnetycznej do drzwi (o tobie mowa Duke Nukem 3D -.- ), to się cieszę z tej każualizacji. Choć nie zmienia to faktu, że Dark Souls jest stworzone w sposób baaaardzo przemyślany - to nie tak, że coś tutaj jest niemożliwe, że trzeba grindować rok, żeby bossa pokonać. Skill gracza jest ważniejszy od statsów postaci - choć te drugie też są ważne, to bez tego pierwszego i tak nam nic nie dają. A jak ktoś ma w nadmiarze pierwszego, to te drugie mu niepotrzebne. W ogóle wydaje mi się, że w tej grze "expi" bardziej gracz, niż postać. To co kiedyś wydawało mi się niewykonalne ("no czy ich powaliło, jak ja mam kurna zabić tego cholernego wilka, no ja nie mogę"), dziś wydaje się przeciętnie trudne (żeby nie rzec proste, bo ta gra potrafi ukarać zbyt pewnych siebie). Wystarczy obejrzeć filmiki EpicNameBro na youtube, szczególną uwagę zwracając na challenge, które organizuje w formach eventów. Polecam obejrzeć szczególnie Four Kings Challenge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na bagnach Blighttown duszę strażnika ognia. Później zaniosę ją do Firelink do Anastaci żeby ulepszyć sobie estusy na +2. To ulepszenie jak rozumiem jest na stałe? I czy z Blighttown istnieje jakiś sensowny skrót do Firelink Shrine, czy muszę cofać się przez Depths?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - tak, ulepszenia butelki Estusa są na stałe. Przechodzą również do NG+

Ad2 - będąc niedaleko wejścia do królestwa Queelag, na bagnie zobaczysz coś przypominającego koło wodnego młyna. W rzeczywistości służy ono za windę, która zawiezie nas do miejsca, skąd czeka nas szalona wspinaczka na sam szczyt. Stamtąd tunelem do Valley of Drakes, ciutkę po lewej stronie masz bramkę do New Londo (jeśli masz czarny klucz - nie ma problemu, ale jeśli nie - klucz leży po drodze od windy do valley of the drakes, na przeciwko tego tunelu). Z New Londo - wiadomo - windą do Firelink.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak gra karze graczy zbyt pewnych siebie, nawet do zwykłego szczura trzeba podchodzic z ostrożnością ;)

ogólnie nie rozumiem jeszcze szybkości poruszania postaci, żeby szybko biegać i robic szybko przewroty musze zdjąć hełm i zbroję, moge mieć tylko rekawice plus spodnie i buty ;p a bossa bez głowy i z jedna nogą musialem pokonac w sumie na golasa bo liczyla sie szybkosc ;p co przez pierwsze 10 deadów nie sądzilem ze jest w ogole do pokonania, wiec tak jak powiedzial kalma, w tej grze liczy sie skill gracza a nie lvl postaci :) ale pewnie mam za malo sily i wytrzymalosci ? :P

zszedlem do katakumb a tam jeden szkielet non stop sie odradzal ehhh... szybko ucieklem, bo nie mam pomyslu co dalej ;p

no i jeszcze przeszedlem przez ten las, zszedlem na sam dol, a tam boss ciskajacy kulami i kolo niego kryształowe giganty xD

teraz bede sie przygotowywal na walke z bossem przed ktorym jest cutscenka, ta na dachu ;)

aha no i kolo tej kaplicy firelink jest gosc za kratami, trzeba mu dac estusa ze wzmocniona dusza ognistego wojownika, mam +1 i nic ;p

uratowalem tez jakiegos zlotego rycerza, ktory dal mi medal, na kij mi on to nie wiem ;p jakies odznaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zecik od twojej prędkości poruszania się w zbrojach zależy Wytrzymałość. IMO każdy powinien w to inwestować. wink_prosty.gif Różne zbroje, bronie i tarcze mają różną wagę, więc trzeba mieć je dobrać.

Ta KOBIETA obok kaplicy... masz jej dawać dusze strażników ognia a ona wzmacnia ci estusy. Czyżby polonizacja aż tak zła była w tej grze? ;)

Medalion jest używany jeśli dołączysz do zrzeszenia "Warriors of Sunlight" (wątpię żebyś to zrobił. Wymaga sporo Faith lub pomagania innym graczom w co-opie). One są wymagane żeby zwiększać swoją rangę.

W katakumbach i tak nie masz co się kręcić na razie. Jest sposób na te szkielety (a nawet 2) ale chwilowo ich nie zdradzę, bo nadal za wcześnie na to. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei -

1. Szybkość poruszania postaci i jakość wykonywanych przewrotów zależy od obciążenia - w pełnej płytówce nie zrobisz przecież fast rolla ;p System jest taki: najszybciej jest, jeśli Twoje obciążenie wynosi mniej niż 25%, drugi poziom obciążenia to mniej niż 50%. Więcej niż 50% to już robisz fat rolle wink_prosty.gif Siła nie wpływa na udźwig, ale wytrzymałość już tak.

2. Szkielet będzie się odradzał, dopóki nie pokonasz wskrzeszającego go nekromanty - znajduje się on troszkę niżej, ale na Twoim poziomie nie pchałbym się do katakumb smile_prosty.gif Aha - będziesz łatwo mógł przewidzieć, czy szkielet wstanie, czy nie - jeśli go ubijesz i nie dostaniesz dusz, to znaczy, że za jakiś czas się podniesie.

3. Nie chcę Ci zbytnio spoilować, ale im szybciej zabijesz tego złotego rycerza (Lautrec), tym lepiej dla Ciebie.

IMO nawet tyle to za dużo. Zasłoniłem - Kawalorn

Przepraszam :)

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej-więcej. Dzieje się to albo gdy zbierzesz 3 dusze strażnika dostępne na początku (Undead Burg, New Londo, Blightown) albo gdy zabijesz w drugi dzwon. To zależy od tego, które stanie się pierwsze.

No i okazało się, że ją ubił.

Czytałem, że dopiero w Anor Londo będę mógł gdzieś się tam przenieść i z nim zawalczyć. Rozumiem, że do tego momentu nie mam możliwości ulepszenia Estusów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zadzwoniłem w drugi dzwon i jestem przed wizytą w Sen's Fortress. Zastanawiam się czy nie zmienić czegoś w uzbrojeniu, czy dalej ulepszać to co mam. Obecnie mam 45 lvl i biegam w Elicie Rycerstwa i Claymore +5.

Jeżeli warto wymienić, to gdzie znajdę w najbliższym czasie coś sensownego (myślę zarówno o broni, jak i secie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni w Sen's Fortress powinieneś znaleźć elektryczną włócznię, pamiętaj tylko aby najpierw skrzynie zaatakować. Właściwie to od wejścia do Sen's Fortress polecam badać każdą skrzynie choć jednym uderzeniem, tak dla pewności. Włócznia to chyba całkiem sensowna broń jak na ten etap gry, całkiem szybka, porządne obrażenia i może atakować zza tarczy. Chyba nie znajdziesz nic bardziej sensownego ze średnich pancerzy niż elita rycerstwa na tym etapie

Edit:

Możesz ewentualnie wybrać się do ruin demonów i podwędzić czarne szaty obszyte złotem (wybaczcie, nie wiem czy tak jest przetłumaczone, gram na PS3), najprawdopodobniej okaże się to dla ciebie suicide run, ale szaty i tak dostaniesz. Chronią całkiem nieźle, ale wydaje mi się, że wypadają gorzej w porównaniu ze zbroją rycerstwa.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Jestem pewien, że obok Quelaang's Domain przeoczyłeś na dole wejście do Demon Ruins. Tam znajdziesz Flame Ember(które jest na środku małego jeziorka lawy, jak już pokonasz bossa, btw- polecam rozebrać się i użyć ringa od lepszych przewrotów, bo inaczej go nie dostaniesz) i bossa. (nie masz Large Ember w Depths był? Pozwala ulepszyć na +10)

@up

W ruinach jest jeszcze Chaos Flame Ember, L FE.

@Kawalorn

"Warriors of Sunlight" -> wymaga dużo Faitha, jednak z tego co wiem, przy pomocy ludziom jest redukcja -5 od wymagań, za każdą pomoc. Może też dostać bardzo dobry miracle biggrin_prosty.gif Właśnie dlatego robiłem postać nastawioną na wiarę. Ulepszona błyskawica to prawdziwe fatality dla nieuważnych w PvP.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co idziesz. Jeśli tylko w PvE to ci na razie wystarczy ten set(jednak na PvP będzie cienko, bo ludziska lubią używać bronie Flame i Lighting, a twój armor ma dosyć kiepską obronę na tego typu rzeczy, z tego co pamiętam). Na Four Kings weź potem set Havela najlepiej ;p

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nosić Stone Knight Set przyda się albo horrendalna ilość endurance, albo troche mniejsza połączona z pierścieniem Havela (a najlepiej z nim + pierścień z ubicia

Lautreca

). Inaczej będziesz ruszał się jak mucha w smole. Ja pod koniec gry miałem coś pod 40 wytrzymałości i oba te pierścienie i zdaje się, że i tak ze swoją bronią (miecz czarnego rycerza) nie mieściłem się w granicy 50% udźwigu. Poza tym i tak preferowałem znajdowany w Anor Londo zestaw z czarnego żelaza, który ulepszony do +5 jest wyraźnie lepszy i trochę lżejszy (jego mogłem nosić i normalnie biegać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest jedyna droga. Możesz zamiast do Dark Moon garden iść od razu w prawo, jak idziesz od Andre do tego ogrodu. Lub też zejść tam gdzie był Havel i wyjdziesz idealnie obok miejsca gdzie są golemy. Potem zabijesz hydrę i obok jest drabinka. Przejdziesz przez most kamienny, ubijesz kotki i zamiast iść do bossa czyli Sifa po prawej trzymasz się lewej strony i tam koło mostu będzie Stone Set(jednak z tego co wiem lepszy już Silver Knight set. Ja bym jednak pomyślał nad żelaznym, bo to lepsza alternatywa.

@up

Tak jak mówi Rip. Ten z czarnego żelaza jest bardzo dobry na +5(jeśli popatrzyć na wszystkie staty). Z tego, co mi się wydaje ma nawet więcej defense, niż set Havela, jak się go na maksa ulepszy.

BTW- radzę, jednak zainwestować w tą pieczęć na potem. Oczywiście jeśli nie razi cię farmienie duszyczek(bo jest tam 4 NPC, którzy dają dosyć dużo dusz, w krótkim czasie.)

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...