Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Claymore to bardzo sensowna broń. Jak się uprzesz i masz umiejętności, to dość przyjemnie możesz z nim przejść całą grę (oczywiście kolejne plusy są bardzo pomocne). IMO jedna z najlepszych opcji dla średnio rozwiniętego wojownika. Potem fajnie jest się zaopatrzyć w coś z czarnego rycerza np., albo jeśli lubisz grać koksami, leć z zweihanderem :) Wszystko zależy od stylu, jaki lubisz. Ja ze swoim Claymorem pożegnałem się dopiero po ubiciu upierdliwców z Anor Londo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby "zabić" szkielety w katakumbach musisz albo mieć świętą (Divine) broń albo zabić nekromantów którzy kręcą się gdzieś po korytarzach. Divine Ember znajdował się w wieży gdzie walczyłeś z Moonlight Butterfly (las), oddajesz go Andre i możesz ulepszać swoją broń na divine. Możesz też zabrać Astora's Straight Sword z Valley of Drakes (leży przy undead dragonie, 14 faith req.) lub wydropić Silver Knight Spear ze srebrnych rycerzy w Anor Londo (ta broń nie wymaga faith). Obie mają od razu enchanty divine. Jeżeli nie chce ci się aż tak biegać to polecam po prostu omijać/chwilowo zabijać/ spychać w przepaść wszystkie szkielety i biec przed siebie aż trafisz na nekromantę. Najlepiej wydaj wszystkie dusze które masz bo prawdopodobnie będziesz umierać co chwilę*.

Jest też pewien skrót który pozwoli ci ominąć całe katakumby, chociaż nie wiem czy nie chcesz sobie "psuć" zabawy i wspaniałych wspomnień z tego miejsca.

*

Patches trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolownikus:

Zdobądź sobie man serpent greatsword. Większe obrażenia od clay, skalowanie z siłą na A. Moveset ma taki sam jak clay, poza tym, że atak R2 (silny) nie jest pchnięciem.

Ja przy 40 siły i sunlight bladem (42 fait, darkmoon talisman) mam 850 dmg na tej broni. Jak się weźmie Darkmoon Blade zamiast SB, to mam koło 950 dmg (z cov. na 3+). Dokładasz power within, broń w dwie łapki i masz koło 2k obrażeń. ;D

Jak się w buffy nie chcesz bawić to zdobądź sobie broń z czarnych rycerzy, lepszego wyjścia prawie nie ma.

Ja bym ewentualnie zrobił tak:

Robisz sobie 24 siły, 10 zręczności. Resztę punktów pakujesz w wytrzymałość (do 40) i witalność. Szukasz na cmentarzu zweihandera i ulepszasz pod lightning +5. Ma wtedy koło 650 dmg, z tym, że jest wolniejszy od claymore (idzie się przyzwyczaić).

Jak ulepszyć? Potrzebujesz tylko large ember, który był w depths. Dajesz ember kowalowi który siedzi sobie w undead parish, ulepszasz na +10. Potrzebujesz do tego 9 odłamków małych i 9 dużych. Małe kupisz u ww. kowala, duże m. in. w sen`s fortress i Anor londo. Z mieczykiem ulepszonym na +10 lecisz do kowala w Anor. Teraz pozostało zrobić broń na lightning. Na 4+ potrzebujesz 9 grudek, na +5 jedna sztabkę. Sztabkę najszybciej będziesz mógł zdobyć ze Stray Demona, choć w grze jest ich kilka. Grudki leciały z gigantów w sen`s, darkwraithów z new londo. Można także znaleźć jedną w Anor londo koło kowala oraz kilka sztuk w New londo. Powodzenia. smile_prosty.gif

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... To nikt nie używa toporka z Taurus demona, maczety z Capry ani Młotka z demona (wystarczy wymienić "sack" u ptaszka w asylum)? Też bardzo fajne bronie, tylko wymagają od groma siły. Polecam poszwędać się w piekle z 1 człowieczeństwem w liczniku i złotym pierścionkiem węża. Duża pałka z puszystych panów w blighttown całkiem fajnie się prezentuje, ale nie bawiłem się nią osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dla mnie na Pvp przy lvl poniżej 100 takie bronie się nie nadają. Choć osobiście trochę zabiłem oponentów, przy pomocy Wielkiego toporu smoczego króla. O ile nie posiadali włóczni Ornsteina lub magii(ewentualnie gankersi mnie zabijali).

Przy 120 lvl zaczyna się wyrównywać, bo można chodzić z ciężkim wyposażeniem i mieć poniżej 50% udźwigu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak!

Blightown skończone, to zdecydowanie była jak narazie najbardziej irytująca lokacja. Po tym jak 3 raz spadłem w przepaść zrobiłem sobie tygodniową przerwę od Dark Souls, ale za to dziś przy jednym podejściu udało mi się pokonać Quelaag, użyłem 2 dzwonu a także zdobyłem wyczekiwany pierścień umożliwiający robienie fikołków. Pytanie co teraz, Sen's Fortress czy wesoły wilk Sif ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne. Możesz przejść się na Sifa i spróbować z nim zawalczyć, jak się nie uda to pójdziesz później. Pierścień od niego będzie ci potrzebny dopiero przy 4 Kings. Przy drugim podejściu podszedłem do Sifa dopiero po Anor Londo, i praktycznie wciągnąłem go nosem, więc jak chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka luźna dygresja... Sif przypomina mi typowego bossa z Shadow of the Colossus. Kto grał ten chyba powinien znać te głupie uczucie po zabiciu jakiegoś kolosa, nie była to satysfakcja, ale jakiś taki dziwny smutek. Oto zabiłeś piękną istotę, która żyła sobie przez bardzo długi czas, dodatkowo nie była wobec ciebie specjalnie wroga. Dobra robota - DRANIU!. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia, jak ci ludzie walą wskazówki na takiej wysokości. Widziałem wiele absurdalnych wskazówek w stylu "Głowa", które miały kilkaset plusów, i były na wysokości... głowy tongue_prosty.gif. Albo w jakichś trudno dostępnych miejscach do których normalnie nie da się wejść.

@DOWN

Przed Gwynevere też jest. Na początku nie załapałem o co chodzi bo grałem po polsku, dopiero jak sobie przetłumaczyłem to zrozumiałem o co biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak się dostać do skrzynki w anor londo. Tej po lewej stronie rusztowania.

Mnie zawsze to rozkłada na łopatki:

http://i.imgur.com/usJWb.png

Deser: http://fc07.devianta...slg-d5fj5e9.jpg

@DOWN: Dzięki wielkie, to jedna z ostatnich rzeczy, której nie udało mi się zrobić.

Edytowano przez arorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w obie strony. Przy wyjściu z kościoła trzeba się sturlać na podstawę na której stoi posąg, a później pomiędzy małymi kolumnami i schodami na górę (po drodze 1 ninja), wracamy tak samo jak przyszliśmy, po podstawie. W skrzynce nic ciekawego moim zdaniem :-P Jakby mój opis był zbyt chaotyczny do zrozumienia, to mogę iść porobić zdjęcia.

Edytowano przez xcd2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anor Londo i Panowie O&S i moje pytanie dotyczące tej lokacji. Czy której moby w tej lokacji mogą dropnąć Człowieczeństwo? Bo z tego co wiem do tej walki do pomocy mogę przyzwać Sol'a.

Wszystko było by ładnie i pięknie gdyby walka przebiegała

jedno etapowo a nie dwu. Zabijamy jednego a tamten bierze jego duszę(?) i dość, że robi się silniejszy to odnawia sobie HPki... buuu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ta walka robi takie wrażenie! Jesteś sobie szczęśliwy, że masz połowę za sobą, a tu nagle BUM! I Dark Souls po raz kolejny daje kopa.

W Anor Londo raczej ciężko będzie znaleźć kogoś, kto wydropi humanity. Chyba będziesz musiał odwiedzić szczury w kanałach albo sprzedawce, jeśli masz za dużo dusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam wrócić z Andor Londo do wcześniejszych lokacji? Jedyne co widzę to droga do Bossa i ściana wyglądająca jak ściana mgły ale mgła ma kolor żółty.

@torne

Użyłem oka i pokonałem Lautreca bez problemu ale i tak zmarnowałem szansę na pokonanie tych dwóch drani wraz z Solem ;0. Kiedy miałem szansę to zapomniałem, że ten skok grubasa zabija od razu (gdy się ładuję promieniami)... Drugi raz czas przyzwania Sola się skończył....

@Abyss

Ano daje... moja przygoda w lesie Darkroot, znalazłem jakieś drzwi, otwieram i Bum, zginąłem od jednego strzału :D Myślałem, że się pochlastam ale nie dałem za wygraną. Podszkoliłem się i dokopałem gościowi. W Andor na początku z Knightami walczyłem normalnie, odskoki i bloki a gdy wyczaiłem sprawę to tylko i wyłącznie odbicie ataku i kontra. To co się mówi o tej grze, że to my levelujemy a nie nasz bohater to prawda. Ta gra jest magiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...